Προς το περιεχόμενο

Δεν διαβάζει την κάρτα μνήμης


evoracing

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα σας, 

Προσπάθησα μέσω card reader να περάσω κάποιες φωτογραφίες από την dslr στον υπολογιστή όπου όταν σύνδεσα την κάρτα μου έβγαλε αυτό το μύνημα. Από εκείνη την ώρα δεν την διαβάζει ούτε η κάμερα και ζητάει format. Μεσα έχω φωτογραφίες που τις χρειάζομαι. Αν κάνω format όπως ζητάει θα χάσω τα αρχεία?

image.png.572dfed5bd6d999dcb7570f277e868dd.png

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, evoracing είπε

Καλησπέρα σας, 

Προσπάθησα μέσω card reader να περάσω κάποιες φωτογραφίες από την dslr στον υπολογιστή όπου όταν σύνδεσα την κάρτα μου έβγαλε αυτό το μύνημα. Από εκείνη την ώρα δεν την διαβάζει ούτε η κάμερα και ζητάει format. Μεσα έχω φωτογραφίες που τις χρειάζομαι. Αν κάνω format όπως ζητάει θα χάσω τα αρχεία?

image.png.572dfed5bd6d999dcb7570f277e868dd.png

Ναι αν το πατησεις θα χασεις τα αρχεια , δεν σε βγαζει επιλογη να ανοιξει χωρις να κανεις format?

Δοκιμασε το cardreader σε αλλη θυρα usb

Η μηχανη δεν συνδεεται απ'ευθειας με καλωδιο στον υπολογιστη?

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
18 ώρες πριν, evoracing είπε

Καλησπέρα σας, 

Προσπάθησα μέσω card reader να περάσω κάποιες φωτογραφίες από την dslr στον υπολογιστή όπου όταν σύνδεσα την κάρτα μου έβγαλε αυτό το μύνημα. Από εκείνη την ώρα δεν την διαβάζει ούτε η κάμερα και ζητάει format. Μεσα έχω φωτογραφίες που τις χρειάζομαι. Αν κάνω format όπως ζητάει θα χάσω τα αρχεία?

image.png.572dfed5bd6d999dcb7570f277e868dd.png

Την αφαίρεσες την ώρα που ήταν ανοιχτή η φωτογραφική  ή μήπως συνδέθηκε και αποσυνδέθηκε την ώρα που την σύνδεσες στον υπολογιστή;

Μπορείς να δοκιμάσεις με το recuva να κάνεις scan στην κάρτα και να τις τραβήξεις ;

Σε καμία περίπτωση πάντως μην κάνεις format.

16 ώρες πριν, triplex1 είπε

Η μηχανη δεν συνδεεται απ'ευθειας με καλωδιο στον υπολογιστη?

Φαντάζομαι δεν έχει νόημα μιας και είπε: Από εκείνη την ώρα δεν την διαβάζει ούτε η κάμερα και ζητάει format.

Επεξ/σία από manolis940
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, manolis940 είπε

Την αφαίρεσες την ώρα που ήταν ανοιχτή η φωτογραφική  ή μήπως συνδέθηκε και αποσυνδέθηκε την ώρα που την σύνδεσες στον υπολογιστή;

Μπορείς να δοκιμάσεις με το recuva να κάνεις scan στην κάρτα και να τις τραβήξεις ;

Σε καμία περίπτωση πάντως μην κάνεις format.

Φαντάζομαι δεν έχει νόημα μιας και είπε: Από εκείνη την ώρα δεν την διαβάζει ούτε η κάμερα και ζητάει format.

να μη φανταζεσαι τιποτα , ολα μπορουν να συμβουν ανα πασα στιγμη

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, manolis940 είπε

Μπορείς να δοκιμάσεις με το recuva να κάνεις scan στην κάρτα και να τις τραβήξεις ;

Χρειάζεται να έχει γράμμα η κάρτα για να την επιλέξει.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...