Προς το περιεχόμενο

MSI X470 gaming pro και ARGB


kostasblues21

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Γεια χαρα και χρονια πολλα,εχω στο 2ο pc  την μητρικη του τιτλου σεταρισμενη με εναν Ryzen 2600,παραγγειλα ενα νεο κουτι(Cooler master TD 500 mesh),το θεμα ειναι αν υποστηριζει η μητρικη αυτη argb και κυριως πως θα συνδεσω αλλα 3 fan argb που εχω ετσι ωστε να δουλευουν ταυτοχρονα με αυτα του κουτιου,ευχαριστω.

Επεξ/σία από kostasblues21
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, kostasblues21 είπε

Γεια χαρα και χρονια πολλα,εχω στο 2ο pc  την μητρικη του τιτλου σεταρισμενη με εναν Ryzen 2600,παραγγειλα ενα νεο κουτι(Cooler master TD 500),το θεμα ειναι αν υποστηριζει η μητρικη αυτη argb και κυριως πως θα συνδεσω αλλα 3 fan argb που εχω ετσι ωστε να δουλευουν ταυτοχρονα με αυτα του κουτιου,ευχαριστω.

Η μητρική δεν υποστηρίζει ARGB , υποστηρίζει μόνο RGB το οποίο υποστηρίζει και το κουτί , δεν ξέρω που είδες (η είδα εγώ λάθος) ότι το κουτί είναι ARGB.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Dark_Nightfall είπε

Η μητρική δεν υποστηρίζει ARGB , υποστηρίζει μόνο RGB το οποίο υποστηρίζει και το κουτί , δεν ξέρω που είδες (η είδα εγώ λάθος) ότι το κουτί είναι ARGB.

Υπάρχει και το TD500 argb

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

https://www.coolermaster.com/us/en-us/catalog/cases/mid-tower/masterbox-td500-mesh-mesh- προσθεσα το mesh ισως εκει εγινε η παρανοηση,δεν ειχα υπ οψιν μου οτι το αλλο χωρις mesh ηταν RGB.

αρα με τα νεα δεδομενα μπορουν να δουλεψουν τα φανακια;

Επεξ/σία από kostasblues21
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, kostasblues21 είπε

https://www.coolermaster.com/us/en-us/catalog/cases/mid-tower/masterbox-td500-mesh-mesh-white/

απο το site της εταιριας,προσθεσα το mesh ισως εκει εγινε η παρανοηση,δεν ειχα υπ οψιν μου οτι το αλλο χωρις mesh ηταν RGB.

αρα με τα νεα δεδομενα μπορουν να δουλεψουν τα φανακια;

 Χειρισμό μέσω μητρικής το ξεχνάς.

Ανάλογα το κουτί, αν έρχεται με a-rgb controller, θα μπορούσες να καρφώσεις τους ανεμιστήρες εκεί.

Αυτά είναι τα -S01 revisions όπως αναφέρει και το site (MCB-D500D-KGNN-S01 & MCB-D500D-WGNN-S01).

Δές και ένα σχετικό βίντεο:

 

Επεξ/σία από Tenshi
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...