Προς το περιεχόμενο

Μουσηκώ καφαινείω


poulinos
Μήνυμα προστέθηκε από poulinos,

Untitled-1.png.bd9627e911c71a6a5e96ce64a51ec463.png

Το στέκι της παρέας, για χαλαρή συζήτηση,  αστεία,  μετά μουσικής πάντα. Ποστάρουμε τα τραγούδια μας, συζητάμε και περνάμε σούπερ!

Polls  

299 μέλη έχουν ψηφίσει

  1. 1. Γιατί μπαίνετε στο μουσηκώ καφαινείω ; Οι απαντήσεις είναι ανώνυμες για να μην είστε περίεργοι. Multiple choices.

    • Να ακούσω μουσική και να μάθω νέα τραγούδια.
      104
    • Για την παρέα και να μιλήσω με κόσμο.
      56
    • Για να τρολλάρω.
      33
    • Για να γνωρίσω το έτερον ήμισυ , friend with benefits etc.
      29
    • Δεν ξέρω, δεν απαντώ. Τι σε νοιάζει εσένα άλλωστε.
      42
    • Άλλοι λόγοι.
      13
    • Για να περάσω την ώρα μου.
      75
    • Είδα φως και δωρεάν καφέ και μπήκα.
      133
  2. 2. Τι καφέ πίνετε;

    • ESPRESSO
      51
    • FREDDO ESPRESSO
      100
    • CAPPUCINO
      24
    • FREDDO CAPPUCINO
      31
    • ΕΛΛΗΝΙΚΟ
      45
    • FRAPPE
      37
    • NES
      20
    • AMERICANO
      15
    • ΓΑΛΛΙΚΟ
      18
    • ΔΕΝ ΠΙΝΩ ΚΑΦΕ
      29
    • ΚΑΤΙ ΑΛΛΟ ΠΟΥ ΔΕΝ ΑΝΑΦΕΡΕΤΑΙ ΣΤΑ ΠΑΡΑΠΑΝΩ
      18
    • ΔΕΝ ΞΕΡΩ/ΔΕΝ ΑΠΑΝΤΩ
      5


Προτεινόμενες αναρτήσεις

1 ώρα πριν, greekfragma είπε

ρε μετά τον Παπαθανασίου μου πετάτε Γονίδη Οικονομικόπουλο και Μαζώ;

Jim Carrey Reaction GIF

 

 

Νομιζω αυτο παει καλυτερα...

 

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Το ανεκδοτο της βραδιας , θα το καθιερωσω και θα σας βαζω απο ενα....

O Στέλιος είναι ένας άνδρας με οικογένεια αλλά ζωηρούλης.
Ένα πρωί ξυπνάει με τρομερό πονοκέφαλο και με δυσκολία ανοίγει τα μάτια του.
Το πρώτο πράγμα που βλέπει είναι ένα ποτήρι νερό στο κομοδίνο του, με ένα παυσίπονο δίπλα.
Παρατηρεί ότι στο δωμάτιο είναι όλα στην εντέλεια και καθαρά.
Πηγαίνοντας στην κουζίνα βλέπει όλο το σπίτι να λάμπει και στο σαλόνι βρίσκει ένα σημείωμα που λέει:
«Αγάπη μου, το πρωινό σου είναι στο τραπέζι και μόλις φας πάρε με τηλέφωνο να μου πεις τι θες για μεσιμεριανό για να ψωνίσω τα υλικά. Σ’ αγαπώ πολύ και σε σκέφτομαι».
Ξεκινάει να τρώει και βλέπει ότι η σύζυγος του έχει αφήσει στον πάγκο και μια αθλητική εφημερίδα.
Μετά από λίγο ξυπνάει και η κόρη του και την ρωτάει: «Μπορείς να μου πεις τι συνέβη εδώ μέσα χθες βράδυ;»
«Γύρισες ξημερώματα, μεθυσμένος και με σκισμένα ρούχα γιατί είχες πέσει στον δρόμο, και εδώ μέσα παραπατούσες συνέχεια και έσπασες όλα τα ακριβά διακοσμητικά της μαμάς!»
«Και τότε γιατί το πρωί που σηκώθηκα, είχα τόση περιποίηση από την μάνα σου;»
«Μάλλον επειδή όταν σε έβαλε η μαμά στο κρεβάτι και πήγε να σου βγάλει τα ρούχα, άρχισες να φωνάζεις:
“Μη με πασπατεύεις κυρά μου, είμαι παντρεμένος!”»

Επεξ/σία από triplex1
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

βαράει λίγο το εγκεφαλικό-μουσικό OCD μου όταν πηδάμε από είδος σε είδος αλλά εντάξει. Free for all η φάση οπότε δε λέω τίποτα :P

Σας καληνυχτώ ρεμπετομόρτηδες σκυλάδες και λοιπούς.

 

  • Like 3
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

31 λεπτά πριν, greekfragma είπε

βαράει λίγο το εγκεφαλικό-μουσικό OCD μου όταν πηδάμε από είδος σε είδος αλλά εντάξει. Free for all η φάση οπότε δε λέω τίποτα :P

Σας καληνυχτώ ρεμπετομόρτηδες σκυλάδες και λοιπούς.

 

Αυτή ήταν η αρχική ιδέα...Να ναι λίγο η ώρα του παιδιού που χουμε μέσα μας..Να χαζολογάμε (ας μου επιτραπει η έκφραση ) όπως θα κάναμε με την παρέα μας in real time...αν το διαβάσεις απο την αρχή θα δεις πως μπήκε μεχρι mazoo and the zoo....

Καληνύχτα και από μένα με ένα κομμάτι που αγαπώ.

Solitude

 

  • Like 6
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
20 ώρες πριν, Agent_Orange είπε

 

😂😂

20 ώρες πριν, lovesucks είπε

Ελα @JennyP η συνονόματη τραγουδά!!!

 

@Agent_Orange  Για σένα που σου αρέσουν τα σενάρια. 

Είμαι μέρος μιας συμμορίας αναρχικών. Μας πιάνουν και μας ανακρίνουν όλη νύχτα! Εγώ αν και ταλαιπωρημένη, εξαντλημένη δε λέω κουβέντα. Όσο πιο πολύ με πιέζουν, τόσο περισσότερο πεισμώνω και δεν τους λέω τίποτα. Είμαι πιστή στις ιδέες μου και στους συμμορίτες μου! 

Αν και γυναίκα με χτυπούν. Εγώ γυρίζω το κεφάλι μου και τους ρίχνω ένα ειρωνικό χαμόγελο. Στο δίπλα δωμάτιο ξεκινάει η πρωινή βάρδια. Ακούγονται ευχάριστες φωνές. Κάποια στιγμή ανοιγούν το ράδιο και παίζει το  "Τάμα - Τά'μαθες". Είμαι πολυ κουρασμένη, δεν αντέχω άλλο. Τους φωνάζω "Κλείστε το!!!!". Αυτοί το δυναμώνουν. Εγώ κελαηδάω σαν αηδόνι και τους δίνω όλους στεγνά!!!!

Κατάλαβες φαντάζομαι....😂😂😂

Επεξ/σία από JennyP
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρα σε όλους.🙂🙂

Spoiler
16 ώρες πριν, triplex1 είπε

και ενα ποιηματακι για να φτιαξετε οι διαθεση , εγω το ακουω καθε βραδυ 7 ημερες την εβδομαδα , 30 τον μηνα , 365 τον χρονο

 

Αυτό το ποιηματάκι σηκώνει μεγάλη ανάλυση..Αν και γραμμένο κάπου το 1957-58 είναι πιο επίκαιρο από ποτέ..Δεν θα γράψω όλα αυτά που πέρασαν από τη σκέψη μου(θα κουράσω) και για το πόσο αυτό το"σώπα" υπάρχει παντού..Ήθελα απλά να πω πως ακούγοντάς το δεν συγκράτησα τα δάκρυα..

 

  • Like 4
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, JennyP είπε

Μας πιάνουν και μας ανακρίνουν όλοι νύχτα

Εμένα κανα δύο και το πρωί :P

Χωρις πλάκα μου έχει συμβεί το παραπάνω

 

αντε καλημέρα

 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 ώρες πριν, poulinos είπε

θα πω οτι και μενα με χαλανε παρα πολλα απο ολες τις πλευρες και σε καταλαβαινω.διαφωνω με πολλα αλλα δεν ειναι το μαγαζι μας δυστυχως. απλα επειδη εχω δει καποια πραγματα πως πανε για αυτο προσπαθω να προλαβω πραγματα πριν πεσει πανω μας ο πελεκυς. για να γραφει καποιος θα πρεπε να περναει iq test και οι μισοι θα κοβονταν. ναι εχω δει οτι γραφεις και αλλου οπως κανω και εγω. το μεγαλο χαλι ειναι στο μπλα μπλα.στις αλλες κατηγοριες ευτυχως ειναι πολυ καλυτερα τα πραγματα. oxi τελεια αλλα καλυτερα.μεγαλο θεμα θα ανοιξουμε οποτε το αφηνω εδω.καλα να περναμε να κανουμε το κεφι μας:)

ποσες φορες βοηθας και στο τελος τα ακους κιολας.anyway

 

Δεν μπορώ να ξέρω για ποιους λόγους αποφασίζει κάποιος να γίνει μέλος σ΄ενα φόρουμ. 

Για μένα θα μιλήσω και θα πω ότι μου αρέσει να έχω μια "παρέα" στην καθημερινότητά μου για να κάνω ένα διάλειμμα και να ξεφεύγει λίγο το μυαλό μου, για ν΄ανταλλάξω απόψεις και με άλλους ανθρώπους πέρα απ΄αυτούς που συναναστρέφομαι στην πραγματική μου ζωή, για να μοιραστώ έξυπνες ατάκες με κάποιους που έχουμε κοινή αίσθηση του χιούμορ και περάσουμε ευχάριστα και κυρίως για να προσπαθήσω να διαβλέψω πίσω από τις γραμμές την προσωπικότητα του συνομιλητή μου που είναι μια διαδικασία που με ενθουσιάζει.

Δυστυχώς τα τελευταία τουλάχιστον χρόνια, οι προθέσεις της πλειοψηφίας των μελών μόνο αγαθές δεν είναι. Εκμεταλλεύονται την ανωνυμία τους για να βγάζουν τα απωθημένα τους χρησιμοποιώντας τους συνομιλητές τους σαν σάκους του μποξ, τρολάρουν χωρίς αύριο και δημιουργούν εντάσεις εκ του μη όντος. Επιδίδονται με λίγα λόγια σε ανθρωποφαγία. Πιθανόν η λέξη να φαίνεται βαρύγδουπη όμως ειλικρινά επειδή η δική μου πρόθεση καθώς και όσων την συμμερίζονται απέχει παρασάγγας απ΄αυτήν που περιγράφω, την βρίσκω εξαιρετικά κατάλληλη.

΄Οσο για το "μπλα μπλά", βάλτε βρε παιδιά ένα σήμα αυτού του τύπου σήματα κινδύνου διανυσματική απεικόνιση. εικονογραφία από awash - 7543145  να ξέρει τουλάχιστον ο άλλος περί τίνος πρόκειται και να μπαίνει με δική του ευθύνη.

 

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Δημοσ. (επεξεργασμένο)
38 λεπτά πριν, Sibyl είπε

 

Δεν μπορώ να ξέρω για ποιους λόγους αποφασίζει κάποιος να γίνει μέλος σ΄ενα φόρουμ. 

Για μένα θα μιλήσω και θα πω ότι μου αρέσει να έχω μια "παρέα" στην καθημερινότητά μου για να κάνω ένα διάλειμμα και να ξεφεύγει λίγο το μυαλό μου, για ν΄ανταλλάξω απόψεις και με άλλους ανθρώπους πέρα απ΄αυτούς που συναναστρέφομαι στην πραγματική μου ζωή, για να μοιραστώ έξυπνες ατάκες με κάποιους που έχουμε κοινή αίσθηση του χιούμορ και περάσουμε ευχάριστα και κυρίως για να προσπαθήσω να διαβλέψω πίσω από τις γραμμές την προσωπικότητα του συνομιλητή μου που είναι μια διαδικασία που με ενθουσιάζει.

Δυστυχώς τα τελευταία τουλάχιστον χρόνια, οι προθέσεις της πλειοψηφίας των μελών μόνο αγαθές δεν είναι. Εκμεταλλεύονται την ανωνυμία τους για να βγάζουν τα απωθημένα τους χρησιμοποιώντας τους συνομιλητές τους σαν σάκους του μποξ, τρολάρουν χωρίς αύριο και δημιουργούν εντάσεις εκ του μη όντος. Επιδίδονται με λίγα λόγια σε ανθρωποφαγία. Πιθανόν η λέξη να φαίνεται βαρύγδουπη όμως ειλικρινά επειδή η δική μου πρόθεση καθώς και όσων την συμμερίζονται απέχει παρασάγγας απ΄αυτήν που περιγράφω, την βρίσκω εξαιρετικά κατάλληλη.

΄Οσο για το "μπλα μπλά", βάλτε βρε παιδιά ένα σήμα αυτού του τύπου σήματα κινδύνου διανυσματική απεικόνιση. εικονογραφία από awash - 7543145  να ξέρει τουλάχιστον ο άλλος περί τίνος πρόκειται και να μπαίνει με δική του ευθύνη.

 

Εγώ θα σου πω κάτι βαθιά φιλοσοφημένο, που μου 'χαν πει κάποτε και το κουβαλώ μέχρι σήμερα: ο καθένας δίνει ό,τι έχει. Προσωπικά, έχω σταματήσει εδώ και καιρό ν' ασχολούμαι με τέτοια άτομα. Ασχολήθηκα όσο έπρεπε. Από εκεί και πέρα, αδιαφορώ. Σε χαλάει, διαφορετικά. Ας περνάμε τον χρόνο μας με όσους μας ταιριάζουν. Να τους βάλουμε μυαλό με το ζόρι, δεν γίνεται. Ούτε μπορούμε ν' αλλάξουμε κάποιον - ακόμα και με άπειρο κράξιμο. Ό,τι έχει θα δώσει κανείς. Δεν χρειάζεται περαιτέρω ψάξιμο. 😉

Επεξ/σία από Mrs. Hyde
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

26 λεπτά πριν, Mrs. Hyde είπε

Εγώ θα σου πω κάτι βαθιά φιλοσοφημένο, που μου 'χαν πει κάποτε και το κουβαλώ μέχρι σήμερα: ο καθένας δίνει ό,τι έχει. Προσωπικά, έχω σταματήσει εδώ και καιρό ν' ασχολούμαι με τέτοια άτομα. Ασχολήθηκα όσο έπρεπε. Από εκεί και πέρα, αδιαφορώ. Σε χαλάει, διαφορετικά. Ας περνάμε τον χρόνο μας με όσους μας ταιριάζουν. Να τους βάλουμε μυαλό με το ζόρι, δεν γίνεται. Ούτε μπορούμε ν' αλλάξουμε κάποιον - ακόμα και με άπειρο κράξιμο. Ό,τι έχει θα δώσει κανείς. Δεν χρειάζεται περαιτέρω ψάξιμο. 😉

Συμφωνώ απόλυτα μαζί σου!

΄Ετσι επιτάσσει η λογική και έτσι πρέπει να γίνεται!

΄Ελα όμως που μέχρι να περάσει ένα εύλογο χρονικό διάστημα ώστε να έχεις "τοποθετήσει" τον καθένα εκεί που πιστεύεις ότι ανήκει, έχεις "μείνει στήλη άλατος"!

Και πολύ φοβάμαι ότι κάποια αξιόλογα, νέα μέλη σίγουρα θ΄ αποθαρρύνονται και δεν θα συνεχίζουν την συμμετοχή τους.

Τέλος πάντων, κουβέντα να γίνεται αφού όπως είπες κι εσύ δεν είναι στο χέρι μας να βελτιώσουμε την κατάσταση.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, Agent_Orange είπε

Εμένα κανα δύο και το πρωί :P

Χωρις πλάκα μου έχει συμβεί το παραπάνω

 

αντε καλημέρα

 

Δηλαδη θέλεις να πεις σας έπιασαν και σας ανάγκασαν ν' ακουτε το "Ταμα. Τα μαθες?!😯

Καημένα μου.... τι τραβήξατε?😂😂😂

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
32 λεπτά πριν, Sibyl είπε

Συμφωνώ απόλυτα μαζί σου!

΄Ετσι επιτάσσει η λογική και έτσι πρέπει να γίνεται!

΄Ελα όμως που μέχρι να περάσει ένα εύλογο χρονικό διάστημα ώστε να έχεις "τοποθετήσει" τον καθένα εκεί που πιστεύεις ότι ανήκει, έχεις "μείνει στήλη άλατος"!

Και πολύ φοβάμαι ότι κάποια αξιόλογα, νέα μέλη σίγουρα θ΄ αποθαρρύνονται και δεν θα συνεχίζουν την συμμετοχή τους.

Τέλος πάντων, κουβέντα να γίνεται αφού όπως είπες κι εσύ δεν είναι στο χέρι μας να βελτιώσουμε την κατάσταση.

Κοίτα, το πιο δύσκολο είναι στη δια ζώσης συναναστροφή, που, αναγκαστικά, πρέπει να εμπλακείς, οπότε θα βγεις πιο ζημιωμένος. Στο διαδίκτυο το θεωρώ πιο εύκολο, καθώς α) υπάρχει η έκθεση (πανεύκολα βγάζει κάποιος τον πραγματικό του εαυτό) και β) υπάρχει ο χρόνος. Με λίγη παρατηρητικότητα βλέπεις την ποιότητα του άλλου, οπότε κι εσύ κινείσαι αντίστοιχα. Όταν πας στοχευμένα, είναι αλλιώς. 

Τώρα, για τα νέα μέλη, δεν μπορούμε να κάνουμε κάτι, όταν δεν κάνει η ΟΔ. Αυτό θα το αφήσω στην άκρη, γιατί δεν θέλω να κλειδώσει το θέμα. Ας πω ότι ο καθένας μπορεί ν' ασχοληθεί όσο, όπου και με όποιους. Εδώ, για παράδειγμα, μου είναι πιο εύκολο. Εκεί που ξέρεις, όχι. Είναι κι ο χώρος που αλλάζει κάποια πράγματα. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...