Προς το περιεχόμενο

DJI Mini 3


kostasgr78

Προτεινόμενες αναρτήσεις

6 λεπτά πριν, kostasgr78 είπε

Έτσι πιστεύω κι εγώ, για entry-level κατηγορία μέχρι 250γρ.

Σε αυτή τι τιμή η απλή εκδοση δεν αξίζει με τίποτα ,βάζεις και αλλά χρήματα και παίρνεις κάτι καλύτερο ,είναι παρά πολλά τα χρήματα για τόσο μικρό drone ,πιστεύω το mini 2 που γρήγορα θα πέσει στο 500αρικο είναι καλη επιλογή  ,το mini 3 δεν νομίζω να πουλήσει στην Ελλάδα 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχω το air 2s, ευχαριστημένος δεν λέω αλλα->

Το mavic mini έχει πολλά πλεονεκτήματα.

Έχει κάμερα που γυρίζει σε portrait

Φορτίζει από usb-c(οπότε με καλό powerbank φορτίζεις παντού)

Στα χαρτιά είναι πολύ κοντά σε μέγεθος ο αισθητήρας του (1inch vs 1/1.3 inch) και έχει πιο φωτεινό φακό κατά 1+ stop, οπότε λογικά θα πρέπει να είναι και καλύτερος στα σκοτεινα.

Διάρκεια μπαταρίας εφάμιλλη αλλά μάλλον θα βγει κ μεγαλύτερη.

Λίγο μεγαλύτερο bitrate σε video.

 

Τώρα για το μέγεθος δεν έχω άποψη, είναι δηλαδή defacto ότι όσο βαρύτερο τόσο καλύτερο για τους ανέμους?

Δεν παίζουν ρόλο τα γυροσκοπικα/τεχνολογια οι κινητήρες κτλ?

 

 

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 ώρες πριν, @topos είπε

Έχω το air 2s, ευχαριστημένος δεν λέω αλλα->

Το mavic mini έχει πολλά πλεονεκτήματα.

Έχει κάμερα που γυρίζει σε portrait

Φορτίζει από usb-c(οπότε με καλό powerbank φορτίζεις παντού)

Στα χαρτιά είναι πολύ κοντά σε μέγεθος ο αισθητήρας του (1inch vs 1/1.3 inch) και έχει πιο φωτεινό φακό κατά 1+ stop, οπότε λογικά θα πρέπει να είναι και καλύτερος στα σκοτεινα.

Διάρκεια μπαταρίας εφάμιλλη αλλά μάλλον θα βγει κ μεγαλύτερη.

Λίγο μεγαλύτερο bitrate σε video.

 

Τώρα για το μέγεθος δεν έχω άποψη, είναι δηλαδή defacto ότι όσο βαρύτερο τόσο καλύτερο για τους ανέμους?

Δεν παίζουν ρόλο τα γυροσκοπικα/τεχνολογια οι κινητήρες κτλ?

 

 

 

 

και το 777 οταν κατεβαινει Βενιζελος αν εχει πλαγιους το κουναει....ομως το προβλημα με το ελαφρυ σκαφος ειναι οταν πετας σε δασος η κοντα σε κτιρια οπου μπορει να παρασυρθει με μια ριπη αερα και δεν θα προλαβεις ευκολα να διορθωσεις ουτε το σκαφος να αυτοδιορθωθει γιαυτο και τα πολλα ατυχηματα (σπασιματα και πτωσεις),επιπλεον οι κινητηρες καταπονουνται περισσοτερο και η καταναλωση ειναι μεγαλυτερη....

απλα σαν φιλικη παρατηρηση ...μην φορτιζεις την ιδια μπαταρια για να πεταξεις αμεσα...πρεπει να ξεκουραστει ,καλυτερα να εχεις 2-3 μπαταριες παρα να επαναφορτιζεις αμεσα για να πεταξεις ...

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Και εγώ πάντως σε ίδια αναζήτηση λέω να πάρω τώρα το mini2 fly more. 

Η καινούργιο γύρω στα 580 που βλέπω η κάποιο μεταχ

 

Εκτός από το 3 Pro που ξεφευγει σε τιμή αναμένεται και πιο οικονομική έκδοση του 3?

Επεξ/σία από imr
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...
40 λεπτά πριν, kostasgr78 είπε

Τυχόν κάτοχοι, επιβεβαιώνουν τις συχνές αναφορές για προβλήματα συνδεσιμότητας ακόμα και στο 1χλμ;

κωστα

η συνδεσιμότητα είναι ένα πράγμα περίεργο  ...η θέση σου ,η θέση του σκάφους(ύψος κυρίως),το περιβάλλον , η θέση των κεραιών παίζουν μεγαλο ρολο

μην παρασυρόμαστε από τα 5 και πάνω χιλ που αναφέρουν ......

επίσης όταν η μπαταρίες(σκάφους και ΤΚ) αρχίζουν και πέφτουν όλα επιρεαζονται λίγο πολύ

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 ώρες πριν, kostasbm είπε

κωστα

η συνδεσιμότητα είναι ένα πράγμα περίεργο  ...η θέση σου ,η θέση του σκάφους(ύψος κυρίως),το περιβάλλον , η θέση των κεραιών παίζουν μεγαλο ρολο

μην παρασυρόμαστε από τα 5 και πάνω χιλ που αναφέρουν ......

επίσης όταν η μπαταρίες(σκάφους και ΤΚ) αρχίζουν και πέφτουν όλα επιρεαζονται λίγο πολύ

 

Αυτά έτσι κι αλλιώς είναι δεδομένα για όλες τις συνθήκες μετάδοσης.

Αναφέρομαι, παραπάνω, στις αναφορές απώλειας σύνδεσης εντός 1χλμ, που είναι άπειρες σε σχέση με το προηγούμενο μοντέλο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 ώρες πριν, kostasgr78 είπε

Αυτά έτσι κι αλλιώς είναι δεδομένα για όλες τις συνθήκες μετάδοσης.

Αναφέρομαι, παραπάνω, στις αναφορές απώλειας σύνδεσης εντός 1χλμ, που είναι άπειρες σε σχέση με το προηγούμενο μοντέλο.

στα φορουμ της dji τι λενε??

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...