Προς το περιεχόμενο

Τροφοδοτικά Thermaltake Κωτσόβολος [AKYΡΑ]


zaratustra

Προτεινόμενες αναρτήσεις

46 λεπτά πριν, atom7 είπε

Τι εννοείς; Υπάρχει χρονικό περιθώριο μέσα στο οποίο πρέπει να γίνει μια καταγγελία;

Αν ακυρώσω την παραγγελία θα μου τα επιστρέψουν. Δεν θέλω να τους κάνω αυτή τη χάρη. Εξάλλου χρειάζομαι τροφοδοτικό και δεν μπορώ να βρω άλλο σε αυτή την τιμή με αυτά τα χαρακτηριστικά (ήταν πραγματικά καλή προσφορά).

Εισαι μαζοχα μετα συγχωρησεως , ποιο πηρες και δε βρισκεις τετοια τιμη? για δωσε το λινκ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 76
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

2 λεπτά πριν, triplex1 είπε

Εισαι μαζοχα μετα συγχωρησεως , ποιο πηρες και δε βρισκεις τετοια τιμη? για δωσε το λινκ

https://www.skroutz.gr/s/19457820/Thermaltake-Toughpower-PF1-ARGB-850W-Τροφοδοτικό-Υπολογιστή-Full-Modular-80-Plus-Platinum.html
 

850w platinum στα 99€ και μια δωροεπιταγή 30€ που είχα και έληγε, μου βγήκε 72€ μαζί με τα μεταφορικά. Αν εσυ μπορείς να βρεις αντίστοιχο ή θα τους τα χάριζες, πάω πάσο 😎

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, atom7 είπε

https://www.skroutz.gr/s/19457820/Thermaltake-Toughpower-PF1-ARGB-850W-Τροφοδοτικό-Υπολογιστή-Full-Modular-80-Plus-Platinum.html
 

850w platinum στα 99€ και μια δωροεπιταγή 30€ που είχα και έληγε, μου βγήκε 72€ μαζί με τα μεταφορικά. Αν εσυ μπορείς να βρεις αντίστοιχο ή θα τους τα χάριζες, πάω πάσο 😎

Δεν προκειται σ'αυτα τα χρηματα να βρεις τροφοδοτικο και ουτε προκειται και ο κωτσος να στο φερει σ'αυτα τα λεφτα οσο και να περιμενεις και οτι και να τους κανεις ξερεις ποσο θα στεναχωρηθουν.............εγω παντως το συγκεκριμενο δεν θα το'παιρνα , εχει πολυ καλυτερα και ας ειναι και ακριβοτερα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, triplex1 είπε

Δεν προκειται σ'αυτα τα χρηματα να βρεις τροφοδοτικο και ουτε προκειται και ο κωτσος να στο φερει σ'αυτα τα λεφτα οσο και να περιμενεις και οτι και να τους κανεις ξερεις ποσο θα στεναχωρηθουν.............εγω παντως το συγκεκριμενο δεν θα το'παιρνα , εχει πολυ καλυτερα και ας ειναι και ακριβοτερα.

Το συγκεκριμένο δεν θα το έπαιρνες ούτε σε αυτή την τιμή εννοείς; Τόσο χάλια είναι; Δεν πρόκειται να μου το φέρει και μου το έχει δηλώσει. Το θέμα είναι γιατί έβαλε εξ αρχής αυτή την τιμή. Και το ερώτημα μου είναι: αφού δεν μπορεί να φέρει το ίδιο, δεν είναι υποχρεωμένος να μου δώσει αντίστοιχο στην ίδια τιμή;

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, atom7 είπε

Το συγκεκριμένο δεν θα το έπαιρνες ούτε σε αυτή την τιμή εννοείς; Τόσο χάλια είναι; Δεν πρόκειται να μου το φέρει και μου το έχει δηλώσει. Το θέμα είναι γιατί έβαλε εξ αρχής αυτή την τιμή. Και το ερώτημα μου είναι: αφού δεν μπορεί να φέρει το ίδιο, δεν είναι υποχρεωμένος να μου δώσει αντίστοιχο στην ίδια τιμή;

- το κουπονι που λες και κατεληγε στα 70 και κατι ναι θα το'παιρνα αλλα δεν θα το'βαζα σε σοβαρο συστημα , σ'αυτην την τιμη δεν προκειται κανενα αλλο να σε βρει και να σε φερει , γι αυτο το λογο σε ειπα παρε τα λεφτα σου , το καλυτερο που εχεις να κανεις ειναι να μην ξαναψωνισεις απο εκει αλλη φορα , αυτοι δεν φταινε , ολοι εσεις που τρεχετε εχετε το φταιξιμο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, atom7 είπε

Τι εννοείς; Υπάρχει χρονικό περιθώριο μέσα στο οποίο πρέπει να γίνει μια καταγγελία;

Ότι έπρεπε νωρίτερα να την κάνεις. Εκτός αν περιμένεις να αλλάξει το έτος. 

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, SabotazNic είπε

Ότι έπρεπε νωρίτερα να την κάνεις. Εκτός αν περιμένεις να αλλάξει το έτος. 

Έπρεπε να την κάνω νωρίτερα επειδή υπάρχει κάποιος συγκεκριμένος λόγος ή επειδή το λες εσύ ας πούμε;

Ειλικρινά απορώ με κάποιους, αν δεν έχετε να προσφέρετε κάτι σε μια συζήτηση, για πιο λόγο παίρνετε μέρος;

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

40 λεπτά πριν, atom7 είπε

Έπρεπε να την κάνω νωρίτερα επειδή υπάρχει κάποιος συγκεκριμένος λόγος ή επειδή το λες εσύ ας πούμε;

Ειλικρινά απορώ με κάποιους, αν δεν έχετε να προσφέρετε κάτι σε μια συζήτηση, για πιο λόγο παίρνετε μέρος;

Αν εσύ είσαι οκ με το να περιμένεις 2 μήνες, πάσο. Peace ✌️ 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, triplex1 είπε

Παρε το  HX στα 170 που εχει και ξεχνα το .

Καλά λες πώς δεν το σκέφτηκα να δώσω τα διπλά λεφτά! Είμαστε εκτός θέματος αλλά αν ήταν να δώσω παραπάνω λεφτά θα προτιμούσα αυτό, που είναι καλύτερο και φθηνότερο από το Corsair:

image.png.0b0a7760d422535c1d42c52d073fbc81.png

Για να επανέλθουμε στην αρχική μου ερώτηση, απευθύνομαι σε όσους έκαναν τότε παραγγελία στον Κωτσόβολο:

Έχετε βγάλει άκρη; Υπάρχει έστω ένας που πήρε το τροφοδοτικό που παρήγγειλε;

Υπάρχει κάποιος που του έδωσαν αντίστοιχο, στα λεφτά της προσφοράς; Ή απλά ακυρώσατε την παραγγελία και πήρατε τα χρήματά σας πίσω;

Επεξ/σία από atom7
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Σε επικοινωνία που είχα με άλλα άτομα του thread μέσω PM, οι περισσότεροι ακύρωσαν την παραγγελία και το έχουν ξεγράψει.
Εγώ υπέγραψα δάνειο που έχει καπέλο 30 ευρώ και ακόμα και αν ακυρώσω την παραγγελία θα συνεχίζω να πληρώνω και να περιμένω πότε θα μου επιστρέφεται η κάθε δόση.

Πέρα από αυτό, δεν θέλω να πληρώσω διπλάσια για ένα προϊόν που ο Κωτσόβολος διαφήμιζε ότι το έχει διαθέσιμο όταν έκανα την παραγγελία.

Έχω προσωπικά σπαταλήσει πάρα πολύ χρόνο γράφοντας στο chat τους, στην φόρμα επικοινωνίας τους, μιλώντας τους στα τηλέφωνά.

Θα μας δικαιώσει ο ΣτΚ ή για να δικαιωθούμε θα πρέπει να κινηθούμε μαζικά για αυτό το θέμα; Τα δικαστικά έξοδα και τα έξοδα του δικηγόρου υπάρχει περίπτωση να μας αποζημιώσει ο Κωτσόβολος συν την ζημιά που μας έκανε;

Θα ανεβάσω σε λίγο την καταγγελία που έστειλα να δείτε. Την ανέβασα.

Έχω μέχρι και καταγεγραμένη κλήση όπου μου αναφέρει ο υπάλληλος ότι είτε θα ακυρώσουν την παραγγελία από την πλευρά τους είτε θα μου στείλουν αντάξιο προϊόν, μου έδωσε deadline απάντησης μέχρι τις 25/6 και δεν το τήρησε.

ΕΛΕΟΣ!

image.png.4409706dfb8d90b4cddd1f847d965975.png

image.png.e181c206fbe90fece3528162b579da2c.png

@atom7

Επεξ/σία από datio
Μεταφόρτωση καταγγελίας
  • Thanks 1
  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Αν έχω καταλάβει σωστά, το μόνο που μπορεί να κάνει ο ΣτΚ είναι να μεσολαβήσει για εξωδικαστική συμβιβαστική λύση. Ο Κωτσόβολος σε μια απαράδεκτη πρακτική κατά τη γνώμη μου, προσπαθεί ως συμβιβαστική λύση να προσφέρει άλλα τροφοδοτικά σε μια λίγο καλύτερη τιμή από την τιμή καταλόγου, που όμως και πάλι εξακολουθεί να είναι ακριβότερη από την τιμή που είχαμε παραγγείλει αρχικά.

Τώρα διάβασα και την καταγγελία σου. Μόλις βρω λίγο χρόνο θα προχωρήσω και εγώ σε καταγγελία.

Επεξ/σία από atom7
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 ώρες πριν, SabotazNic είπε

Ότι έπρεπε νωρίτερα να την κάνεις. Εκτός αν περιμένεις να αλλάξει το έτος. 

Η απολυτη λυση στο προβλημα το συγκεκριμενο  και γω μαζι σου SabotazNic

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...