Προς το περιεχόμενο

PowerPass


YellowGr

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 1,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
5 λεπτά πριν, spahar είπε

Ελπίζω να μην είναι τόσο μουλωχτοί και εφόσον το έχουν τόσοι άνθρωποι το πρόβλημα να μην το κάνουν γαργάρα. Πάντως τα λεφτά είναι πολλά, εγώ αν τα υπολογίζω σωστά μιλάμε για 260€ επιδότηση που μου τρώνε. 

Εγώ πάνω στην ατυχία μου (τον έφαγα όπως όλοι μας)  ήμουν από τους 'τυχερούς' που άργησα να παω στο σταθερό (τέλη Μαρτίου) και πρόλαβε και βγήκε ο εκκαθαριστικός με το παλιό πρόγραμμα.

Ελπίζω πως θα το διορθώσουν και σε εσάς που πήγατε νωρίτερα

Εγώ χάνω άλλα 200 γιατί ο προηγούμενος εκκαθαριστικός εκδόθηκε 25/11 δηλαδή για 5 μέρες.

Πάντα σε τέτοια πρόχειρα και χωρίς μακροπρόθεσμο πλάνο επιδόματα πάντα μα πάντα κάποιοι την πατάνε και κάποιοι που ούτε καν ασχολούνται βγαίνουν κερδισμένοι

Επεξ/σία από DeareN
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όσοι έχουν ποσοστό επί ακινήτου και έκαναν μόνο μία αίτηση, μάλλον χάνουν ένα μέρος της επιδότησης. Αρχίζω να πιστεύω ότι συνειδητά δεν το επικοινώνησαν στον κόσμο...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, DeareN είπε

Πάντα σε τέτοια πρόχειρα και χωρίς μακροπρόθεσμο πλάνο επιδόματα πάντα μα πάντα κάποιοι την πατάνε και κάποιοι που ούτε καν ασχολούνται βγαίνουν κερδισμένοι

δυστυχως ισχυει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

47 λεπτά πριν, spahar είπε

Για το θέμα του προβλήματος με αλλαγη από Γ1 σε σταθερό πρόγραμμμα, όπου ο πρώτος σταθερός είναι εκκαθαριστικός και έχει μέσα τη ρήτρα των προηγούμενων μηνών, αλλά το σύστημα την αγνοεί ως σταθερό τιμολόγιο, πήρα τηλ στο help desk και το πρώτο που με ρώτησαν ήταν αν μου έχει έρθει email για την εκκαθάριση (που δεν μου έχει έρθει, ενώ πχ σε φίλο έχει έρθει). Αν δεν έχει έρθει email μου είπε ότι ακόμα μπορεί να αλλάξουν τα ποσά, οπότε ελπίζει να διορθωθεί.... Αν δεν διορθωθεί μου είπε να ξαναπάρω τηλ να το δούμε σε συνδυασμό με επικοινωνία και με τον πάροχο.

Εγώ πήρα τηλ τη ΔΕΗ και τους είπα το θέμα. Η κοπέλα μου είπε ότι έκανε ένα αίτημα κυρίως για αλλαγή της περιγραφής σε "Ρήτρα Προσαρμογής" από "Λοιπές χρεώσεις/πιστώσεις". Για το "σταθερό τιμολόγιο" που της είπα ότι εκεί είναι το πρόβλημα, δεν μου φάνηκε ότι κατάλαβε πολλά. 

Ας ελπίσουμε ότι εφόσον έχουμε αρκετοί αυτό το πρόβλημα, κάτι θα γίνει. Καλό θα ήταν πάντως να γίνει αναφορά στο helpdesk του power pass από όσους έχουν το πρόβλημα αυτό, μπας και εισακουστούμε. (210 7000810)

Είναι πολύ κρίμα να την φάμε έτσι, η ρήτρα εμένα στον Απρίλιο είναι 688€ με έκπτωση 250€...

Δε θα μπορούσα να συμφωνήσω περισσότερο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

50 λεπτά πριν, spahar είπε

Για το θέμα του προβλήματος με αλλαγη από Γ1 σε σταθερό πρόγραμμμα, όπου ο πρώτος σταθερός είναι εκκαθαριστικός και έχει μέσα τη ρήτρα των προηγούμενων μηνών, αλλά το σύστημα την αγνοεί ως σταθερό τιμολόγιο, πήρα τηλ στο help desk και το πρώτο που με ρώτησαν ήταν αν μου έχει έρθει email για την εκκαθάριση (που δεν μου έχει έρθει, ενώ πχ σε φίλο έχει έρθει). Αν δεν έχει έρθει email μου είπε ότι ακόμα μπορεί να αλλάξουν τα ποσά, οπότε ελπίζει να διορθωθεί.... Αν δεν διορθωθεί μου είπε να ξαναπάρω τηλ να το δούμε σε συνδυασμό με επικοινωνία και με τον πάροχο.

Εγώ πήρα τηλ τη ΔΕΗ και τους είπα το θέμα. Η κοπέλα μου είπε ότι έκανε ένα αίτημα κυρίως για αλλαγή της περιγραφής σε "Ρήτρα Προσαρμογής" από "Λοιπές χρεώσεις/πιστώσεις". Για το "σταθερό τιμολόγιο" που της είπα ότι εκεί είναι το πρόβλημα, δεν μου φάνηκε ότι κατάλαβε πολλά. 

Ας ελπίσουμε ότι εφόσον έχουμε αρκετοί αυτό το πρόβλημα, κάτι θα γίνει. Καλό θα ήταν πάντως να γίνει αναφορά στο helpdesk του power pass από όσους έχουν το πρόβλημα αυτό, μπας και εισακουστούμε. (210 7000810)

Είναι πολύ κρίμα να την φάμε έτσι, η ρήτρα εμένα στον Απρίλιο είναι 688€ με έκπτωση 250€...

Μόνο επειδή μιλάμε για τη ΔΕΗ, πάρε γραπτώς ότι δεν θα επηρεάσει το τωρινό σου πρόγραμμα. Γιατί ικανούς τους έχω να σε πετάξουν σε Γ1 για να... δικαιούσαι το power pass

  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βλέπω ότι είμαστε πάρα πολλοί με το ιδιο πρόβλημα, εγώ χάνω 120 ευρώ επειδή έκανα σταθερό και δε μου μέτρησε την τελευταία ρήτρα. Δεν είναι πολλά αλλά γιατί να τους τα χαρίσω ρε φίλε... Την πλήρωσα κανονικότητα την ρήτρα. Θα τους πάρω και εγώ αύριο στο 2107000810 και μακάρι να βγάλουμε άκρη ομαδικός. (Ξέρουμε αν υπάρχει και email για το τμήμα αυτό? Έψαξα αλλά δε βρήκα κάτι)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

49 λεπτά πριν, marinax1 είπε

επειδή ακριβώς αυτό συμβαίνει με εμένα, γράφει.....

Τρόπος Επιμερισμού: Αναλογικά σε όσους δήλωσαν την παροχή

άρα, φαντάζομαι ότι ανάλογα το ποσοστό του καθενός θα μοιραστεί και η επιδότηση.

Απλά το πρόβλημα με εμένα είναι ότι δεν έκανα αίτηση όλοι οι ιδιοκτήτες. Άρα θα χαθεί αυτό το ποσοστό; Ή αν κάνει ένας την αίτηση κι ας έχει μόνο το 10% της κατοικίας, θ απάρει όλη την επιδότηση αφού οι άλλοι δε κάνανε αίτηση;

Δεν υπάρχει πρόβλημα, θα πάρει όλη την επιδότηση αυτή/ος (αρκεί να την δηλώνει σαν μόνιμη κατοικία στην εφορία)

Η επιστροφή ουσιαστικά βγαίνει για κάθε αριθμό παροχής ρεύματος.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
20 λεπτά πριν, Georgz είπε

Ξέρουμε αν υπάρχει και email για το τμήμα αυτό? Έψαξα αλλά δε βρήκα κάτι

Ρώτησα ακριβώς αυτό στο τηλ όταν πήρα και μου είπε "ότι γράφει στο site". Και της είπα ότι δεν έχει κάποιο email στο site, μόνο το τηλ, και μου απάντησε ότι άρα θα πρέπει να τους ξαναπάρω στο τηλ....... 🤣

Επεξ/σία από spahar
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

38 λεπτά πριν, kirileman είπε

Όσοι έχουν ποσοστό επί ακινήτου και έκαναν μόνο μία αίτηση, μάλλον χάνουν ένα μέρος της επιδότησης. Αρχίζω να πιστεύω ότι συνειδητά δεν το επικοινώνησαν στον κόσμο...

Όχι, δεν ισχύει αυτό.

Αν είναι πχ ένα μόνο ακίνητο και ένας αριθμός παροχής, παίρνουν όλη την επιδότηση (και όχι μόνο το ποσοστό επί του ακινήτου).

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

42 λεπτά πριν, spahar είπε

Ρώτησα ακριβώς αυτό στο τηλ όταν πήρα και μου είπε "ότι γράφει στο site". Και της είπα ότι δεν έχει κάποιο email στο site, μόνο το τηλ, και μου απάντησε ότι άρα θα πρέπει να τους ξαναπάρω στο τηλ....... 🤣

9:01 τους έχω πάρει τηλέφωνο και ότι μου πούν αναγκαστικά τώρα.. αν και πολύ φοβάμαι πως αν δε βγει ΦΕΚ που να ξεκαθαρίζει το τοπίο το πιθανότερο είναι να μου πουν καμία παπατζα τύπου "εφόσον είστε σε σταθερό δε δικαιούστε κύριε" να πουν δηλαδή αυτό που ξέρουμε ήδη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...