Προς το περιεχόμενο

Από το μακρινό 1999, το Nokia 8210 έρχεται στη σύγχρονη εποχή


Crash24

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλα τολμούν να βάζουν δίπλα στο ιστορικό 8210, ένα από τα πιο κομψά τηλέφωνα της ιστορίας, αυτη την τζενερικ παντόφλα του 50ευρου για τους παππούδες;

  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
3 ώρες πριν, Evangelos Anagnostou είπε

Καλα τολμούν να βάζουν δίπλα στο ιστορικό 8210, ένα από τα πιο κομψά τηλέφωνα της ιστορίας, αυτη την τζενερικ παντόφλα του 50ευρου για τους παππούδες;

 

Παππούς είσαι και φαίνεσαι vangelos Anagnostou.

Είμαστε πολλοί που δεν σερφάρουμε από smart αλλά από pc… Κυρίως για άνεση (άλλο στις 21 /32 ιντσες και άλλο στις 6) αλλά και προληπτικά για  την υγεία των ματιών στο μέλλον…  Διαβάστε και καμιά έρευνα για τις επιπτώσεις των smart… Αν είστε πχ 20 αυτή τη στιγμή, θα αποκτήσετε τα ματάκια ενός 80ρη παππού... πριν τα 50…

 

Για κινητό έχουμε τέτοια τηλέφωνα σαν το ΝΟΚΙΑ διότι είναι καλύτερα ως τηλέφωνα…

Για να σερφάρουμε έχουμε τα PC, που είναι 1000αδες φορές καλύτερα από τα smartphone.

Μάντεψε λοιπόν ποιος είναι ο παππούς… Ο ψηφιακά και τεχνολογικά αναλφάβητος, που δεν ξέρει ούτε ένα pc να ανοίξει και που τα κάνει όλα (αυτά τα λίγα που ξέρει) από μια συσκευή τσέπης…

 

Επεξ/σία από Bermudakias33
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε ποιους απευθύνεται; Οι μικρές ηλικίες δεν ενδιαφέρονται για αρχαιολογία, δεν αρκούνται στο να μιλάνε και να στέλνουν μηνύματα, ακόμη τα καταφέρνουν καλά με τη νέα τεχνολογία. Οι μεγάλες ηλικίες θέλουν μεγάλους αριθμούς για να τους βλέπουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

42 λεπτά πριν, Bermudakias33 είπε

 

Παππούς είσαι και φαίνεσαι vangelos Anagnostou.

Είμαστε πολλοί που δεν σερφάρουμε από smart αλλά από pc… Κυρίως για άνεση (άλλο στις 21 /32 ιντσες και άλλο στις 6) αλλά και προληπτικά για  την υγεία των ματιών στο μέλλον…  Διαβάστε και καμιά έρευνα για τις επιπτώσεις των smart… Αν είστε πχ 20 αυτή τη στιγμή, θα αποκτήσετε τα ματάκια ενός 80ρη παππού... πριν τα 50…

 

Για κινητό έχουμε τέτοια τηλέφωνα σαν το ΝΟΚΙΑ διότι είναι καλύτερα ως τηλέφωνα…

Για να σερφάρουμε έχουμε τα PC, που είναι 1000αδες φορές καλύτερα από τα smartphone.

Μάντεψε λοιπόν ποιος είναι ο παππούς… Ο ψηφιακά και τεχνολογικά αναλφάβητος, που δεν ξέρει ούτε ένα pc να ανοίξει και που τα κάνει όλα (αυτά τα λίγα που ξέρει) από μια συσκευή τσέπης…

 

Λίγο ισοπεδωτικό σε βρίσκω...

Και εγώ 40ρης είμαι, αλλά δε μπορώ να διανοηθώ να γυρίσω σε χρήση τέτοιου κινητού εν έτει 2022 

Και δεν είναι μόνο τα social networks και το χαζολόγημα στο internet, είναι τα email, είναι το google maps και ένα σωρό άλλα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, Bermudakias33 είπε

 

Παππούς είσαι και φαίνεσαι vangelos Anagnostou.

Είμαστε πολλοί που δεν σερφάρουμε από smart αλλά από pc… Κυρίως για άνεση (άλλο στις 21 /32 ιντσες και άλλο στις 6) αλλά και προληπτικά για  την υγεία των ματιών στο μέλλον…  Διαβάστε και καμιά έρευνα για τις επιπτώσεις των smart… Αν είστε πχ 20 αυτή τη στιγμή, θα αποκτήσετε τα ματάκια ενός 80ρη παππού... πριν τα 50…

 

Για κινητό έχουμε τέτοια τηλέφωνα σαν το ΝΟΚΙΑ διότι είναι καλύτερα ως τηλέφωνα…

Για να σερφάρουμε έχουμε τα PC, που είναι 1000αδες φορές καλύτερα από τα smartphone.

Μάντεψε λοιπόν ποιος είναι ο παππούς… Ο ψηφιακά και τεχνολογικά αναλφάβητος, που δεν ξέρει ούτε ένα pc να ανοίξει και που τα κάνει όλα (αυτά τα λίγα που ξέρει) από μια συσκευή τσέπης…

 

Βρε ο βερμουδακιας. Θυμάστε οι παλιοί που είχε ανοίξει ένα θέμα κατά των smartphones και χρησιμοποίησε άπειρα επιχειρήματα γιατί τα σύγχρονα κινητά είναι καλά για την υγεία, για τον καρπό, για τα μάτια κτλπ;

😄😆

Βλέπω το συνεχίζεις ακόμα δυνατά!

  • Like 2
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με λίγα λόγια γελάνε οι Κινέζοι executives  πίσω από τις αποφάσεις για τα μοντέλα που βγάζουν. Λένε "ας βγάλουμε αυτά τα σκουπίδια, όλο και κάποιος μέσος 40+ δυτικός θα τα αγοράσει άμα νιώσει νοσταλγία. "

Γέλια ύστερα και long live the CCP!

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, Bermudakias33 είπε

 

Παππούς είσαι και φαίνεσαι vangelos Anagnostou.

Είμαστε πολλοί που δεν σερφάρουμε από smart αλλά από pc… Κυρίως για άνεση (άλλο στις 21 /32 ιντσες και άλλο στις 6) αλλά και προληπτικά για  την υγεία των ματιών στο μέλλον…  Διαβάστε και καμιά έρευνα για τις επιπτώσεις των smart… Αν είστε πχ 20 αυτή τη στιγμή, θα αποκτήσετε τα ματάκια ενός 80ρη παππού... πριν τα 50…

 

Για κινητό έχουμε τέτοια τηλέφωνα σαν το ΝΟΚΙΑ διότι είναι καλύτερα ως τηλέφωνα…

Για να σερφάρουμε έχουμε τα PC, που είναι 1000αδες φορές καλύτερα από τα smartphone.

Μάντεψε λοιπόν ποιος είναι ο παππούς… Ο ψηφιακά και τεχνολογικά αναλφάβητος, που δεν ξέρει ούτε ένα pc να ανοίξει και που τα κάνει όλα (αυτά τα λίγα που ξέρει) από μια συσκευή τσέπης…

 

Όταν είμαι στο τρένο/λεωφορείο για να πάω κάπου πως και δεν το σκέφτηκα να πάρω το pc με την οθόνη 30 ιντσών για να διαβάσω τίποτα στο ΝΕΤ να περάσει η ώρα ή να ακούσω μουσική.

Όταν είμαι κάπου στο κέντρο και ψάχνω έναν δρόμο πως και δεν το σκέφτηκα να έχω μαζί μου το pc να ανοίξω ένα Google maps να βρω τον δρόμο που ψάχνω.

Οταν είμαι έξω και γνωστοί/φίλοι μου στέλνουν μηνύματα σε viber , WhatsApp κτλ, πως και δεν πήρα το pc μαζί να τους απαντήσω από εκεί.

παραδοξως 2 από τα 3 δεν τα κάνει το νοκια και το τελευταίο που κάνει πρέπει να στείλεις sms που δεν θυμάμαι ποτέ ήταν η τελευταία φορά που μου στείλαν ή έστειλα. Για όλα τα υπόλοιπα ναι είναι μια χαρά. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1. Αυτά τα κινητά δεν τα παίρνεις για κύριο τηλέφωνο αλλά σαν δευτεροτρίτο κλπ

2. Μην σκέφτεστε μόνο σαν Έλληνες. Υπάρχουν κι άλλες χώρες στον κόσμο που οι πολίτες της δεν έχουν φράγκα για σμάρτφον

3. Το νέο 3310 δεν έχει πάει πολύ καλά από πλευράς πωλήσεων? Νομίζω έχει ξεπουλήσει

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, NT1G είπε

Όταν είμαι στο τρένο/λεωφορείο για να πάω κάπου πως και δεν το σκέφτηκα να πάρω το pc με την οθόνη 30 ιντσών για να διαβάσω τίποτα στο ΝΕΤ να περάσει η ώρα ή να ακούσω μουσική.

Όταν είμαι κάπου στο κέντρο και ψάχνω έναν δρόμο πως και δεν το σκέφτηκα να έχω μαζί μου το pc να ανοίξω ένα Google maps να βρω τον δρόμο που ψάχνω.

Οταν είμαι έξω και γνωστοί/φίλοι μου στέλνουν μηνύματα σε viber , WhatsApp κτλ, πως και δεν πήρα το pc μαζί να τους απαντήσω από εκεί.

παραδοξως 2 από τα 3 δεν τα κάνει το νοκια και το τελευταίο που κάνει πρέπει να στείλεις sms που δεν θυμάμαι ποτέ ήταν η τελευταία φορά που μου στείλαν ή έστειλα. Για όλα τα υπόλοιπα ναι είναι μια χαρά. 

Γενικως  οταν  εισαι   εξω   εισαι   ρομποτ  απολυτα   εξαρτωμενο  απο  κατι  που

λεγετε  σμαρτ   και  δεν  μπορεις   ουτε  να   κλασεις   αν  δεν  παρεις   την   αδεια....

Βλεπω   τους   8/10   στο  μετρο   καπως   ετσι  αποχαυνωμενους   και  τους

φαινεται   τελειως   γκαου   ενας   τυπος  που   χτυπαει   δυνατα   στο  8210

το   "paris latino"  και  το  βγαζει   απο  την  τσεπη.

Ποσο   κοροιδο   πρεπει  να   ειναι   καποιος   που   κυκλοφορει   στους  δρομους

εχοντας   κωδικους,τραπεζες,εφοριες  και  δεν   συμμαζευετι  στο  χερι   του  μαζι

με  την  μιση  του  ζωη  και  κινδυνευει   να  τα  χασει?

Ημαρτον  πλεον  με  την  αποβλακωση.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, Nabuko είπε

1. Αυτά τα κινητά δεν τα παίρνεις για κύριο τηλέφωνο αλλά σαν δευτεροτρίτο κλπ

2. Μην σκέφτεστε μόνο σαν Έλληνες. Υπάρχουν κι άλλες χώρες στον κόσμο που οι πολίτες της δεν έχουν φράγκα για σμάρτφον

3. Το νέο 3310 δεν έχει πάει πολύ καλά από πλευράς πωλήσεων? Νομίζω έχει ξεπουλήσει

Ούτε για δεύτερο τρίτα δεν κάνουν όμως. Επίσης ακόμα και στην Ινδία μπορούν να πάρουν Android  των 29€. Κάτι έχει βγει και για αυτούς.

40 λεπτά πριν, tigergreg είπε

Γενικως  οταν  εισαι   εξω   εισαι   ρομποτ  απολυτα   εξαρτωμενο  απο  κατι  που

λεγετε  σμαρτ   και  δεν  μπορεις   ουτε  να   κλασεις   αν  δεν  παρεις   την   αδεια....

Βλεπω   τους   8/10   στο  μετρο   καπως   ετσι  αποχαυνωμενους   και  τους

φαινεται   τελειως   γκαου   ενας   τυπος  που   χτυπαει   δυνατα   στο  8210

το   "paris latino"  και  το  βγαζει   απο  την  τσεπη.

Ποσο   κοροιδο   πρεπει  να   ειναι   καποιος   που   κυκλοφορει   στους  δρομους

εχοντας   κωδικους,τραπεζες,εφοριες  και  δεν   συμμαζευετι  στο  χερι   του  μαζι

με  την  μιση  του  ζωη  και  κινδυνευει   να  τα  χασει?

Ημαρτον  πλεον  με  την  αποβλακωση.

Αυτό υπήρχε πάντα από τις εφημερίδες στον β' παγκόσμιο και πιο πριν. Απλά τώρα είναι "προσωποποιημένες" ειδήσεις και βασίζονται στην ντοπαμίνη που προσφέρει ένα like.

Επίσης εποχές με 3310 και άνω όλοι με τα sms και τα εικονομηνυματα ήταν και τις αναπάντητες αποχαυνωμενοι...

Εσύ να τους κοιτάς σαν παράδειγμα προς αποφυγήν γιατι οι περισσότεροι δεν έχουν άλλη ασχολία στην ζωή τους, από το να βγάζουν σελφι και φαγητά. Αν είχαν δεν θα το ακουμπούσαν και πολύ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...