Προς το περιεχόμενο

Τουρισμός για όλους


xraxra

Προτεινόμενες αναρτήσεις

1 ώρα πριν, panosno1com είπε

σε συγγενικό πρόσωπο του έγραψε οτι δεν ειναι δικαιουχος λογω του οτι κληρωθηκε περσι καπως ετσι

Μια χαρά 

1 ώρα πριν, spooker είπε

πραγματικά μεγάλη απάτη. Η μισή χώρα λαμβάνει επιδόματα που τα πληρώνει η υπόλοιπη μισή.

εννοείται. ΤΩΡΑ το κατάλαβες?

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 882
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 ώρες πριν, spooker είπε

πραγματικά μεγάλη απάτη. Η μισή χώρα λαμβάνει επιδόματα που τα πληρώνει η υπόλοιπη μισή.

Καλά δεν είναι έτσι ακριβώς, για παράδειγμα το 2022 που έγινε πάλι κλήρωση πήραν συγκεκριμένα άτομα, γιατί στην φετινή κλήρωση να μπουν πάλι όλοι στην κλήρωση και με πιθανότητες να πάρουν πάλι οι ίδιοι; Όπως ισχύει με τον Κοινωνικό Τουρισμό. Μιλώντας πάντα για το Turism4all, όσο αναφορά γενικά τα επιδόματα, είναι άλλη συζήτηση

Επεξ/σία από Phoenix7
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε μια οικογενεια με δυο παιδια ποιοι κανουν αιτηση, οι δυο γονεις η κανουν αιτηση και για τα παιδια;
Στα βιβλια περισυ ειχα κανει αιτηση για ολους, και για τα παιδια, και μας εδωσε (ο Κυριακος) 25€ στον καθενα μας

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Στο Τουρισμός για όλους 2022 είχε κάνει μόνο ο πατέρας μου αίτηση και κληρώθηκε (στην 3η κλήρωση). Η μητέρα μου και εγώ φαινόμασταν εξαρτημένα μέλη στην φορολογική οπότε δεν έκανα γιατί δεν ήξερα τι θα γίνει αν κληρωθούν πάνω από 1 άτομα (έχω την αίσθηση ότι έλεγε κάτι για 1 επιλαχών ανά νοικοκυριό).

Φέτος μπήκα να κάνω για τον πατέρα μου και έβγαλε αυτόματα ότι δεν μπορεί να κάνει αλλά από την μητέρα μου και εμένα που μπήκα μπόρεσα να κάνω κανονικά. Στη φορολογική δήλωση 2022 φαίνομαι εξαρτώμενο τέκνο αλλά έκανα χωριστή δήλωση. Οι αιτήσεις έβγαλε μετά από λίγο ότι είναι έγκυρες.

Θα έχουμε κάποιο θέμα αν κληρωθεί κάποιος από εμάς λόγω του ότι ο πατέρας μου κληρώθηκε στον προηγούμενο κύκλο;

Επίσης κάτι άλλο: Η μητέρα μου έχει ποσοστό αναπηρίας άνω του 67% το οποίο και δήλωσα. Γράφει κάπου στην ΚΥΑ ότι όσοι έχουν αναπηρία άνω του 67% μπορούν να κάνουν κάθε φορά αίτηση (όπως στη ΔΥΠΑ) ή δεν ισχύει;

Επεξ/σία από Tony316
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, Tony316 είπε

Στο Τουρισμός για όλους 2022 είχε κάνει μόνο ο πατέρας μου αίτηση και κληρώθηκε (στην 3η κλήρωση). Η μητέρα μου και εγώ φαινόμασταν εξαρτημένα μέλη στην φορολογική οπότε δεν έκανα γιατί δεν ήξερα τι θα γίνει αν κληρωθούν πάνω από 1 άτομα (έχω την αίσθηση ότι έλεγε κάτι για 1 επιλαχών ανά νοικοκυριό).

Αντίστοιχα σε εμένα το πήρε η μητέρα μου, και τώρα έκανα στον πατέρα μου. Ας γίνει ότι θέλει. 

Πάντως με την λογική ότι βγάζει εκτός άτομα που πήραν το 22 τουρισμό ή το 24 κοινωνικό, ίσως το πάρουν αρκετοί, αν όχι όλοι. 

Έχουν πει πόσοι θα κληρωθούν? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 ώρες πριν, panosno1com είπε

Πάντως δεν έπεσε η σελίδα στις 14.00 που άνοιξε ούτε στις 4 ήταν πεσμένη..φτιάξανε servers μάλλον :P

Μπα, αφού πλέον οι μισοί είναι έξω (αυτοί που το πήρανε πέρσι) και δεν μπαίνουν καν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω εκανα με τα στοιχεια της γυναικας μου εμενα δεν με αφηνει γιατι μαλλον ημουν ποιο παλια δικαιουχος.

Να υποθεσω ειναι μονο για ξενοδοχεια οχι ακτοπλοικα εστιαση κλπ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

επειδή θέλω να κάνω για 2 συγγενείς, πως μπορώ να δω αν ήταν δικαιούχοι το 2022?

Κάποιος είχε κερδίσει αλλά δε το είχε εκμεταλλευτεί. Αλλά ούτε θυμάται ποιος ήταν; Φαίνεται κάπου αν είχες κερδίσει;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, Bitbit είπε

επειδή θέλω να κάνω για 2 συγγενείς, πως μπορώ να δω αν ήταν δικαιούχοι το 2022?

Κάποιος είχε κερδίσει αλλά δε το είχε εκμεταλλευτεί. Αλλά ούτε θυμάται ποιος ήταν; Φαίνεται κάπου αν είχες κερδίσει;

Απλώς αν έχεις κερδίσει, το σύστημα δεν σε αφήνει να προχωρήσεις, να κάνεις αίτηση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 minutes ago, Fir3fly said:

Απλώς αν έχεις κερδίσει, το σύστημα δεν σε αφήνει να προχωρήσεις, να κάνεις αίτηση.

έκανα την αίτηση για το άτομο που νομίζω είχε κερδίσει το 2022, τσέκαρα και την επιλογή ότι δεν είχε κερδίσει το 2022 και προχώρησε κανονικά. Θα δούμε...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

21 ώρες πριν, LLLEFTERIS είπε

Εγω εκανα με τα στοιχεια της γυναικας μου εμενα δεν με αφηνει γιατι μαλλον ημουν ποιο παλια δικαιουχος.

Να υποθεσω ειναι μονο για ξενοδοχεια οχι ακτοπλοικα εστιαση κλπ;

Ναι 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

18 ώρες πριν, Bitbit είπε

έκανα την αίτηση για το άτομο που νομίζω είχε κερδίσει το 2022, τσέκαρα και την επιλογή ότι δεν είχε κερδίσει το 2022 και προχώρησε κανονικά. Θα δούμε...

Σε εμάς δεν θυμάμαι να δίνει τέτοια επιλογή. Στην μια αίτηση έγραφε ότι η αίτηση δεν προχωράει λόγω αίτησης κοινωνικού 24 ή για όλους 22. Δεν θυμάμαι πως το έγραφε ακριβώς. 

Βασικά βγάζει αυτό μετά που παίζεις τον 6ψηφιο sms:

 

Screenshot_20240316_164031_Opera.jpg

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, SabotazNic είπε

Σε εμάς δεν θυμάμαι να δίνει τέτοια επιλογή. Στην μια αίτηση έγραφε ότι η αίτηση δεν προχωράει λόγω αίτησης κοινωνικού 24 ή για όλους 22. Δεν θυμάμαι πως το έγραφε ακριβώς. 

Βασικά βγάζει αυτό μετά που παίζεις τον 6ψηφιο sms:

 

Screenshot_20240316_164031_Opera.jpg

Το ίδιο έβγαλε και στην μητέρα μου. Σε εμένα προχώρησε κανονικά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...