Προς το περιεχόμενο

Από σήμερα και η Εθνική τράπεζα στο Google Pay


Crash24

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 151
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

22 λεπτά πριν, athanasiosm είπε

Ευκολίες τώρα λεφτά γιοκ.

Έχει βάλει κάποιος κάρτα Πειραιώς σε android γιατί εμένα δεν την δέχεται 

Ναι, έχω περάσει και την Πειραιώς και (σήμερα) την Εθνική. Η Πειραιώς δουλεύει κανονικότατα, Εθνική δε δοκίμασα ακόμα. Αλλά δε θα πρέπει να έχει θέμα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

55 λεπτά πριν, athanasiosm είπε

Ευκολίες τώρα λεφτά γιοκ.

Έχει βάλει κάποιος κάρτα Πειραιώς σε android γιατί εμένα δεν την δέχεται 

Έχω βάλει prepaid της Πειραιώς και σήμερα χρεωστική της Εθνικής. Έκανα και την πρώτη μου πληρωμή το βραδάκι και λειτουργεί κανονικά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σημερα περασα την καρτα στο Gpay.

Βενζινη - Μπυρες - Σουβλακια - Κρεπες.

Μεσα σε 5 ωρες ολες ... 4/4 οι συναλλαγες κομπλε!

 

Μεγαλη ευκολια, ειδικα οταν θελω να βγω με τη μηχανη και να εχω μαζι μου μονο γαντια, μπουφαν κρανος, κινητο και τσιγαρα!

Ποσο μαλλον σε ανεφοδιασμο που σιχαινομαι το βαλε-βγαλε γαντια & ανοιγε κλεινε φερμουαρ, ειδικα το χειμωνα!

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Έχει δοκιμάσει κανείς με debit Visa της εθνικής; Στο google pay λέει ότι υποστηρίζει μόνο τις MasterCard και νομίζω αυτός είναι ο λόγος που με το app της εθνικής δε μπορούσα να πληρώσω με το NFC του κινητού.

Επεξ/σία από SantoPtol
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

15 ώρες πριν, Ntinaras είπε

Σταμάτα να είσαι πτωχός.

Ντεν φταίμε εμείς καρντια μου 

15 ώρες πριν, Ntinaras είπε

Σταμάτα να είσαι πτωχός.

Ντεν φταίμε εμείς καρντια μου 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Δημοσ. (επεξεργασμένο)
16 ώρες πριν, 1nsom-n1k είπε

Δεν θα πω για τους μεγαλύτερους και οι νεότεροι ακόμα δεν θέλουμε ψηφιακά πορτοφόλια και βλακείες, μόνο κάτι 15 χρονα μπορεί να συμφωνούν μαζί σας. 

Μετρητά μόνο. 

Κυριολεκτικά τα λέω όχι ειρωνικά.  

Ρε πως καρφώνετε ο μαuραγορίτης αναμεσά μας. Χωρίς μετρητα που πας, ετσι?

Είσαι από αυτούς που πληρώνουν και την ΔΕΗ στα ΕΛΤΑ? Πας από τις 7 το πρωί έξω από τα ΕΛΤΑ να πιάσεις καλή θέση και δεν μας αφήνεις να πάρουμε τα δέματά μας? Να φανταστώ και για να δεις το υπόλοιπο από τον λογαριασμό σου πας με το βιβλιάριο στο χέρι στην τράπεζα (έχουνε καταργηθεί έτσι)? Η τα έχεις μέσα στο στρώμα?
Θα κοιτάω ειδήσεις, μήπως σε δω και εσένα στα news να σε αναφέρουν σαν τον επόμενο που μπήκανε σπίτι του και του κλέψανε 20.000ε …που τα φύλαγε στο σπίτι για να μην του τα «φανέ» οι τράπεζες!!!!! 

Μόλις έμαθα στην γιαγια μου να χρησιμοποιεί το ATM και κατάλαβε δεν χρειάζετε να στείνετε στην τράπεζα απο τισ 6 το πρωι, απο 80 χρονων ένιωσε 20 χρονων παιδακι!!! Άμα τις πω θα κουναει το χέρι με το ρολόι και θα πληρώνει... και δεν χρειάζετε να έχει στο δρόμο την τσάντα με τα λεφτα δεμένη επάνω της σαν κομάντο με το όπλο του μην πάει και την κλέψουν.... ενταξη η γιαγια απλά θα ξαναπεράσει εφηβεία.

Δεν είναι τίποτα. Πολλοι νιωθουνε φοβία με την τεχνολογία και με τις αλλαγές που φέρνει.  Ότι δεν "ξερεις" το φοβάσε και αρνήσε ότι υπάρχει. Κάτι σαν τα σταδια της θλίψης. Αυτό έχεις πάθει αν ακόμα  θεωρείς το μετρητό το κύριο μέσο συναλαγων

 

Επεξ/σία από TroyMelloy
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 ώρες πριν, SantoPtol είπε

Έχει δοκιμάσει κανείς με debit Visa της εθνικής; Στο google pay λέει ότι υποστηρίζει μόνο τις MasterCard και νομίζω αυτός είναι ο λόγος που με το app της εθνικής δε μπορούσα να πληρώσω με το NFC του κινητού.

Εγώ έχω και Debit Visa και Debit Mastercard. Σήμερα τις πρόσθεσα και τις δύο επιτυχώς μέσα στο Google Pay

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τελευταία και καταϊδρωμένη αλλά δεν παύει να είναι μια θετική εξέλιξη. Δεν έχει τύχει να χρησιμοποιήσω ποτέ το κινητό για πληρωμή μέσω Google Pay (ούτε μέσω των τραπεζικών εφαρμογών) αλλά πιστεύω πως είναι απλά θέμα χρόνου να το κάνω. Μια ερώτηση έχω μόνο: Λογικά η πληρωμή μέσω αυτού του τρόπου απαιτεί σύνδεση στο internet, σωστά; Οπότε αν δεν έχεις δεδομένα απο κάποιο πακέτο ή δεν έχεις καλό σήμα, ουσιαστικά η πληρωμή είναι αδύνατη;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 λεπτά πριν, Strat8 είπε

Τελευταία και καταϊδρωμένη αλλά δεν παύει να είναι μια θετική εξέλιξη. Δεν έχει τύχει να χρησιμοποιήσω ποτέ το κινητό για πληρωμή μέσω Google Pay (ούτε μέσω των τραπεζικών εφαρμογών) αλλά πιστεύω πως είναι απλά θέμα χρόνου να το κάνω. Μια ερώτηση έχω μόνο: Λογικά η πληρωμή μέσω αυτού του τρόπου απαιτεί σύνδεση στο internet, σωστά; Οπότε αν δεν έχεις δεδομένα απο κάποιο πακέτο ή δεν έχεις καλό σήμα, ουσιαστικά η πληρωμή είναι αδύνατη;

Οχι δεν χρειάζεται να έχεις ιντερνετ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 λεπτά πριν, Strat8 είπε

Λογικά η πληρωμή μέσω αυτού του τρόπου απαιτεί σύνδεση στο internet, σωστά; Οπότε αν δεν έχεις δεδομένα απο κάποιο πακέτο ή δεν έχεις καλό σήμα, ουσιαστικά η πληρωμή είναι αδύνατη;

Όχι, δε χρειάζεται σύνδεση στο internet...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, runner1 είπε

Εγώ έχω και Debit Visa και Debit Mastercard. Σήμερα τις πρόσθεσα και τις δύο επιτυχώς μέσα στο Google Pay

Και πρόσθεσα τη Visa μου στο Google Pay απλά δεν την έχω δοκιμάσει σε πραγματικό POS ακόμα. Με την εφαρμογή της Εθνικής όσες φορές προσπάθησα να πληρώσω από το κινητό έμενε στην αναγνώριση και αναγκαστικά έβγαζα την πλαστική κάρτα. Εν τω μεταξύ μόλις τη Δευτέρα πήγα από την τράπεζα να ακυρώσω τη Mastercard που είχα στην Εθνική καθώς δε τη χρησιμοποιούσα για να μη μου στείλουν άλλη...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...