Προς το περιεχόμενο

The Last Of Us Part 1 [PC]


Psycho_Warhead

Προτεινόμενες αναρτήσεις

22 λεπτά πριν, Fulgore είπε

Α και λογικό οι περισσότεροι να προσπερνάνε την τιμή(ή και την ημερομηνια), γιατί περιμένουν πως και πως να το παίξουν κλασσικά από τον Θειο από το Σικάγο. Γιαυτό υπάρχει ο πραγματικός ενθουσιασμός @ilos όπως και γιαυτό πάντα αναφέρονται τα υπερ του pc αλλά σχεδον ποτέ τα κατά.

Ε καλά τα ευκόλως εννοούμενα παραλείπονται.🤣 Αλλά τουλάχιστον ας έχουν το θάρρος να το παραδεχτούν ότι ο λόγος που δε το είχαν παίξει τόσο καιρό δεν ήταν ότι ήταν σαπάκι το ps3/ps4/ps5 και φτωχός ο τεχνικός τομέας, ή ότι χαλιόντουσαν με το gamepad (όπως και εγώ), αλλά η "πλάγια" οδός.

11 λεπτά πριν, valkon είπε

O Druckmann είναι μεγαλομέτοχος στο insomnia; Ειλικρινά το ρωτάω, γιατί κανείς δεν μπορεί να πει κακό λόγο για αυτόν, αμέσως τσεκούρια.

Τι γίνεται;

Καλό bait πανάθεμασε.🤣 Έχουν περάσει 2 χρόνια, δε την ξαναπατάω από τότε. Αρκετά bigot και hater flags μάζεψα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 1,5k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

1 λεπτό πριν, naruto14 είπε

Το θέμα είναι ότι τα παιχνίδια που έχει φέρει ως τώρα η Sony στο PC ανήκουν στην τιμολογιακή πολιτική που είχε στο PS4. Δεν νομίζω να δεις τιμή για το Part I χαμηλότερη από 79,99€ στο steam. Προφανώς στα κλειδάδικα θα παίζει χαμηλότερα. Πιστεύω και το Miles Morales θα είναι στα 49,99€ όπως ήταν και στο PS5, εκτός αν το κοστολογήσει η Sony στα 39,99€ λόγω του ότι είναι παιχνίδι δύο ετών.  Η Square Enix ήδη εφαρμόζει αυτό το σύστημα στο PC, με τα FF VII και Forspoken να ζητάνε αρχική 79,99€. Έχουμε γενική αύξηση τιμών στα παιχνίδια δυστυχώς.

Ισχύει αυτό ναι ότι έχουμε γενική αύξηση στα μεγάλα παιχνίδια βέβαια εμπιστεύομαι PC για πτώση τιμών. Το steam θα αργήσει να ρίξει τιμές greenmangaming όμως η fanatical gamebillet από day one θα έχουν τιμή κάτω από την επίσημη όπως και να έχει. Μεγάλος ανταγωνισμός. Το morales είναι παιχνίδι λίγων ωρών τα 40 αρχική είναι πιθανά εφόσον παίξει στα 50 το πρώτο Spiderman. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

17 λεπτά πριν, naruto14 είπε

Και το Demon Souls remake είναι. Remaster είναι μια απλή αναβάθμιση σε αναλύσεις, framerate και ορισμένα graphical settings. Το Demon Souls, το The Last of Us Part 1, το Shadow of the Colossus και ένα σωρό άλλα τέτοια παραδείγματα εντάσσονται στην κατηγορία του remake μιας και χτίζονται από την αρχή με νέα μηχανή γραφικών (ή με πολύ πιο αναβαθμισμένη). Δεν είναι μια δουλειά που μπορεί να γίνει απλά σε έναν χρόνο.

Πραγματικά remakes θεωρούνται παιχνιδια τα οποία έχουν σημαντικές αλλαγες και σε άλλους τομεις πέραν από τον οπτικο τομεα όπως τα resident evil και το πρόσφατο FFVII.

Το ότι έπεσε παραπάνω δουλειά στον οπτικό τομέα,δεν τα κάνει αυτόματα remakes, εαν παραμένουν ακριβώς τα ίδια στα υπόλοιπα. 

Μπορείς να τα θεωρείς πχ remake μόνο στον οπτικό τομέα, αλλά στα υπόλοιπα είναι στην ουσία remaster.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Arkin είπε

Ισχύει αυτό ναι ότι έχουμε γενική αύξηση στα μεγάλα παιχνίδια βέβαια εμπιστεύομαι PC για πτώση τιμών. Το steam θα αργήσει να ρίξει τιμές greenmangaming όμως η fanatical gamebillet από day one θα έχουν τιμή κάτω από την επίσημη όπως και να έχει. Μεγάλος ανταγωνισμός. Το morales είναι παιχνίδι λίγων ωρών τα 40 αρχική είναι πιθανά εφόσον παίξει στα 50 το πρώτο Spiderman. 

Δεν νομίζω αν βάλουν το απλό στα 50 αν βάλουν το Miles στα 40. Πρόκειται και για την Remastered έκδοση του PS5. Μένει να δούμε σε δύο μήνες. Μακάρι να μην έχουμε πολύ υψηλότερες τιμές από ότι τώρα στα κλειδάδικα, αλλά το φοβάμαι λίγο βλέποντας το forspoken (αν και αυτό αργεί πολύ ακόμα).

Μόλις τώρα, Fulgore είπε

Πραγματικά remakes θεωρούνται παιχνιδια τα οποία έχουν σημαντικές αλλαγες και σε άλλους τομεις πέραν από τον οπτικο τομεα όπως τα resident evil και το πρόσφατο FFVII.

Το ότι έπεσε παραπάνω δουλειά στον οπτικό τομέα,δεν τα κάνει αυτόματα remakes, εαν παραμένουν ακριβώς τα ίδια στα υπόλοιπα. 

Μπορείς να τα θεωρείς πχ remake μόνο στον οπτικό τομέα, αλλά στα υπόλοιπα είναι στην ουσία remaster.

Το παιχνίδι θα έχει σημαντικές αλλαγές σε gameplay πέρα από τα visuals και αναβαθισμένη A.I. Αναμένω να δω επίπεδο Part 2 στο κομμάτι gameplay. Μια χαρά κατατάσσεται στην κατηγορία Remake.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, naruto14 είπε

Δεν νομίζω αν βάλουν το απλό στα 50 αν βάλουν το Miles στα 40. Πρόκειται και για την Remastered έκδοση του PS5. Μένει να δούμε σε δύο μήνες. Μακάρι να μην έχουμε πολύ υψηλότερες τιμές από ότι τώρα στα κλειδάδικα, αλλά το φοβάμαι λίγο βλέποντας το forspoken (αν και αυτό αργεί πολύ ακόμα).

God of War horizon μπήκαν στο 50αρικο τουλάχιστον τα Spiderman δύσκολα να έρθουν παραπάνω ο Αύγουστος κοντά είναι όπως λες. Να φοβάσαι τις τιμές όταν είναι exclusive στο epic εκεί κρεμεσαι από epic για πτώση τιμών στο steam βρίσκεις πολύ καλύτερες τιμές λόγω του ανταγωνισμού. Όπως και να έχει 70 δολάρια έπρεπε να είναι 70 ευρώ μην πω παρακατω. Ίδια δουλειά και στο νέο call of duty στο θέμα του στο steam είναι γεμάτο παράπονα για τις τιμές. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Arkin είπε

God of War horizon μπήκαν στο 50αρικο τουλάχιστον τα Spiderman δύσκολα να έρθουν παραπάνω ο Αύγουστος κοντά είναι όπως λες. Να φοβάσαι τις τιμές όταν είναι exclusive στο epic εκεί κρεμεσαι από epic για πτώση τιμών στο steam βρίσκεις πολύ καλύτερες τιμές λόγω του ανταγωνισμού. Όπως και να έχει 70 δολάρια έπρεπε να είναι 70 ευρώ μην πω παρακατω. Ίδια δουλειά και στο νέο call of duty στο θέμα του στο steam είναι γεμάτο παράπονα για τις τιμές. 

Συμφωνώ σε όλα. Απλά τα God Of War και Horizon ήρθαν και 3-4 χρόνια μετά στο PC και οπως είπα ανήκαν σε άλλη τιμολογιακή πολιτική της Sony. Μένει όντως να δούμε. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μην συγκρίνετε πότε ήρθαν τα God of War/Horizon για PC σε σχέση με τα αυτά που θα έρθουν από 'δω και πέρα. Η Sony πήρε απόφαση να φέρει τίτλους στο PC πολύ μετά την κυκλοφορία του God of War/Horizon για PS4.

Από 'δω και πέρα θα μετρήσει το πόσο καιρό θα κάνει να φέρει τον κάθε τίτλο.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, Psycho_Warhead είπε

Μην συγκρίνετε πότε ήρθαν τα God of War/Horizon για PC σε σχέση με τα αυτά που θα έρθουν από 'δω και πέρα. Η Sony πήρε απόφαση να φέρει τίτλους στο PC πολύ μετά την κυκλοφορία του God of War/Horizon για PS4.

Από 'δω και πέρα θα μετρήσει το πόσο καιρό θα κάνει να φέρει τον κάθε τίτλο.

Δεν το ανέφερα για την χρονική διαφορά ανάμεσα στις κυκλοφορίες, αλλά για τις τιμές. Το πόσο μετά φέρνει τα παιχνίδια της στο PC νομίζω θα φανεί από την συλλογή Uncharted που βγήκε τον Φεβρουάριο στο PS5 και από το The Last of Us Part 1.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

28 λεπτά πριν, naruto14 είπε

Και αντίστοιχα, υπάρχουν δεκάδες βίντεο και αναλύσεις στο internet που εξηγούν την ποιότητα και πόσο καλογραμμένο είναι το 2ο part τα οποία βρίσκω πολυ πιο πειστικά. Ότι δημοσίευση ή βίντεο έχω δει που κράζει το παιχνίδι μου φαίνεται αβάσιμη και πάντα βρίσκω μια απάντηση που να αιτιολογεί την κάθε κίνηση.

And yet οι trusted reviewers που γίνονται post συχνά εδώ Karak, Skillup, AJ, etc διαφωνούν. Μέχρι και στο google έχει απίστευτα χαμηλό rating, στο οποιο σπανια βλέπεις.

Anyways θα ήθελα να δω το ένα από τα video από αυτά που αναφέρεις, γιατί εγώ μιλάω για επαγγελματίες συγγραφείς που ανάλυσαν φάση σαν τον Drinker. Τα έχουμε ξανά πει, αλλα δυστυχώς πολλοί, όπως εσύ, αρνείστε να δεχτείτε αλήθειες, φιλικά πάντα, δεν θα το συνεχίσω και το αφήνω εδώ. :)

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

40 λεπτά πριν, Psycho_Warhead είπε

Μην συγκρίνετε πότε ήρθαν τα God of War/Horizon για PC σε σχέση με τα αυτά που θα έρθουν από 'δω και πέρα. Η Sony πήρε απόφαση να φέρει τίτλους στο PC πολύ μετά την κυκλοφορία του God of War/Horizon για PS4.

Από 'δω και πέρα θα μετρήσει το πόσο καιρό θα κάνει να φέρει τον κάθε τίτλο.

Μαζί σου και πάλι όμως τα καλά του ανταγωνισμού στα επίσημα κλειδαρικα θέλουν δεν θέλουν θα πέσουν οι τιμές. Epic να μην είναι exclusives και οι τιμές θα πάρουν το δρομο τους προς τα κάτω. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πολυ γκρινια για τις τιμες ρε παιδι μου, δηλαδη εδω καλα καλα δεν ξερουμε τι αλλαγες θα υπαρχουν και κατα ποσο remake θα ειναι.Αυτο το λεω γιατι απο οτι διαβαζω ο καθενας εχει δικη του θεωρια τι ειναι remake. Θεωρω οτι το παιχνιδι φτιαχτηκε εξ ολοκληρου στη μηχανη του 2 με ολα τα upgrade ειτε ειναι animations ειτε gameplay mechanics, γραφικα κτλ.Αν ειναι δηλαδη σαν το RE2?

Τωρα αν μιλαμε μονο για upgrade στα γραφικα που στην ουσια θα μιλαμε για reskin του 2 ε ναι τοτε δικαιως καποιος να γκρινιαξει για την αλμυρη τιμη, που και παλι αν ισχυει κατι τετοιο απλα δεν το αγοραζεις στα 70-80 ευρω και το αγοραζεις σε μια τιμη που εσυ ο ιδιος θεωρεις οτι τοσα αξιζει αυτο το παιχνιδι.Ειναι 50 ευρω?40? Αυτο το ξερει ο καθενας ξεχωριστα με τα δικα του κριτηρια σε ποια τιμη αξιζει.

Και τελος δεν χρειαζονται αναφορες σε μπαρμπαδες ο καθενας ας κανει οτι θελει δεν ειμαστε εδω για να το παιξουμε αστυνομια των πειρατων της καραιβικης.Προσωπικα αδιαφορω παντελως πως παιζει ο καθενας τα παιχνιδια του.Δικαιωμα του ειναι να κανει οτι θελει και αν αυτο που κανει ειναι παρονομο καποια μερα ισως υποστει τις συνεπειες ή απλα να κολλησει ενα καρο ιους.Εγω κοιταω την δικη μου καμπουρα.

Υπομονη μεχρι να δουμε και actual gameplay οπως και να εχει απο εκει κ επειτα ο καθενας ζυγιζει σε τι τιμη αξιζει να το παρεις το παιχνιδι δεν υπαρχει λογος για το τοσο δραμα.

  • Like 4
  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
23 λεπτά πριν, icenex είπε

Δικαιωμα του ειναι να κανει οτι θελει και αν αυτο που κανει ειναι παρονομο καποια μερα ισως υποστει τις συνεπειες ή απλα να κολλησει ενα καρο ιους.Εγω κοιταω την δικη μου καμπουρα.

Ναι αλλα αυτό επηρεάζει και την δίκια σου καμπούρα buddy. Aντε ok οι triple A εταιρίες δεν έχουν θέμα, αλλα indie devs χρειάζονται βοήθεια και άμα είναι καλο το game είναι κρίμα να μην δώσεις τα λίγα λεφτά που ζητάνε ώστε να βγάλουν και αλλα.

Επεξ/σία από {TDi}Dj2k..infc
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
13 λεπτά πριν, {TDi}Dj2k..infc είπε

Ναι αλλα αυτό επηρεάζει και την δίκια σου καμπούρα buddy. Aντε ok οι triple A εταιρίες δεν έχουν θέμα, αλλα indie devs χρειάζονται βοήθεια και άμα είναι καλο το game είναι κρίμα να μην δώσεις τα λίγα λεφτά που ζητάνε ώστε να βγάλουν και αλλα.

Κοιτα δεν θα κατσουμε να ανοιξουμε αυτην την κουβεντα ξερεις οτι δεν οδηγει πουθενα και οποια και αποψη να παραθεσουμε δεν θα καλυψει ολες τις περιπτωσεις ανθρωπων εκει εξω.Αλλα ας αναφερω ετσι μια για το γαμωτο.

Δεν μιλησα να μην στηριξεις ενα game που γουσταρεις ή εν παση περιπτωση να δωσεις οτι αντεχει η τσεπη σου για ενα παιχνιδι αλλα αν απο το μηνιατικο καθε μηνα σου περισσευει ενα 20αρικο και το παιχνιδι κανει 60, δηλαδη τι θα κανεις θα αφησεις τις αλλες υποχρεωσεις για να παρεις το παιχνιδι?Ουτως η αλλως μεχρι να μαζεψεις τα λεφτα παιζει να εχει πεσει η τιμη του.

Απο εκει και επειτα πιο πολυ μιλησα για το θεμα πειρατεια, ναι αν ολοι τσιμπανε ενα παιχνιδι πειρατικο ισως καποια στιγμη στο μελλον με επηρεασει και να κλεισει το αγαπημενο μου στουντιο, η λυση σε αυτο τι ειναι να κυνηγαω οποιον ειναι κουρσαρος?Δεν ειναι δικη μου δουλεια εγω κοιταω τι κανω απο μεριας μου εξου και το σχολιο κοιταω την δικη μου καμπουρα.

Εγω αγορασα νομιμα το παιχνιδι μου? πληρωσα με τα λεφτουδακια μου τον δημιουργο και εκδοτη? απο εκει κ επειτα δεν ειμαι εδω για πω τι θα κανει ο υπολοιπος κοσμος.

Επεξ/σία από icenex
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

19 λεπτά πριν, icenex είπε

Δεν μιλησα να μην στηριξεις ενα game που γουσταρεις ή εν παση περιπτωση να δωσεις οτι αντεχει η τσεπη σου για ενα παιχνιδι αλλα αν απο το μηνιατικο καθε μηνα σου περισσευει ενα 20αρικο και το παιχνιδι κανει 60, δηλαδη τι θα κανεις θα αφησεις τις αλλες υποχρεωσεις για να παρεις το παιχνιδι?Ουτως η αλλως μεχρι να μαζεψεις τα λεφτα παιζει να εχει πεσει η τιμη του.

Η λογική αυτή δεν είναι βάσιμη εν έτη 2022. Δεν είσαι υποχρεωμένος να δώσεις 60 ευρώ για ένα παιχνίδι. Υπάρχουν ένα σωρό οικονομικότεροι τρόποι να απολαύσεις το χόμπι σου. Από παλιότερα και πολύ φθηνά παιχνίδια, έως και συνδρομές τύπου Game Pass. Αν ο άλλος θέλει ντε και καλά να παίξει day one ένα παιχνίδι και δεν το σηκώνει η τσέπη του, με γεια του με χαρά του ας το παίξει με όποιον τρόπο θέλει. Αυτό δεν δικαιολογεί σε καμία περίπτωση όμως μια παράνομη ενέργεια όπως η πειρατία.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...