Προς το περιεχόμενο

Προσφορα γνωριμιας Disney+ 12 μήνες στην τιμή των 8 μηνων - 71,50 € [TEΛΟΣ]


venuets

Προτεινόμενες αναρτήσεις

2 λεπτά πριν, jmirko15 είπε

Μόνο με την "εφαρμογή" τους γίνεται. Με browser είσαι 720p ή 1080p δε θυμάμαι.

1080p πρεπει να ειναι απο μερικες ταινιες που τσεκαρα. Θα το κανουν ποτε 4K? Τουλαχιστον βρηκα add on για ultrawide και γεμιζει την οθονη χωρις crop αλλα το 1080p χτυπαει αν εχεις μαθει σε 4K.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 1.1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

40 λεπτά πριν, Arkin είπε

1080p πρεπει να ειναι απο μερικες ταινιες που τσεκαρα. Θα το κανουν ποτε 4K? Τουλαχιστον βρηκα add on για ultrawide και γεμιζει την οθονη χωρις crop αλλα το 1080p χτυπαει αν εχεις μαθει σε 4K.

Δεν το βλέπω. Οτιδήποτε πάνω από 1080p είναι encrypted με L1 που είναι ουσιαστικά hardware encrypted (γι'αυτό δεν παίζουν και πολλά 4k RIPs από Disney/Netflix κτλ). Αν αφαιρέσουν ποτέ αυτό το DRM του κώλου τότε θα υπάρξει 4k από browser..

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, jmirko15 είπε

Δεν το βλέπω. Οτιδήποτε πάνω από 1080p είναι encrypted με L1 που είναι ουσιαστικά hardware encrypted (γι'αυτό δεν παίζουν και πολλά 4k RIPs από Disney/Netflix κτλ). Αν αφαιρέσουν ποτέ αυτό το DRM του κώλου τότε θα υπάρξει 4k από browser..

Το L1 το ξερω απο τα κινητα που το υποστηριζουν και παιζουν κανονικα HDR HD αρχεια υπαρχουν τετοια DRM και στον υπολογιστη? Δηλαδη οσοι θελουμε να δουμε απο υπολογιστη πρεπει να αρκεστουμε στα 1080p η να δουμε απο παρανομες οδους 4K οπως πρεπει? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Arkin είπε

Το L1 το ξερω απο τα κινητα που το υποστηριζουν και παιζουν κανονικα HDR HD αρχεια υπαρχουν τετοια DRM και στον υπολογιστη? Δηλαδη οσοι θελουμε να δουμε απο υπολογιστη πρεπει να αρκεστουμε στα 1080p η να δουμε απο παρανομες οδους 4K οπως πρεπει? 

 Yup.. Και άμα είναι μόνο streaming δύσκολα βρίσκεις 4k WEB-DL..

Η μόνη σου λύση: https://apps.microsoft.com/store/detail/disney/9NXQXXLFST89

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

15 λεπτά πριν, jmirko15 είπε

 Yup.. Και άμα είναι μόνο streaming δύσκολα βρίσκεις 4k WEB-DL..

Η μόνη σου λύση: https://apps.microsoft.com/store/detail/disney/9NXQXXLFST89

Βρε 4K web dl με HDR βρισκω για τα παντα απο disney και τα βλεπω κανονικα αλλα τωρα που βαλαμε disney ας τα βλεπω νομιμα εφοσον εχω τη δυνατοτητα. Αψογος δεν ηξερα οτι ειχε app μεσω ms store. Κατεβαινει αμεσως λογικα εκει θα χανω το ultrawide η υπαρχει κατι? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τελικά μπορούμε να κάνουμε συνδρομή μέσω Τουρκίας, ή όχι;

Έχω κάνει format ένα spare κινητό που έχω.
•Δημιούργησα Google account με διεύθυνση Τουρκίας χρησιμοποιώντας Windscribe (έχω account με τα 30Gb).
•Συνδέω τον λογαριασμό στο Google Play και επιβεβαιώνω ότι οι επί πληρωμή εφαρμογές εμφανίζονται σε τούρκικες λίρες (TRY).
•Συνδέω στον λογαριασμό μία κάρτα debit της Alpha, και μία της Πειραιώς (Visa και οι δύο) (για κάποιον λόγο την Curve MasterCard που έχω δεν μπορώ να την συνδέσω !!!).
•Κατεβάζω το Disney+ app.
•Κλείνω το VPN και τρέχω το Disney+ (με ανοιχτό VPN δεν ανοίγει η εφαρμογή).
•Χρησιμοποιώ το τούρκικο account και φτάνω στην επιλογή μηνιαίας ή ετήσιας συνδρομής.
•Ανοίγω το VPN, και επιλέγω την ετήσια συνδρομή και δεν προχωράει στην πληρωμή με καμία από τις 2 κάρτες (μου βγάζει μήνυμα "your transactions could not be completed").

Ευχαριστώ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
32 λεπτά πριν, manost είπε

Τελικά μπορούμε να κάνουμε συνδρομή μέσω Τουρκίας, ή όχι;

Έχω κάνει format ένα spare κινητό που έχω.
•Δημιούργησα Google account με διεύθυνση Τουρκίας χρησιμοποιώντας Windscribe (έχω account με τα 30Gb).
•Συνδέω τον λογαριασμό στο Google Play και επιβεβαιώνω ότι οι επί πληρωμή εφαρμογές εμφανίζονται σε τούρκικες λίρες (TRY).
•Συνδέω στον λογαριασμό μία κάρτα debit της Alpha, και μία της Πειραιώς (Visa και οι δύο) (για κάποιον λόγο την Curve MasterCard που έχω δεν μπορώ να την συνδέσω !!!).
•Κατεβάζω το Disney+ app.
•Κλείνω το VPN και τρέχω το Disney+ (με ανοιχτό VPN δεν ανοίγει η εφαρμογή).
•Χρησιμοποιώ το τούρκικο account και φτάνω στην επιλογή μηνιαίας ή ετήσιας συνδρομής.
•Ανοίγω το VPN, και επιλέγω την ετήσια συνδρομή και δεν προχωράει στην πληρωμή με καμία από τις 2 κάρτες (μου βγάζει μήνυμα "your transactions could not be completed").

Ευχαριστώ.

Δεν γίνεται με κάρτες ελληνικές. Με revolut το έκανα

Επεξ/σία από siegfried_gr
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, manost είπε

Τελικά μπορούμε να κάνουμε συνδρομή μέσω Τουρκίας, ή όχι;

Έχω κάνει format ένα spare κινητό που έχω.
•Δημιούργησα Google account με διεύθυνση Τουρκίας χρησιμοποιώντας Windscribe (έχω account με τα 30Gb).
•Συνδέω τον λογαριασμό στο Google Play και επιβεβαιώνω ότι οι επί πληρωμή εφαρμογές εμφανίζονται σε τούρκικες λίρες (TRY).
•Συνδέω στον λογαριασμό μία κάρτα debit της Alpha, και μία της Πειραιώς (Visa και οι δύο) (για κάποιον λόγο την Curve MasterCard που έχω δεν μπορώ να την συνδέσω !!!).
•Κατεβάζω το Disney+ app.
•Κλείνω το VPN και τρέχω το Disney+ (με ανοιχτό VPN δεν ανοίγει η εφαρμογή).
•Χρησιμοποιώ το τούρκικο account και φτάνω στην επιλογή μηνιαίας ή ετήσιας συνδρομής.
•Ανοίγω το VPN, και επιλέγω την ετήσια συνδρομή και δεν προχωράει στην πληρωμή με καμία από τις 2 κάρτες (μου βγάζει μήνυμα "your transactions could not be completed").

Ευχαριστώ.

Όταν πηγές να φτιάξεις το email και πήγε να σου ζητήσει τηλέφωνο σαν χώρα τι επιλογή σου είχε ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, chrismilo91 είπε

Όταν πηγές να φτιάξεις το email και πήγε να σου ζητήσει τηλέφωνο σαν χώρα τι επιλογή σου είχε ;

Δεν θυμάμαι τι επιλογή είχε.

Εγώ πάντως το άλλαξα σε Ελλάδα, και έβαλα το κινητό μου έτσι ώστε να έρθει ο κωδικός επιβεβαίωσης.

Στη διεύθυνση έβαλα μία τυχαία της Κωνσταντινούπολης που βρήκα από address generator στο Google.

Οι τιμές αγοράς εφαρμογών στο Google Play είναι σε τούρκικη λίρα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Arkin είπε

Βρε 4K web dl με HDR βρισκω για τα παντα απο disney και τα βλεπω κανονικα αλλα τωρα που βαλαμε disney ας τα βλεπω νομιμα εφοσον εχω τη δυνατοτητα. Αψογος δεν ηξερα οτι ειχε app μεσω ms store. Κατεβαινει αμεσως λογικα εκει θα χανω το ultrawide η υπαρχει κατι? 

Ε όχι ρε συ, υπάρχουν σειρές που δεν τις έχουν σε 4k :P Όσο για την εφαρμογή ξέρω ότι δουλεύει αλλά εγώ δεν την έχω δουλέψει ποτέ.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 ώρες πριν, Arkin είπε

Βρε 4K web dl με HDR βρισκω για τα παντα απο disney και τα βλεπω κανονικα αλλα τωρα που βαλαμε disney ας τα βλεπω νομιμα εφοσον εχω τη δυνατοτητα. Αψογος δεν ηξερα οτι ειχε app μεσω ms store. Κατεβαινει αμεσως λογικα εκει θα χανω το ultrawide η υπαρχει κατι? 

Εγώ πάντως δεν κατάφερα να δω 4Κ HDR από το windows app, υποστηρίζει μόνο HD με χαμηλό bitrate παρόλο που το monitor μου το έχω κανονικά σε HDR mode με όλα ενεργοποιημένα από τα windows και έχω αρκετά γρήγορη γραμμή. Στην τηλεόραση είναι καλύτερα τα πράγματα.

Βέβαια δεν έχω βρει και τίποτα που να μου αρέσει να δω οπότε δεν με ενδιαφέρει, ευτυχώς έχει πολλά για το μικρό.

Επεξ/σία από elpenor
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, manost είπε

Ούτε με Revolut ολοκληρώνεται η πληρωμή !!!

Φτιάξε μια εικονική κάρτα μιας χρήσης από τη revolut που να μην την έχεις χρησιμοποιήσει άλλου. Πρόσθεσε τη στο pay.Google.com στον τουρκικό λογαριασμό που έχεις φτιάξει και όταν σου ζητήσει στοιχεία βάλε το όνομα σου το πραγματικό και για διεύθυνση/τηλ βάλε από ένα ξενοδοχείο στην Κωνσταντινούπολη π.χ μαζί με το τκ. Μετά ξαναδοκιμασε

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

51 λεπτά πριν, papp0us είπε

Φτιάξε μια εικονική κάρτα μιας χρήσης από τη revolut που να μην την έχεις χρησιμοποιήσει άλλου. Πρόσθεσε τη στο pay.Google.com στον τουρκικό λογαριασμό που έχεις φτιάξει και όταν σου ζητήσει στοιχεία βάλε το όνομα σου το πραγματικό και για διεύθυνση/τηλ βάλε από ένα ξενοδοχείο στην Κωνσταντινούπολη π.χ μαζί με το τκ. Μετά ξαναδοκιμασε

Την disposal δεν την δέχεται, όπως δε δέχεται και την Curve που έχω. 🤔

Πέρασα την virtual Revolut, δοκίμασα να πληρώσω, και παίρνω το ίδιο ακριβώς μήνυμα αποτυχίας.

Και μέσα στο pay.google.com βλέπω πόσες εγγραφές αποτυχίας της πληρωμής της συνδρομής.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...