Προς το περιεχόμενο

Λανσάρισμα του Disney+ στην Ελλάδα με ταινίες και σειρές των Disney, Pixar, Star Wars και Marvel


nchatz

Προτεινόμενες αναρτήσεις

19 ώρες πριν, mesagala είπε

Εγώ το έβαλα απο AccountBot για ένα μήνα να δω αν αξίζει, χτες το βράδυ έβαλα για ένα χρόνο από τον Θείο.

έβαλες τα στοιχεία της κάρτας σου στο AccountBot ?????

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 265
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

1 ώρα πριν, makis269 είπε

έβαλες τα στοιχεία της κάρτας σου στο AccountBot ?????

Προπληρωμένη revolut με μισό ευρώ μέσα.

Κατανοώ τον προβληματισμό σου αλλά με αυτό τον τρόπο δεν βλέπω κάποιο θέμα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 16/6/2022 στις 8:35 ΠΜ, mariosraptor1984 είπε

Σαν να το κατάλαβε το Netflix (αφού φυσικά το σταμάτησα και κατά σύμπτωση έληγε 14/6) τώρα μου στέλνει προσφορά για 7.99. Χαχαχα. Διαβολικό. 

F1232EAA-921F-433D-BB86-182BB3947D5E.jpeg

Άμα κάνετε έτσι για ένα έξτρα 50αρικο το χρόνο ( δεν λέω σεβαστό ποσο) και εγγράφεστε όλοι από Τουρκία στο τέλος θα τα μαζέψει τα μπαγκάζια της και δεν θα έχει Ελλάδα. Όποτε γιόκ υπότιτλους και ίσως να γεμίσει με τουρκικές σειρές. 
μιλάμε κάνετε όλο αυτό για 0.13 σεντς την ημέρα. 
στηριξτε μια προσπάθεια ειδικά όταν είναι αρκετά τίμια. 
μου θυμίζει εποχές που έκαναν όλοι Jaibreak τα iPhone για τσάμπα εφαρμογές και στο τέλος η devs και η Apple όχι μόνο έκλεισαν τις τρύπες αλλά αύξησαν και τις τιμές. 

Θα το σκεφτομουν πιο σοβαρα αν η εφαρμογη ηταν ισαξια του Νετφλιξ. Για την ωρα δεν αξιζει τα 80 ευρω η εμπειρια

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
2 λεπτά πριν, SabotazNic είπε

Θα το σκεφτομουν πιο σοβαρα αν η εφαρμογη ηταν ισαξια του Νετφλιξ. Για την ωρα δεν αξιζει τα 80 ευρω η εμπειρια

Σε αυτό θα συμφωνήσω μαζί σου

Ακόμα δεν αξίζει τα χρήματα της (89,99 ευρώ) η υπηρεσία Disney+ σε σχέση με το Netflix

Όταν και εφόσον σταματήσουν κάποιες συμβάσεις στην Ελλάδα και μεγαλώσει το περιεχόμενο της τότε ίσως.

8 λεπτά πριν, ikorolis είπε

Σε αυτό θα συμφωνήσω μαζί σου

Ακόμα δεν αξίζει τα χρήματα της (89,99 ευρώ) η υπηρεσία Disney+ σε σχέση με το Netflix

Όταν και εφόσον σταματήσουν κάποιες συμβάσεις στην Ελλάδα και μεγαλώσει το περιεχόμενο της τότε ίσως.

Τι λες φίλε?

Λέω να κάνω και εγώ μια αγωγή στην Disney+ και να ζητήσω αποζημίωση 89,99 δις ευρώ αφού δεν έχει το περιεχόμενο που πρέπει για να δικαιολογεί τα 89,99 ευρώ το χρόνο ή 8,99 ευρώ το μήνα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 18/6/2022 στις 3:38 ΜΜ, https_evaggelos είπε

Θα ήθελα να ρωτήσω κάτι. Μπορώ να αγοράσω το Disney + με δωροκάρτα play store; Διότι δεν θέλω να βάλω τα στοιχεία της πιστωτικής. Όποιος ξέρει ας μου απαντήσει παρακαλώ. Ευχαριστώ πολύ. 

Θα ήθελα να ρωτήσω κάτι. Μπορώ να αγοράσω το Disney + με δωροκάρτα play store; Διότι δεν θέλω να βάλω τα στοιχεία της πιστωτικής. Όποιος ξέρει ας μου απαντήσει παρακαλώ. Ευχαριστώ πολύ. 

Από ότι γνωρίζω με gift cards tl όχι .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 18/6/2022 στις 3:38 ΜΜ, https_evaggelos είπε

Θα ήθελα να ρωτήσω κάτι. Μπορώ να αγοράσω το Disney + με δωροκάρτα play store; Διότι δεν θέλω να βάλω τα στοιχεία της πιστωτικής. Όποιος ξέρει ας μου απαντήσει παρακαλώ. Ευχαριστώ πολύ. 

Θα ήθελα να ρωτήσω κάτι. Μπορώ να αγοράσω το Disney + με δωροκάρτα play store; Διότι δεν θέλω να βάλω τα στοιχεία της πιστωτικής. Όποιος ξέρει ας μου απαντήσει παρακαλώ. Ευχαριστώ πολύ. 

H revolut στο application έχει επιλογή μαζί με την φυσική κάρτα βγάζει και virtual κάρτα ΜΙΑΣ χρήσης ακριβώς γι αυτές τις περιπτώσεις. Μηδέν ρίσκο. (δεν ξέρω βέβαια αν έχεις revolut)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επειδή δεν βρίσκω που να το ποστάρω...

 

http://www.typologies.gr/aichmes-to-hbo-max-sti-vodafone-tv-kai-o-tsakalotos-stin-ert/

 

Σαφείς αιχμές της δημοσίευσης πως το ΗΒΟ θα περνάει υποχρεωτικά μέσω της Vodafone και δεν θα βγει τελικά σε ξεχωριστή εφαρμογή, αυτόνομο όπως της Disney+. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 22/6/2022 στις 2:44 ΜΜ, harris231 είπε

Επειδή δεν βρίσκω που να το ποστάρω...

 

http://www.typologies.gr/aichmes-to-hbo-max-sti-vodafone-tv-kai-o-tsakalotos-stin-ert/

 

Σαφείς αιχμές της δημοσίευσης πως το ΗΒΟ θα περνάει υποχρεωτικά μέσω της Vodafone και δεν θα βγει τελικά σε ξεχωριστή εφαρμογή, αυτόνομο όπως της Disney+. 

Δεν ξέρω αν συμφέρει το HBO να κάνει αποκλειστική συμφωνία με την Vodafone. Εγώ, ας πούμε, αν γίνει αυτό δεν το βάζω. Μόνο του ευχαρίστως. Όπως έκανα και με το Disney+.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Πολύ Φτωχό σαν περιεχόμενο. Αν και έχει αξιόλογες σειρές όπως star wars, moon knight, wanda κτλ γενικά έχει πολυ λίγες σειρές και ταινίες με πολλες να είναι αρκετά παλιές αλλά και παιδικες. Βλέπεις πχ το τμήμα animation στις σειρές και WTF, έχεις το xmen του 1992 και άλλες 4 σειρές αν σου αρέσουν οι υπερηρωες και τα άλλα είναι η μικρή σοφία και ο winnie το αρκουδακι ενώ στο Netflix βλέπεις castlevania, rick and morty, arcane leageu of legends, Μπάκι, my hero academia και πολλά πολλά ακόμα.  Το μενού του θα μπορούσε να είναι καλύτερο, όπως επίσης και η κατηγοριοποιηση και να είχαν και τμήμα προσεχώς για να ξέρεις τι και πότε θα μπει στην πλατφόρμα.

Προσωπικά εκανα συνδρομή για ένα χρόνο αποκλειστικά για κάποιες λίγες σειρές που με ενδιαφέρουν και για την Marvel και αυτό μόνο και μόνο γιατί για 20€/χρόνο δεν θέλει κάποια σκέψη.

Σαν υπηρεσία το Netflix όμως είναι σαφώς καλύτερο σε όλους τους τομείς. Καλύτερο μενου και πλοήγηση. Σου έχει τα προσεχώς, πολύ περισσότερες ταινίες και σειρές, περισσότερες κατηγοριες οι οποίες έχουν πραγματικό περιεχομενο,  τμήμα παιχνιδιών που μπορεί να μην το χρησιμοποιησεις αλλά υπάρχει και προσθέτουν καινούρια, βγάζει συχνα νέο υλικό οπου ένα μέρος του αξιζει να δεις. 

Επίσης οι περισσότερες σειρές που έχουν συζητηθεί και συζητιούνται συνηθως τις βρίσκεις στο netflix. 

Επεξ/σία από eskimoos
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Αυτό που ξεχνάτε οι περισσότεροι όσον αφορά το περιεχόμενο είναι ότι σαν πλατφόρμα υπάρχει περίπου 2 χρόνια (στην Ελλάδα 10 μέρες) ενώ το Netflix καμιά δεκαριά. Δεν θα μπορούσε να έχει το ίδιο περιεχόμενο σε καμία περίπτωση. Δεν πρέπει να γίνεται σύγκριση ακόμα. Σε όποιον ενδιαφέρεται για το υπάρχον περιεχόμενο το βάζει, ειδικά αν έχει παιδιά. Εμένα τα δικά μου έχουν ξετρελαθεί. Οι υπόλοιποι δώστε του λίγο χρόνο. 👍

Επεξ/σία από sarisn
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης

Εγώ πάντως θα επιμείνω το περιεχόμενο της πλατφόρμας Disney+ είναι φτωχό (κομμένο και ραμμένο) και συγκεκριμένα λείπει το περιεχόμενο από το "Star" δεν ξέρω που οφείλεται.

αλλά αν είναι να έρθει και η πλατφόρμα του HBOmax στην Ελλάδα κατά αυτόν τον τρόπο καλύτερα μην έρθει ποτέ και ας έχει το μονοπώλιο στην Ελλάδα η Vodafone ας έμενε εκεί και το Disney+ αυτή είναι η δική μου προσωπική άποψη πάντα με βάση την τιμή των 8,99 ευρώ το μήνα / 89,99 ευρώ το χρόνο που δεν δικαιολογούνται σε καμία περίπτωση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
16 λεπτά πριν, cli22 είπε

εγω γουσταρω τα popcorn που ειναι και τζαμπαουα!

Σε μένα σταμάτησε το καλαμπόκι. Σε σένα πως δουλεύει?

Έχω tea\viva tv και τα έχει όλα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 14/6/2022 στις 11:13 ΠΜ, makis269 είπε

Επιτέλους μια πλατφόρμα χωρίς παλιές ταινίες που έχουμε δει χιλιάδες φορές................

Βασικα μια πλατφορμα με ταινιες που εχεις δει χιλιαδες φορες και θα ξαναδεις.

(star wars) :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...