Προς το περιεχόμενο

Νέο βίντεο PC Build 1999


Rendar

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Χαιρετώ όλους τους φίλους ! 

Νέο βίντεο,  σύστημα slot 1 με hardware που πρωτοεμφανίστηκε μέχρι το 1999.

Στην ίδια λογική περίπου με το προηγούμενο βίντεο (pc 2002). 

Για πολλούς το 1999 θεωρείται και η χρυσή εποχή του PC gaming. Έτσι είναι αρκετά δημοφιλή και τα συστήματα εκείνης της περιόδου.

Ο εξοπλισμός μου, πολύ βασικός και αυτή τη φορά, αποτελείται από την πιο προσιτή sony handicam που κυκλοφορεί στην αγορά και ένα softbox για έξτρα φωτισμό.

Για την καταγραφή του gameplay, χρησιμοποιώ ένα video capture στικάκι που κοστίζει κάτω από 20 ευρώ και  έναν αντάπτορα vga + jack (ήχος) σε hdmi. Υπάρχει σημαντικό input lag αλλά γίνεται η δουλειά.

https://youtube.com/watch?v=UZzaRPcToT8&feature=share

  • Like 7
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Τι ωραίο ταξίδι στο χρόνο!.. Και ωραίο μηχάνημα χωρίς χρονικές εκτροπές στα εξαρτήματα και την εμφάνιση. Το 1999 οι πιο πολλοί σκεφτόμασταν το "Millennium Bug" και αγχωνόμασταν για το τι θα γίνει την πρωτοχρονιά του 2000. 😀 Ελπίζω να δούμε και άλλα τέτοια βίντεο..!

Επεξ/σία από CyanBlue
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

35 λεπτά πριν, CyanBlue είπε

Τι ωραίο ταξίδι στο χρόνο!.. Και ωραίο μηχάνημα χωρίς χρονικές εκτροπές στα εξαρτήματα και την εμφάνιση. Το 1999 οι πιο πολλοί σκεφτόμασταν το "Millennium Bug" και αγχωνόμασταν για το τι θα γίνει την πρωτοχρονιά του 2000. 😀 Ελπίζω να δούμε και άλλα τέτοια βίντεο...

Ναι αυτό με το millennium Bug, ήταν πολύ χαρακτηριστικό και όπως θυμάμαι πουλούσαν κ υπολογιστές που ήταν προστατευμένοι  😁. Έχω στα "συρτάρια" και άλλα τέτοια project και για μεταγενέστερα συστήματα αλλά και για 486 που έχω βρει και πολύ ωραίο κουτί.

Χρόνος δεν υπάρχει για αυτό περιμένω πάντα τις διακοπές για να ολοκληρώσω τα βίντεο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

18 ώρες πριν, Rendar είπε

Ναι αυτό με το millennium Bug, ήταν πολύ χαρακτηριστικό και όπως θυμάμαι πουλούσαν κ υπολογιστές που ήταν προστατευμένοι  😁. Έχω στα "συρτάρια" και άλλα τέτοια project και για μεταγενέστερα συστήματα αλλά και για 486 που έχω βρει και πολύ ωραίο κουτί.

Χρόνος δεν υπάρχει για αυτό περιμένω πάντα τις διακοπές για να ολοκληρώσω τα βίντεο.

 

Αυτό με το χρόνο... ξαναπέστο. Και παράλληλα πως από τους 486 βρεθήκαμε στους i9 ούτε το κατάλαβα...

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Δημιουργία νέου...