Προς το περιεχόμενο

Huawei P50 Pro Review


polemikos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Διαβάζοντας τα σχόλια των περισσοτέρων περί της απώλειας Google Play Services και ως χρήστης Huawei Honor συσκευών χωρίς Google Services, μπορώ να διαβεβαιώσω πως δεν μου χρειάστηκαν ποτέ και για κανένα λόγο.

Στην αρχή ήταν πολύ άσχημα τα πράγματα που οι τράπεζες π.χ. δεν είχαν καμία εφαρμογή για εμάς, αλλά τώρα όλα λειτουργούν και δεν υπάρχει καμία απώλεια. Χρησιμοποιούμε apk Pure για εφαρμογές και το built in security.

Η καταστροφολογία των μη υποστηριζόμενων εφαρμογών, είναι αυτή που έχει χαντακώσει πολύ κόσμο στο να πληρώνουν κάτι άχρηστο από ένα καλό Huawei P ή σειρά Honor. Πλήρωσα πέρσι 140€ για το 10X Lite (128GB), νόμιζα πραγματικά πως ήταν τεράστιο πρόβλημα η μη υποστήριξη Google, αλλά τελικά δεν έχω κανένα θέμα.

Αντιθέτως, το κινητό δεν είναι γεμάτο με άχρηστες εφαρμογές, έχει πολύ καλή κάμερα, 5άρα μπαταρία που κρατάει 2 ημέρες με συνεχόμενα Wifi, δεδομένα, Youtube (ή Netflix) να παίζουν χωρίς πρόβλημα.

Υ.Γ. Η Honor είναι η Guinea Pig εταιρεία της Huawei στην οποία τεστάρει live όλες τις νέες τεχνολογίες και ύστερα από refining, τις περνάει σε όλες τις συσκευές της. Για παράδειγμα το Face ID στην G750 (Honor 3X) πίσω στο 2013 (την έχω τη συσκευή ακόμη).

Επεξ/σία από UNP-Snae
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 42
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

14 ώρες πριν, chrisSerres είπε

οκ συνεχίζω με το mate20pro, για να δουμε... θα αλλαξει κατι στο mate60pro? 

Tα ιδια κι εδω.Πορευομαι μια χαρα ακομα με το Mate 20 pro.....

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

43 λεπτά πριν, UNP-Snae είπε

Διαβάζοντας τα σχόλια των περισσοτέρων περί της απώλειας Google Play Services και ως χρήστης Huawei Honor συσκευών χωρίς Google Services, μπορώ να διαβεβαιώσω πως δεν μου χρειάστηκαν ποτέ και για κανένα λόγο.

Στην αρχή ήταν πολύ άσχημα τα πράγματα που οι τράπεζες π.χ. δεν είχαν καμία εφαρμογή για εμάς, αλλά τώρα όλα λειτουργούν και δεν υπάρχει καμία απώλεια. Χρησιμοποιούμε apk Pure για εφαρμογές και το built in security.

Η καταστροφολογία των μη υποστηριζόμενων εφαρμογών, είναι αυτή που έχει χαντακώσει πολύ κόσμο στο να πληρώνουν κάτι άχρηστο από ένα καλό Huawei P ή σειρά Honor. Πλήρωσα πέρσι 140€ για το 10X Lite (128GB), νόμιζα πραγματικά πως ήταν τεράστιο πρόβλημα η μη υποστήριξη Google, αλλά τελικά δεν έχω κανένα θέμα.

Αντιθέτως, το κινητό δεν είναι γεμάτο με άχρηστες εφαρμογές, έχει πολύ καλή κάμερα, 5άρα μπαταρία που κρατάει 2 ημέρες με συνεχόμενα Wifi, δεδομένα, Youtube (ή Netflix) να παίζουν χωρίς πρόβλημα.

Υ.Γ. Η Honor είναι η Guinea Pig εταιρεία της Huawei στην οποία τεστάρει live όλες τις νέες τεχνολογίες και ύστερα από refining, τις περνάει σε όλες τις συσκευές της. Για παράδειγμα το Face ID στην G750 (Honor 3X) πίσω στο 2013 (την έχω τη συσκευή ακόμη).

Πλέον είναι άλλο Huawei άλλο Honor. Εχει πωληθεί υποτίθεται και έχει κανονικά google services.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης

Εξαιρετικά τηλέφωνα με χαμηλότερες τιμές σε σχέση με τον ανταγωνισμό καθώς πρέπει να ισορροπήσουν την έλλειψη google services. Βασικά τις περισσότερες εφαρμογές όπως google drive, docs, keep κλπ μπορεί κάποιος να τις έχει μέσα από τον browser. Αν κάτι λείπει επί της ουσίας είναι οι χάρτες και ο assistance. Προσωπικά ο ηλεκτρονικός βοηθός δεν με ενδιαφέρει, ενώ για χάρτες προτιμώ το heermaps που με καλύπτει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

16 ώρες πριν, Xvipes είπε

Οπότε ποιό είναι το καλύτερο flagship του 2022 τελικά, γιατί και εγώ με το mate 20 pro με βλέπω να μένω.

S22 Ultra για εμένα 

4 ώρες πριν, giorgosp96 είπε

Γνώμη μου πάντα αλλά αυτό το πίσω μέρος είναι γενικά από τα πιο άσχημα...Καμεραρες πάντως η huawei ξέρει να βγάζει τοπ 3 κάμερα της χρονιά κάθε χρόνο. Leica power 

Leica για πόσο στα Huawei; Άρχισε συνεργασία με Xiaomi...

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, dtk-386 είπε

Πλέον είναι άλλο Huawei άλλο Honor. Εχει πωληθεί υποτίθεται και έχει κανονικά google services.

Φίλτατε, όπως κι εσύ δήλωσες, έχει πωληθεί "υποτίθεται" και εμφανίζεται ως Standalone εταιρεία ακόμη και στο Site της.  Απλά για να μπορεί να φέρει λογισμικό Google. Δεν καταλαβαίνω για ποιό λόγο πρέπει να έχει αυτό το λογισμικό βέβαια αλλά αυτό είναι η γνώμη μου!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, fotoalexandros είπε

Εξαιρετικά τηλέφωνα με χαμηλότερες τιμές σε σχέση με τον ανταγωνισμό καθώς πρέπει να ισορροπήσουν την έλλειψη google services. 

1099ευρώ αρχική τιμή έχει η συσκευή. Που τις είδες τις χαμηλότερες τιμές από τον ανταγωνισμό?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το κινητό για την τιμή που το δίνουνε για όλα αυτά που λείπουν θα πάει άκλαφτο...όποιος έχει 1100 ευρώ για κινητό στρέφεται σε άλλα κινητά που το υπερκαλύπτουν το συγκεκριμένο...ακόμη και apple παίρνεις που είναι πανάκριβα αλλά δεν θα έχεις ελλείψεις και 5 χρόνια σίγουρη υποστήριξη ...για android δεν το συζητάω σίγουρα βρίσκεις και ναυαρχίδες σε αυτά τα λεφτά ...να δώσει κάποιος μόνο για την κάμερα του τόσα λεφτά δεν στέκει 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...
  • 4 μήνες μετά...
  • 2 μήνες μετά...
  • Το θέμα έχει κλειδωθεί
Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...