Προς το περιεχόμενο

Το συνδρομητικό πακέτο του Netflix με τις διαφημίσεις δεν θα περιλαμβάνει όλο το περιεχόμενο της υπηρεσίας


nchatz

Προτεινόμενες αναρτήσεις

22 λεπτά πριν, vorlon68 είπε

Για ποιον λόγο VPN?

1.Για να μπορέσεις να μπεις στα σαιτ γιατί όλα τα "σχετικά" είναι μπλοκαροσμενα στην Ελλάδα. 

2.Αν έμενες Γερμανία θα καταλάβαινες το γιατί (βασικά δεν θα ρώταγες καν, είναι αυτονόητο). Ευτυχώς σε εμένα δεν "έσκασε" ποινή/πρόστιμο αλλά όλο και κάπιος από εδώ έχει κάτι να σου πει από τα βόρεια. :)

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για άλλη μία φορά το ελληνικό δαιμόνιο χτύπησε.

Το Netflix κι ο Sarantos μάλλον ψάχνουν μία δικαιολογία για να πετύχουν την πτώχευση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 λεπτά πριν, TheoAlex50 είπε

Μου ακούγεται ελαφρώς "πολύπλοκο", ίσως και να μην είναι. Σίγουρα πάντως θα το τσεκάρω. Ευχαριστώ πολύ! 

Δεν είναι ΚΑΘΟΛΟΥ περίπλοκο. Τρέχεις τον σέρβερ σε έναν υπολογιστή η σε ένα android tv η σε ένα νας σερβερ αφού συνδέσεις έναν δίσκο με τις ταινίες σου, φτιάχνεις λογαριασμό κάνεις τις ρυθμίσεις που πρέπει με απλά κατατοπιστικά βήματα και β ουαλα. Ανοίγεις μετά την εφαρμογή από την τηλεόραση, από το κινητό σου, από οπουδήποτε υποστηρίζεται το πλεξ (εγώ ας πούμε έχω σέρβερ το nvidia shield tv pro και ΤΑΥΤΟΧΡΟΝΑ είναι και ο player μου... ) και αντί να ανοίγεις νετφλιξ η ντίσνευ στην τηλεόραση ανοίγεις το πλεξ. Όλες οι σύγχρονες samsung LG αλλά και άλλες έχουν στο στορ τους την εφαρμογή πλεξ. Αφού έχεις κάνει όλες τις ρυθμίσεις στον σέρβερ το μόνο που κάνεις στην τηλεόραση είναι να βάλεις τον λογαριασμό σου. 

Κάντο και θα με θυμηθείς.

 

40 λεπτά πριν, vorlon68 είπε

Για ποιον λόγο VPN? Ανοιγεις Qbittorent, search και μετα download το επεισόδιο ή την ταινία που θες. Μαλιστα αν ειναι απο Disney+ ή Amazon εχεις και τους υποτιτλους ενσωματωμενους. Απλα πράγματα.....

άψογος

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
32 λεπτά πριν, tsarouc είπε

μπένεις στο plex tv και ακολουθείς οδηγίες... φτιάχνεις λογαριασμό δωρεάν και μετά υπάρχει ο σέρβερ και ο πελάτης... ο σέρβερ αναλαμβάνει όλους τους φακέλους που έχεις με ταινίες και σειρές τις ταξινομεί φτιάχνει εικόνες και προεσκοπίσεις και ένα σωρό άλλα κάτι σαν νετφλιξ ντισνει κλπ... 

Μετά ανοίγεις την εφαρμογή του πελάτη που τρέχει σε όλες τις σύγχρονες τηλεοράσεις σμαρτ βλέπει το τοπικό δίκτυο ότι έχεις σέρβερ και έχεις μια προσωπική συνδρομητική υπηρεσία που την ελέγχεις και την αναβαθμίζεις εσύ. 

Σαν σέρβερ μπορείς να έχεις έναν υπολογιστή, ένα nas server που έχει μέσα πλεξ η το καλύτερο προσωπική μου άποψη ένα nvidia shield tv pro με έναν δίσκο μεγάλο εξωτερικό και είσαι άρχοντας του εαυτού σου. Κάθε φορά που κατεβάζεις κάτι το περνάς μέσα στο δίσκο κάνει ανανέωση η ωάση δεδομένων του πλεξ και εμφανίζεται στα μενού ταξινομιμένα με κατηγορίες με ηθοποιούς και ένα σκασμό άλλα που καμιά συνδρομιτική δεν έχει...

δοκίμασε το θα εκπλαγείς :)

το χρησιμοποιώ ΠΟΛΛΑ χρόνια τώρα και είναι αναντικατάστατο

Για 4Κ/HDR/x265 δεν απαιτεί συνδρομή (για hardware acceleration) ή κάνω λάθος? Νομίζω ότι το κάνει μετατροπή σε χαμηλότερη ποιότητα εάν δεν έχεις συνδρομή+hardware acceleration

Επεξ/σία από mike299
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
6 λεπτά πριν, mike299 είπε

Για 4Κ/HDR/x265 δεν απαιτεί συνδρομή (για hardware acceleration) ή κάνω λάθος. Νομίζω ότι το κάνει μετατροπή σε χαμηλότερη ποιότητα εάν δεν έχεις συνδρομή+hardware accelaration

Καμία συνδρομή. Dolby Atmos Dolby Vision h265/x265 HDR10/10+ mkv mp4 μπλα μπλα και ΟΛΑ τα φορμά ήχου και εικόνας παίζουν ΑΠΑΡΑΜΙΛΑ ότι έκδοση και αν κατεβάσεις. Την μετατροπή την κάνεις ΕΣΥ αν θέλεις για να μπορέσει να βγάλει προς τα έξω ποιο γρήγορα το streaming για να μην καταναλώνεις data στο κινητό σου αν θέλεις να δεις μια ταινία στις διακοπές η on the go.

Τουλάχιστον με την LG C9 που έχω και το Nvidia Shield. Βασικά τα παίζω όλα από το Shield και έχω καταργήσει σχεδόν την C9 και για το philips hue αφού περνάνε όλα από εκεί μέσα αλλά ΚΑΙ λόγο της τρομερής ΑΙ που έχει για την εικόνα το nvidia shield. 

Όταν βάζω παλαιότερες απλές HD version του netflix να παίζουν στην C9 για 1-2 λεπτά και μετά βάζω ακριβώς τα ίδια στο shield η διαφορά είναι σαν να βλέπεις 240p με 8k :D lol

Προσθέτω επίσης όλα αυτά με 12bit που έχει το shield και τα χρώματα καθώς και οι διαβαθμίσεις τους πάνε σε άλλο επίπεδο... 

Επεξ/σία από tsarouc
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Έχουν τρομοκρατηθεί όλοι οι πλατφορμάδες γιατί τα λεφτά τα μαζεύουν οι ενεργειάδες και οι τροφοπάροχοι και μένουν ελάχιστα για πέταμα.

Δύσκολοι καιροί για όλους αυτούς που ελέγχουν την κουλτούρα του πόπολου. Πιστεύω ότι δεν γίνεται να μείνει ο απλός κόσμος χωρίς αυτή την κουλτούρα και σε λίγο θα τις χαρίζουν τις συνδρομές και θα πληρώνονται από τις κυβερνήσεις για να απασχοληθούν οι πολίτες και να μην αντιδρούν που χάνεται η ζωή τους σε έναν κόσμο στυγνής εκμετάλλευσης.

Επεξ/σία από pavlitakis
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Μάλλον ειμαι ο μόνος που δεν βρίσκει τίποτα παράλογο σε αυτο... επίσης ο μόνος που εκτιμάει την ευκολια/ποιότητα  του νετφλιξ σε σχέση με την τιμή......  ρε μπας και είμαι τίποτα πλούσιος και δεν το θυμάμαι;

Επεξ/σία από Ducatista
  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...