Προς το περιεχόμενο

The Last Of Us Part 1 [PC]


Psycho_Warhead

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 1,5k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

1 ώρα πριν, {TDi}Dj2k..infc είπε

Please don't @7nisiotis, τα έχουμε χιλιοπεί στα δικά τους threads.

Αμφιβάλλω πολλοί να αγοράσουν ένα game που έχουν παίξει μονο και μονο για το visual upgrade και λίγοι που ασχολούνται δεν έχουν παίξει το game και αρκετοί φαντάζομαι το έχουν παίξει παραπάνω από μια φορα.

Δηλαδη συγνωμη κιολας εννοειτε την γνωστη agenda?Αν λετε αυτο οκ δεκτο εχει κουρασει αλλα τουλαχιστον στο πρωτο παιχνιδι δεν με χαλασε ηρθε φυσικα, στο δευτερο ηταν καπως υπερβολικο και χαλαγε την αισθητικη μου.

Αλλα αυτο δεν σημαινει οτι δεν θα εκαναν καποιο prequel επειδη δεν θα ειχαν να αναδειξουν περισσοτερο την agenda τους.Γιατι εχει πρωταγωνιστη εναν Macho man που σπαει κεφαλια και καρφωνει λαρυγγια ενω προτιμουν γυναικα χαρακτηρα.

Τεσπα αν εννοειτε κατι αλλο πειτε το δεν γινεται να μυρισω τα νυχια μου τι απο ολα εννοειτε γιατι παρακολουθω και τα 2 θεματα στις κονσολες και εχουν γραφτει παρα πολλα.

Προσωπικα θα το αγορασω και ας εχουν κανει αναβαθμιση μονο τα visual και εννοειτε γιατι επιτελους θα μπορω να το παιξω με k/m ωστε επιτελους να στοχευω σαν ανθρωπος γιατι οσο και να εχω παιξει με κοντρολερ παραμενω τραγικος στο στοχο αν με συγκρινω οταν παιζω με k/m.Θεωρω το παιχνιδι θα πουλησει σαν ζεστο ψωμακι οπως λενε κατα καιρους καποιοι εδω μεσα και σιγουρα καποιοι θα το παρουν και ας εχουν και την παλιοτερη εκδοση, απλα ισως πολλοι το παρουν 1-2 χρονια μετα την κυκλοφορια του σε τιμη χωμα.

Δεν ξερω τι θα κανει στο ps5 αλλα στο pc ειμαι σιγουρος θα κανει καλες πωλησεις σιγουρα δεν θα κανει τις πωλησεις που εχουν κανει συνολικα οι 2 παλιοτερες εκδοσεις αλλα θα ειναι αρκετα καλες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να υπενθυμίσω σε όσους το έχουν παίξει ήδη το παιχνίδι σε κάποια κονσόλα, ότι υπάρχει κόσμος που δεν το έχει παίξει ακόμα, άρα λίγο προσοχή με τα spoilers, ειδικά προσώπων και ποιος ζει/πεθαίνει. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, Psycho_Warhead είπε

Καθόλου τζάμπα φασαρία, το παιχνίδι έχει φοβερό campaign.

Μιλάω για όσους το χουν ήδη παίξει.. για όσους δεν είχαν την ευκαιρία το παιχνίδι είναι Must..

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απογοητευτικό το γεγονός ότι δεν θα έχει αναβαθμίσεις στο gameplay, όπως όλα δείχνουν. Έχοντας παίξει πολλές φορές τις εκδόσεις των PS3 και PS4, θα περιμένω να έρθει στο PC να το δω και με keyboard/mouse. Σε καμία περίπτωση όμως δεν αποτελεί system seller και θεωρώ ότι φαίνεται λίγο σαν αρπαχτή ή κάποιος τρόπος για να γεμίσουν το δεύτερο μισό της χρονιάς που είναι κενό από 1st party κυκλοφορίες πέρα του Ragnarok.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, naruto14 είπε

Απογοητευτικό το γεγονός ότι δεν θα έχει αναβαθμίσεις στο gameplay, όπως όλα δείχνουν. Έχοντας παίξει πολλές φορές τις εκδόσεις των PS3 και PS4, θα περιμένω να έρθει στο PC να το δω και με keyboard/mouse. Σε καμία περίπτωση όμως δεν αποτελεί system seller και θεωρώ ότι φαίνεται λίγο σαν αρπαχτή ή κάποιος τρόπος για να γεμίσουν το δεύτερο μισό της χρονιάς που είναι κενό από 1st party κυκλοφορίες πέρα του Ragnarok.

Αν όντως είναι αρπαχτη κυρίως στο gameplay μιας και στα γραφικά έπεσε δουλειά δεν θα αργήσει να πέσει στα 20 30 ευρώ και ας έχει 70 80 αρχική τιμή. Σίγουρα θα είναι πολύ καλύτερο με mouse keyboard αλλά αναμφίβολα θέλει και δουλειά στο gameplay είχε τα θέματα του στο ps3. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, naruto14 είπε

θεωρώ ότι φαίνεται λίγο σαν αρπαχτή

Εγώ το είπα πάντως, cash grab και promo για το show. ’μα όντως ισχύει τότε αξίζουν το dislike που έχει φάει το video, αν και imho το αξίζουν γενικότερα αλλα nvm.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε συνέχεια του τρέιλερ απο πάνω:

The Last of Us developer slams leaks, releases new Part 1 trailer

Δεν ξέρω τι δεν σας αρέσει, αλλά περί ορέξεως που λέμε

Θα το περιμένω στα 15€, την άποψη μου στα remake/remaster σας την έχω πει

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το remake είναι ''from the ground up'', οπότε δεν έχω θέμα με full price. Αλλά το TLOU συγκεκριμένα το έχουν ξεφτιλίσει αφού το έχουν βγάλει σε 3 γενιές κονσολών.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι ειναι καπως να δωσεις τοσα λεφτα και τελικα ολα δειχνουν οτι δεν θα εχει το gameplay του 2.Προσωπικα το κοστολογω ενα 50αρι γιατι αν εξαιρεσεις αυτο εχει πεσει πολυ δουλεια, εχουν φτιαξει αρκετα πραγματα οπως την AI ακομη και η elie πλεον κρυβεται απο τους εχθρους στα παλιοτερα παιχνιδια χαλαγε το ιμερσιον γιατι περνουσε απο μπροστα τους και αυτοι δεν την εβλεπαν.Επισης τα γυαλια, τοιχοι που διαλυονται και γενικα το enviromental damage, ακομη και ο ηχος φτιαχτηκε ξανα.Επισης αυτο που ειπα σε παλιοτερο μου σχολιο οτι τα προσωπα τους αλλα και οι εκφρασεις ειναι πιο ρεαλιστικα ακομη και ο τροπος που κοιτανε ειναι 10 σκαλοπατια πανω απο τους προκατοχους του.

Προσωπικα και ετσι να βγει τελικα το παιχνιδι και ας μην εχει να πας prone και το evade και 2-3 πραγματακια στο gameplay δεν το θεωρω τοση μεγαλη ξενερα για να μην το παρω το παιχνιδι απλα θα το τσιμπησω κοντα στην τιμη που το κοστολογω.

Σε καμια περιπτωση δεν ειναι system seller οπως καλα ειπε καποιος πιο πανω εκτος αν δεν ειχες ποτε κονσολα και δεν εχεις παιξει καμια απο τις προηγουμενες εκδοσεις στο ps3 k 4.Αλλα οι pc gamers ειναι σε φαση 🙏😍 και ειμαι σιγουρος οτι θα εκτιμησουν και με το παραπανω, και ας λεμε εμεις τα δικα μας που το εχουμε ξαναπαιξει και στις κονσολες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...