Προς το περιεχόμενο

Cosmote: Στις 15 Σεπτεμβρίου εκτός απροόπτου η εμπορική διάθεση πακέτων FTTH με ταχύτητες έως 1Gbps


Crash24

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 325
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

6 λεπτά πριν, Fil_X είπε

Να είναι καλά η CYTA με το οπτικό δίκτυο στην επαρχεία...
580483180_ScreenshotDSL.png.0b4b2e1d10b6b3c295e69d3234990379.png1734221891_ScreenshotSpeedTest.png.31cf6b001dc6c6d5e8960294deab9efb.png

Φίλε μου, αν επιτρέπεται η Cyta έχει κάποιο τηλέφωνο για πληροφορίες; και αν επιτρέπεται σε τι τιμή είναι η 100αρα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
2 minutes ago, AngelOfDeath7_GR said:

αι βέβαια να επενδύσουν σε FTTC, γιατί βλέπεις ο πατέρας μου η ο ξαδερφός μου που μένουν σε χωριά, ΔΕΝ πρόκειται να έχουν τη δυνατότητα FTTH ούτε σε 100 χρόνια.

Tα χωριά και γενικότερα οι περιοχές που δεν έχουν "εμπορικό ενδιαφέρον" θα καλυφθούν με το πρόγραμμα UFBB.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, AngelOfDeath7_GR είπε

Φίλε μου, αν επιτρέπεται η Cyta έχει κάποιο τηλέφωνο για πληροφορίες; και αν επιτρέπεται σε τι τιμή είναι η 100αρα;

ήταν.. εδώ και χρόνια αγοράστηκε από την vodafone.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
2 minutes ago, AngelOfDeath7_GR said:

Φίλε μου, αν επιτρέπεται η Cyta έχει κάποιο τηλέφωνο για πληροφορίες; και αν επιτρέπεται σε τι τιμή είναι η 100αρα;

Vodafone εδώ και μερικά χρόνια.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
5 λεπτά πριν, AngelOfDeath7_GR είπε

Με δουλεύεις έτσι; μιλάς για FTTH που τέτοια ικανότητα έχουν μόνο στην Αττική και Θεσσαλονίκη και πουθενά αλλού στην Ελλάδα τουλάχιστον όχι για το ευρύ κοινό. Τι γκρινιάζουμε; ότι η Ευρώπη έχει 10 χρόνια FTTH κι εμείς παίρνουμε τα σκουπίδια τους μόνο και μόνο με τον φόβο μην φάνε κανένα πρόστιμο καμπάνα από τη ΕΕΤΤ; ακόμα και το VDSL το έφεραν υπό το φόβο προστίμου, αλλιώς ακόμα με τις 24αρες θα ήμασταν. Αυτό με τα καρτελ, γίνεται μόνο στην Ελλάδα και ήμαστε στον πάτο στη λίστα με ταχύτητα. Ναι βέβαια να επενδύσουν σε FTTC, γιατί βλέπεις ο πατέρας μου η ο ξαδερφός μου που μένουν σε χωριά, ΔΕΝ πρόκειται να έχουν τη δυνατότητα FTTH ούτε σε 100 χρόνια. Άρα λοιπόν το FTTH μιλάμε για μια μικρή κάλυψη σε Αθήνα και Θεσσαλονίκη κι αυτό περιορισμένα. Άρα λοιπόν, αν τόσο πολύ θέλουν να "αναβαθμίσουν" την ταχύτητα ας φτιάξουν μερικές καμπίνες της προκοπής και μια χαρά θα είναι ο μέσος καταναλωτής. Εδώ κάνουν έργα για οπτικές ίνες στους δρόμους και αφήνουν πίσω τους ένα ερείπιο αντί για δρόμο. Αλλά είπαμε, η μίζα στην Ελλάδα είναι αθάνατη. Θα έπρεπε να εμφανιστεί ένας αποφασισμένος μεγαλοπάροχος, π.χ. στυλ ΑΤ&Τ να τους αγοράσει τα έργα κι να φτιάξει όπως πρέπει τα καλώδια που είναι ακόμα σάπια από το 1980. 

Επαρχεία καλά να είναι ο "Άγιος Elon Musk" με τα 60€
https://www.speedtest.net/result/a/8649375678

Επεξ/σία από BadIronTree
  • Like 3
  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Pokemon640 είπε

ήταν.. εδώ και χρόνια αγοράστηκε από την vodafone.

Ναι μετά το θυμήθηκα χαχα

1 λεπτό πριν, Thresh είπε

Vodafone εδώ και μερικά χρόνια.

Ναι ναι, γράψτε άκυρο

 

1 λεπτό πριν, BadIronTree είπε

Επαρχεία καλά να είναι ο "Άγιος Elon Mask" με τα 60€
https://www.speedtest.net/result/a/8649375678

Δική σου είναι αυτή η σύνδεση;!! 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, AngelOfDeath7_GR είπε

 

 

Δική σου είναι αυτή η σύνδεση;!! 

Ναι στο ακριτικό Σκαραμαγκά - Χαϊδάρι :P

 Έπεσα από 415

https://www.speedtest.net/result/a/8367248359

Όταν είναι full την μέρα έχω 150-250 μόνο 😕  

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, kazantzidis είπε

Με κάλυψη 5%... Και αν

Περιμένουμε αλλά 5 χρόνια για σοβαρή κάλυψη...

Πες τα Χρυσόστομε...  (και ειναι αρκετά λιγότερη η κάλυψη κτηρίων ειναι κάτω του 4% αν θυμάμαι καλά και επειδή τα περισσότερα ειναι σε χωριά κτλ αυτά τα κτήρια ειναι μονοκατοικίες όχι πολυκατοικίες οπότε η πληθυσμιακή κάλυψη ειναι ακόμη μικρότερη) 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, BadIronTree είπε

Ναι στο ακριτικό Σκαραμαγκά - Χαϊδάρι :P

 Έπεσα από 415

https://www.speedtest.net/result/a/8367248359

Όταν είναι full την μέρα έχω 150-250 μόνο 😕  

 

Όταν είναι full, "μόνο" 150-250, τι κρίμα. Μάλιστα...είμαι πραγματικά οριακά στο να ξεκινήσω να μαζεύω το 400αρι για το πιάτο-εξοπλισμό κι να πάω στην Starlink κι αν δε κάνω λάθος πλέον υπάρχει και δυνατότητα ethernet στο ρουτερ της Starlink

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 λεπτά πριν, BadIronTree είπε

Επαρχεία καλά να είναι ο "Άγιος Elon Musk" με τα 60€

Ο μόνος λόγος που δεν έχω πάει στα "άστρα" ειναι ότι δεν μπορώ να βρώ ένα σοβαρό πακέτο VoIP στην ελλάδα όπως αυτά που βγαίνουν στο google για ΗΠΑ.

Δεν λέω έχει κάμποσα χωρίς πάγιο σχεδόν αλλά ειναι με χρονοχρέωση.. εγώ θέλω ένα με χαμηλό πάγιο ελληνικό αριθμό και κάποια δωρεάν λετπά αν όχι απεριόριστα. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

27 λεπτά πριν, AngelOfDeath7_GR είπε

Με δουλεύεις έτσι; μιλάς για FTTH που τέτοια ικανότητα έχουν μόνο στην Αττική και Θεσσαλονίκη και πουθενά αλλού στην Ελλάδα τουλάχιστον όχι για το ευρύ κοινό. Τι γκρινιάζουμε; ότι η Ευρώπη έχει 10 χρόνια FTTH κι εμείς παίρνουμε τα σκουπίδια τους μόνο και μόνο με τον φόβο μην φάνε κανένα πρόστιμο καμπάνα από τη ΕΕΤΤ; ακόμα και το VDSL το έφεραν υπό το φόβο προστίμου, αλλιώς ακόμα με τις 24αρες θα ήμασταν. Αυτό με τα καρτελ, γίνεται μόνο στην Ελλάδα και ήμαστε στον πάτο στη λίστα με ταχύτητα. Ναι βέβαια να επενδύσουν σε FTTC, γιατί βλέπεις ο πατέρας μου η ο ξαδερφός μου που μένουν σε χωριά, ΔΕΝ πρόκειται να έχουν τη δυνατότητα FTTH ούτε σε 100 χρόνια. Άρα λοιπόν το FTTH μιλάμε για μια μικρή κάλυψη σε Αθήνα και Θεσσαλονίκη κι αυτό περιορισμένα. Άρα λοιπόν, αν τόσο πολύ θέλουν να "αναβαθμίσουν" την ταχύτητα ας φτιάξουν μερικές καμπίνες της προκοπής και μια χαρά θα είναι ο μέσος καταναλωτής. Εδώ κάνουν έργα για οπτικές ίνες στους δρόμους και αφήνουν πίσω τους ένα ερείπιο αντί για δρόμο. Αλλά είπαμε, η μίζα στην Ελλάδα είναι αθάνατη. Θα έπρεπε να εμφανιστεί ένας αποφασισμένος μεγαλοπάροχος, π.χ. στυλ ΑΤ&Τ να τους αγοράσει τα έργα κι να φτιάξει όπως πρέπει τα καλώδια που είναι ακόμα σάπια από το 1980. 

Πάτρα από πέρσι πάντως έχω FTTH κέντρο και είναι σταθερότατο κιόλας, δεν είχα ποτέ πρόβλημα.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

...στα περίπου πέντε (5) σπίτια που θα υπάρχει διαθεσιμότητα σε όλη την Ελλάδα. Εμείς είμαστε ακόμα με 7-8Mbps και λέμε και ευχαριστώ.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...