Προς το περιεχόμενο

LG OLED55C11LB και επέκταση εγγύησης


kirmis
Μετάβαση στην απάντηση Απαντήθηκε από malias4,

Προτεινόμενες αναρτήσεις

11 λεπτά πριν, greekfragma είπε

Η συλλογιστική σου είναι εξαρχής λάθος και ενώ στα λέμε από την αρχή επιμένεις να ψειρίζεις τη μαϊμού.

Στο άλλο θρεντ αναγράφεται ξεκάθαρα οτι οι C11 που έφερε το Electroholic είναι εισαγωγή Πολωνίας και γράφει κιόλας μέλος οτι έκανε κανονικά επέκταση εγγύησης μέσω του link. Εσύ όμως με ένα γενικό τηλέφωνο στην LG πήρες πληροφορίες οτι δεν υπάρχει επέκταση αν είναι από χώρα εκτός ΕΕ....δηλάδη ΔΕ ΣΟΥ ΕΙΠΕ κάτι ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ ή κάτι ΔΙΑΦΟΡΕΤΙΚΟ.

Σου είπε το ΝΟΜΙΜΟ και ΛΟΓΙΚΟ. 

Και μας έχεις ταράξει σε θέματα και υποθέματα για το αν σε καλύπτει η εγγύηση και αν είναι παραεισαγωγή η τηλεόρασή σου αγορασμένη από το ΙΔΙΟ κατάστημα και των υπολοίπων με την επέκταση, και με τον ΙΔΙΟ ΕΥΡΩΠΑΙΚΟ σειριακό ΠΟΛΩΝΙΑΣ.

Και αφού εξαντλήσαμε 10φορές να στο εξηγήσουμε με όμορφο τρόπο και να βάλεις το ρημαδο-σειριακό σου στο site της LG για επέκταση ΕΠΙΜΕΝΕΙΣ.

Ε κάπου ώπα. 2πλό καρμπιρατέρ.

 

Το ότι έχει φέρει το Electroholic C11 εισαγωγή απο Πολωνία δεν πάει να πεί πως δεν μπορεί να φέρνει παράλληλα και παρεισαγωγή! ! !

Καθώς λοιπόν στο site της LG μπορείς να κάνεις registration οτιδήποτε (και να μην σε καλύψουν τελικά στο μέλλον αν είναι εισαγωγή εκτός Ε.Ε.), γι αυτό το λόγο ψάχνομαι.

 Όλες σου οι απαντήσεις είναι αστείες, γράφεις και με caps. 2 φορές αστείος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 43
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Για την ιστορία του θέματος, εν τέλει πήρα απάντηση απο το κατάστημα πως η χώρα εισαγωγής είναι η Ουγγαρία. 

Οπότε προσώρησα στην επέκταση της εγγύησης (μέσω του site της LG) και..... καλή μου τύχη 🤞🤞

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 11/8/2022 στις 9:32 ΜΜ, kirmis είπε

Για την ιστορία του θέματος, εν τέλει πήρα απάντηση απο το κατάστημα πως η χώρα εισαγωγής είναι η Ουγγαρία. 

Οπότε προσώρησα στην επέκταση της εγγύησης (μέσω του site της LG) και..... καλή μου τύχη 🤞🤞

Σου ηρθε καποιο εγγραφο ; Πχ με μεηλ η θα σου στειλουν κατι να πιστοποιει την επεκταση εγγυησης;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 14/8/2022 στις 7:47 ΠΜ, malias4 είπε

Σου ηρθε καποιο εγγραφο ; Πχ με μεηλ η θα σου στειλουν κατι να πιστοποιει την επεκταση εγγυησης;

Ναι, ήρθε με email η επέκταση εγγύησης και στους όρους αναφέρει μεταξύ των άλλων πως:

- Το παρόν έγγραφο αντικαθιστά ή ακυρώνει όλα τα προηγούμενα έγγραφα εγγύησης.

image.png.d4276c9df48da9c6a66c4e88731afc5d.png

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, kirmis είπε

Ναι, ήρθε με email η επέκταση εγγύησης και στους όρους αναφέρει μεταξύ των άλλων πως:

- Το παρόν έγγραφο αντικαθιστά ή ακυρώνει όλα τα προηγούμενα έγγραφα εγγύησης.

image.png.d4276c9df48da9c6a66c4e88731afc5d.png

Aρα μια χαρα ολα καλα ! Αχρειαστη να σου ειναι φιλε μου. Και εγω σε κανα χρονο θα την κανω 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όλη αυτή η φασαρία, για να αγοράσετε ... ασφάλιση για την τηλεόραση;
Όταν πήρα την OLED (απο μεγάλο κατάστημα) λύσσαξαν οι πωλητές να πάρω και την επέκταση ... σιγά μην έδινα 150 ευρώ για να ασφαλίσω κάτι που πήρα 1000 ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 ώρες πριν, hln3 είπε

Όλη αυτή η φασαρία, για να αγοράσετε ... ασφάλιση για την τηλεόραση;
Όταν πήρα την OLED (απο μεγάλο κατάστημα) λύσσαξαν οι πωλητές να πάρω και την επέκταση ... σιγά μην έδινα 150 ευρώ για να ασφαλίσω κάτι που πήρα 1000 ...

To 2018 έδωσα 150€ για επέκταση σε QLED 1000€ και το 2022 που χάλασε πήρα πιστωτικό 1000€. Nuff said.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 ώρες πριν, hln3 είπε

Όλη αυτή η φασαρία, για να αγοράσετε ... ασφάλιση για την τηλεόραση;
Όταν πήρα την OLED (απο μεγάλο κατάστημα) λύσσαξαν οι πωλητές να πάρω και την επέκταση ... σιγά μην έδινα 150 ευρώ για να ασφαλίσω κάτι που πήρα 1000 ...

Και εγω τις θεωρω κοροιδια τις εξτρα εγγυησεις συνηθως, αλλα σε τετοιου ειδους τηλεοραση θα τη κανω.

Ετσι οπως ειναι τα ηλεκτρονικα πλεον οτιδηποτε αντεξει περα απο 3-4 χρονια ειναι θαυμα.Ε οταν εχεις δωσει 1 χιλιαρικο ομως ,θα το κλαις...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 ώρες πριν, bill_viper είπε

To 2018 έδωσα 150€ για επέκταση σε QLED 1000€ και το 2022 που χάλασε πήρα πιστωτικό 1000€. Nuff said.

Είσαι ένας από τους λίγους που τους βγήκε το στοίχημα και πήρες 850 ευρώ.
Αν κατά μέσο όρο έμπαιναν μέσα, τι λες, θα συνέχιζαν να το προσφέρουν;

 

 

2 ώρες πριν, Dantε είπε

Και εγω τις θεωρω κοροιδια τις εξτρα εγγυησεις συνηθως, αλλα σε τετοιου ειδους τηλεοραση θα τη κανω.

Ετσι οπως ειναι τα ηλεκτρονικα πλεον οτιδηποτε αντεξει περα απο 3-4 χρονια ειναι θαυμα.Ε οταν εχεις δωσει 1 χιλιαρικο ομως ,θα το κλαις...

Δεν μου έχει χαλάσει πότε τηλεόραση σε λιγότερο από εφτά χρόνια, ούτε ξέρω και κανέναν που να έχει παθε το ίδιο. Μιλάμε για τα καλά brands πάντα.
Γενικά είναι σπάνια περίπτωση να σου χαλάσει τηλεόραση εντός του διαστήματος που δίνουν.
Το ότι εδώ στα φόρουμ διαβάζεις αυτές τις περιπτώσεις δεν λέει κάτι - αυτοί που είχαν πρόβλημα θα γράψουν, αυτοί που δεν είχαν, δεν θα γράψουν τίποτα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 ώρες πριν, hln3 είπε

Είσαι ένας από τους λίγους που τους βγήκε το στοίχημα και πήρες 850 ευρώ.
Αν κατά μέσο όρο έμπαιναν μέσα, τι λες, θα συνέχιζαν να το προσφέρουν;

 

 

Δεν μου έχει χαλάσει πότε τηλεόραση σε λιγότερο από εφτά χρόνια, ούτε ξέρω και κανέναν που να έχει παθε το ίδιο. Μιλάμε για τα καλά brands πάντα.
Γενικά είναι σπάνια περίπτωση να σου χαλάσει τηλεόραση εντός του διαστήματος που δίνουν.
Το ότι εδώ στα φόρουμ διαβάζεις αυτές τις περιπτώσεις δεν λέει κάτι - αυτοί που είχαν πρόβλημα θα γράψουν, αυτοί που δεν είχαν, δεν θα γράψουν τίποτα.

1000€ πιστωτικό έγραψα, όχι 850€. Και με 1000€ επιπλέον πήγα σε 65αρα C1 (περιλαμβάνει πάλι επέκταση εγγύησης 5ετη αξίας 200€). Αν δεν είχα κάνει την επέκταση δεν υπήρχε πιθανότητα να δώσω 2000€ για τηλεόραση.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

39 λεπτά πριν, bill_viper είπε

1000€ πιστωτικό έγραψα, όχι 850€. Και με 1000€ επιπλέον πήγα σε 65αρα C1 (περιλαμβάνει πάλι επέκταση εγγύησης 5ετη αξίας 200€). Αν δεν είχα κάνει την επέκταση δεν υπήρχε πιθανότητα να δώσω 2000€ για τηλεόραση.

Για να πάρεις 1000 ευρώ πιστωτικό, έδωσες 150 ευρώ για την εγγύηση. Άρα 850 ήταν το όφελος.

Είναι σαν να παίζεις στοίχημα 150 ευρώ για να πάρεις 1000 - αν το κερδίσεις, δεν κέρδισες 1000 άλλα 850. Τα 150 ήταν ήδη δικά σου.
 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, hln3 είπε

Για να πάρεις 1000 ευρώ πιστωτικό, έδωσες 150 ευρώ για την εγγύηση. Άρα 850 ήταν το όφελος.

Είναι σαν να παίζεις στοίχημα 150 ευρώ για να πάρεις 1000 - αν το κερδίσεις, δεν κέρδισες 1000 άλλα 850. Τα 150 ήταν ήδη δικά σου.
 

Τώρα ψάχνουμε το 50αρικο. 1049€ είχα δώσει (1000€ η αξία της τηλεόρασης και είχε προσφορά από 150€ την επέκταση στα 50€, έτυχε, χωρίς να το γνωρίζω, στο ταμείο είχα βγάλει +150€). Και πήρα 1000€ πιστωτικό όπως έγραψα παραπάνω.

Το ζουμί όμως είναι στο προηγούμενο ποστ μου.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...