Προς το περιεχόμενο

FIFA 23 [PC]


Psycho_Warhead

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 128
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Mου εβγαλε την παναγια μεχρι να το φτιαξω. Εβγαλε και μενα το μηνυμα secure boot ενω οτι ειχα ανοιχτο το ξανα εβαλα απο την αρχη και εστρωσε μαζι με ξανα ινσταλ το αντιτσιτ της EA. Μου αλλαξε και ολες τις ρυθμισεις στο bios.....
Παρολαυτα τρεχει λιγο χαλια δν ξερω τωρα αν φταιει το γκειμ η εγω πεφτουν λιγο τα frames και η χρηση της καρτας γραφικων.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, wiseguy7 είπε

Η συνδρομή ea play έχει και το fifa 23 μέσα?

Για την ώρα δίνει μόνο ένα trial 10 ωρών. Το παιχνίδι συνήθως μπαίνει κάπου γύρω στον Ιούλιο-Αύγουστο του επόμενου έτους.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

TΙΝΑΥΤΟΡΕ!

Xαιρετω την παρεα. Καλη ποδοσφαιρικη χρονια να εχουμε.

Πηραμε χθες κλειδακια να παιξουμε φιφα23....τζιφος!

Δωσαμε 96 ευρω και δεν εχουμε καταφερει τιποτα.

Καταρχας το παιχνιδι ειναι βαρυ ορ γουατ; Κανει μια ωρα να μπει που λεει ο λογος...και μεσα τρωει τρελο λαγκ.... ωραιο φαινεται (το γυναικειο γιατι το εχουν ακομα μεσα ηθελα να ξερα), με περισσοτερα animations, σιγουρα πιο αργο απο το 22....αλλα κο οπ δεν πατιεται το RT μου ωστε να κανω add friend τον Μυστη παρτνερ....επισης δεν μπορω να παιξω ονλαιν μονος μου κανενα mode!!!!

Υπαρχει λυση...; Εσεις οι ειδικοι που ξερετε τα πολλα; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

edited: Λοιπον το προβλημα ηταν απο το αντιβαιρους.

Το μονο θεμα που αντιμετωπιζω τωρα ειναι το στατερινγκ και οτι πηδανε τα frames.

Καποια προταση για ρυθμισεις; Ειναι τελικα τοσο βαρυ παιχνιδι;

 

Επεξ/σία από Platini_Athens
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

17 ώρες πριν, Platini_Athens είπε

edited: Λοιπον το προβλημα ηταν απο το αντιβαιρους.

Το μονο θεμα που αντιμετωπιζω τωρα ειναι το στατερινγκ και οτι πηδανε τα frames.

Καποια προταση για ρυθμισεις; Ειναι τελικα τοσο βαρυ παιχνιδι;

 

Τι cpu-gpu-ram εχεις?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
3 hours ago, Platini_Athens said:

Eναν αρχαιο i5 2500K (χωρις να εχω ιδεα απο overclocking) ....RX 580 8G.....16G RAM

Είναι σίγουρα αρχαίος ο 2500k. Και να τον κλοκαρεις λίγο κέρδος θα λάβεις. 

Επεξ/σία από seithan
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, MrGalaxy είπε

O επεξεργαστής σου ειναι αδυναμος για το φετινο fifa

Αρα guys το σμουθ gameplay το ξεχναω ε...; Τι θα προτεινατε εσεις οι ειδικοι, αλλον επεξεργαστη (θα δω διαφορα; λογικα θα ειναι παλιος και αυτος για να κανει ε;) αλλο πισι ή να παω 1η φορα σε κονσολα; (για ενα παιχνιδι ομως μονο - δεν ειμαι gamer - αξιζει;;;;;) Σορρυ για το οφτοπικ και ευχαριστω για τις απαντησεις σας! 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
5 ώρες πριν, Platini_Athens είπε

Eναν αρχαιο i5 2500K (χωρις να εχω ιδεα απο overclocking) ....RX 580 8G.....16G RAM

Βασικά τώρα που το σκέφτομαι ,έχεις δοκιμάσει να βάλεις όλα τα graphics settings στα low? Μπορεί να τρέχει καλά στα low. Ή τα έχεις στα high /ultra ?

Επεξ/σία από MrGalaxy
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 λεπτά πριν, Platini_Athens είπε

Αρα guys το σμουθ gameplay το ξεχναω ε...; Τι θα προτεινατε εσεις οι ειδικοι, αλλον επεξεργαστη (θα δω διαφορα; λογικα θα ειναι παλιος και αυτος για να κανει ε;) αλλο πισι ή να παω 1η φορα σε κονσολα; (για ενα παιχνιδι ομως μονο - δεν ειμαι gamer - αξιζει;;;;;) Σορρυ για το οφτοπικ και ευχαριστω για τις απαντησεις σας! 

Αν είναι να πας για αναβάθμιση στο desktop, μιλάμε για αλλαγή CPU+Motherboard+RAM, οπότε υπολόγιζε κανά 300άρι το λιγότερο. 

Για μένα αν δε καίγεσαι για αναβάθμιση του υπολογιστή, θα έλεγα να πας στο πολύ ωραίο bundle που παίζει τώρα με το Xbox Series S + Fifa 23 στα 265 ευρώ περίπου https://www.amazon.de/gp/product/B0BC2B88B9/?smid=A3JWKAKR8XB7XF&psc=1&tag=lagonika00c-21&creative=6742&language=en_GB

Θα μπορείς να το αξιοποιήσεις και με το Game Pass και με άλλα παιχνίδια αν το αποφασίσεις. 

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, MrGalaxy είπε

Βασικά τώρα που το σκέφτομαι ,έχεις δοκιμάσει να βάλεις όλα τα graphics settings στα low? Μπορεί να τρέχει καλά στα low. Ή τα έχεις στα high /ultra ?

οχι ολα low χρονια τωρα χαχαχα για περισσοτερα fps και καλα ονλαιν.

Ισως (ΧΛΩΜΟ) να γινεται...αλλα σιγουρα χτιζω στις ρυθμισεις μεσα απο την καρτα γραφικων Adrenalin Edition πως λεγεται το software.

Eχω επιλογες για αντιλαγκ, να ρυθμισω-μειωσω τα fps, ενα Radeon Enhanced Sync και το ΑΜD free synv με 3 επιλογες on off και ΑΜD optimized.

To monitor μου ειναι ενα ASUS 1ms 60Ηz αλλα αν μειωσω την αναλυση πολυ εχει και 75Hz καθως και λιγοτερα 50Ηz.

Ενας φιλος μου ειπε οτι το 19 και το 20 ειχαν καλυτερα γραφικα (οντως;;;) Αυτα μου τα ετρεχε αρκετα καλα, επαιζα δλδ... 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Platini_Athens είπε

οχι ολα low χρονια τωρα χαχαχα για περισσοτερα fps και καλα ονλαιν.

Ισως (ΧΛΩΜΟ) να γινεται...αλλα σιγουρα χτιζω στις ρυθμισεις μεσα απο την καρτα γραφικων Adrenalin Edition πως λεγεται το software.

Eχω επιλογες για αντιλαγκ, να ρυθμισω-μειωσω τα fps, ενα Radeon Enhanced Sync και το ΑΜD free synv με 3 επιλογες on off και ΑΜD optimized.

To monitor μου ειναι ενα ASUS 1ms 60Ηz αλλα αν μειωσω την αναλυση πολυ εχει και 75Hz καθως και λιγοτερα 50Ηz.

Ενας φιλος μου ειπε οτι το 19 και το 20 ειχαν καλυτερα γραφικα (οντως;;;) Αυτα μου τα ετρεχε αρκετα καλα, επαιζα δλδ... 

Το παιχνίδι έχει πολύ καλύτερα γραφικά από τις σκουπιδοεκδοσεις που έδινε τα τελευταία χρόνια στο pc .απλά είναι πολύ βαρύ και δεν έχουν κάνει καλό optimize ειδικά  ,

για όχι πολύ δυνατά μηχανήματα 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...