Προς το περιεχόμενο

LG OLED55C11LB και επέκταση εγγύησης


kirmis
Μετάβαση στην απάντηση Απαντήθηκε από malias4,

Προτεινόμενες αναρτήσεις

12 λεπτά πριν, greekfragma είπε

Η ΠΟΛΩΝΙΑ ΕΙΝΑΙ ΣΤΗΝ ΕΥΡΩΠΑΚΗ ΕΝΩΣΗ

Η ΤΗΛΕΟΡΑΣΗ ΣΟΥ ΕΙΝΑΙ ΕΙΣΑΓΩΓΗ ΑΠΟ ΠΟΛΩΝΙΑ

Η LG ΣΟΥ ΑΠΑΝΤΗΣΕ ΓΕΝΙΚΑ ΓΙΑ ΕΚΤΟΣ ΕΕ ΤΟ ΦΥΣΙΟΛΟΓΙΚΟ.

1 + 1 = 2   όχι 3.

 

ΒΑΛΕ ΤΟ ΣΕΙΡΙΑΚΟ ΣΤΟ SITE KAI ΠΕΣ ΜΑΣ

Ok, καλά μέχρι εδώ. Είναι όπως σίγουρο πως από την χώρα παραγωγής έγινε απευθείας και η εισαγωγή της στην Ελλάδα?  

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 43
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Just now, kirmis said:

Ok, καλά μέχρι εδώ. Είναι όπως σίγουρο πως από την χώρα παραγωγής έγινε απευθείας και η εισαγωγή της στην Ελλάδα?  

 

ΑΝ ΒΑΛΕΙΣ ΤΟ ΣΕΙΡΙΑΚΟ ΤΗΣ ΤΗΛΕΟΡΑΣΗΣ ΠΟΥ ΑΓΟΡΑΣΕΣ ΣΤΟ SITE ΤΗΣ LG ΘΑ ΣΟΥ ΛΥΘΕΙ Η ΑΠΟΡΙΑ.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 λεπτά πριν, greekfragma είπε

 

ΑΝ ΒΑΛΕΙΣ ΤΟ ΣΕΙΡΙΑΚΟ ΤΗΣ ΤΗΛΕΟΡΑΣΗΣ ΠΟΥ ΑΓΟΡΑΣΕΣ ΣΤΟ SITE ΤΗΣ LG ΘΑ ΣΟΥ ΛΥΘΕΙ Η ΑΠΟΡΙΑ.

Εχω λιγη μυωπια ,μπορεις σε παρακαλω να μεγαλωσεις λιγο τα μικρα γραμματα που εβαλες;

Α επισης αν η Ρωσια κανει εισβολη στη Πολωνια θα θεωρειται ακομα εντος ΕΕ;Μη κανω επεκταση και στα 3 χρονια βγει η Πολωνια εκτος ΕΕ και μου πει η LG οτι δεν ισχυει η εγγυηση,

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω παντως για πλακα εκανα προσπαθεια να βαλω το serial μου κ περναει κανονικα μετα εβαλα ενα serial number ασχετο κ παλι περναει κανονικα αρα οτι κ να βαλεις εκει παλι θα σε αφησει να πληρωσεις .. αρα απο το site της lg δεν βγαζεις ακρη 🤣

Εννοω δεν κανει καποιο ελεγχο σαρωση να δει το μοντελο οτι πχ ειναι τουρκικο η πορτογαλια η αμερικη

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 minutes ago, malias4 said:

Εγω παντως για πλακα εκανα προσπαθεια να βαλω το serial μου κ περναει κανονικα μετα εβαλα ενα serial number ασχετο κ παλι περναει κανονικα αρα οτι κ να βαλεις εκει παλι θα σε αφησει να πληρωσεις .. αρα απο το site της lg δεν βγαζεις ακρη 🤣

Εννοω δεν κανει καποιο ελεγχο σαρωση να δει το μοντελο οτι πχ ειναι τουρκικο η πορτογαλια η αμερικη

από Ολλανδία έκανες τις δοκιμές; 🤧

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
11 λεπτά πριν, malias4 είπε

Εγω παντως για πλακα εκανα προσπαθεια να βαλω το serial μου κ περναει κανονικα μετα εβαλα ενα serial number ασχετο κ παλι περναει κανονικα αρα οτι κ να βαλεις εκει παλι θα σε αφησει να πληρωσεις .. αρα απο το site της lg δεν βγαζεις ακρη 🤣

Εννοω δεν κανει καποιο ελεγχο σαρωση να δει το μοντελο οτι πχ ειναι τουρκικο η πορτογαλια η αμερικη

Αυτό έχω γράψει 3 φορές στο φίλο πάνω με την πρεσβυωπία αλλα δεν λέει να καταλάβει 

Επεξ/σία από kirmis
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, greekfragma είπε

από Ολλανδία έκανες τις δοκιμές; 🤧

Οχι ρε Ελλαδα ειμαι ! Εφυγα απο Ολλανδια εδω κ καμποσα χρονια

Αρα πχ κανοντας επεκταση εγγυησης απο το site εδω https://www.service-lg.com/lg/Welcome?l=el-GR οτι κ να βαλεις σαν serial number το δεχεται αρα δεν βγαζεις ακρη απο εκει. 

9A6013CD-688A-4DAD-89F3-DE9158D12FE9.jpeg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Λύση
Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Λοιπον επιστρεφω στο θεμα αν κ δεν με καιει εμενα προς το παρων απλα να δωσω φως στην ομιχλη 😄 

Εστειλα ενα μεηλ στην lg hellas κ τους ειπα τα παραπανω και εδω η απαντηση . 
 

Αρα αφου η τβ ειναι απο Πολωνια κ το μοντελο Πολωνικο αρα μεσα στην ΕΕ απλα ακολουθουμε το συνδεσμο κ δηλωνουμε μονοι μας τα στοιχεια το serial κτλ της tv και ολα καλα. Μια χαρα θα ισχυει η εγγυηση !

 

65129A64-7ADB-403C-A70C-38690B401B26.jpeg

Επεξ/σία από malias4
  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ελα τωρα κ εσυ , απλα το αλλο παλικαρι μπερδευτηκε επειδη μιλησε με lg hellas στο τηλ κ του ειπαν αλλα νταλων

Επεξ/σία από malias4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 minute ago, malias4 said:

Αρα αφου η τβ ειναι απο Πολωνια κ το μοντελο Πολωνικο αρα μεσα στην ΕΕ απλα ακολουθουμε το συνδεσμο κ δηλωνουμε μονοι μας τα στοιχεια το serial κτλ της tv και ολα καλα. Μια χαρα θα ισχυει η εγγυηση !

Jimmy Fallon Yes GIF by The Tonight Show Starring Jimmy Fallon

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 λεπτά πριν, malias4 είπε

Λοιπον επιστρεφω στο θεμα αν κ δεν με καιει εμενα προς το παρων απλα να δωσω φως στην ομιχλη 😄 

Εστειλα ενα μεηλ στην lg hellas κ τους ειπα τα παραπανω και εδω η απαντηση . 
 

Αρα αφου η τβ ειναι απο Πολωνια κ το μοντελο Πολωνικο αρα μεσα στην ΕΕ απλα ακολουθουμε το συνδεσμο κ δηλωνουμε μονοι μας τα στοιχεια το serial κτλ της tv και ολα καλα. Μια χαρα θα ισχυει η εγγυηση !

 

65129A64-7ADB-403C-A70C-38690B401B26.jpeg

Ευχαριστώ πολύ @malias4 για το χρόνο σου και για τη βοήθεια σου!

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, greekfragma είπε

ΑΠΟΚΛΕΙΕΤΑΙ!!!!

ΑΦΟΥ ΤΟ ΦΟΡΤΗΓΟ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΜΗ ΞΕΚΙΝΗΣΕ ΑΠΟ ΠΟΛΩΝΙΑ ΚΑΙ ΝΑ ΠΕΡΑΣΕ ΑΠΟ ΧΩΡΑ ΕΚΤΟΣ ΕΕ

star trek GIF

Αυτό που εξακολουθείς να μην καταλαβαίνεις, είναι πως δεν είναι απόλυτο η χώρα κατασκευής της να είναι και η χώρα εισαγωγής!

Μάλλον αν στο γράψω με κεφαλαία τότε να το κατανοήσεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η συλλογιστική σου είναι εξαρχής λάθος και ενώ στα λέμε από την αρχή επιμένεις να ψειρίζεις τη μαϊμού.

Στο άλλο θρεντ αναγράφεται ξεκάθαρα οτι οι C11 που έφερε το Electroholic είναι εισαγωγή Πολωνίας και γράφει κιόλας μέλος οτι έκανε κανονικά επέκταση εγγύησης μέσω του link. Εσύ όμως με ένα γενικό τηλέφωνο στην LG πήρες πληροφορίες οτι δεν υπάρχει επέκταση αν είναι από χώρα εκτός ΕΕ....δηλάδη ΔΕ ΣΟΥ ΕΙΠΕ κάτι ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ ή κάτι ΔΙΑΦΟΡΕΤΙΚΟ.

Σου είπε το ΝΟΜΙΜΟ και ΛΟΓΙΚΟ. 

Και μας έχεις ταράξει σε θέματα και υποθέματα για το αν σε καλύπτει η εγγύηση και αν είναι παραεισαγωγή η τηλεόρασή σου αγορασμένη από το ΙΔΙΟ κατάστημα και των υπολοίπων με την επέκταση, και με τον ΙΔΙΟ ΕΥΡΩΠΑΙΚΟ σειριακό ΠΟΛΩΝΙΑΣ.

Και αφού εξαντλήσαμε 10φορές να στο εξηγήσουμε με όμορφο τρόπο και να βάλεις το ρημαδο-σειριακό σου στο site της LG για επέκταση ΕΠΙΜΕΝΕΙΣ.

Ε κάπου ώπα. 2πλό καρμπιρατέρ.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...