Προς το περιεχόμενο

FIFA 23 [PC]


Psycho_Warhead

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Προσωπικα μου τρεχει νερο, το cross-play λειτουργει αψογα και τα γραφικα σαφως ειναι αναβαθμισμενα. Μου αρεσει επισης οτι ειναι πιο βαρυ και αργο. Ευχομαι να μην το χαλασουν με τα επερχομενα updates.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 128
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

16 ώρες πριν, Platini_Athens είπε

Ενας φιλος μου ειπε οτι το 19 και το 20 ειχαν καλυτερα γραφικα (οντως;;;) Αυτα μου τα ετρεχε αρκετα καλα, επαιζα δλδ... 

Ούτε για αστείο, το φετινό FIFA είναι μεγάλη αναβάθμιση στα γραφικά την οποία αναβάθμιση είχαν οι next-gen consoles εδώ και 2 χρόνια αλλά στο PC έβγαζαν downgraded έκδοση.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, kostiger είπε

Προσωπικα μου τρεχει νερο, το cross-play λειτουργει αψογα και τα γραφικα σαφως ειναι αναβαθμισμενα. Μου αρεσει επισης οτι ειναι πιο βαρυ και αργο. Ευχομαι να μην το χαλασουν με τα επερχομενα updates.

Εντάξει αν κόσμος πάει να το παίξει ενώ έχει μπρίκια για υπολογιστή, όχι νερό θα τρέχει, σταγόνα από βρύση κουζίνας θα τους είναι.

Και εκεί έρχεται το μεγάλο ΤΙ...ο κόσμος να ζητάει αναβάθμιση μηχανής στα pc και μετά να διαμαρτύρεται που δεν τρέχει το παιχνίδι καλά γιατί δεν πιάνει τα specs.

1 ώρα πριν, Psycho_Warhead είπε

Ούτε για αστείο, το φετινό FIFA είναι μεγάλη αναβάθμιση στα γραφικά την οποία αναβάθμιση είχαν οι next-gen consoles εδώ και 2 χρόνια αλλά στο PC έβγαζαν downgraded έκδοση.

αυτό^
ο φίλος σου @Platini_Athens ίσως δε βλέπει καλά, αλλά τον αγαπάμε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, xtrmsnpr είπε

Εντάξει αν κόσμος πάει να το παίξει ενώ έχει μπρίκια για υπολογιστή, όχι νερό θα τρέχει, σταγόνα από βρύση κουζίνας θα τους είναι.

Και εκεί έρχεται το μεγάλο ΤΙ...ο κόσμος να ζητάει αναβάθμιση μηχανής στα pc και μετά να διαμαρτύρεται που δεν τρέχει το παιχνίδι καλά γιατί δεν πιάνει τα specs.

αυτό^
ο φίλος σου @Platini_Athens ίσως δε βλέπει καλά, αλλά τον αγαπάμε.

Μεχρι περυσι ετρεχε και με hardware 10ετιας. Και πολυ αργησαν να δωσουν τη next-gen κοινως, οσο κι αν ειναι (δυστυχως) δυσκολη περιοδος για αναβαθμισεις για τον πολυ κοσμο.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 ώρες πριν, kostiger είπε

Μεχρι περυσι ετρεχε και με hardware 10ετιας. Και πολυ αργησαν να δωσουν τη next-gen κοινως, οσο κι αν ειναι (δυστυχως) δυσκολη περιοδος για αναβαθμισεις για τον πολυ κοσμο.

Ε αφού φάγανε το κράξιμο του αιώνα και αφού  σπρόξανε τις νέες κονσόλες 2 χρόνια, το έφεραν και στο pc.

Όμως ας αποφασίσουμε τι θέλουμε όμως, νέα μηχανή γραφικών ή την αρχαία για να γκαρίζουμε ότι τα γραφικά είναι αρχαία;

Επεξ/σία από xtrmsnpr
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Στις 4/10/2022 στις 12:22 ΜΜ, xtrmsnpr είπε

Εντάξει αν κόσμος πάει να το παίξει ενώ έχει μπρίκια για υπολογιστή, όχι νερό θα τρέχει, σταγόνα από βρύση κουζίνας θα τους είναι.

Και εκεί έρχεται το μεγάλο ΤΙ...ο κόσμος να ζητάει αναβάθμιση μηχανής στα pc και μετά να διαμαρτύρεται που δεν τρέχει το παιχνίδι καλά γιατί δεν πιάνει τα specs.

αυτό^
ο φίλος σου @Platini_Athens ίσως δε βλέπει καλά, αλλά τον αγαπάμε.

Δεν εχω φυσικα την απαιτηση να τρεχει στο 10ετιας πισακι μου.

Απλα επειδη δεν ειμαι gamer (δεν ασχολουμαι με αλλους τιτλους παιχνιδιων) και δεν υπαρχει αναγκη να παρω ΑΛΛΟ πισι (αναβαθμιση αλλη δεν χωραει σε αυτο που εχω).... εφαγα ηττα με την αγορα του φιφα 23 στο PC και προσπαθησα αρκετα μεσω settings μπας και καταφερω κατι.

Οταν λεω ''φιλος'' εννοω καποιος gamer (δεν τον γνωριζω προσωπικα) απο το ΑΛΛΟ φορουμ οπου γραφουμε για το παιχνιδι μας (το φιφα).

Εννοειται και μενα μου φανηκε περιεργο αυτο που εγραψε.

Αυτα.

EDIT: Eπειδη μου αρεσει να βοηθαω, οσοι gamers του φιφα 23 με καρβουνια PC αντιμετωπιζετε θεματακια στο gameplay, δοκιμαστε τα settings που κατεληξα (μετα απο πολλες δοκιμες) στις παρακατω φωτο (ελπιζω να ανοιγουν)

https://postimg.cc/r0qjPt7g

https://postimg.cc/ZvRcTzbd

Lock στα 60fps in game με ολα LOW και αναλυση 800Χ600 60Hz.

Προς το παρον ολα δειχνουν οτι θα βγει κι αυτη η χρονια με την υπαρχουσα τεχνολογια χε χε.

H dev 6 ειναι κοντα παρολο ενα μικρο input lag που υπαρχει και με δυσκολευει θα ελεγα στο παιχνιδι μου. 

Eπειδη δηλωνω ασχετος στο θεμα ρυθμισεων ΑΝ εχετε να μου προτεινετε κατι καλυτερο στα settings let me know!

Επεξ/σία από Platini_Athens
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Καλησπέρα

βρήκα τυχαία την συζήτηση σας και ήθελα να ρωτησω αν μπορει καποιος να μας βοηθήσει. Αν ειναι ασχετο μη με βρισετε 😬

Πήρα το fifa23 δωρο απο Κωτσοβολο, το κατεβαζει στο pc και δεν παιζει. Το pc ειναι δυνατό ειναι οκ εχει μνημες γραφικα κτλ. Κατι άλλο φταιει. Πήγε να απενεργοποιησει τι αντιτσιτ αν το λεω σωστά αλλα δεν τα κατάφερε...δεν τον αφηνει να προχωρησει. Σας έχει τύχει;

Κάθε συμβουλή ειναι πολίτιμη.

Ευχαριστώ πολύ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Κάποιες φόρες και σε μένα κολλάει με το anticheat στην αρχή και δεν αρχίζει καν το παιχνίδι.

Δοκίμασα ξανά ή κάνε restart το ΕΑ app.

Είναι θέμα του παιχνιδιού, λογικά θα λυθεί κάποια στιγμή..

 

Επεξ/σία από Despotas
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 παιχνιδια στο co op...2 νικες και 2 φορες το ιδιο message: Υοu have forfeited μπλα μπλα... τα ματς σαν να μην εγιναν ποτε (δεν μας χρεωσε ηττα αλλα ουτε πηραμε τη νικη, εννοειται ΔΕΝ πατησαμε - καναμε κατι εμεις).

Καλο το anticheat ΕΑ, ευχαριστουμε πολυ!  😂

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
51 λεπτά πριν, Inler είπε

Ωχ πάλι τα ίδια θα κερδίζουμε και θα κάνουν quit και δεν θα μας πιστώνεται νίκη? 

 

Eλπιζω πως οχι.... στο 1vs1 δεν μου εχει τυχει. Στο co op δεν μπορουμε να καταλαβουμε τι ηταν αυτο σε 2 σερι ματς!!!! Μαλιστα δεν μας εβγαζε με ποιους παιξαμε μια που κοιταξαμε μετα... που βλεπεις πχ τα nick names και την εθνικοτητα.

2 νικες καναμε και πηραμε τα...

Επεξ/σία από Platini_Athens
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φίλοι  καλησπέρα  μετά  την  εγκατάσταση  του  παιχνιδιού  και  ενώ  τρέχω  κανονικά  τα  πάντα  από  FIFA  κλπ  ΕΑ 

μου  βγάζει  τα  παρακάτω  μηνύματα

Θα  εκτιμούσα  τη  βοήθειά  σας  

  1938309063_1.jpg.f2f6c47285985f446ee4277e1010f078.jpg607016002_2.jpg.2af2e75175fa71bf83b165e6e70bb968.jpg1058078024_3.jpg.0b25f66c51f22f6d87f2ca6c6dfabf46.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δυστυχώς  δεν  έχω  βγάλει  άκρη   ...το  παιχνίδι  αρνείται  να  τρέξει  ...παρόλο  που  στο  ΒΙΟΣ  είναι  ενεργοποιημένη  η  διαδικασία  ασφαλής  εκκίνησης  ...

Το  μήνυμα  ίδιο 

1676950631_1.jpg.2e08927af862423d6233d0d762fc22fc.jpg

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...