Προς το περιεχόμενο

Gov.gr: Ψηφιακή μεταβίβαση οχημάτων και MyAuto για ηλεκτρονικό φάκελο κάθε οχήματος


polemikos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

45 λεπτά πριν, kokoviosR είπε

Στους τυφλους ο μονοφθαλμος βασιλευει. 

Ναι μεν υπαρχει προοδος, αλλα μην τρελαθουμε κιολας.

Ουτε ολες οι εφαρμογες λειτουργουν τελεια, ουτε χρειαζονται 2 και 3 εφαρμογες για το ιδιο πραγμα.

Για να μην πω οτι λογω του ιου αναγκαστικα προχωρησαν καποια πραγματα, που αλλιως δε θα προχωρουσαν.

Τωρα θα μου πεις τι ψαχνω, αφου τα media αυτο γραφουν, αυτο θα διαβασω και εδω...

Σε τεχνολογικο site κατενθουσιασμενοι νεολαιοι, λες και βλεπουν παρομοια εφαρμογη πρωτη φορα...

 

 

Σταμάτα τη μιζέρια, κάνει κακό.

Είναι πράγματα που έχουν διευκολύνει την καθημερινότητα εκατομμυρίων ατόμων σε αυτή τη χώρα και εσύ βγάζεις χολή γιατί έτσι.

  • Like 5
  • Thanks 2
  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

53 λεπτά πριν, mAs_81 είπε

Το οτι θα χρειαζόταν ενας κοβιντ για να γίνουμε άνθρωποι…τεσπα,το τερπνόν μετα του ωφελίμου !

 

Η κόβιντ είναι το τερπνόν ή το ωφέλιμο; 🤔

Καλύτερα "ουδέν κακό αμιγές καλού" 😉

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Υπουργείο Διαγαλαξιακής Διακυβέρνησης...και τρίχες κατσαρές

Εχασα το fuel pass γιά το μοτοποδήλατό μου, ενώ δήλωναν ότι το δίνουν και σε μοτοποδήλατα και αυτό , επειδή είναι ανίκανοι να διασταυρώσουν τα στοιχεία του οχήματος με την Τροχαία

Τα μοτοποδήλατα, ανανεώνουν κάθε χρόνο άδεια στην Τροχαία και δεν δηλώνονται στην Εφορία. Αρα ...δεν με βρίσκουν στην ΑΑΔΕ. Πέρασα από την Εφορία και μου το διαβεβαίωσαν ότι δεν δηλώνονται (τουλάχιστον το μεταχειρισμένο που πήρα πριν 11 χρόνια όπως μου είχαν πεί). Ούτε τώρα μπορώ να το δηλώσω

Κατέφυγα στον Συνήγορο του Πολίτη και παραδέχτηκαν ότι έχω 100% δίκιο. Κοινοποίησαν στην ΑΑΔΕ και στους Διαγαλαξιακούς την περίπτωση και περιμένω να αποφασίσουν

Αλλά...μάλλον πρός Ανδρομέδα τους βλέπω    

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επιτέλους! Εξαιρετικό νέο.

Επίσης, είδα οτι στα στοιχεία του οχήματος, φαίνονται και τα χιλιόμετρα που έχουν καταγραφεί στο τελευταίο ΚΤΕΟ. Άντε μπας, και σταματήσει αυτό το πράγμα με τα γυρισμένα χιλιόμετρα.

3 ώρες πριν, dtk-386 είπε

Πολιτισμός! Ζήτησα αλλαγή άδειας κυκλοφορίας γιατί μου είχαν δώσει μία άθλια σελίδα Α4.

Φίλε μου, πως το ζήτησες; Γιατί θέλω κι εγώ ακριβώς το ίδιο να κάνω.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όλα φακελωμένα ηλεκτρονικά για το καλό μας δεν λέω. Ναι όντως το υπουργείο κάνει δουλειά με κονδύλια της ευρωπαϊκής ΕΝΩΣΗΣ αφού είναι υποχρέωση μας ως κράτος.

  • Like 1
  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, billdanos είπε

Τις είχες και χθες;

Θεωρώ ότι κάθε κατάσταση πρέπει να αξιολογείται στις σωστές της διαστάσεις.

Δεν θεωρώ ότι ο ξέφρενος ενθουσιασμός συνάδει με το πραγματικό (υπαρκτό) έργο.

Εδώ κάνουμε λες και είδαμε πρώτη φορά απλικέισον σε κινητό.

Από το ξεκινάω κάτι, μέχρι το όλα λειτουργούν τέλεια υπάρχει δρόμος.

  • Like 3
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 ώρες πριν, Sorath είπε

Φίλε μου, πως το ζήτησες; Γιατί θέλω κι εγώ ακριβώς το ίδιο να κάνω.

Διαλέγεις λόγω φθοράς και για καλό και για κακό μήπως στη ζητήσουν, την ημέρα της παραλαβής, σκίζεις την παλιά.

IMG_20220716_020601.jpg

Επεξ/σία από Droulas13
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, Sorath είπε

Επιτέλους! Εξαιρετικό νέο.

Επίσης, είδα οτι στα στοιχεία του οχήματος, φαίνονται και τα χιλιόμετρα που έχουν καταγραφεί στο τελευταίο ΚΤΕΟ. Άντε μπας, και σταματήσει αυτό το πράγμα με τα γυρισμένα χιλιόμετρα.

Στα αμάξι μου φαίνονται όντως τα χλμ του τελευταίου ΚΤΕΟ.Για τα 2 μηχανάκια όμως δεν....Ελπίζω να πρέπει απλά φορτώσουν τα αρχεία και να τα δώ σε μερικές μέρες.Ίδομεν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 ώρες πριν, Black Demis είπε

Το μοναδικό υπουργείο που κάνει δουλειά σε αυτή την χώρα και την κάνει και καλά

Από την μια λογικό μιας και χρειάζεται τους λιγότερους πόρους (μερικούς δυνατούς σέρβερ και καλούς προγραμματιστές). Από την άλλη λέω και ευχαριστώ ! 

  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 ώρες πριν, Sorath είπε

Επιτέλους! Εξαιρετικό νέο.

Επίσης, είδα οτι στα στοιχεία του οχήματος, φαίνονται και τα χιλιόμετρα που έχουν καταγραφεί στο τελευταίο ΚΤΕΟ. Άντε μπας, και σταματήσει αυτό το πράγμα με τα γυρισμένα χιλιόμετρα.

Φίλε μου, πως το ζήτησες; Γιατί θέλω κι εγώ ακριβώς το ίδιο να κάνω.

αν πας εδώ https://drivers-vehicles.services.gov.gr/content/manual-mv.pdf έχει pdf με αναλυτικές οδηγίες αλλά και χωρίς αυτό πανεύκολο είναι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 ώρες πριν, kalmik είπε

Ναι αλλά εγώ ως πωλητής που συναινώ κινώντας τη διαδικασία στην μεταφορά της κυριότητας πως διασφαλίζομαι ότι οι άλλος μου δίνει τα χρήματα;

Κάνεις την διαδικασία αφού πάρεις τα χρήματα!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, agelos386 είπε

Από την μια λογικό μιας και χρειάζεται τους λιγότερους πόρους (μερικούς δυνατούς σέρβερ και καλούς προγραμματιστές). Από την άλλη λέω και ευχαριστώ ! 

Στην Ελλάδα λογικό δεν είναι ειδικά όταν γίνεται πάνω από μια φορά θαύμα λέγεται η δεν είναι ανθροπος αυτός ο τυπάς

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...