Προς το περιεχόμενο

Μουντιάλ Κατάρ 2022


G.TH.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • 1 μήνα μετά...
  • Απαντ. 47
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

με αυτά που έγιναν με τους εργάτες στο Κατάρ (τουλάχιστον 6500 θάνατοι από απάνθρωπες συνθήκες + απλήρωτοι εργαζομένοι και μπαγλαρισμα από αστυνομία όταν διαμαρτυρηκαν) κανονικά θέλει μποικοταρισμα

  • Like 7
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Είναι παρα πολλοί όσοι πέθαναν αν όντως αληθεύει. Ακόμα και 100 να ήταν πάλι πολλοί είναι. Οι εργαζόμενοι που πήγαν και δούλεψαν εκεί ήταν από παμφτωχες χωρες και η πλέμπα της πλεμπας, δεν έχουν γνωρίσει ποτέ τους τι σημαινει εργασιακό δικαίωμα και σωστές συνθήκες εργασίας. Δεν έδωσαν ούτε cent οι εργοδότες για την ασφάλεια τους. 

Στο Μουντιάλ του 2002-3 έλεγαν για τις μπάλες που είχανε, ότι το δέρμα και την συρραφή την έκαναν παιδάκια από την Αφρική. 

Δεν αλλάζει κάτι. Μποικοταρισμα δύσκολο να υπάρξει γιατί δεν ενδιαφέρεται ο κόσμος αλλά και δεν προβάλλεται στα ΜΜΕ. 

Επεξ/σία από Basilhs23___
  • Like 2
  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε δυο μήνες είναι η έναρξη του παγκοσμίου κυπέλλου εγώ πιστεύω ότι η ομάδα που θα το σηκώσει θα είναι η Βραζιλία, έτσι από ένστικτό το λέω, αν και υποστηρίζω τον μεγάλο της αντίπαλο την Αργεντινή. Τώρα όσο αφορά τα τόσα ατυχήματα που έχουν συμβεί στο Κατάρ με την απώλεια των εργατών, ελπίζω να αποδοθούν ευθύνες και να τιμωρηθούν οι ένοχοι και να αποζημιωθούν οι οικογένειες των θυμάτων. Τραγικό επίσης που ο Αντένα μας <<υποχρεώνει>> με αυτά που κάνει να γίνουμε συνδρομητές στο κανάλι τους, να δείτε που έτσι όπως πάει σε λίγα χρόνια τα δικαιώματα για το παγκόσμιο κύπελλο και το Euro θα τα έχουν αποκλειστικά συνδρομητικά κανάλια και μόνο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 22/9/2022 στις 3:44 ΜΜ, andreas-mits είπε

Σε δυο μήνες είναι η έναρξη του παγκοσμίου κυπέλλου εγώ πιστεύω ότι η ομάδα που θα το σηκώσει θα είναι η Βραζιλία, έτσι από ένστικτό το λέω, αν και υποστηρίζω τον μεγάλο της αντίπαλο την Αργεντινή. Τώρα όσο αφορά τα τόσα ατυχήματα που έχουν συμβεί στο Κατάρ με την απώλεια των εργατών, ελπίζω να αποδοθούν ευθύνες και να τιμωρηθούν οι ένοχοι και να αποζημιωθούν οι οικογένειες των θυμάτων. Τραγικό επίσης που ο Αντένα μας <<υποχρεώνει>> με αυτά που κάνει να γίνουμε συνδρομητές στο κανάλι τους, να δείτε που έτσι όπως πάει σε λίγα χρόνια τα δικαιώματα για το παγκόσμιο κύπελλο και το Euro θα τα έχουν αποκλειστικά συνδρομητικά κανάλια και μόνο.

Εγώ άποψη για το ποιος θα κερδίσει δεν έχω. 

Την Βραζιλία δεν την πάω καθόλου και δεν θέλω να προχωρήσουν πέρα από τα προημιτελικά. 

Δεν χωνεύω Ισπανία και Γερμανία επίσης, αν και έχουν μεγάλες πιθανότητες να πάνε μέχρι τα ημιτελικά. 

Δεν αποκλείεται να δούμε και εκπληξεις που δεν τις περιμέναμε. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Μακρυά και αγαπημένοι. Όσο και αν γουστάρω Euro, Mundial το φετινό mundial έχει δύο τεράστια φάουλ για εμένα

1) και κυριώτερο είναι χτισμένο πάνω στο αίμα εργατών.

2) αποκλείστηκε χωρίς λόγο η Ρωσσία, λες και απέκλειαν τις ΗΠΑ όταν ρήμαζαν τον μισό πλανήτη τις δύο δεκαετίες του 21ου αιώνα. No politica στο ποδόσφαιρο και κουραφέξαλα.

Επεξ/σία από EmoGuy
  • Like 8
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 23/9/2022 στις 4:35 ΜΜ, EmoGuy είπε

Μακρυά και αγαπημένοι. Όσο και αν γουστάρω Euro, Mundial το φετινό mundial έχει δύο τεράστια φάουλ για εμένα

1) και κυριώτερο είναι χτισμένο πάνω στο αίμα εργατών.

2) αποκλείστηκε χωρίς λόγο η Ρωσσία, λες και απέκλειαν τις ΗΠΑ όταν ρήμαζαν τον μισό πλανήτη τις δύο δεκαετίες του 21ου αιώνα. No politica στο ποδόσφαιρο και κουραφέξαλα.

+1

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Εχω χάσει ελάχιστους αγώνες Μουντιάλ απο το 1986 που θυμάμαι κ μετα . Αυτο εδώ στο Κατάρ  παίζει να μη δω σχεδον τιποτα . Τοσο λογω της εποχής αλλα κ της ξενέρας οτι γινεται στη δικτατορία του Κατάρ με τα οσα συμβαίνουν εκεί . Άσε που δεν θα υπαρχει η παραμικρή γηπεδική ατμόσφαιρα .

Επεξ/σία από totalius
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για πείτε κυρίως οι ποιο παλιοί και όχι μόνο!! Πιο παγκόσμιο κύπελλο είναι αυτό που σας έχει μείνει σαν το πιο συναρπάστικο-θεαματικό;; και πιο σαν το πιο βαρετό;;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

On 25/09/2022 at 21:01, andreas-mits said:

Για πείτε κυρίως οι ποιο παλιοί και όχι μόνο!! Πιο παγκόσμιο κύπελλο είναι αυτό που σας έχει μείνει σαν το πιο συναρπάστικο-θεαματικό;; και πιο σαν το πιο βαρετό;;

Αυτό που μου έχει εντυπωθεί περισσότερο στη μνήμη είναι του 1998 στη Γαλλία, αν και της Βραζιλίας του 2014 είχε ωραίους αγώνες. Αυτό που ήταν το πιο βαρετό για μένα ήταν το τελευταίο της Ρωσίας το 2018. Δεν θυμάμαι σχεδόν κανένα αγώνα. Προβλέπω τα ίδια και για το φετινό στο Κατάρ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπορει να ειναι απροβλεπτο το φετινο λογω των ειδικων συνθηκων,πιθανολογω οτι η Γερμανια δεν θα ειναι ειναι τοσο δυνατη

Βλεπω προβαδισμα για τις ομαδες που εχουν ηδη ομοιογενεια δηλαδη ομαδες οπου οι παιχτες παιζουν μαζι και στους ιδιωτικους συλλογους

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με εξαιρεση ΙΣΩΣ τους Μέσι και Ρονάλντο (κυρίως για λόγους υστεροφημίας-ειδικα ο πρωτος που κυνηγα και Μουντιάλ δεδηλωμένα εδώ και πολλά χρόνια...),δεν μπορω να κατανοησω πως μεσα στα Χριστούγεννα, ένα κάρο αστέρες με την μισή χρονιά και τα πρωταθλήματα ή τα ευρωπαικα τουρνουα ahead of them,θα βάλουν τα πόδια στη φωτιά...Οι σύλλογοι τους πληρώνουν,και σίγουρα τραυματισμοί για την πατρίδα και τη σημαία δεν είναι στο μενού τους...

Από το Μουντιάλ του 2010 και μετά έχει χάσει την αίγλη του σαν διοργάνωση...Αν τα πετροδόλαρα το αναστήσουν, μαγκιά τους...Δεν το βλέπω...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Στις 25/9/2022 στις 9:01 ΜΜ, andreas-mits είπε

Για πείτε κυρίως οι ποιο παλιοί και όχι μόνο!! Πιο παγκόσμιο κύπελλο είναι αυτό που σας έχει μείνει σαν το πιο συναρπάστικο-θεαματικό;; και πιο σαν το πιο βαρετό;;

Του 1990 το πιο συναρπαστικό,του 1994 και 2002 τα πιο βαρετά,άσχετα αν και συμπαθώ πολύ την βραζιλιάνικη ομάδα.

Του Κατάρ παντελώς αδιάφορο επειδή δεν έχει καμμία σχέση πλέον με αθλητισμό.Στο Καταρ Μουντιάλ μέσα στο χειμώνα,οκ.

Στις 23/9/2022 στις 4:35 ΜΜ, EmoGuy είπε

2) αποκλείστηκε χωρίς λόγο η Ρωσσία

Ε όχι και χωρίς λόγο,

Επεξ/σία από jmmys
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...