Προς το περιεχόμενο

Forumvision #11 - Δηλώσεις συμμετοχής


mic2mic

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Το να αλλάξεις το πρόγραμμα σίγουρα δεν είναι εφικτο (τουλάχιστον αυτή τη στιγμή) δεκτό, αλλά και 24 να είμαστε να μην χωριστούμε, για μένα είναι καλύτερη η φάση σε ένα γρουπ οπως θυμάμαι τα παιχνίδια με 22 και 20 παίκτες.

Εντάξει τώρα, αν πάμε στους 30 - 40 - 50... 

Ιστορικά άλλωστε στον τελικό της Γιουροβίζιον συμμετέχουν 25-26 χώρες. 

(επειδή γνωρίζω σχεδόν όλα τα παιδιά οποιοσδήποτε σε άλλο γρουπ θα μου έλειπε) 

 

 

Επεξ/σία από NovaLacertae
  • Thanks 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 300
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Εντάξει, μέχρι 24 να μην χωριστούμε. Μετά όμως δεν είναι τεχνικά εφικτό (προς το παρόν) να μείνουμε σε ένα γκρουπ. Αλλά και να ήταν, κάποια στιγμή θα έπρεπε να χωριστούμε.

Σε κάποια φάση θα κάνω και μια τροποποίηση στο πρόγραμμα ώστε αν γίνονται δύο ταυτόχρονα παιχνίδια, οι παίκτες να βαθμολογούν τα τραγούδια του άλλου γκρουπ και όχι του δικού τους. Έτσι η βαθμολογία που δίνει κάποιος δεν θα επηρεάζει καθόλου την δική του κατάταξη και θα υπάρχει και κάποια αλληλεπίδραση μεταξύ των δύο γκρουπ. Αυτά για αργότερα...

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ερώτηση No1 αρχάριας ..

Αν κατάλαβα καλά βαθμολογούμε 11 απο τα τραγούδια με 1-2-3-4-5-6-7-8-10-11--12 και όλα τα υπόλοιπα που θα μας αφήσουν αδιάφορους με 0;;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, lovesucks είπε

Ερώτηση No1 αρχάριας ..

Αν κατάλαβα καλά βαθμολογούμε 11 απο τα τραγούδια με 1-2-3-4-5-6-7-8-10-11--12 και όλα τα υπόλοιπα που θα μας αφήσουν αδιάφορους με 0;;

Δεν υπάρχει 11, όπως και στην Eurovision: 10 τραγούδια παίρνουν βαθμούς (12, 10, 8, 7, 6, 5, 4, 3, 2, 1) και τα υπόλοιπα μηδενικά. Η βαθμολογία γίνεται μέσω της εφαρμογής οπότε δεν γίνεται να κάνεις λάθος.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

16 λεπτά πριν, mic2mic είπε

Εντάξει, μέχρι 24 να μην χωριστούμε. Μετά όμως δεν είναι τεχνικά εφικτό (προς το παρόν) να μείνουμε σε ένα γκρουπ. Αλλά και να ήταν, κάποια στιγμή θα έπρεπε να χωριστούμε.

Σε κάποια φάση θα κάνω και μια τροποποίηση στο πρόγραμμα ώστε αν γίνονται δύο ταυτόχρονα παιχνίδια, οι παίκτες να βαθμολογούν τα τραγούδια του άλλου γκρουπ και όχι του δικού τους. Έτσι η βαθμολογία που δίνει κάποιος δεν θα επηρεάζει καθόλου την δική του κατάταξη και θα υπάρχει και κάποια αλληλεπίδραση μεταξύ των δύο γκρουπ. Αυτά για αργότερα...

Αυτο ειναι το καλυτερο νομιζω μεχρι να φυγει το ενα γκρουπ και να μεινει μια 12αδα , αποψη μου προχωρα το ετσι

49 λεπτά πριν, MaXmaD είπε

Εγω 14 Μαιου θα ειμαι Τορινο , θα συμμετεχω σε μια χορογραφια αλλα δε βαριεσαι ισως ξεκλεψω λιγο χρονο να ασχοληθω με τον μπαναλ διαγωνισμο σας. 🥳

Εγω στις 21 εχω αγωνα και μετα ξανα στις 28 του μηνα παλι εχω αγωνα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
29 λεπτά πριν, mic2mic είπε

Εντάξει, μέχρι 24 να μην χωριστούμε. Μετά όμως δεν είναι τεχνικά εφικτό (προς το παρόν) να μείνουμε σε ένα γκρουπ. Αλλά και να ήταν, κάποια στιγμή θα έπρεπε να χωριστούμε.

Σε κάποια φάση θα κάνω και μια τροποποίηση στο πρόγραμμα ώστε αν γίνονται δύο ταυτόχρονα παιχνίδια, οι παίκτες να βαθμολογούν τα τραγούδια του άλλου γκρουπ και όχι του δικού τους. Έτσι η βαθμολογία που δίνει κάποιος δεν θα επηρεάζει καθόλου την δική του κατάταξη και θα υπάρχει και κάποια αλληλεπίδραση μεταξύ των δύο γκρουπ. Αυτά για αργότερα...

Αυτό ακριβώς σκεφτόμουν να γράψω που γινόταν με τον χειροκίνητο τρόπο, συνδέει τα δύο γκρουπ.

Λογικά δεν θα ξεπεράσουμε τους 24, στατιστικά μια ομαδα αναποφάσιστων δεν  μετακινείται όλη προς μια κατεύθυνση

Επεξ/σία από NovaLacertae
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν καταλαβα καλα ειμαι τελευταιος στη λιστα .......χαχαχαχαχα ο νικητης απο μενα κρεμεται , οποιος δωσει τα πιο πολλα θα τον βγαλω νικητη

and-the-winner-is-benedict-townsend.gif.07919a6d11aef5b5b212780e5a8b6d23.gif

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, triplex1 είπε

Αν καταλαβα καλα ειμαι τελευταιος στη λιστα .......χαχαχαχαχα ο νικητης απο μενα κρεμεται , οποιος δωσει τα πιο πολλα θα τον βγαλω νικητη

and-the-winner-is-benedict-townsend.gif.07919a6d11aef5b5b212780e5a8b6d23.gif

Δεν παίζει κανένα ρόλο στην βαθμολόγηση η θέση στον πίνακα, είναι καθαρά τυπική, τα αποτελέσματα ανακοινωνονται όλα μαζι, μία και έξω :cool:

Καλά τα έχετε καταφέρει (μέχρι στιγμής) Πρώτος  Agent_Orange, τελευταίος triplex1  :D

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 λεπτά πριν, NovaLacertae είπε

Δεν παίζει κανένα ρόλο στην βαθμολόγηση η θέση στον πίνακα, είναι καθαρά τυπική, τα αποτελέσματα ανακοινωνονται όλα μαζι, μία και έξω :cool:

Καλά τα έχετε καταφέρει (μέχρι στιγμής) Πρώτος  Agent_Orange, τελευταίος triplex1  :D

θα ψηφισω στο τελευταιο δευτερολεπτο αρα οχι εχει σημασια απλα ο νικητης θα κριθει απο μενα.

Θα δημιουργησω λογαριασμο οπου θα μπορειτε να κανετε donate  αν θελετε να νικησετε , απο μενα κρεμεστε!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Agent_Orange είπε

ξενερώνω να χωριστούμε όμως

Όταν θα αρχίσεις να ακούς τους γύρους θα εύχεσαι να έπαιζες μόνος σου :D

Υπάρχουν πολλοί τρόποι να το δει κανείς. Πχ αν γίνουν 2 γκρουπ θα μπορούσαν οι πρώτοι 6 από κάθε γκρουπ να παίξουν στο επόμενο παιχνίδι στον "τελικό" και οι υπόλοιποι σε άλλο γκρουπ.

Αν μαζευτούν 100 παίκτες μπορεί να έχουμε και κατηγορίες Super League 1, Super League 2, Γ' Εθνική κτλ, με ανόδους και υποβιβασμούς. Και μετά οι πρώτοι να παίζουν και Ευρώπη με τους πρώτους από άλλα φόρουμ :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

22 ώρες πριν, Agent_Orange είπε

Κανα στοιχηματάκι θα παίξει;

 

Γίνε πιο συγκεκριμένος παρακαλώ. Να το κανουμε πιο πικάντικο. 😈😄 Καμιά ιδέα? 😁

6 ώρες πριν, NovaLacertae είπε

 

Να του διευκρινίσουμε βέβαια οτι μπορεί να βαθμολογεί από δέκα αλλά η βαθμολογία είναι μια :cool:

Πες τα χρυσόστομε @NovaLacertae!✌️ Aπό τώρα αρχίσαμε κομπίνες στην βαθμολογία?!!!😂😂

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...