Προς το περιεχόμενο

Αφαίρεση σκιάς από κλιπ


Etherovamon

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλησπέρα σε όλους και συγγνώμη εάν δεν είμαι στη σωστή κατηγορία. Βρίσκομαι στη φάση του editing για την ολοκλήρωση μιας ταινίας των μαθητών μου. Επειδή όμως είμαι ερασιτέχνης στον τομέα αυτόν (δάσκαλος είμαι και το κάνουμε για τη λήξη της χρονιάς), έχω ένα πρόβλημα που δεν μπορώ να λύσω: Σε ένα κλιπ τριάμισι δευτερολέπτων (το οποίο από ημέρας, με ένα preset εφεδάκι, το μετατρέπω σε νύχτας) υπάρχει μια κινούμενη σκιά σε ένα άτομο, η οποία χαλά όλη μας τη σκηνή :( . Δυστυχώς, λόγω πίεσης χρόνου, δεν προλαβαίνω να μελετήσω και να το παλέψω μέσω πιο επαγγελματικών λογισμικών­· κι από ό,τι είδα δεν υπάρχει κάποιος εύκολος και εξειδικευμένος -online ή μη- shadow remover. Είναι εύκολο, μήπως, κάποιος φίλος από το φόρουμ, που για αυτόν φυσικά να είναι πολύ πιο εύκολο και γρήγορο, να μας βοηθήσει; Το αποτέλεσμα δε μας ενδιαφέρει να είναι και το πιο επαγγελματικό, απλώς όσο το δυνατόν πιο τίμιο. Αυτό που μπορούμε από τη μεριά μας να ανταποδώσουμε, είναι η χαρά των παιδιών για το αποτέλεσμα και η αναφορά του στα credits, όταν την ανεβάσουμε στο κανάλι μας στο youtube. Διευκρινίζω ξανά ότι δεν πρόκειται για φωτογραφία, αλλά για κλιπ τριάμισι δευτερολέπτων. Όποιος καλοθελητής, παρακαλώ ας επικοινωνήσει μαζί μου με προσωπικό μήνυμα. Ευχαριστώ.

Επεξ/σία από Etherovamon
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βασικά,  αν η σκιά είναι σε κάποια άκρη μπορείς ή να το κροπαρεις ή να βάλεις ένα μπανερακι σε εκείνο το σημείο με ένα κείμενο/σχόλιο από πάνω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 4 εβδομάδες αργότερα...

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...