Προς το περιεχόμενο

Τα Galaxy Z Fold4 και Galaxy Z Flip4 θα ανακοινωθούν στις 10 Αυγούστου στο Samsung Galaxy Unpacked


nchatz

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Το καλοκαιρινό ραντεβού της Samsung φέτος θα πραγματοποιηθεί στις 10 Αυγούστου όπως ανακοίνωσε πριν λίγες ώρες η εταιρεία.

Στη νέα Galaxy Unpacked παρουσίαση αναμένεται να δούμε τη νέα γενιά των Galaxy Z smartphones που ξεχωρίζουν φυσικά για την αναδιπλούμενη οθόνη τους, μια κατηγορία που η Samsung οδηγεί την αγορά. Με βάση τις πληροφορίες -αλλά και τις φωτογραφίες- που έχουν διαρρεύσει μέχρι σήμερα, η νοτιοκορεατική εταιρεία θα ακολουθήσει την τακτική των μικρών αλλά σημαντικών αλλαγών και στα δύο μοντέλα της σειράς τα οποία θα διατηρήσουν τον ίδιο σχεδιασμό με τους προκάτοχούς τους, με μικρές αλλαγές στο βάρος. Αναμενόμενα το κεντρικό σύστημα καμερών θα αποτελέσει έναν από τους τομείς που θα δούμε τις μεγαλύτερες αλλαγές, με το Fold4 πιθανόν να φέρει έναν ευρυγώνιο αισθητήρα στα 50MP, συνοδευόμενο από έναν υπερευρυγώνιο αισθητήρα στα 12MP αλλά και ένα τηλεφακό στα 10MP, ικανό για 3x οπτικό zoom.

image.png.a509bf4c58a677086bfc5a4c47906c53.png

Με βάση τις φωτογραφίες των δύο μοντέλων, θα πρέπει να περιμένουμε περισσότερες επιλογές στα χρώματα, ειδικά στην περίπτωση του Galaxy Z Flip4 που αποτελεί άλλωστε και άλλωστε το best seller της κατηγορίας. Στο συγκεκριμένο μοντέλο ίσως δούμε και μια μεγαλύτερη οθόνη στην εμπρόσθια όψη, την οποία ο χρήστης μπορεί να χρησιμοποιεί για την εμφάνιση ειδοποιήσεων αλλά και τη λήψη selfies χρησιμοποιώντας το κύριο σύστημα φακών.

image.png.db1275d7578c8831b0535d50d66570b2.png

Τα αναδιπλούμενα smartphones της εταιρείας δεν είναι τα μόνο που θα δούμε στο Unpacked Αυγούστου αφού η Samsung γνωρίζουμε ότι ετοιμάζει πυρετωδώς και το Galaxy Watch5. Όπως όλα δείχνουν, φέτος η εταιρεία θα αφήσει πίσω της την περιστρεφόμενη στεφάνη για ποιο παραδοσιακό τρόπο χειρισμού, ενώ θα προχωρήσει τουλάχιστον στη Pro έκδοση σε έναν ανανεωμένο σχεδιασμό όπως μπορούμε να δούμε από τις πρώτες διαρροές

Σε επίπεδο αισθητήρων, ήδη το Galaxy Watch4 αποτελεί μια από τις πληρέστερες προτάσεις της αγοράς και μένει να δούμε αν η Samsung θα καταφέρει να χωρέσει ακόμα περισσότερους. Εννοείται ότι το νέο Galaxy Watch θα στηρίζεται στην πλατφόρμα WearOS, την οποία έχουν αναπτύξει από κοινού η Samsung με τη Google, οπότε η παρουσίαση αναμένεται να εστιάσει και στο λογισμικό των ρολογιών.

Τέλος δεν θα αποτελέσει έκπληξη και τυχόν ανακοίνωση νέων in-ear ακουστικών, με τη Samsung να ετοιμάζει την κορυφαία της πρόταση φέτος που δεν είναι άλλη από τα. Galaxy Buds2 Pro. Γνωρίζουμε την εστίαση της εταιρείας στην εργονομία και την ποιότητα ήχου, με τα νέα Buds να αναμένεται να συνεχίσουν την παράδοση.

Όπως αναφέραμε, η παρουσίαση θα πραγματοποιηθεί στις 10 Αυγούστου και συγκεκριμένα στις 4:00μμ ώρα Ελλάδος, ενώ θα μεταδοθεί ζωντανά από το επίσημο κανάλι της Samsung στο YouTube.
 

  


Διαβάστε ολόκληρο το άρθρο

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καθε χρονο και καλυτερο ελπιζω μεχρι καποια στιγμη να γινουν Mainstream. Καλη φαση αλλα ακριβα για την ωρα και σιγουρα οποιος το παρει κανει και λιγο το beta testing συν οτι και σε επιδοσεις/μπαταρια/καμερα δεν ειναι οτι καλυτερο.στην παρουσα φαση πληρωνεις το αναδιπλουμενο κομματι. αλλα παλι ειναι ωραια

  • Like 4
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Samsung: “Καλοσωρίζουμε την 4η γενιά των beta testers.

Οι beta 3 testers μπορούν να ξεφορτωθούν τα fold τους σε ξεφτίλα τιμή. 

Οι δε προηγούμενοι, έχουν ήδη πάρει τους μεντεσέδες στο χέρι. 

Καλή απόλαυση». 

  • Like 1
  • Confused 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το θέμα με το fold είναι ότι η Samsung το πουλάει σε τιμή ναυαρχίδας χωρίς να έχει κάμερες ναυαρχίδας.

Εάν είχε τις ίδιες ή καλύτερες κάμερες με αυτές του S22 θα πήγαινα κατευθείαν fold και δεν θα ξαναγυρνούσα. Και νομίζω πως πολλοί ακόμα θα κάναν το ίδιο. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευτυχώς η σαμσουνγκ ακούει τους πελάτες της. Το 99% θεωρούν το μεγαλύτερο πρόβλημα των fold, την μπαταρία του, που αν το χρησιμοποιήσουν με την μεγάλη οθόνη, σε βγάζει μέχρι το μεσημέρι. Και συνεχίζει να βάζει 4.400ma μπαταρία.. Οταν βγάζει κινητα με νορμάλ οθόνη και 5000ma μπαταρία. 

Και μία ερώτηση αμα ξέρει κανείς, γιατί έχω ρωτήσει στο σιτε των κατόχων και ανάθεμα και αν ήξερε κανένας. Αν πας να αλλάξεις μπαταρία στο fold 3  σε σέρβις της σαμσουνγκ, γινεται στην Ελλάδα ή οχι και με τι κόστος? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 λεπτά πριν, oldnew είπε

Ευτυχώς η σαμσουνγκ ακούει τους πελάτες της. Το 99% θεωρούν το μεγαλύτερο πρόβλημα των fold, την μπαταρία του, που αν το χρησιμοποιήσουν με την μεγάλη οθόνη, σε βγάζει μέχρι το μεσημέρι. Και συνεχίζει να βάζει 4.400ma μπαταρία.. Οταν βγάζει κινητα με νορμάλ οθόνη και 5000ma μπαταρία. 

Και μία ερώτηση αμα ξέρει κανείς, γιατί έχω ρωτήσει στο σιτε των κατόχων και ανάθεμα και αν ήξερε κανένας. Αν πας να αλλάξεις μπαταρία στο fold 3  σε σέρβις της σαμσουνγκ, γινεται στην Ελλάδα ή οχι και με τι κόστος? 

τι νομιζεις θα δωσει στη πραξη μονο η αυξηση της χωριτικοτητας της μπαταριας αν το λογισμικο απλα δε μπορει γιατι ποτε δε μπορεσε και η σαμσουνγκ παντα ειχε χαλια αυτονομια στη πραξη λοιπον το πολυ που θα δωσει ειναι μιση ωρα παραπανω τιποτα αλλο παλι χαλια θα παραμεινει δυστυχως

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, stivaks72 είπε

Samsung: “Καλοσωρίζουμε την 4η γενιά των beta testers.

Οι beta 3 testers μπορούν να ξεφορτωθούν τα fold τους σε ξεφτίλα τιμή. 

Οι δε προηγούμενοι, έχουν ήδη πάρει τους μεντεσέδες στο χέρι. 

Καλή απόλαυση». 

Οι 2 όψεις του νομίσματος είναι. Εσυ βλέπεις τον τεχνολογικά προηγμένο σα beta tester . Εκείνος σε βλέπει σα να κρατάς 3310.

 

8 λεπτά πριν, val1990 είπε

τι νομιζεις θα δωσει στη πραξη μονο η αυξηση της χωριτικοτητας της μπαταριας αν το λογισμικο απλα δε μπορει γιατι ποτε δε μπορεσε και η σαμσουνγκ παντα ειχε χαλια αυτονομια στη πραξη λοιπον το πολυ που θα δωσει ειναι μιση ωρα παραπανω τιποτα αλλο παλι χαλια θα παραμεινει δυστυχως

Αυτό με το λογισμικό κτλ , έχει κουράσει και είναι ατάκα προηγούμενης 5ετίας. Το θέμα είναι καθαρά στο ενεργοβόρο hardware (7,6 ίτσες με μεγάλη φωτεινότητα) . Η μεγαλύτερη μπαταρία πάντα βοηθάει 

  • Like 6
  • Thanks 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, stivaks72 είπε

Samsung: “Καλοσωρίζουμε την 4η γενιά των beta testers.

Οι beta 3 testers μπορούν να ξεφορτωθούν τα fold τους σε ξεφτίλα τιμή. 

Οι δε προηγούμενοι, έχουν ήδη πάρει τους μεντεσέδες στο χέρι. 

Καλή απόλαυση». 

το σκέφτηκες πολύ για να το γράψεις? επειδη έχω το fold 2 από τότε που βγήκε και είναι μια χαρά. οπότε τα περί μεντεσέδων άστο.αλλα ξέρω ξέρω.οταν το μηλαρακι βγάλει fold θα είναι απλα τέλειο... για σένα

Επεξ/σία από sabrewulf
  • Like 5
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

47 λεπτά πριν, vagosd είπε

Οι 2 όψεις του νομίσματος είναι. Εσυ βλέπεις τον τεχνολογικά προηγμένο σα beta tester . Εκείνος σε βλέπει σα να κρατάς 3310  

Ο ένας με τις οθόνες που τσακίζουν και παίρνουν σκόνη και σπάνε οι μεντεσέδες, ο άλλος με τη φόρτιση στα 200w, ο άλλος με τους αισθητήρες των 200mp, ο άλλος με την under display camera. 
Ο μαγικός κόσμος του android. 
Ημιτελείς υλοποιήσεις της πλάκας, παντελώς ανούσιες για να βγαίνει ο βαγγέλας στα φόρα να μου λέει ότι είναι σαν να έχω… 3310. 🤣

  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, Alexaras1991 είπε

Κάτοχος Z Fold 2. Είναι τοσο cool που δεν νομίζω να ξαναγύρισω σε κανονικό κινητό.

sooo much this! απο οταν πηρα fold 2 σταματησα να κοιταω τι καινουρια κινητα βγαινουν. μονο fold και ας εχει καποια κουσουρια...

3 ώρες πριν, anax111 είπε

Το θέμα με το fold είναι ότι η Samsung το πουλάει σε τιμή ναυαρχίδας χωρίς να έχει κάμερες ναυαρχίδας.

Εάν είχε τις ίδιες ή καλύτερες κάμερες με αυτές του S22 θα πήγαινα κατευθείαν fold και δεν θα ξαναγυρνούσα. Και νομίζω πως πολλοί ακόμα θα κάναν το ίδιο. 

μετα θα εκανε 3000 οχι 2000 (οχι επειδη αξιζουν τοσο αλλα επειδη ετσι χρεωνουν οι εταιριες). εξαλλου δεν παιρνεις fold  για την καμερα. εγω και με του 2 μια χαρα κανω τη δουλεια μου για να τραβηξω μια στα γρηγορα (αυτο ακουστηκε καπως...)

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, stivaks72 είπε

Ο ένας με τις οθόνες που τσακίζουν και παίρνουν σκόνη και σπάνε οι μεντεσέδες, ο άλλος με τη φόρτιση στα 200w, ο άλλος με τους αισθητήρες των 200mp, ο άλλος με την under display camera. 
Ο μαγικός κόσμος του android. 
Ημιτελείς υλοποιήσεις της πλάκας, παντελώς ανούσιες για να βγαίνει ο βαγγέλας στα φόρα να μου λέει ότι είναι σαν να έχω… 3310. 🤣

Έλα μη στεναχωριέσαι που το τηλέφωνο σου έχει bezel από το 2016 ( και εγώ τέτοιο έχω ) . Άλλωστε το 3310 μια χαρά συσκευή ήταν και έστελνε και εικονομηνύματα που είναι stable και ολοκληρωμένη υλοποίηση 😂

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για τα λεφτά που ζητάει θα έπρεπε να έχει καλύτερη κάμερα και s pen που να κρύβεται στο σώμα της συσκευής. Για την μπαταρία δεν μιλάω, διαχρονικά μάπα η Samsung. Τώρα στο s22 Ultra που έχω μέχρι το μεσημέρι, μετά ψάχνουμε για πρίζα

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...