Προς το περιεχόμενο

Το συνδρομητικό πακέτο του Netflix με τις διαφημίσεις δεν θα περιλαμβάνει όλο το περιεχόμενο της υπηρεσίας


nchatz

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Στις 20/7/2022 στις 5:33 ΜΜ, tsarouc είπε

Καμία συνδρομή. Dolby Atmos Dolby Vision h265/x265 HDR10/10+ mkv mp4 μπλα μπλα και ΟΛΑ τα φορμά ήχου και εικόνας παίζουν ΑΠΑΡΑΜΙΛΑ ότι έκδοση και αν κατεβάσεις. Την μετατροπή την κάνεις ΕΣΥ αν θέλεις για να μπορέσει να βγάλει προς τα έξω ποιο γρήγορα το streaming για να μην καταναλώνεις data στο κινητό σου αν θέλεις να δεις μια ταινία στις διακοπές η on the go.

Τουλάχιστον με την LG C9 που έχω και το Nvidia Shield. Βασικά τα παίζω όλα από το Shield και έχω καταργήσει σχεδόν την C9 και για το philips hue αφού περνάνε όλα από εκεί μέσα αλλά ΚΑΙ λόγο της τρομερής ΑΙ που έχει για την εικόνα το nvidia shield. 

Όταν βάζω παλαιότερες απλές HD version του netflix να παίζουν στην C9 για 1-2 λεπτά και μετά βάζω ακριβώς τα ίδια στο shield η διαφορά είναι σαν να βλέπεις 240p με 8k :D lol

Προσθέτω επίσης όλα αυτά με 12bit που έχει το shield και τα χρώματα καθώς και οι διαβαθμίσεις τους πάνε σε άλλο επίπεδο... 

κοιτα και γω c9 εχω δεν μπηκα ποτε στην διαδικασια του plex. Εχω το universal media server και δεν ειχα ποτε καποιο ιδιαιτερο προβλημα καθως ο player της C9 ειναι αρκετα καλος και μεχρι και αυτο το μοντελο υποστηριζει dolby ηχο. Σπανια καποια dolby vision αρχεια μου κολλανε η δεν τα αναγνωριζει σαν dv και τα παιζει με τα χρωματα οτι ναναι αλλα θεωρω οτι φταιει το encoding. Αυτος ηταν και ο κυριος λογος που δν μπηκα στην διαδικασια να παρω shield. Απο την αλλη καλο θα ηταν να μην συζηταμε τετοια θεματα εδω γτ ειναι λιγουλακι divisive θεμα η πειρατεια. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 110
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

1 ώρα πριν, tsibosp είπε

κοιτα και γω c9 εχω δεν μπηκα ποτε στην διαδικασια του plex. Εχω το universal media server και δεν ειχα ποτε καποιο ιδιαιτερο προβλημα καθως ο player της C9 ειναι αρκετα καλος και μεχρι και αυτο το μοντελο υποστηριζει dolby ηχο. Σπανια καποια dolby vision αρχεια μου κολλανε η δεν τα αναγνωριζει σαν dv και τα παιζει με τα χρωματα οτι ναναι αλλα θεωρω οτι φταιει το encoding. Αυτος ηταν και ο κυριος λογος που δν μπηκα στην διαδικασια να παρω shield. Απο την αλλη καλο θα ηταν να μην συζηταμε τετοια θεματα εδω γτ ειναι λιγουλακι divisive θεμα η πειρατεια. 

το πλεξ δεν το βάζεις για να παίζει ταινίες. Ξάψτο λιγάκι. Το πλεξ είναι άλλη ιστορία.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
5 minutes ago, jikarous said:

θα πληρωνουμε δη΄λαδη για να βλεπουμε διαφημησεις οπως... στην τηλεοραση που ειναι δωρεαν

Αν επιλέξεις το συγκεκριμένο κι όχι το "κανονικό" ναι. Γι' αυτό θα έχει και χαμηλότερη τιμή.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 21/7/2022 στις 9:46 ΠΜ, Arkin είπε

Η αλήθεια είναι ότι οι γαλλικές είναι κάπως γλυκαναλατες έχουν βγάλει κάποιες αξιόλογες αστυνομικές από εκεί και πέρα είναι στο ρομάντζο και στις αισθηματικές. Οι Γερμανοί έχουν κάποιες κλασικες όπως das boot das experiment the wave γενικα δεν έχουν βγάλει τα τελευταία χρόνια κάτι πραγματικά αξιόλογο. Οι Ισπανοί έχουν διαμάντια όπως open your eyes perfect strangers secret in their eyes sleep tight cell 211 hidden face Julia's eyes.  Από Ινδία έχω γράψει τα τελευταία χρόνια για τα Drishyam Andhadhun A Wednesday Soorarai Pottru Attack και αρκετές άλλες και πιστεύω τις είδαν ελάχιστοι. Από Ιράν μόνο τις ταινίες του Farhadi να πάρουμε έχουμε μερικές από τις καλύτερες ταινίες του παγκόσμιου κινηματογράφου. Αν ρωτήσεις πόσοι τον ξέρουν θα εκπλαγείς και πόσοι έχουν δει τις ταινίες τους. Η Κορέα βγάζει τρομερά θρίλερ horror. I saw the devil chaser memories of murder old boy wailing parasite αυτο το είδαν γιατί πήρε Όσκαρ the call man from nowhere train to busan the terror live. Γενικα πολλές χώρες έχουν κρυφά διαμάντια μάντεψε όμως τι βλέπει ο κόσμος κυρίως. Και εγω βλέπω αυτά τα mainstream σκουπίδια αλλά πάντα θα ψάξω για αυτή την ταινία που θα αξίζει και θα μου δώσει το συναίσθημα που θέλω. Πόσοι θα το κάνουν αυτό όμως? 

Δες το billion dollar code. Thank me later ;) 

Στις 21/7/2022 στις 11:34 ΠΜ, sinikos είπε

Βάλτε ένα τυπικό φιλτράρισμα. Δηλαδή να μπορεί κάποιος να εμφανίσει ένα grid με 3 φίλτρα (δεν χρειάζεται παραπάνω) 

  1. Σειρά ή Ταινία
  2. Είδος
  3. Χρονολογία

Να μπορώ λοιπόν να φέρω όλες τις ταινίες μυστηρίου που βγήκαν το 2022.

 

AYTO. Tο UI του netflix είναι τόσο πατάτα που πολλές φορές ανοίγω απλά το stremio για να ψάξω τις ταινίες που υπάρχουν στο netflix. Το οποίο stremio είναι επίσης τραγικό σε android TV, αλλά την αηδία του netflix δεν τη φτάνει 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...
Στις 20/7/2022 στις 3:32 ΜΜ, Pokemon640 είπε

Ως διαφημιστής ανυπομονώ να αναμεταδώσω αυτή την εξαιρετική εμπειρία στους τηλεθεατές και να σκάσω τα χιλιάδες ντάλλαρς να διαφημιστώ στο Netflix 🥰🤭

θα σου πρότεινα να το ξανασκεφτείς, δε νομίζω να περπατήσει ιδιαίτερα

 

επίσης θα διαφημίζεσαι σε κοινό που μετράει τα φραγκοδίφραγκα..

Στις 20/7/2022 στις 10:08 ΜΜ, makiskous είπε

Εγώ κατάλαβα ότι τα υπάρχοντα πακέτα θα συνεχίσουν να υπάρχουν.. το νέο θα είναι πιο οικονομικό, πιο φτωχό σε περιεχόμενο και με διαφημίσεις.. όποιος δεν το θέλει συνεχίζει με το παλιό του πακέτο ( μέχρι να  αυξήσουν τις τιμές και πάλι ).. 

 

όπως και να χει, θα συμφωνήσω και εγώ, ότι ακόμα και με το περιεχόμενο που υπάρχει τώρα, δεν είναι και κάτι το ιδιαίτερο.. 

είναι λίγο χαζομάρα που βγάζουν σεζόν μαζεμένες αντί να σε έχουν βδομάδα βδομάδα (εννοείται να μπορείς να το δεις όποτε θες)

έτσι και περισσότερο θα κρατούσαν τη συνδρομή και περισσότερο νόημα θα είχαν οι σειρές ώστε να συζητηθούν μεταξύ των θεατών, όπως επίσης θα στόχευαν περισσότερο στην ποιότητα, αντί στην ποσότητα εφόσον ο κόσμος καταναλώνει σειρές με τρελό ρυθμό 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...