Προς το περιεχόμενο

γνώμη για καινούργια λάστιχα αυτοκινήτου


beetlebum

Προτεινόμενες αναρτήσεις

καλησπέρα παιδιά, τα φωτα σας...

εχω ενα fabia sport edition και για χρονια εβαζα λαστιχα της bridgestone...τελευταιες δύο φορές έβαλα απο firestone. Ωστόσο, τωρα που ηρθε η ωρα για αλλαγή, ο κωδικος δεν υπάρχει και μου εχουν προτεινει 1-2 αλλες εταιρειες που να ειναι καπως πιο οικονομικές. Το προφίλ που εχω ειναι  205/45R16 87w και μου πρότειναν Νexen στα 375ευρω και hancook στα 455ευρώ. Τα bridgestone πιανουν 500αρι οποτε το σκεφτομαι...Έχετε δοκιμάσει κάποιο?

Σας ευχαριστώ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 153
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

χμμ το ενα δεν το ηξερα...θα τα τσεκαρω! οποιαδηποτε αλλη προταση ευπροσδεκτη, ευχαριστω..

(τα πισω λαστιχα ειναι 83w και τα μπροστα 87w..τωρα το προσεξα..εχει μεγαλη διαφορά?)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, beetlebum είπε

(τα πισω λαστιχα ειναι 83w και τα μπροστα 87w..τωρα το προσεξα..εχει μεγαλη διαφορά?)

Το 83W σημαίνει ότι αντιστοιχούν 487 κιλά βάρους σε κάθε λάστιχο και στα 87W αντιστοιχούν 545. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κοίτα σε fallken και Dunlop και τα 2 εξαιρετικά λάστιχα ,τα Dunlop είναι σπορ ελαστικά εάν είσαι πολύ φαν του στριψιματος αλλά και τα φαλκεν είναι εξαιρετικά ελαστικά και καλύτερα σε βρεγμένο δεν υπάρχει λόγος να πας σε Bridgestone

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτες ειναι τιμες σκρουτζ που λετε? Δλδ τα παραγγελνω κ μετα παω να μου τα τοποθετησουν? Μονο σε συνεργειο τα χω αλλαξει δεν το χω πολυψαξει αλλιως...(αρα τα nexen βλεπω δεν σας ενθουσιασαν)...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για 100-150 ευρώ στα 4 χρόνια δεν υπάρχει λόγος να πας σε μη επώνυμο λάστιχο.Αν ήταν μισή τιμή λες οκ θα βάλω 2 φορές νέα λάστιχα.Άλλες προδιαγραφές,άλλος ποιοτικός έλεγχος.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, beetlebum είπε

Αυτες ειναι τιμες σκρουτζ που λετε? Δλδ τα παραγγελνω κ μετα παω να μου τα τοποθετησουν? Μονο σε συνεργειο τα χω αλλαξει δεν το χω πολυψαξει αλλιως...(αρα τα nexen βλεπω δεν σας ενθουσιασαν)...

Είναι μαζί με τοποθέτηση οι τιμές που είπα.

Βάλε τα φάλκεν έχουν μπει πλέον στα premium brands δεν θα εδινα για κανεναν λογω εξτρα 100 ευρω για bridgestone michelin pirelli 

4 λεπτά πριν, Invader είπε

Για 100-150 ευρώ στα 4 χρόνια δεν υπάρχει λόγος να πας σε μη επώνυμο λάστιχο.Αν ήταν μισή τιμή λες οκ θα βάλω 2 φορές νέα λάστιχα.Άλλες προδιαγραφές,άλλος ποιοτικός έλεγχος.

Σωστος για αυτο λεω να παει σε φαλκεν-dunlop και οχι σε νεξεν

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Fordakias7 είπε

385 ta falken 470 ta bridgestone

Falken από μένα. Προσωπικά θα επέλεγα Falken ακόμα και αν είχαν ίδια τιμή με τα Bridgestone. Έβαλα Falken και έπαθα πλάκα, αλλά ακούω από πολλούς και με "σοβαρά" αυτοκίνητα που τα έχουν τα καλύτερα. 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν παίζει ρόλο τόσο η μάρκα, όσο το μοντέλο. 

Άλλο το Michelin ps5, άλλο το Michelin primacy 4, άλλο το Michelin Alpin 5.

Θα πρέπει να δεις ποιο μοντέλο από την εκάστοτε εταιρεία ταιριάζει στο χαρακτήρα του αυτοκινήτου σου, στο οδηγικό σου στυλ και εννοείται στις ζάντες σου. Εν συνεχεία δες reviews του εξωτερικού για να καταλήξεις σε 3-4 και τέλος πάρε προσφορές να δεις τι σε συμφέρει. 

4 ρόδες σε κρατάνε στο δρόμο,  μη λυπηθείς τα 100€.

  • Like 7
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, Peugeot208 είπε

Δεν παίζει ρόλο τόσο η μάρκα, όσο το μοντέλο. 

Άλλο το Michelin ps5, άλλο το Michelin primacy 4, άλλο το Michelin Alpin 5.

Θα πρέπει να δεις ποιο μοντέλο από την εκάστοτε εταιρεία ταιριάζει στο χαρακτήρα του αυτοκινήτου σου, στο οδηγικό σου στυλ και εννοείται στις ζάντες σου. Εν συνεχεία δες reviews του εξωτερικού για να καταλήξεις σε 3-4 και τέλος πάρε προσφορές να δεις τι σε συμφέρει. 

4 ρόδες σε κρατάνε στο δρόμο,  μη λυπηθείς τα 100€.

Πολυ σωστος ο φιλος αλλα δεν βγαινουν καλα ελαστικα για την διασταση του τυπου pilot sport 5, sport contact 7,azenis fk520. αλλα και να εβγαιναν ειναι ελαστικα για αμαξια που εχουν και μια χ ιπποδυναμη αλλιως και αχρηστα θα πανε και δεν προλαβαινουν να ζεσταθουν με τιποτα. Οποτε μιλαμε για ''απλές σειρές".

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

επειδη κ γω δεν το χω πολυψαξει κ με το αμαξι δεν κανω κατι φοβερο απλα θελω ενα αξιοπιστο ελαστικο, ρωτησα κ τον τυπο που τα αλλαξα τις τελευταιες φορες κ μου πε και για τα maxxis (270ευρω)..αυτα πως σας φαινονται?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...