Προς το περιεχόμενο

ΑΓΟΡΑ ΕΚΤΥΠΩΤΗ ΓΙΑ ΜΑΘΗΤΗ


sotrous

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

θελω ενα πολυμηχανημα για εκτυπωσεις κυριως για χαρτια μαθητη  κτλπ

δεν θα κανουμε  πολλες γιατι δεν θα το χρειαζομαστε  συνεχεια ,

εχετε να προτεινεται κατι φθηνο ? 

εχω δει : HP DeskJet 2720e στα 45 ευρω

HP DeskJet 2710e στα 39 ευρω 

HP πολυμηχάνημα DeskJet 2320  στα 49 ευρω

Πολυμηχάνημα HP DeskJet 3762 στα 79 ευρω 

HP πολυμηχάνημα DeskJet Ink Advantage 3788  στα 69 ευρω     ΟΛΑ ΑΠΟ ΤΟΝ ΓΕΡΜΑΝΟ 

και επίσης  HP DeskJet Plus 4120e στα 59  ευρω  απο Msystems 

και HP DESKJET 2710E στα 47 ευρω απο e-shop  ή στα 39 ευρω απο πλαισιο

Επεξ/σία από sotrous
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, sotrous είπε

θελω ενα πολυμηχανημα για εκτυπωσεις κυριως για χαρτια μαθητη  κτλπ

δεν θα κανουμε  πολλες γιατι δεν θα το χρειαζομαστε  συνεχεια ,

εχετε να προτεινεται κατι φθηνο ? 

εχω δει : HP DeskJet 2720e στα 45 ευρω

HP DeskJet 2720e στα 39 ευρω 

HP πολυμηχάνημα DeskJet 2320  στα 49 ευρω

Πολυμηχάνημα HP DeskJet 3762 στα 79 ευρω 

HP πολυμηχάνημα DeskJet Ink Advantage 3788  στα 69 ευρω     ΟΛΑ ΑΠΟ ΤΟΝ ΓΕΡΜΑΝΟ 

και επίσης  HP DeskJet Plus 4120e στα 59  ευρω  απο Msystems 

και HP DESKJET 2710E στα 47 ευρω απο e-shop  ή στα 39 ευρω απο πλαισιο

Όλα αυτά δεν έχουν μεγάλη σημασία, αν δεν μας πεις το μέσο όρο εκτυπώσεων το μήνα. Αυτό θα μας καθοδηγήσει για τη συνέχεια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 λεπτά πριν, georgeole είπε

Όλα αυτά δεν έχουν μεγάλη σημασία, αν δεν μας πεις το μέσο όρο εκτυπώσεων το μήνα. Αυτό θα μας καθοδηγήσει για τη συνέχεια.

περιπου 10 με 20  εκτυπωσεις .

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, highpriest είπε

Πάρε τον πιο φτηνό

Όπως το είπε ο φίλος highpriest, με την αυστηρή προϋπόθεση ότι θα παραμείνει ο όγκος των εκτυπώσεων σε αυτά τα επίπεδα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για 10-20 εκτυπωσεις το μηνα ναι παιρνεις τον πιο φτηνο και προσεχεις να δουλευει τακτικα, ακομα και χωρις λογο. 1-2 εκτυπωσεις εγχρωμες ανα μερικες μερες τουλαχιστον. Αλλιως θα παρεις την κεφαλη στο χερι, και ενταξει αν ειναι εντος εγγυησης, αν βγει εκτος εγγυησης και παθει κατι τετοιο απλα παει ανακυκλωση. 

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 ώρες πριν, lector είπε

Για 10-20 εκτυπωσεις το μηνα ναι παιρνεις τον πιο φτηνο και προσεχεις να δουλευει τακτικα, ακομα και χωρις λογο. 1-2 εκτυπωσεις εγχρωμες ανα μερικες μερες τουλαχιστον. Αλλιως θα παρεις την κεφαλη στο χερι, και ενταξει αν ειναι εντος εγγυησης, αν βγει εκτος εγγυησης και παθει κατι τετοιο απλα παει ανακυκλωση. 

 

Μια και ανέφερες την εγγύηση, να μην πάρει τον πιο φθηνό απλά, αλλά τον πιο φθηνό ΜΕ 2 ΧΡΟΝΙΑ ΕΓΓΥΗΣΗ, όχι με 1 έτος (παίζουν κι αυτά δυστυχώς - παράνομα, αλλά παίζουν) και τρέχει και δεν φτάνει ο άνθρωπος...

  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 14/7/2022 στις 10:13 ΠΜ, georgeole είπε

Μια και ανέφερες την εγγύηση, να μην πάρει τον πιο φθηνό απλά, αλλά τον πιο φθηνό ΜΕ 2 ΧΡΟΝΙΑ ΕΓΓΥΗΣΗ, όχι με 1 έτος (παίζουν κι αυτά δυστυχώς - παράνομα, αλλά παίζουν) και τρέχει και δεν φτάνει ο άνθρωπος...

Μπερδεύτηκες αγαπητέ φίλε sotrous; Μα είναι πολύ απλό: Προσέχεις το μηχάνημα που θα επιλέξεις να δίνει δύο χρόνια εγγύηση και όχι ένα. Δυστυχώς σε ένα σωρό μηχανήματα, όχι μόνο εκτυπωτές, κάποιοι (πολλοί ή λίγοι - δεν έχει εδώ σημασία) έμποροι παραβιάζουν την ευρωπαϊκή νομοθεσία και δίνουν μόνο 1 χρόνο εγγύηση, αντί για 2, όπως είναι υποχρεωμένοι. Χαρακτηριστικό παράδειγμα ήταν ένα φωτοτυπικό των 10.000€ που πουλούσε μεγάλη αλυσίδα καταστημάτων και έδινε ανερυθρίαστα μόνο 1 χρόνο εγγύηση. Υπάρχει ακόμα η αναφορά αυτή σε βίντεο στο pcsteps.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...

Η δική μου οπτική στο θέμα είναι να αγοράσετε έναν καλύτερο εκτυπωτή να σας μείνει χρόνια καθώς ίσως θα τον χρειαστείτε μελλοντικά. Αν ο μαθητής πάει δημοτικό η και γυμνάσιο οκ, αν πάει λύκειο και αργότερα φοιτητής εγώ νομίζω πως και οι εκτυπώσεις θα αυξηθουν και θα χρειαστείτε ένα μηχάνημα καλύτερο για περισσότερα χρόνια. Εξετάστε αν θέλετε τις εκτυπώσεις έγχρωμες η ασπρόμαυρες, αν ο μαθητής στην οικογένεια είναι πάνω από ένας οπότε θα χρειαστεί και ο αδερφός για σχολεία φροντιστήρια κτλ, αν χρειάζονται τίποτα και οι γονείς, δείτε το λίγο πιο σφαιρικά το θέμα άποψη μου. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...

Οι φτηνοί εκτυπωτές είναι φτηνοί, μόνο και μόνο γιατί θα στα πάρουν από τα αναλώσιμα.

Ιδίως η πρώτη αλλαγή, που θα έρθει πολύ σύντομα. Τα υπόλοιπα μελάνια θα τα φας στους καθαρισμούς και στις εκτυπώσεις για να μην βουλώσει.

Δώσε κάτι παραπάνω και πάρε έναν Ecotank που έχει πάμφηνα αναλώσιμα. Έχω έναν εδώ και 3 χρόνια, με δύο παιδιά, και ακόμα έχω τα μελάνια της συσκευασίας του.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...