Προς το περιεχόμενο

PowerPass


YellowGr

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπερα, νοικιαζω  (μισθωτηριο δηλαδη στο ονομα μου και η δεη,νερο επισεις) καποια διαμερισματα , τα οποια ολα ειναι με κυμαινομενο επιτοκιο. Εγω δηλαδη δεν μπορω να παρω τιποτα απο το powerpass?

 

  • Ποιοι είναι δικαιούχοι: Δικαιούχοι της ενίσχυσης είναι οι οικιακοί καταναλωτές ηλεκτρικής ενέργειας, οι οποίοι είναι συμβεβλημένοι σε κυμαινόμενα τιμολόγια προμήθειας ηλεκτρικής ενέργειας που αναπροσαρμόζονται με βάση τη χονδρεμπορική τιμή αγοράς ηλεκτρικής ενέργειας. Η ενίσχυση αφορά τον λογαριασμό κατανάλωσης της κύριας κατοικίας των δικαιούχων, καθώς και της μισθωμένης κατοικίας των παιδιών τους που σπουδάζουν.

Source : https://www.kathimerini.gr/economy/561906280/epidotisi-reymatos-power-pass-pos-ginetai-i-aitisi-osa-prepei-na-xeroyn-oi-dikaioychoi-paradeigmata/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 1,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Εγω δεν εχω καταλαβει καθολου αυτο το "power pass" . Δηλαδη η γιαγια μου που ειχε κυμαινομενο μεχρι πριν 2 μηνες δεν το δικαιουται ενω εχει πληρωσει -μονο την ρητρα- συνολικα ενα 800ρι; Η για τους μηνες που ηταν κυμαινομενο θα παρει; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
7 λεπτά πριν, nermain είπε

Εγω δεν εχω καταλαβει καθολου αυτο το "power pass" . Δηλαδη η γιαγια μου που ειχε κυμαινομενο μεχρι πριν 2 μηνες δεν το δικαιουται ενω εχει πληρωσει -μονο την ρητρα- συνολικα ενα 800ρι; Η για τους μηνες που ηταν κυμαινομενο θα παρει; 

για τους μηνες που ηταν κυμαινομενο θα παρει απο οτι καταλαβαινω...

Στις 11/6/2022 στις 3:45 ΜΜ, YellowGr είπε

Καλησπερα, νοικιαζω  (μισθωτηριο δηλαδη στο ονομα μου και η δεη,νερο επισεις) καποια διαμερισματα , τα οποια ολα ειναι με κυμαινομενο επιτοκιο

θα παρεις για την κυρια κατοικια + τη φοιτητικη αν εχεις

αν νοικιαζεις ωστόσο για παραδειγμα εξοχικο δε θα δικαιουσαι

Επεξ/σία από paylidis
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

54 λεπτά πριν, paylidis είπε

για τους μηνες που ηταν κυμαινομενο θα παρει απο οτι καταλαβαινω...

θα παρεις για την κυρια κατοικια + τη φοιτητικη αν εχεις

αν νοικιαζεις ωστόσο για παραδειγμα εξοχικο δε θα δικαιουσαι

Πως βλεπω ποια ειναι η κυρια κατοικια μου ?

  • Confused 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα ήταν περίεργο να ανοίξει όταν είπαν ότι θα ανοίξει ;)

Για την ώρα "Η υπηρεσία που επιλέξατε δεν είναι διαθέσιμη."

Επίσης είναι σίγουρο ότι και μόλις ανοίξει θα "πέσει" αρκετές φορές αφού είναι κάτι παραπάνω από σίγουρο ότι θα γίνει χαμός

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1.000.000 δάκτυλά περιμένουν πάνω από το εντερ..........

πέρα από αυτό αν είναι κάποιος δικαιούχος η όχι θα μας το λέει το σύστημα ????ήτοι θα απορρίπτει την αίτηση η θα της εγκρίνει???

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

@kostasbm

Μετά την εκκαθάριση της αίτησης μπορείτε να συνδεθείτε και να ενημερωθείτε για την κατάσταση της αίτησης (αν εγκρίθηκε ή απορρίφθηκε), όπως και για το χρηματικό ποσό που σας καταλογίστηκε.

και Οι αιτήσεις γίνονται τμηματικά ανάλογα με τον λήγοντα αριθμό του ΑΦΜ σας.

Άνοιξε η πλατφόρμα ορμάτε https://vouchers.gov.gr/powerpass

Επεξ/σία από maarinos
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 λεπτά πριν, maarinos είπε

UPDATE δεν έχει για την ώρα είσοδο με taxis net κωδικούς

Kαι για πολυ ωρα ακομα νομιζω.

Μ' αρεσει που ειναι και με βασει τον αριθμο ΑΦΜ, φαντασου να μπαιναν ολοι τι θα γινοτανε!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

εχει ανοίξει τωρα?

βασει ΑΦΜ γίνονται οι αιτήσεις αλλα θα σε αφήνει να μπεισ στην πλατφόρμα {ακομα και αν δεν μπορεισ λογο αφμ}  ή δεν θα μπορεις να κανεισ ουτε log in?

τωρα  δεν εχει ουτε το πεδίο να βάλεις κωδικούς..

Επεξ/σία από vagelis2019
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ακόμα δεν αφήνει να κάνεις κάτι. Απο το μεσημέρι είπαν.. πες απόγευμα προς βράδυ θα πω εγώ καλύτερα για να ειμαστε μέσα..

Προφανώς και θα είναι όλοι απο πάνω τώρα και θα έχει θέματα το σύστημα. Επρεπε απο χτες το αργότερο να ειχαν πει ποτε θα κανει αίτηση ο καθε αφμ. Το θέμα ομως ειναι και να τηρηθεί το χρονοδιάγραμμα , όχι οπως στο fuel pass που οποτε θέλανε  ανοίγανε μεσα στην ημέρα  άλλο αφμ και έπρεπε να είσαι απο πάνω ολη μερα να δεις αν ανοιξαν και το δικο σου. Εγώ πχ τότε τα είχα πάρει νωρίτερα απο την ημερομηνια που θα δεχόταν αίτηση ,  άλλοι πάλι τα πήραν αργότερα οταν ανοιξαν για ολους τα αφμ

Επεξ/σία από petrakiskap
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πρέπει να προσέξω κάτι παιδιά; Είμαι συνδρομητής βτης ΔΕΗ Γ1 οικιακό; Μήπως έχει κάποια παγίδα και βρεθώ εκτεθειμένος ακούω διαφορά ότι θέλει προσοχή!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...