Προς το περιεχόμενο

Εναλλακτικοί πάροχοι ενέργειας (αποκλειστικά και μόνο)


korakios

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
16 λεπτά πριν, nick_81 είπε

Σε άλλα νέα η volton που με πήρε σήμερα για αντιπροσφορά για να παραμείνω ΔΕΝ μου είπε για +500 kwh αλλά κάτι για κλιδωμένες τιμές στο κίτρινο κτλ. Οπότε το 500+500 που κάνατε πολλοί μάλλον δεν υφίσταται πλέον. 

δεν υπάρχει αντιπροσφορά μιας και δεν μπορείς να παραμείνεις

Ήδη έφυγες (έγινε το αίτημα στο ΔΕΔΔΗΕ απο τον άλλο πάροχο και το είδαν) γιαυτό και σε πήραν τηλ

Αν γυρίσεις θα είσαι νέος πελάτης (με τα 500kw δώρου)  , αλλά εννοείται αν έκανες σε άλλον πάροχο αίτηση που έχει δώρα , κάθεσαι εκεί μέχρι να τα εξαντλήσεις

4 λεπτά πριν, gmik είπε

Πω ατυχία, είμαι τώρα Ελπε. και πρέπει να αλλάξω...ίσως πάω Volton για ένα μήνα και μετά πάλι αλλαγή...

καλύτερα Ήρων , τσιμπάς και το 50ρικο ανα παροχή στο Generous (κοιτάς όρους όμως μήπως έχουν τίποτε περίεργο) . Το καλό με τον Ήρων είναι οτι στο myheron μπορείς να βγάλεις βεβαίωση εκπροσώπησης ωστε να μην περιμένεις λογαριασμό στην επιστροφή για ελπέδισον

Επίσης στον Ήρων επιμένεις για 20€ δώρου για κάθε επιπλέον παροχή (4)

Όμως κινήσου γρήγορα

Επεξ/σία από korakios
  • Like 6
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 32,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • korakios

    5721

  • ekrepali

    2158

  • doomnx

    1232

  • takoulou

    668

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

1 hour ago, Captain_AMeAKA said:

όχι, myrae έκανα επανειλημμένα αίτημα με παρέπεμψαν απο την elpe στην τράπεζα, η τράπεζα δεν το βρίσκει, κουκουρούκου εχω ασχοληθεί πάρα πολύ με το ζήτημα.

Δοκίμασε και μέσω Γενικής Γραμματείας Εμπορίου  https://kataggelies.mindev.gov.gr/καταγγελία/ελλάδα/καταναλωτικά/ηλεκτρική-ενέργεια-φυσικό-αέριο/

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα στην παρέα.

Προσφορές Ελπεντισον από το κονέ μου για περιορισμένο αριθμό παροχών.

Smart 2*15€ στο λογαριασμό+50€ go4more+40€ Σκλαβενίτης

Smart up 50€ go4more + 40€ Σκλαβενίτη.

Όποιος ενδιαφέρεται μπορεί να μου στείλει πμ με ονοματεπώνυμο και ένα κινητό 🤓 

  • Like 5
  • Thanks 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα παίδες.
Θέλω λίγο τα φώτα σας γιατί κάτι δε μου πάει καλά με τον τελευταίο εκκαθαριστικό.
Έχω το ΗΡΩΝ GENEROUS GUARANTEE B (ΗΡΩΝ GENEROUS GUARANTEE HOME) και μου ήρθε πιο φουσκωμένος απ όσο περίμενα ενώ έχω κάνει την ίδια κατανάλωση. Δεν ξέρω αν έχει γίνει και κάποιο λάθος δηλαδή.
Κάθε μήνα κάνω καταμέτρηση οπότε πληρώνω, όπως το ονομάζουν, "έναντι με μέτρηση"
Παρακάτω έχω τον πίνακα που κρατάω τις μετρήσεις και το τελικό ποσό πληρωμής κάθε μήνα.
Παρακαλώ δείτε το λίγο και πείτε μου αν δικαιολογείται το τελικό ποσό σε σχέση με τα προηγούμενα.

Spoiler

Screenshot2024-05-15135914.png.b01f7b82d5e0fcb3625d2bf0d92dad03.png

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 λεπτά πριν, ANTONIOS67 είπε

Καλησπέρα στην παρέα.

Προσφορές Ελπεντισον από το κονέ μου για περιορισμένο αριθμό παροχών.

Smart 2*15€ στο λογαριασμό+50€ go4more+40€ Σκλαβενίτης

Smart up 50€ go4more + 40€ Σκλαβενίτη.

Όποιος ενδιαφέρεται μπορεί να μου στείλει πμ με ονοματεπώνυμο και ένα κινητό 🤓 

Τι εννοείς 50€ go4more?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
6 λεπτά πριν, ANTONIOS67 είπε

Σου πιστώνονται πόντοι αξίας 50€ στην κάρτα της εθνικής τράπεζας.

Δηλαδή εφόσον 2.000 πόντοι είναι 5 , μιλάμε για 20.000 πόντους. Χρειάζεται κάτι άλλο ως προς αυτό? Π.χ. πάγια εντολή ή απλά δίνεις τον αριθμό πιστωτικής κάρτας? Και επίσης υπάρχει κάτι σαν ελάχιστη διάρκεια παραμονής ώστε να μην ζητηθούν πίσω ή επειδή αργούν να πιστωθούν όλα αυτά μη χαθούν?

Έλαβα προχθες λογαριασμό ήρων έναντι όπου μου έχει μπει το bonus των 50 ευρώ. Αν φύγω τώρα που τον πλήρωσα (λήξη πληρωμής 29/05), υπάρχει περίπτωση το bonus να πρέπει να επιστραφεί (δε ξέρω αν παίζει ρόλο το έναντι) ή άπαξ και εκδόθηκε λογαριασμός που το περιέχει άρα τέλος?

Επεξ/σία από skylouros
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, ekrepali είπε

Το go4more είναι ό,τι χειρότερο από άποψη απόδοσης, θυμάμαι συμφορουμητες πάλευαν μέσω ΡΑΕ μετά από 4 μήνες. 

Για μένα η elpe μπαίνει σε μαύρη λίστα εκτός κι αν βγάλει κάνα φτηνό smart up για καλοκαίρι.

 

Έτσι είναι. Και εγώ ήμουν ένας από αυτούς που ταλαιπωρήθηκα  πολύ για να πάρω τους πόντους στο 5μήνο. Από την άλλη δύο άλλες  παροχές συγγενικών προσώπων που έστειλα στην ΕΛΠΕ πήραν τους πόντους τον πρώτο μήνα. Το γιατί δεν το έμαθα ποτέ. Αλλά εικάζω ότι ήταν θέμα Εθνικής τράπεζας. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, Captain_AMeAKA είπε

όχι, myrae έκανα επανειλημμένα αίτημα με παρέπεμψαν απο την elpe στην τράπεζα, η τράπεζα δεν το βρίσκει, κουκουρούκου εχω ασχοληθεί πάρα πολύ με το ζήτημα.

 Η τραπεζα φταιει, ανοιξε αιτημα στο τμημα παραπονων της εθνικης ηλεκτρονικα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, Captain_AMeAKA είπε

όχι, myrae έκανα επανειλημμένα αίτημα με παρέπεμψαν απο την elpe στην τράπεζα, η τράπεζα δεν το βρίσκει, κουκουρούκου εχω ασχοληθεί πάρα πολύ με το ζήτημα.

Έκανες αυτό που λέγαμε τότες; να κάνεις αποσύνδεση την κάρτα από το app και να την ξανά βάλεις; πολλά άτομα που το κάνανε είχαν πει ότι περάστηκαν 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
22 ώρες πριν, gmik είπε

Αν σταματήσω τον τουρισμό που να πήγαινα για πιο μόνιμα με αυτές τις χρεώσεις?

Για 100-150kWh/παροχή θα μπορούσες να πας ΗΡΩΝ με 50€ δώρο ανά παροχή

ή Ζενίθ στο Home more με πολύ χαμηλή τιμή και δώρο 5€ το μήνα (στην ουσία μηδενίζει το πάγιο)

Επεξ/σία από bilham
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η elpedison όταν κάνουμε πληρωμή μέσω του myelpedison αποστείλει κάποια απόδειξη πληρωμής στο email σας, τι αποδεικτικό πληρωμής έχουμε εκτός από την τράπεζα μας;

Έκανα αίτηση στην Ηρών και μου ζητάνε απόδειξη πληρωμής και λένε ότι ίσως απορριφθεί η αίτηση λόγο ότι τους έστειλα copy/paste την πληρωμής από την τράπεζα Πειραιώς (απο το app της Πειραιώς δεν επιτρέπει screenshot της συναλλαγής)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 λεπτά πριν, prefuse είπε

Η elpedison όταν κάνουμε πληρωμή μέσω του myelpedison αποστείλει κάποια απόδειξη πληρωμής στο email σας, τι αποδεικτικό πληρωμής έχουμε εκτός από την τράπεζα μας;

Έκανα αίτηση στην Ηρών και μου ζητάνε απόδειξη πληρωμής και λένε ότι ίσως απορριφθεί η αίτηση λόγο ότι τους έστειλα copy/paste την πληρωμής από την τράπεζα Πειραιώς (απο το app της Πειραιώς δεν επιτρέπει screenshot της συναλλαγής)

Υπάρχει δυνατότητα να το κάνεις και pdf. Ψαξτο λίγο. Και εγώ χρειαζόμουν για κάτι άλλο και λίγο έφαγα κάνα 14λεπτο να το βρω. Από pc είναι πιο εύκολο. 

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
19 λεπτά πριν, prefuse είπε

Έκανα αίτηση στην Ηρών και μου ζητάνε απόδειξη πληρωμής και λένε ότι ίσως απορριφθεί η αίτηση λόγο ότι τους έστειλα copy/paste την πληρωμής από την τράπεζα Πειραιώς (απο το app της Πειραιώς δεν επιτρέπει screenshot της συναλλαγής)

Δεν γίνεται screenshot αλλά μπορείς να κάνεις κοινοποίηση το αρχείο πχ σε email ή στον εσωτερικό χώρο της συσκευής

Εν τω μεταξύ φαίνεται ότι οι τιμές θα ανέβουνε τον Ιούνιο και αυτό από ότι ακούω μπορεί να ανεβάσει τις τιμές και στα μπλε τιμολόγια...

https://energypress.gr/news/erhetai-ayxisi-sta-timologia-reymatos-ton-ioynio-ta-minymata-tis-hondremporikis-agoras

https://energypress.gr/news/poy-ofeiletai-i-ayxisi-stis-times-hondrikis-sto-reyma

Επεξ/σία από bilham
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

19 λεπτά πριν, bilham είπε

Δεν γίνεται screenshot αλλά μπορείς να κάνεις κοινοποίηση το αρχείο πχ σε email ή στον εσωτερικό χώρο της συσκευής

Εν τω μεταξύ φαίνεται ότι οι τιμές θα ανέβουνε τον Ιούνιο και αυτό από ότι ακούω μπορεί να ανεβάσει τις τιμές και στα μπλε τιμολόγια...

https://energypress.gr/news/erhetai-ayxisi-sta-timologia-reymatos-ton-ioynio-ta-minymata-tis-hondremporikis-agoras

https://energypress.gr/news/poy-ofeiletai-i-ayxisi-stis-times-hondrikis-sto-reyma

αναμενόμενο , κάθε έτος ίδια φάση , τέλη Μαρτίου μέχρι αρχές Ιουνίου είναι η νεκρή περίοδος με τις χαμηλότερες τιμές , δε θα μου κάνει εντύπωση να ανεβάσουν τα σταθερά

πάντως όπως δείχνει η φάση καλά πάει ο τουρισμός

2 ώρες πριν, skylouros είπε

Έλαβα προχθες λογαριασμό ήρων έναντι όπου μου έχει μπει το bonus των 50 ευρώ. Αν φύγω τώρα που τον πλήρωσα (λήξη πληρωμής 29/05), υπάρχει περίπτωση το bonus να πρέπει να επιστραφεί (δε ξέρω αν παίζει ρόλο το έναντι) ή άπαξ και εκδόθηκε λογαριασμός που το περιέχει άρα τέλος?

και να έφευγες πριν βγει ο λογαριασμός , πάλι θα έμπαινε το 50ρικο

2 ώρες πριν, ANTONIOS67 είπε

Καλησπέρα στην παρέα.

Προσφορές Ελπεντισον από το κονέ μου για περιορισμένο αριθμό παροχών.

Smart 2*15€ στο λογαριασμό+50€ go4more+40€ Σκλαβενίτης

Smart up 50€ go4more + 40€ Σκλαβενίτη.

Όποιος ενδιαφέρεται μπορεί να μου στείλει πμ με ονοματεπώνυμο και ένα κινητό 🤓 

σούπερ προσφορά , καλή φάση , κρίμα που με έπιασε ήδη στην ελπέ

@GREGORYMO ξύπνα , θα τα χάσεις και πάλι για μετρητές , τέλη και ότι άσχετο σου έρθει στο κεφάλι θα ποστάρεις

  • Like 2
  • Thanks 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...