Προς το περιεχόμενο

Our Linux Desktop Screenshots Part 2


jemadux

Προτεινόμενες αναρτήσεις


οι κανόνες είναι απλοί δεν κάνουμε κόντρα μεταξυ διανομών ... και ποστάρουμε απλά screenshot ! 
 

αμα είναι να συγκρινούμε διανομές ας κάνουμε ενα thread και να λέμε την γνώμη μας αλλά οχι στα σκρινσοτ 

 

2022-04-15-12-00-36.png´

  • Like 6
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε ένα παλιό toshiba laptop της κοπελας μου που ετρεχε win7 και σερνόταν , πηρα την πρωτοβουλία να βάλω lubuntu και πραγματικά τωρα πάει σφαίρα. Για την χρήση που κάνει (browsing, ταινιες-σειρές, και κανα office) δεν εχει αντιμετωπίσει κάποιο πρόβλημα.screen2.jpg.66dc289aaffcab6c7fdae8cd5920e6e1.jpg

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Για το whatsapp ή την οποιαδηποτε εφαρμογη που μπορει να δουλεψει απο καποια σελιδα, κανεις μια συντομευση του chrome/chromium που να τον ανοιγει σε app mode σε αυτη τη σελιδα, πχ

chrome --app=https://web.whatsapp.com/

Ετσι εχω το skype, συν μερικα εξτραδακια σαν παραμετρους (πχ να ανοιγει σε παραθυρο 800*600), απο τη μερα που εγινε η σαπια εφαρμογη σε electron.

Για να μεινουμε ontopic, οριστε και ενα δικο μου screenshot. Ειναι απο τις 24 Μαρτιου που ενα αλλο μελος μου ζητησε σε πμ να του δειξω το desktop μου. Το conky κανονικα ειναι ασπρο, αλλα το μαυρισα επειδη στην αριστερη πλευρα δεν φαινεται καθολου.

2022-03-24-070911_1280x1024_scrot.png.8f9c38c0dc989d880f4ce4bd137cbc88.png

Επεξ/σία από jim_p
  • Like 8
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

δεν είναι δικο μου αλλά είναι πολύ ωραίο screenshot απο ενα μέλος στο facebook .. 

προσωπικά εμένα μου αρέσε ! σημειώση ... φυσικά και xfce μπορεί να γίνει πολυ καλό αλλά πρέπει να ασχοληθείς πολύ με αυτό ... 

αλλα προσπωικά έχω βολευτεί με το ubuntu 

278862076_5348991708468244_2688971731728

Επεξ/σία από jemadux
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 17/4/2022 στις 7:47 ΜΜ, jim_p είπε

Για το whatsapp ή την οποιαδηποτε εφαρμογη που μπορει να δουλεψει απο καποια σελιδα, κανεις μια συντομευση του chrome/chromium που να τον ανοιγει σε app mode σε αυτη τη σελιδα, πχ

chrome --app=https://web.whatsapp.com/

Ετσι εχω το skype, συν μερικα εξτραδακια σαν παραμετρους (πχ να ανοιγει σε παραθυρο 800*600), απο τη μερα που εγινε η σαπια εφαρμογη σε electron.

 

καλό αυτό αλλά θα το προτιμούσα να είναι σε ξεχωριστό προφίλ του brave / chrome / chromium 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Τοτε προσθετεις και την παραμετρο --temp-profile ή --profile-directory=tade (συνηθως τα λεει profile1/2/3 κλπ, συν το default). Καλο ειναι σαν σκεψη, απλα μετα σε σπαμμαρει να επιλεξεις προφιλ οταν τον ξεκινησεις απο το default shortcut.

Επεξ/σία από jim_p
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χρονια πολλα σε ολους .............ειπα να δοκιμασω ενα benchmark   τον  Nvme  να δω τι ψαρια πιανει

 Benchmark μεχρι να λειωσουν τα τσιπακια.........

893339015_Screenshotfrom2022-04-2401-48-10.png.dbeb84e0ba15540061d9591a7d8d86e9.png

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, coffeex είπε

Εγκατάσταση λίγων ημερών και λόγο secure boot είπα να δοκιμάσω OpenSUSE, όταν αγοράσω και καμιά nvdia gpu ίσως ξαναπάω σε Arch αλλά θα δούμε....

 

Screenshot_2022.png

θα μπορούσες να βάλεις ubuntu / fedora  ακόμα 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

32 λεπτά πριν, jemadux είπε

θα μπορούσες να βάλεις ubuntu / fedora  ακόμα 

Λόγο Alder Lake cpu ήθελα να έχω 5.17 kernel το ubuntu που βγήκε έχει έχει 5.15 και το Fedora 16 είναι σε beta. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...