Προς το περιεχόμενο

Τι ισχύει τελικά με την εγγύηση συσκευής από αλυσίδα ;


Green Dragon

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Στις 4/4/2022 στις 6:33 ΜΜ, Green Dragon είπε

ανεξήγητο αυτό, πέρα από την απόδειξη, δίνουν ένα ξεχωριστό παραστατικό εγγύησης που γράφει ρητά 2 χρόνια

παραγγελία 19/3 , παράδοση 22/03 στο χώρο μου , 2 κινητών . Στο πακέτο μέσα είχε μια απόδειξη , δεν είχε ξεχωριστό χαρτί εγγύησης.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 51
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

3 ώρες πριν, ge0rgi0s είπε

παραγγελία 19/3 , παράδοση 22/03 στο χώρο μου , 2 κινητών . Στο πακέτο μέσα είχε μια απόδειξη , δεν είχε ξεχωριστό χαρτί εγγύησης.

Προφανώς αγόρασες και εσύ το Realme 7.  Η αγορά σου έγινε την 19/3, πλήρωσες όσο έκανε τη στιγμή της αγοράς και πήρες την απόδειξη σου.... όλα οκ 

Εδώ αναφερόμαστε στην προσφορά του Realme 7 dual 8/128, η οποία βγήκε στις 28/3 στα 149 ευρώ και εξαντλήθηκε σε λίγα λεπτά.

Εμας που αγοράσαμε την προσφορά αυτή, μας έδωσαν εκτός της απόδειξης και ένα δεύτερο παραστατικό, που είναι το παρακάτω:

IMG_20220405_225543.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 5/4/2022 στις 11:11 ΜΜ, Green Dragon είπε

Προφανώς αγόρασες και εσύ το Realme 7.  Η αγορά σου έγινε την 19/3, πλήρωσες όσο έκανε τη στιγμή της αγοράς και πήρες την απόδειξη σου.... όλα οκ 

Εδώ αναφερόμαστε στην προσφορά του Realme 7 dual 8/128, η οποία βγήκε στις 28/3 στα 149 ευρώ και εξαντλήθηκε σε λίγα λεπτά

Την προσφορά πήρα και εγώ  . Realme 7 , 8/128  στα 149ευρώ ( Χ 2 κομμάτια ). Η προσφορά έπαιζε τουλάχιστον από τις 19/3   . Αυτό που με προβληματίζει είναι γιατί σε εμένα δεν είχε χαρτί εγγύησης και είχε μόνο την απόδειξη . Θεώρησα ότι η απόδειξη είναι η εγγύηση , (πάνω στην απόδειξη δεν γράφει πουθενά ότι ισχύει και σαν  εγγύηση για 2 ή 3 χρόνια ) .   

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, ge0rgi0s είπε

Θεώρησα ότι η απόδειξη είναι η εγγύηση 

Η απόδειξη είναι και η εγγύηση όπως συμβαίνει σε όλες τις αγορές ηλεκτρονικών προιόντων.

Απλά ο Γερμανός κάνει το κλασσικό λάθος να μην ενημερώνει σωστά τι ισχύει σε ειδικές περιπτώσεις όπως της Realme.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 5/4/2022 στις 7:12 ΜΜ, ge0rgi0s είπε

παραγγελία 19/3 , παράδοση 22/03 στο χώρο μου , 2 κινητών . Στο πακέτο μέσα είχε μια απόδειξη , δεν είχε ξεχωριστό χαρτί εγγύησης.

Μίλησα πριν λίγο με τη Realme. Μου είπαν καταρχήν ότι η εγγύηση για το Realme 7 ισχύει για 3 χρόνια. Σε δεύτερη ερώτηση, τι ισχύει για τις συσκευές που αγοράστηκαν από τον Γερμανό στα πλαίσια της προσφοράς, η απάντηση ήταν ότι καλύπτονται για 3 χρόνια κανονικά. Τελευταία ρώτησα που απευθυνόμαστε αν συμβεί κάτι μέσα σε αυτά τα 3 χρόνια και η απάντηση ήταν " σε εμάς εδώ στο service". 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 χρόνο αργότερα...

Με ενα realme του πατερα μου που ηθελε επισκευη (ειναι ακομα στην εγγυηση) το πηγαμε στην αντιπροσωπεια στο Ελληνικο smart4all κ του ειπανε οτι εχει προβλημα η πλακετα κ θα του δωσουν ενα χαρτι για να παει στο μαγαζι που το πηρε κ να του δωσουν αλλο κινητο (?) . Το καταστημα ομως αυτο εχει κλεισει εδω κ ενα χρονο. 

Τωρα παει απο κει να παραλαβει το χαλασμενο κινητο να δουμε τι θα κανουμε........

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...