Προς το περιεχόμενο

Λανσάρισμα του Disney+ στην Ελλάδα με ταινίες και σειρές των Disney, Pixar, Star Wars και Marvel


nchatz

Προτεινόμενες αναρτήσεις

42 λεπτά πριν, petran79 είπε

Λοιπόν για όσους θέλουν τις παλιες σειρες κινουμενων σχεδιων, μεχρι στιγμης απαγοητευση

Talespin: Λείπει η ελληνική μεταγλώττιση προς το παρον. Ελπιζω να λυθει το θεμα και να την προσθεσουν.

Darkwing Duck: ελληνική μεταγλώττιση αλλά λείπει ένα επεισόδιο της τελευταιας σαιζον (Hot Spells) γιατι ταχα μου περιεχει θρησκευτικο περιεχομενο. Ο Νταρκγουινγκ πηγαινει αιχμαλωτος απο τον Βελζεβουλ στην κολαση. Ομως στον πρωτο κυκλο σε ενα επεισοδιο πεθαινει και παρολα αυτα πηγαινει και βλεπει και το Βελζεβουλ και τον Αγιο Πετρο και το βαλαν κανονικα. Μαλλον το βγαλαν γιατι ηταν τρομακτικο για τα παιδια; Τι να πω.....

Απουσιαζει η σειρα Gummi Bears (μαλλον ειναι στα σκαρια ακομα οι μεταγλωττισεις και αναμενονται).

Απουσιαζει η σειρα Bonkers που ειναι δυσευρετη online ενω ουτε σε DVD κυκλοφορει. Στο αμερικανικο ομως την εχει.

Η σειρα Chip and Dale Rescue Rangers ειναι μεν HD remastered αλλα την μετατρεψανε σε 16χ9 αναλογια αντι για 4χ3, κοβοντας μερος της εικονας. Στο Amazon Prime ωστοσο τη δειχνει σε HD και κανονικη αναλογια, οπως φαινεται και απο ενα υπαρχον webrip.

Δοκιμαστικα ενα μηνα διαλεξα αλλα δεν θα το ανανεωσω.

Τα καινουργια Ducktales με τετοιο σχεδιο μου προκαλουν εμετο....

Κρίμα και ήθελα να το βάλω δοκιμαστικά για ενα μήνα κυρίως για τις παλιές αυτές σειρές αν θα ήταν όλες remastered. Οπότε το αφήνω για αργότερα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 265
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, spifil είπε

Κρίμα και ήθελα να το βάλω δοκιμαστικά για ενα μήνα κυρίως για τις παλιές αυτές σειρές αν θα ήταν όλες remastered. Οπότε το αφήνω για αργότερα...

remastered είναι μόνο οι παλιά rescue rangers και η μικρή γοργόνα & goof troop που όμως κόβουν μέρος της εικόνας για να προσαρμόζει σε 16χ9.

Είναι κάτι που το απεχθάνομαι ιδιαίτερα. Για τα υπόλοιπα, δυσκολο να βγουν σε remaster και αν είναι να κόψουν και εκεί την εικόνα καλύτερα σε dvd

Επεξ/σία από petran79
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 15/6/2022 στις 7:57 ΜΜ, mesagala είπε

Ευχαριστώ για το λογαριασμό που έστειλες φίλε, έβαλα και εγώ δοκιμαστικά για 1 μήνα disney και δουλεύει άψογα, μέσω κάρτας revolut, για ένα μήνα 2,88 ευρώ.

Μόνο σε μια συσκευή μπορείς; ή είναι μέχρι τέσσερις; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

24 λεπτά πριν, friendgr είπε

Μέχρι 10 συσκευές.

Μέχρι 4 ταυτόχρονα.

Μέχρι 6 προφίλ.

Εννοούσα μέσω accountBot. Επειδή το έκανα μέσω accountBot σας ενημερώνω ότι μοιράζεσαι με άλλους τρεις. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης

εγώ πάλι θα σας συμβούλευα να διαβάσετε τι λέει στο AccountBot καθώς ο λογαριασμός δεν είναι δικός σας (δεν έχετε δικαίωμα καμίας τροποποίησης του) αλλά τον μοιράζεστε με άλλους (3) τρεις χρήστες

αν διαβάσετε προσεκτικά θα δείτε ότι έχετε μόνο (1) μια θέαση

Ο λογαριασμός μέσω AccountBot ή μέσω άλλης υπηρεσίας

Δεν έχει καμία σχέση με τον λογαριασμό που θα κάνεις αν αγοράσεις την υπηρεσία Disney+ μόνος σου

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα ήθελα να ρωτήσω κάτι. Μπορώ να αγοράσω το Disney + με δωροκάρτα play store; Διότι δεν θέλω να βάλω τα στοιχεία της πιστωτικής. Όποιος ξέρει ας μου απαντήσει παρακαλώ. Ευχαριστώ πολύ. 

Θα ήθελα να ρωτήσω κάτι. Μπορώ να αγοράσω το Disney + με δωροκάρτα play store; Διότι δεν θέλω να βάλω τα στοιχεία της πιστωτικής. Όποιος ξέρει ας μου απαντήσει παρακαλώ. Ευχαριστώ πολύ. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγω το έχω εγκαταστήσει σε android βοχ αλλά έχω ένα πρόβλημα δεν μπορώ να βάλω υπότιτλους μόλις παταω το εικονιδιο υποτιτλων με πετάει πίσω στην κύρια σελίδα,τι φταίει ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 14/6/2022 στις 11:12 ΠΜ, elessar86 είπε

Έχω πάθει αυτό που παρακαλάμε να μας στείλει η Disney ένα email να την πληρώσουμε και η άτιμη δεν μου το στέλνει....στείλε email να πάρεις τα λεφτά μου μωρή Disney! 

Περιμενεις και εσυ το email με την προσφορα?

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 ώρες πριν, ikorolis είπε

εγώ πάλι θα σας συμβούλευα να διαβάσετε τι λέει στο AccountBot καθώς ο λογαριασμός δεν είναι δικός σας (δεν έχετε δικαίωμα καμίας τροποποίησης του) αλλά τον μοιράζεστε με άλλους (3) τρεις χρήστες

αν διαβάσετε προσεκτικά θα δείτε ότι έχετε μόνο (1) μια θέαση

Ο λογαριασμός μέσω AccountBot ή μέσω άλλης υπηρεσίας

Δεν έχει καμία σχέση με τον λογαριασμό που θα κάνεις αν αγοράσεις την υπηρεσία Disney+ μόνος σου

Εγώ το έβαλα απο AccountBot για ένα μήνα να δω αν αξίζει, χτες το βράδυ έβαλα για ένα χρόνο από τον Θείο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...