Προς το περιεχόμενο

Τροφοδοτικά Thermaltake Κωτσόβολος [AKYΡΑ]


zaratustra

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 76
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ελπίζω να μην έχουμε εκρήξεις με της νέες GPU που τραβάνε 400+W

Επεξ/σία από Τέρης Α.
  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το pf1 το είχα τσιμπήσει 82 αν θυμάμαι καλά που είχε πέσει τον δεκέμβρη στο σκρουτζ , πολυ καλό και αθόρυβο μέχρι στιγμής . Εφόσον έχει ξαναπαίξει σε παρόμοια τιμή δύσκολο να πέσει άκυρο στο συγκεκριμένο 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Το PF1 750W 80 Plus Platinum για ενα 5800X συστημα φαινεται πολυ δελεαστικο ειδικα τωρα με τους λογαριασμους ρευματος που σε στελνουν .... Αλλα μου σηκωθηκε η τριχα με τα μπαμ που περιγραφουν στο αμαζον .....  Και το παλιο μου 1000ρι thoughpower ειχε σκασει ετσι .

Επεξ/σία από Mhlogiatros
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εχει και αλλα προιοντα της thermal σε προσφορά. επίσης καποια μαγαζια στο σκρουτζ κανουν Price match οποτε μαλλον ειναι γενικη προσφορα απο την εταιρια. κουτια, ψυκτρες, fans...

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Αν αγοράσουμε με δόσεις και τελικά μας ακυρώσουν την παραγγελία, γίνεται αντίστροφη της πράξης και ουσιαστικά μένουν δεσμευμένα τα χρήματα μας καθώς κάθε μήνα γίνεται χρέωση και ταυτόχρονα πίστωση του ποσού της δόσης;

Μου είχε γίνει αυτό πριν 12 χρόνια με έναν προτζεκτορα και για ένα χρόνο κάθε μήνα γινόταν χρέωση του ποσού της δόσεις και μετά πίστωση της δόσης... Δεν ξέρω αν άλλαξε πλέον κάτι.

Επεξ/σία από prefuse
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 λεπτά πριν, prefuse είπε

Αν αγοράσουμε με δόσεις και τελικά μας ακυρώσουν την παραγγελία, γίνεται αντίστροφη της πράξης και ουσιαστικά μένουν δεσμευμένα τα χρήματα μας καθώς κάθε μήνα γίνεται χρέωση και ταυτόχρονα πίστωση του ποσού της δόσης;

Μου είχε γίνει αυτό πριν 12 χρόνια με έναν προτζεκτορα και για ένα χρόνο κάθε μήνα γινόταν χρέωση του ποσού της δόσεις και μετά πίστωση της δόσης... Δεν ξέρω αν άλλαξε πλέον κάτι.

το ίδιο μου συνέβει τον περασμένο Σεπτέμβρη με ένα ψυγείο που ακυρώθηκε. είναι ακριβως έτσι. Μάλιστα η χρέωση και η πίστωση απέχουν 2 εβδομάδες η μία από την άλλη κάθε φορά

Επεξ/σία από dchatz
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Στα 1000-1200w υπάρχει κάτι καλύτερο ποιοτικά στην τιμή του thermaltake 1250W στα 199€?

 

RGB φωτάκια δεν με ενδιαφέρουν, μόνο η ποιότητα του τροφοδοτικού και η τιμή του.

Επεξ/σία από prefuse
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ήμουν στο τσακ να πάρω το 850αρι PFI platinum  μιας και ψάχνω καινούργιο τροφοδοτικό κάμποσες βδομάδες.

Ωραίο το argb και στο κουτί μου θα ήταν λουκούμι, με κράτησαν όμως οι αρνητικές κριτικές και είπα να εμπιστευτώ corsair ή seasonic έστω και με λιγότερα watt και gold.

Έπραξα άραγε ορθώς  ή έπρεπε να αρπάξω την ευκαιρία;

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, prefuse είπε

Στα 1000-1200w υπάρχει κάτι καλύτερο ποιοτικά στην τιμή του thermaltake 1250W στα 199€?

 

RGB φωτάκια δεν με ενδιαφέρουν, μόνο η ποιότητα του τροφοδοτικού και η τιμή του.

You can never go wrong with Seasonic...

https://www.skroutz.gr/s/15374992/Seasonic-Focus-Plus-1000W-Τροφοδοτικό-Υπολογιστή-Full-Modular-80-Plus-Gold.html

Gold βέβαια το συγκεκριμένο αλλά... Seasonic ;) Βέβαια, χωρίς να έχω ψάξει πολύ τα reviews, ειμαι σίγουρος πως και αυτό το ΤΤ καλό θα είναι. Titanium πιστοποίηση δεν παίρνεις έτσι εύκολα.

Επεξ/σία από ninos30
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, prefuse είπε

Στα 1000-1200w υπάρχει κάτι καλύτερο ποιοτικά στην τιμή του thermaltake 1250W στα 199€?

 

RGB φωτάκια δεν με ενδιαφέρουν, μόνο η ποιότητα του τροφοδοτικού και η τιμή του.

Δεν νομίζω ότι θα το έπαιρνες , έχω παραγγείλει από χθες και μίλησα σήμερα τηλέφωνο μαζί τους. Εν συντομία μου είπαν ότι από χθες δεν σκόπευαν να ξαναφέρουν από τον  προμηθευτή εμπόρευμα τα συγκεκριμένα μοντέλα. Οπότε ρώτησα την υπάλληλο με ποιο σκεπτικό ήταν διαθέσιμα εφόσον ήξεραν από νωρίτερα ότι δεν θα υπάρχουν. Προφανώς δεν ήξερε τι να πει. Μιλάμε για καθαρή παραπλάνηση και διαφήμιση μέσω έκπτωσης προϊόντων που δεν ήταν διαθέσιμα εξαρχής. Νομίζω αξίζει ένα νέο πρόστιμο από την γγκ ο Κοτσος

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

 Κάθε προϊόν είναι ξεχωριστό και ειδικά το τροφοδοτικό καλό είναι να κρίνεται σε βάθος χρόνου, κάτι που δεν αποτυπώνεται εύκολα σε reviews. Το σύστημα μου τροφοδοτείται από ένα thermaltake toughpower 600w bronze από το 2009 -2010. Τώρα είμαι με 3700x και gtx 1080, εννοείται ότι έχω αλλάξει κάμποσα συστήματα από το 2010, αλλά ποτέ psu. Λοιπόν το psu λειτουργεί αδιαλείπτως όλα αυτά τα χρόνια (φτου μη το ματιάσω). Η εμπειρία μου με τη σειρά toughpower τα 12-13 χρόνια που το έχω στο main σύστημα, μόνο άριστη θα μπορούσε να χαρακτηριστεί.

Χωρίς να θέλω να επηρεάσω κανέναν, εγώ λόγω πρότερης προσωπικής εμπειρίας θα εμπιστευόμουν ένα toughpower πανεύκολα.

Επεξ/σία από zaratustra
  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 ώρες πριν, zaratustra είπε

 Κάθε προϊόν είναι ξεχωριστό και ειδικά το τροφοδοτικό καλό είναι να κρίνεται σε βάθος χρόνου, κάτι που δεν αποτυπώνεται εύκολα σε reviews. Το σύστημα μου τροφοδοτείται από ένα thermaltake toughpower 600w bronze από το 2009 -2010. Τώρα είμαι με 3700x και gtx 1080, εννοείται ότι έχω αλλάξει κάμποσα συστήματα από το 2010, αλλά ποτέ psu. Λοιπόν το psu λειτουργεί αδιαλείπτως όλα αυτά τα χρόνια (φτου μη το ματιάσω). Η εμπειρία μου με τη σειρά toughpower τα 12-13 χρόνια που το έχω στο main σύστημα, μόνο άριστη θα μπορούσε να χαρακτηριστεί.

Χωρίς να θέλω να επηρεάσω κανέναν, εγώ λόγω πρότερης προσωπικής εμπειρίας θα εμπιστευόμουν ένα toughpower πανεύκολα.

Άνετα αγόραζες ένα 80+ Gold πριν από 7-8 χρόνια και θα είχες βγάλει τα λεφτά του από τη διαφορά στην κατανάλωση ρεύματος.

Και θα είχες το Bronze στη ντουλάπα για ώρα ανάγκης ;)

  • Like 1
  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Στις 6/5/2022 στις 5:49 ΜΜ, xristossl2000 είπε

Ήμουν στο τσακ να πάρω το 850αρι PFI platinum  μιας και ψάχνω καινούργιο τροφοδοτικό κάμποσες βδομάδες.

Ωραίο το argb και στο κουτί μου θα ήταν λουκούμι, με κράτησαν όμως οι αρνητικές κριτικές και είπα να εμπιστευτώ corsair ή seasonic έστω και με λιγότερα watt και gold.

Έπραξα άραγε ορθώς  ή έπρεπε να αρπάξω την ευκαιρία;

 

 

Νομίζω σωστά έπραξες! Στην ίδια φάση με σένα ήμουν και εγώ για το PFI 750 αλλά δεν το προχώρησα με το δικό σου σκεπτικό. Θεωρώ ότι η συγκεκριμένη μάρκα είναι λίγο υπερτιμημένη και ειδικά στο PSU δεν πρέπει να ρισκάρεις...

Επεξ/σία από mcgerger
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Μόλις με πήραν τηλέφωνο από Κοτσώβολο... Άκυρο στο τροφοδοτικό δεν υπάρχει σε απόθεμα το PF1, κλασσικό μπακάλικο το μαγαζί. 

Επεξ/σία από Thomas_Boz
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...