Προς το περιεχόμενο

Το συνδρομητικό πακέτο του Netflix με τις διαφημίσεις δεν θα περιλαμβάνει όλο το περιεχόμενο της υπηρεσίας


nchatz

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, anifiend είπε

Αλλά τόση μανούρα για να μοιράζεστε τα 15€ του νέτφλιξ; Πολλά είναι; Ούτε 10 λίτρα βενζίνη δε βάζεις. Βάλε νετφλιξ και κάτσε σπίτι. Θα σου βγει φθηνότερα.

Πλούσιο το υλικό του Netflix αλλά πολύ φτωχότερο από 🏴‍☠️🚢. Hard pass.

Επεξ/σία από whoever81
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 110
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

3 hours ago, nikos121 said:

καντου συνδρομη ντισνει να βλεπει την πενταμορφη και το τερας

μα ρεσει που οι περισσοτερροι δεν βλεπουν περα απο τις σαβουρες των μεγαλων mainstream studio .μαθετε να βλεπετε περα απο τη μυτη σας 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

16 ώρες πριν, Pokemon640 είπε

Από το να κλείνω όλες μου τις εφαρμογές (email, chrome κ.α.), να ανοίγω VPN, μετά opera και εφαρμογή torrent περιμένοντας να κατέυει οτιδήποτε, και μόνο στη σκέψη με έπιασε νύστα, καλύτερα να πληρώσω τα 14€ τους και να πατήσω το πλήκτρο Play (ισχύει για κάθε συνδρομητικό που με ενδιαφέρει, απλά έφερα παράδειγμα το Netflix). Όταν έχεις φτάσει η περάσει τα -άντα, είναι αλλιώς τα πράγματα.

Υ.Γ. Το να βγεις σινεμά με το αμόρε σου θες 20άρικο για πλάκα (εισιτήρια και να φας κάτι), αν δεν είχε στο σινεμά διαφημίσεις θα κόστιζε σε τιμή σαν να πήγες στην όπερα της Γαλλίας.

Προσωπικά έχω netflix και ψάχνω και με τον παραπάνω τρόπο όταν δεν βρίσκω κάτι. Και με τον χρόνο που μένει ελεύθερος, κατεβαίνουν 3 ταινίες στην καθισιά και βλέπονται 1 κάθε 3μηνο. 

Αλλά άμα σου παίρνει τόση ώρα να κατεβάσεις ταινία /σειρά (εφόσον υπάρχει και με καλό health), κάτι κάνεις λάθος. Αναζήτηση σε έτοιμη προς προβολή, δεν είναι πάνω από 10 λεπτά (δεν συμπεριλαμβάνεται ο χρόνος συμφωνίας με την παρέα, αυτός πάντα θα υφίσταται). 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 λεπτά πριν, csontheline είπε

Αλλά άμα σου παίρνει τόση ώρα να κατεβάσεις ταινία /σειρά (εφόσον υπάρχει και με καλό health), κάτι κάνεις λάθος. 

Ναι μισό λεπτό να ανοίξω και μια αγγελία "ζητείται μηχανικός πληροφορικής για να μπορώ να βλέπω ταινίες" 😆

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, dieksodo είπε

μα ρεσει που οι περισσοτερροι δεν βλεπουν περα απο τις σαβουρες των μεγαλων mainstream studio .μαθετε να βλεπετε περα απο τη μυτη σας 

Όταν κάνω κριτική για καμια ιρανική ταινία καμία ινδική κορεάτικη κτλ όλες εξαιρετικές ελάχιστοι θα τις δουν. Αντιθέτως για κάτι σκουπίδια της marvel γράφονται ολόκληρες σελίδες. Αυτή είναι η ποιότητα του mainstream κοινου. Έχει διαμάντια εκεί έξω αλλά ξέρουν μόνο αυτό που σερβίρουν οι μεγάλοι. 

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

46 λεπτά πριν, Pokemon640 είπε

Ναι μισό λεπτό να ανοίξω και μια αγγελία "ζητείται μηχανικός πληροφορικής για να μπορώ να βλέπω ταινίες" 😆

Πάντως, θα συμφωνήσω μαζί σου ότι στα άντα, θες απλά να πατήσεις ένα κουμπί. Ο τρόπος που προανέφερα ισχύει, απλά όταν βρεθεί ο χρόνος για την προβολή, η ταινία έχει, πλέον, μπει στις all time classic. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

20 λεπτά πριν, Arkin είπε

Όταν κάνω κριτική για καμια ιρανική ταινία καμία ινδική κορεάτικη κτλ όλες εξαιρετικές ελάχιστοι θα τις δουν. Αντιθέτως για κάτι σκουπίδια της marvel γράφονται ολόκληρες σελίδες. Αυτή είναι η ποιότητα του mainstream κοινου. Έχει διαμάντια εκεί έξω αλλά ξέρουν μόνο αυτό που σερβίρουν οι μεγάλοι. 

Eχεις ένα δίκιο αλλά κι ένα μεγάλο άδικο... Το θέμα αφορά την γλώσσα της σειράς. Στην Ελλάδα αλλά και σχεδόν σ'όλον τον υπόλοιπο πλανήτη, μετράνε οι αγγλόφωνες. Μπορεί να αγνοεί ο κόσμος ιρανικές και ινδικές - αλλά μήπως έχεις δει πολλές ιταλικές, γαλλικές ή γερμανικές ? Που και που εμφανίζεται καμμιά εξαίρεση. Γι'αυτό λέω κι εγώ οτι είναι παραμύθι η "ποιότητα" των σειρών του BBC... απλά έχουν το γλωσσικό αβαντάζ (και εκ των πραγμάτων περισσότερο γνωστούς ηθοποιούς)...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

19 λεπτά πριν, Eloy είπε

Eχεις ένα δίκιο αλλά κι ένα μεγάλο άδικο... Το θέμα αφορά την γλώσσα της σειράς. Στην Ελλάδα αλλά και σχεδόν σ'όλον τον υπόλοιπο πλανήτη, μετράνε οι αγγλόφωνες. Μπορεί να αγνοεί ο κόσμος ιρανικές και ινδικές - αλλά μήπως έχεις δει πολλές ιταλικές, γαλλικές ή γερμανικές ? Που και που εμφανίζεται καμμιά εξαίρεση. Γι'αυτό λέω κι εγώ οτι είναι παραμύθι η "ποιότητα" των σειρών του BBC... απλά έχουν το γλωσσικό αβαντάζ (και εκ των πραγμάτων περισσότερο γνωστούς ηθοποιούς)...

Η αλήθεια είναι ότι οι γαλλικές είναι κάπως γλυκαναλατες έχουν βγάλει κάποιες αξιόλογες αστυνομικές από εκεί και πέρα είναι στο ρομάντζο και στις αισθηματικές. Οι Γερμανοί έχουν κάποιες κλασικες όπως das boot das experiment the wave γενικα δεν έχουν βγάλει τα τελευταία χρόνια κάτι πραγματικά αξιόλογο. Οι Ισπανοί έχουν διαμάντια όπως open your eyes perfect strangers secret in their eyes sleep tight cell 211 hidden face Julia's eyes.  Από Ινδία έχω γράψει τα τελευταία χρόνια για τα Drishyam Andhadhun A Wednesday Soorarai Pottru Attack και αρκετές άλλες και πιστεύω τις είδαν ελάχιστοι. Από Ιράν μόνο τις ταινίες του Farhadi να πάρουμε έχουμε μερικές από τις καλύτερες ταινίες του παγκόσμιου κινηματογράφου. Αν ρωτήσεις πόσοι τον ξέρουν θα εκπλαγείς και πόσοι έχουν δει τις ταινίες τους. Η Κορέα βγάζει τρομερά θρίλερ horror. I saw the devil chaser memories of murder old boy wailing parasite αυτο το είδαν γιατί πήρε Όσκαρ the call man from nowhere train to busan the terror live. Γενικα πολλές χώρες έχουν κρυφά διαμάντια μάντεψε όμως τι βλέπει ο κόσμος κυρίως. Και εγω βλέπω αυτά τα mainstream σκουπίδια αλλά πάντα θα ψάξω για αυτή την ταινία που θα αξίζει και θα μου δώσει το συναίσθημα που θέλω. Πόσοι θα το κάνουν αυτό όμως? 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οντως απογοήτευση το Netflix τους τελευταιους μήνες

Μονο Ντοκυμαντερ και καθολου πρωτοτυπο περιεχομενο

Εκανα διακοπή συνδρομής μετά από 4 χρόνια...

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 ώρες πριν, whoever81 είπε

Πλούσιο το υλικό του Netflix αλλά πολύ φτωχότερο από 🏴‍☠️🚢. Hard pass.

Το ίδιο ακριβώς λέει και ο κλέφτης όταν συγκρίνει όσα έχει με όσα έχεις. Και μάντεψε τι γίνεται μετά.

Με την λογική κλέβω τους πάντες κι όλα καλά, αλλά δεν θέλω να με κλέβει κανείς, καμιά κοινωνία δεν φτάνει πολύ μακριά.

Και τα χάλια αυτού τα ζούμε σε αυτή την χώρα κάθε μέρα (και θα συνεχίσουμε να τα ζούμε).

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...