Προς το περιεχόμενο

Δωρεάν διπλασιασμός ταχυτήτων Internet και από τη Vodafone


Crash24

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Αρχισαν τα καραγκιοζιλικια, τους πηρα τηλεφωνο και οι τυποι δεν ειχαν ιδεα οτι προσφερουν διπλασιασμο ταχυτητας, λες και το ακουγαν πρωτη φορα. Και να ηταν μονο αυτο, μου ειπαν κιολλας οτι δεν υπαρχει διαθεσιμοτητα για 100αρα στην περιοχη μου ενω πριν λιγες μερες με επερναν τηλεφωνο για τις δηθεν προσφορες στην 100αρα και στην 200αρα.  Σε λιγο θα παιρνουμε οι πελατες να τους λεμε εμεις αν υπαρχει διαθεσιμοτητα και ποιες ειναι οι προσφορες τους.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 221
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

5 ώρες πριν, 2kay είπε

Αρχισαν τα καραγκιοζιλικια, τους πηρα τηλεφωνο και οι τυποι δεν ειχαν ιδεα οτι προσφερουν διπλασιασμο ταχυτητας, λες και το ακουγαν πρωτη φορα. Και να ηταν μονο αυτο, μου ειπαν κιολλας οτι δεν υπαρχει διαθεσιμοτητα για 100αρα στην περιοχη μου ενω πριν λιγες μερες με επερναν τηλεφωνο για τις δηθεν προσφορες στην 100αρα και στην 200αρα.  Σε λιγο θα παιρνουμε οι πελατες να τους λεμε εμεις αν υπαρχει διαθεσιμοτητα και ποιες ειναι οι προσφορες τους.

Η ανακοινωση μεχρι την υλοποιηση εχει δρομο.

Η ανακοινωση ειχε βασικο στοχο  να ανακοψει απο τη μια τη ροη πελατων της προς τον ΟΤΕ κι απο την αλλη να προλαβει τυχον ανακοινωση των nova/wind για δωρεαν δυπλασιασμο των ταχυτητων .

Το τμημα της σταθερης vodafon προεκυψε σχετικα προσφατα(2016) με την συνχωνευση της hol κι μετα της cyta.Το δωδεκαμηνο Μαρτιος 21- Μαρτιος 22 ειχε αυξηση στους πελατες της κατα 6.000 (ποσοστο 0,6% )σε μια περιοδο με κορονοιο ,πριν την συνχωνευση nova/wind κι πριν ο ΟΤΕ αρχισει της δωρεαν αναβαθμισεις. Η συρικνωση ηταν προ των πυλων αν δεν ανακοινωναι το δωρεαν δυπλασιασμο κι το timing το καλυτερο γιαυτη μεσα στο καλοκαιρι που οι περισσοτεροι πελατες πανε διακοπες κι δεν υπαρχει πιεση στο τηλεφωνικο κεντρο, πριν την ουσιαστικη συνχωνευση nova/wind κι πριν την αποφαση της ΕΕΤΤ για μειωση στις τιμες χονδρικης οταν οι αναβαθμισεις ταχυτητων ειναι μαζικες .

Σε πρωτη φαση θα αναβαθμιση τις ταχυτητες μονο στις περιοχες που εχει δικες της καμπινες που δεν της στοιχιζει κι κατι ,μετα την αποφαση της ΕΕΤΤ για μειωση τιμων χονδρικης προχωρα σε μαζικη αναβαθμιση κι των υπολοιπων γραμμων και προλαβενει κι την αποφαση του group united για δυπλασιασμο ταχυτητων λιγο πριν την συνχωνευση .

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στο myvodafone μου ηρθε ηδη η προσοφρα δωρεαν αναβαθμισης απλα λογω το οτι εχω καινουριο συμβολαιο και δεν εχει εκδοθει ακομα ο πρωτος λογαριασμος, μου το δεινει με λαθος τιμη, οποτε επρεπε να μιλησω μαζι τους.  Εν τελη καταφερα και εκανα την αιτηση και περιμενω τηλεφωνο για ενημερωση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 ώρες πριν, 2kay είπε

Αρχισαν τα καραγκιοζιλικια, τους πηρα τηλεφωνο και οι τυποι δεν ειχαν ιδεα οτι προσφερουν διπλασιασμο ταχυτητας, λες και το ακουγαν πρωτη φορα

Η είδηση βγήκε κυριολεκτικά πριν 2-3 μέρες. Αν υπολογίσεις ότι και το τηλεφωνικό κέντρο είναι outsourcing λογικό να μην τους έχουν ενημερώσει ακόμη όλους.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στην περιοχή μου μου δίνει μόνο adsl η voda 

wind και cosmote έχουν fiber έχει γίνει και εγκατάσταση στην πολυκατοικία , δεν μπορώ να καταλάβω η voda γτ δε μου δίνει επιλογή για μεγαλύτερη ταχύτητα…

 

φανταζομαι δε με αφορά η συγκεκριμένη προσφορά. Σωστά;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
13 minutes ago, akis_supernatural said:

Στην περιοχή μου μου δίνει μόνο adsl η voda 

wind και cosmote έχουν fiber έχει γίνει και εγκατάσταση στην πολυκατοικία , δεν μπορώ να καταλάβω η voda γτ δε μου δίνει επιλογή για μεγαλύτερη ταχύτητα…

 

φανταζομαι δε με αφορά η συγκεκριμένη προσφορά. Σωστά;

Κατά πάσα πιθανότητα είσαι σε περιοχή με FTTH που έχει αναλάβει είτε η Cosmote είτε η Wind.

Σε αυτές τις 2 περιπτώσεις η Vodafone για κάποιο λόγο δεν θέλει να παρέχει FTTH μισθώνοντας χονδρική από τους άλλους 2, με αποτέλεσμα να είσαι κολλημένος σε ADSL.

Με το κουπόνι επιδότησης SFBB για FTTH η Cosmote λογικά θα μπορεί να σου παρέχει 200Mbps με 31.9 κι η Wind/Nova με 29 ευρώ.

Ακόμα κι αν έδινε πάντως FTTH η Vodafone στη περιοχή σου, εξαιρείται του διπλασιασμού αν δεις στο αρχικό post. Ίδια φάση και στην Cosmote και λογικά αργότερα και στη Wind.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
13 λεπτά πριν, akis_supernatural είπε

Στην περιοχή μου μου δίνει μόνο adsl η voda 

wind και cosmote έχουν fiber έχει γίνει και εγκατάσταση στην πολυκατοικία , δεν μπορώ να καταλάβω η voda γτ δε μου δίνει επιλογή για μεγαλύτερη ταχύτητα…

φανταζομαι δε με αφορά η συγκεκριμένη προσφορά. Σωστά;

H vodafon δινει μονο τη δικη της fiber(ftth).Η wind nova περνουν απο τη fiber του OTE.

H προσφορα αφορα μονο διπλασιασμο ταχυτητων απο adsl 24ari  σε vdsl 50ari 

Επεξ/σία από power_1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επειδή μένω σε ενοίκιο, σε περίπτωση που βαλω fiber αλλά μετά μετακομίσω σε σπίτι που δεν έχει.

ξερουμε τι γίνεται;

** συγγνώμη για το offtopic 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

36 λεπτά πριν, dreamerchris είπε

εμένα vdsl 100 θα μου το κάνουν vdsl 200

Η παραπανω ειχε 24αρι adsl αρα μονο σε 50αρι vdsl θα γινοταν .

Εσυ που εχεις 100αρι πας σε 200αρι αν ειναι εφυκτο 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 10/7/2022 στις 1:55 ΠΜ, MikeJ είπε

Όσοι είστε ήδη στη Βοντα κοιτάξτε μια στο My Vodafone στις προσφορές αν σας έχει επιλογή ουσιαστικά διπλασιασμού στην ίδια τιμή.

Εγώ είχα 50αρα με 21,68 το μήνα και μπήκα και μου είχε 100αρα στα 20,77 (λίγο φθηνότερα δλδ).

Το επέλεξα και σε μια μέρα προχώρησε μέσω ηλεκτρονικής αποδοχής. 

Απλά δε ξέρω αν έχει γίνει κάτι στη πράξη μιας και είμαι εκτός κατοικίας για κάποιες μέρες.

 

Ναι αλλά με νέο συμβόλαιο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εχω 24 γραμμη στη περιοχη μου η vodafon δεν δινει ftth  αλλα δινει ο οτε και η νοβα/wind εμενα θα μου κανει αναβαθμισει σε 50αρα αφου αυτη δεν δινει ftth μεσω οτε

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, michalis412 είπε

εχω 24 γραμμη στη περιοχη μου η vodafon δεν δινει ftth  αλλα δινει ο οτε και η νοβα/wind εμενα θα μου κανει αναβαθμισει σε 50αρα αφου αυτη δεν δινει ftth μεσω οτε

Δινει vdsl 50ari ?

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...