Προς το περιεχόμενο

Η τελευταία δοκιμή του Netflix κατά του διαμοιρασμού ενός λογαριασμού επιτρέπει στους χρήστες να "αγοράζουν" πρόσθετα σπίτια


nchatz

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλά.... Με το που θα ξεκινήσει το ip filtering, θα πάνε οι συνδρομές 50% ακόμα πιο κάτω. Ειναι κατανοητό ότι προσπαθούν με κάποιο τρόπο να αύξησουν τα κέρδη τους... Αλλά αυτός είναι σίγουρα ο λάθος τρόπος

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 43
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Αγορά σε πρόσθετα σπίτια. 

Εγώ αν ήμουν ιδιοκτήτης θα ζητούσα και Ε9 να δω αν είναι μονοκατοικιες θα τους έβαζα συντελεστή προσαύξησης στην συνδρομή. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στο ίδιο σπίτι υπάρχουν 2 γραμμές ιντερνετ. Η σμαρτ TV συνδέεται στο ιντερνετ απο Vodafone. Το PS5 στην γραμμή που έχω απο NOVA. Και το Netflix θα μου πει οτι ειναι 2 διαφορετικά σπίτια...... Δεν πατε να γ@μ...... γκίοζιδες του netflix........

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με τους περιορισμούς μάλλον δεν θα κερδίσει περισσότερο αλλά το θέμα είναι να είναι ακόμα πιο οικονομικές συνδρομές ώστε να αυξηθεί και συνδρομητική τους βάση.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Μία σύνδεση internet σε τέσσερα διαμερίσματα εδώ. Καλά πήγε αυτό

Oh wait, το έχω αγορασμένο από Τουρκία

 

Επεξ/σία από transparent
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, johnfree είπε

και αμα συνδέεσαι με δεδομενα πως θα το καταλαβει?!?!?

εχουν να γινουν πολλα παρατραγουδα στην ιστορια...

42 λεπτά πριν, vorlon68 είπε

Στο ίδιο σπίτι υπάρχουν 2 γραμμές ιντερνετ. Η σμαρτ TV συνδέεται στο ιντερνετ απο Vodafone. Το PS5 στην γραμμή που έχω απο NOVA. Και το Netflix θα μου πει οτι ειναι 2 διαφορετικά σπίτια...... Δεν πατε να γ@μ...... γκίοζιδες του netflix........

by location το υπολογίζει, γιαυτό και γράφει "bearby", προφανώς στα smartphone/tablet δεν το υπολογίζει ως "σπίτι".

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
6 λεπτά πριν, Pokemon640 είπε

by location το υπολογίζει, γιαυτό και γράφει "bearby", προφανώς στα smartphone/tablet δεν το υπολογίζει ως "σπίτι".

Πως θα το κάνει αυτο? Μονο με IP γινεται και οι 2 συσκευες στον ιδιο σπίτι έχουν διαφορετικό IP λογο διαφορετικού provider.

Επεξ/σία από vorlon68
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, vorlon68 είπε

Πως θα το κάνει αυτο? Μονο με IP γινεται και οι 2 συσκευες στον ιδιο χωρο έχουν διαφορετικό IP λογο διαφορετικού provider.

απίστευτα εύκολα, by default θα πρέπει να αποδέχεσαι το location στο android/iOS και η smart tv ούτως η άλλως ξέρει που "βρίσκεται" από τον ISP, welcome to 2022 :)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Pokemon640 είπε

απίστευτα εύκολα, by default θα πρέπει να αποδέχεσαι το location στο android/iOS και η smart tv ούτως η άλλως ξέρει που "βρίσκεται" από τον ISP, welcome to 2022 :)

Αρα απο την στιγμη που σου βγάζει Αθηνα σαν τόπος τοτε μπορεις ανετα να μοιράσεις με οποιον μένει Αθήνα.........

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δηλαδή το κινητό με δεδομένα και το pc με wifi στον ίδιο χώρο θα είναι δύο σπίτια ???

Θα κρατήσω τελικά μόνο το vodafone tv το cosmote tv και το Disney+ , δεν είστε πια μονοπώλιο θα πάρετε αυτό που σας αξίζει ντεφκιξ .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κανείς δεν έχει καταλάβει ότι η ελευθερία της επιλογής, ειδικά από νόμιμους πελάτες, φέρνει περισσότερα κέρδη, διότι δεν διώχνει πελάτες! Ή επίσης το να κάνεις τα στραβά μάτια πού και πού (βλέπε Microsoft που κοιτώντας από την άλλη έγινε παντοκράτειρα στο desktop). Αν θέλεις να το μοιράζεται ο χρήστης τότε θα πρέπει να το μοιράζεται ό,που και να είναι και με όποιο τρόπο θέλει. Αν όχι, τότε θα το βλέπει ένας... Είναι λάθος λογική που προέρχεται από λάθος εκτίμηση του τρόπου χρήσης και της τιμολόγησης για να είναι βιώσιμο το μοντέλο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...