Προς το περιεχόμενο

Τουρισμός για όλους


xraxra

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δυο απορίες έχω:

Πόσες μέρες πρέπει να πάρεις για να θεωρηθεί οτι έχει γίνει χρήση των vouchers; Για παράδειγμα 2-3 μέρες είναι ΟΚ ή χρειάζεται παραπάνω;

Η επιδότηση πως λειτουργεί; Σου κόβει πχ απο την τιμή που δίνει το ξενοδοχείο 29€ την ημέρα; Δηλαδή αν το δωμάτιο είναι 100€, πληρώνεις 71€;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 ώρες πριν, Sorath είπε

Δυο απορίες έχω:

Πόσες μέρες πρέπει να πάρεις για να θεωρηθεί οτι έχει γίνει χρήση των vouchers; Για παράδειγμα 2-3 μέρες είναι ΟΚ ή χρειάζεται παραπάνω;

Η επιδότηση πως λειτουργεί; Σου κόβει πχ απο την τιμή που δίνει το ξενοδοχείο 29€ την ημέρα; Δηλαδή αν το δωμάτιο είναι 100€, πληρώνεις 71€;

Είπανε  τα site οτι θα ανοιξει μεθαυριο!

Κοιτα, εγω που χρησιμοποιησα περσι, ειχα την καρτα στο wallet και μου ειπε το ξενοδοχείο: η χρεωση σας ειναι 200 ευρω. Ωραια λεω 150 απο εδώ και 50  από εδώ (αλλη καρτα). Δεν ειπα δηλαδη τουρισμό για ολους κλπ, δεν ειναι οπως στον κοινωνικο τουρισμο.. ειναι σαν το market ή το fuel pass

Α επισης δεν εχει το πρόγραμμα καποιες μερες. Στην ουσια αν κληρωθεις, τσιμπας 200 ευρά (ειπανε φετος) σε μια ψηφιακη καρτα! Παιρνεις 200 ευρα ψηφιακα για να τα χρησιμοποιήσεις σε οποιοδηποτε pos ειναι στον κλαδο του τουρισμού!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

22 λεπτά πριν, panosno1com είπε

αν κληρωθεις

Με κλήρωση είναι; Τότε δεν είναι τουρισμός για όλους, αλλά για τυχερούς.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Από αύριο οι αιτήσεις. Όμως όσοι απλώς κληρώθηκαν σε "Τουρισμό για όλους 2022" ή «Κοινωνικό Τουρισμό 2024» της ΔΥΠΑ δεν μπορούν να πάρουν μέρος ξανά, ανεξάρτητα αν τα χρησιμοποίησαν ή όχι.

Αυτό ίσχυε και τις άλλες φορές. Ξέρει κανείς τι ισχύει για αυτό; Δεν μπορούμε καν να υποβάλουμε αίτηση ή τρώει άκυρο μετά;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, d_gkal είπε

Υπάρχουν κριτήρια ή είναι για όλους;

Υπάρχουν οικονομικά και κοινωνικά κριτήρια, και εφόσον κληρωθεί κάποιος. Για παράδειγμα δε μου δίνει το ΔΥΠΑ διακοπές λόγω και καλά υψηλού φορολογικού εισοδήματος, ούτε βιβλία, όμως μου έδωσε εισιτήριο θεάτρου. Τι να πει κανείς! Απλά κάνεις αίτηση κάθε είδους  ΔΥΠΑ και τουρισμό για όλους και περιμένεις. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 ώρες πριν, tryfos είπε

Από αύριο οι αιτήσεις. Όμως όσοι απλώς κληρώθηκαν σε "Τουρισμό για όλους 2022" ή «Κοινωνικό Τουρισμό 2024» της ΔΥΠΑ δεν μπορούν να πάρουν μέρος ξανά, ανεξάρτητα αν τα χρησιμοποίησαν ή όχι.

Αυτό ίσχυε και τις άλλες φορές. Ξέρει κανείς τι ισχύει για αυτό; Δεν μπορούμε καν να υποβάλουμε αίτηση ή τρώει άκυρο μετά;

 

4 ώρες πριν, d_gkal είπε

Υπάρχουν κριτήρια ή είναι για όλους;

Θα πρότεινα να μπείτε να κάνετε την αίτηση και αν δεν δικαιούστε θα σας "πετάξει" κατευθείαν

Επισης σε site διαβασα οτι μεχρι 1η Απριλη θα ναι ανοιχτες οι αιτήσεις,  πιστευω οτι για 2-3 μερες θα τα κλάσει ο server

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

18 ώρες πριν, panosno1com είπε

 

Θα πρότεινα να μπείτε να κάνετε την αίτηση και αν δεν δικαιούστε θα σας "πετάξει" κατευθείαν

Επισης σε site διαβασα οτι μεχρι 1η Απριλη θα ναι ανοιχτες οι αιτήσεις,  πιστευω οτι για 2-3 μερες θα τα κλάσει ο server

Εγώ βλέπω ότι θα πρέπει να υπογραφεί "υπεύθυνη δήλωση" στο πλαίσιο της αίτησης, ότι δεν είχες καν κληρωθεί στα προηγούμενα. Δηλαδή δεν προκύπτει ότι το σύστημα θα πετάει κόσμο αυτόματα έξω.

Τώρα πως και αν διασταυρώνεται η συγκεκριμένη υπεύθυνη δήλωση ποτέ, άγνωστο. Αυτό ίσχυε και σε προηγούμενα προγράμματα και δεν ξέρω τι κάνανε όσοι είχαν κληρωθεί σε προ-προηγούμενα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Άνοιξαν οι αιτήσεις

Δεν θεωρούνται δικαιούχοι του Προγράμματος «Τουρισμός για Όλους 2024»:

α) Οι επιλεγέντες ως δικαιούχοι στο πλαίσιο του Προγράμματος Κοινωνικού Τουρισμού περιόδου 2024 της Δ.ΥΠ.Α., ανεξαρτήτως του αν έκαναν χρήση της παροχής ή όχι, και

β) οι κληρωθέντες του Προγράμματος «Τουρισμός για Όλους 2022», ανεξαρτήτως του αν έκαναν χρήση της παροχής ή όχι.

Με το που μπείτε να κάνετε αίτηση, αν έχετε πάρει από τα παραπάνω, δεν σας αφήνει να προχωρήσετε στο επόμενο βήμα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

On 12/03/2024 at 20:34, panosno1com said:

Τουρισμός για λίγους :P

πραγματικά μεγάλη απάτη. Η μισή χώρα λαμβάνει επιδόματα που τα πληρώνει η υπόλοιπη μισή.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, tryfos είπε

Εγώ βλέπω ότι θα πρέπει να υπογραφεί "υπεύθυνη δήλωση" στο πλαίσιο της αίτησης, ότι δεν είχες καν κληρωθεί στα προηγούμενα. Δηλαδή δεν προκύπτει ότι το σύστημα θα πετάει κόσμο αυτόματα έξω.

Τώρα πως και αν διασταυρώνεται η συγκεκριμένη υπεύθυνη δήλωση ποτέ, άγνωστο. Αυτό ίσχυε και σε προηγούμενα προγράμματα και δεν ξέρω τι κάνανε όσοι είχαν κληρωθεί σε προ-προηγούμενα.

σε συγγενικό πρόσωπο του έγραψε οτι δεν ειναι δικαιουχος λογω του οτι κληρωθηκε περσι καπως ετσι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...