Προς το περιεχόμενο

Πρόγραμμα γυμναστικής με βάρη


Fronimitis

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Έχω αγοράσει με την αρχή της καραντίνας εξοπλισμό γυμναστικής για το σπίτι,και ψάχνω κάποιον να μου φτιάχνει πρόγραμμα αλλά να μη μου ζητάει παπάδες.

Ένα πρόγραμμα 5-6 ημερών με τον εξοπλισμό που έχω γιατί έχω μια αδυναμία να φτιάχνω μόνος μου.

Ξέρετε κάποιο site ή κάποιον γυμναστή;

Είχα βρει έναν αλλά θα ήθελα να δοκιμάσω και κάποιο άλλο στυλ προγράμματος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Fronimitis είπε

Έχω αγοράσει με την αρχή της καραντίνας εξοπλισμό γυμναστικής για το σπίτι,και ψάχνω κάποιον να μου φτιάχνει πρόγραμμα αλλά να μη μου ζητάει παπάδες.

Ένα πρόγραμμα 5-6 ημερών με τον εξοπλισμό που έχω γιατί έχω μια αδυναμία να φτιάχνω μόνος μου.

Ξέρετε κάποιο site ή κάποιον γυμναστή;

Είχα βρει έναν αλλά θα ήθελα να δοκιμάσω και κάποιο άλλο στυλ προγράμματος.

https://ensomati.gr/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχεις εξοικείωση με τις ασκήσεις? Γνωρίζεις ποια άσκηση για ποια/ποιες μυικές ομάδα/ες?  Μπορείς να καταλάβεις αν κάνεις λάθος μια άσκηση;
Είναι εύκολο να βρεις online δωρεάν αλλά και επί πληρωμή προγράμματα αλλά είναι σχεδόν άχρηστα ή μπορεί να οδηγήσουν σε τραυματισμό να δεν γνωρίζεις τι κάνεις.

Lift Vault, από τα πιο σοβαρά. Ξαναλέω αν δεν μπορείς να καταλάβεις, για παράδειγμα barbel row, ότι σηκώνεις με δικέφαλα και όχι πλάτη, καλό θα είναι να ξεκινήσεις με κάποιον προπονητή που να γνωρίζει τι κάνει. Απέφυγε personal που απλά βγάζει wod, εσύ ψοφάς, εκείνος scrollάρει insta και όλα οκ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Πήγαινα γυμναστήριο 6 χρόνια οπότε έχω εμπειρία στις ασκήσεις.

Τώρα έχω κάνα χρόνο που αγόρασα σπίτι πάγκο,μπάρα,αλτήρες,180 κιλά σε δίσκους,half rack,μονόζυγο και τώρα θα πάρω και parallettes για δίζυγο.

Ξέρω τις ασκήσεις,κι αν κάποια δεν την έχω κάνει ,έχω την εμπειρία να καταλάβω πως να την εκτελέσω.

Το ensomati δυστυχώς το θεωρώ για πιο αρχάριους από μένα.

Θα κοιτάξω αυτό που μου προτείνεις και θα σου πω.Εψαχνα συγκεκριμένα κάτι σε Push pull legs.

Δεν ξέρω να φτιάχνω μόνος πρόγραμμα και δεν ξέρω που να προσθέτω supersets ή να συνδυάσω ασκήσεις.

Αν δεν βρω θα παραμείνω σε αυτά που έχω ήδη.

 

Επεξ/σία από Fronimitis
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπες στο bodybuilders.gr και διάβασε σχετικά θέματα, ή άνοιξε ένα καινούριο θέμα. Είναι εκεί ο @Musclemar και θα σε βοηθήσει, όπως και άλλα παιδιά. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...