Προς το περιεχόμενο

Ελαστικά με προστασία ζάντας


original911

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
3 ώρες πριν, thanasisxask είπε

Τι προτείνεις στον άνθρωπο να βάλει; semislick; τι οδηγάει και που; 

Παντού δεν έχει θέμα. 4 χρόνια είμαι με semislick. Μέχρι και με χιόνια Κοζάνη πήγα σε φίλο. Μην ακούω μ@λ@κιες. Το πως πατάει βέβαια καμία σχέση με κανονικό δεν μπαίνει καν θέμα συζήτησης. 

Επεξ/σία από jimis_vts
  • Confused 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 43
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

2 ώρες πριν, jimis_vts είπε

Παντού δεν έχει θέμα. 4 χρόνια είμαι με semislick. Μέχρι και με χιόνια Κοζάνη πήγα σε φίλο. Μην ακούω μ@λ@κιες. Το πως πατάει βέβαια καμία σχέση με κανονικό δεν μπαίνει καν θέμα συζήτησης. 

Γρηγοροτερη φθορα,διπλασια τιμη,επικυνδυνα σε βροχη αντιθετος με καλα συμβατικα ειδικα τα πρωτα χιλιομετρα που ειναι εντελως παγωμενα δεν υπαρχει λογος για σεμι σλικ ασε που θα εχεις και χειροτερη καταναλωση καυσιμου

Τα εχεις ξαναπροτεινει και σε αλλα παιδια μακρια δεν μπορω να καταλαβω γιατι βαζεται σεμι σλικ σε τετοια αυτοκινητα χαμηλης ιπποδυναμης. Ειναι κριμα να βαλεις σεμι σε αμαξι 120-150 αλογων δεν θα προλαβει να τα ζεστανει σε κρυες μερες..

  • Thanks 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

32 λεπτά πριν, Fordakias7 είπε

Γρηγοροτερη φθορα,διπλασια τιμη,επικυνδυνα σε βροχη αντιθετος με καλα συμβατικα ειδικα τα πρωτα χιλιομετρα που ειναι εντελως παγωμενα δεν υπαρχει λογος για σεμι σλικ ασε που θα εχεις και χειροτερη καταναλωση καυσιμου

Τα εχεις ξαναπροτεινει και σε αλλα παιδια μακρια δεν μπορω να καταλαβω γιατι βαζεται σεμι σλικ σε τετοια αυτοκινητα χαμηλης ιπποδυναμης. Ειναι κριμα να βαλεις σεμι σε αμαξι 120-150 αλογων δεν θα προλαβει να τα ζεστανει σε κρυες μερες..

δες το όνομα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, Sakiz105 είπε

δες το όνομα

Καλά και το δικό μου όνομα δεν είναι καλύτερο απλά αυτό που προτείνει σε όλους σεμι σλικ είναι επικυνδυνο και χωρίς νόημα..Ό άνθρωπος δεν είπε ότι ψάχνει λάστιχο για track days 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 λεπτά πριν, Fordakias7 είπε

Καλά και το δικό μου όνομα δεν είναι καλύτερο απλά αυτό που προτείνει σε όλους σεμι σλικ είναι επικυνδυνο και χωρίς νόημα..Ό άνθρωπος δεν είπε ότι ψάχνει λάστιχο για track days 

εσένα το πολύ να προτείνεις focus :D 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

53 λεπτά πριν, jimis_vts είπε

Την είπες κι εσύ. Άσε που δεν έχω πλέον vts. 

Έλα να σου πω, μέχρι τώρα οι κοτσάνες που πετάς μπορεί να σκοτώσουν κόσμο. Αν δεν ξέρεις μην μιλάς και αν νομίζεις ότι ξέρεις πάλι μην μιλάς γιατί δεν ξέρεις.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
5 ώρες πριν, atrigane είπε

Έλα να σου πω, μέχρι τώρα οι κοτσάνες που πετάς μπορεί να σκοτώσουν κόσμο. Αν δεν ξέρεις μην μιλάς και αν νομίζεις ότι ξέρεις πάλι μην μιλάς γιατί δεν ξέρεις

Περίμενα από σένα να μου μάθεις για τα semislick τι είναι που έχουν διπλάσια ζωή από τα πολιτικά λάστιχα. Ενώ νομίζεις ότι αν βάλεις το pilot sport 5 με οδήγηση πόλης θα ζεσταθεί. Το λάστιχο δεν έχει ζεσταθεί επειδή το χτύπαγε ο ήλιος και λες αντε να το κυνηγήσω. Δες τι λέει η Michelin για τα sport cup 2 στο site. 

Επεξ/σία από jimis_vts
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, jimis_vts είπε

Περίμενα από σένα να μου μάθεις για τα semislick τι είναι που έχουν διπλάσια ζωή από τα πολιτικά λάστιχα. Ενώ νομίζεις ότι αν βάλεις το pilot sport 5 με οδήγηση πόλης θα ζεσταθεί. Το λάστιχο δεν έχει ζεσταθεί επειδή το χτύπαγε ο ήλιος και λες αντε να το κυνηγήσω. Δες τι λέει η Michelin για τα sport cup 2 στο site. 

Σταθερά οι καλύτεροι χρόνοι στην πίστα(3)

Το MICHELIN Pilot Sport Cup 2 είναι το ελαστικό για καθημερινή χρήση στην πίστα για το σπορ αυτοκίνητό σας. Με άριστη πρόσφυση  και οδηγική ακρίβεια στις κλειστές στροφές, αυτό το καλοκαιρινό ελαστικό υψηλών επιδόσεων έχει σχεδιαστεί για έμπειρους οδηγούς που αναζητούν τη βέλτιστη σταθερότητα στους χρόνους γύρων(3). Εξοπλιστείτε με τα καλύτερα σπορ ελαστικά για να επιτύχετε το νέο σας προσωπικό ρεκόρ.
 

Ότι πρέπει για να πηγαίνεις βόλτα με το παιδί σου!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

22 ώρες πριν, original911 είπε

Θα πάω να δω από κοντά τα pilot sport 5 να συγκρίνω διάφορες με τα dunlop που φοράω τώρα. 

Δεν οδηγώ επιθετικά, στο αμάξι μπαίνει ο γιος μου 15 μηνών άρα δεν με ενδιαφέρουν οι επιδόσεις πάρα μόνο να είναι ένα ασφαλές λάστιχο να ζεσταίνεται γρήγορα κ εννοείται να εξέχει για να προσφέρει την προστασία που ανέφερα στο παρκάρισμα. 

Και ο μαγκάκος του προτείνει του ανθρώπου semi slick🤣

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, jimis_vts είπε

Περίμενα από σένα να μου μάθεις για τα semislick τι είναι που έχουν διπλάσια ζωή από τα πολιτικά λάστιχα. 

Διπλάσια ζωή από τα πολιτικά λαστιχα;wtf

Ποτε και για κανέναν λόγο τα σεμι είναι πιο μαλακά ελαστικά με σκληρότερα πλαϊνά για αυτό τρώγονται και πιο γρήγορα άσε που δουλεύεις χαμηλότερη πίεση από πολιτικά κάτι το οποίο είναι λογικό

3 ώρες πριν, jimis_vts είπε

Ενώ νομίζεις ότι αν βάλεις το pilot sport 5 με οδήγηση πόλης θα ζεσταθεί. Το λάστιχο δεν έχει ζεσταθεί επειδή το χτύπαγε ο ήλιος και λες αντε να το κυνηγήσω. 

Θα φτάσει λίγο πιο γρήγορα σε μια Χ θερμοκρασία λειτουργίας.Οχι δεν θα ζεσταθεί σωστά για να το πιέσεις 100% ειδικά σε αυτοκίνητο "χαμηλής ιπποδύναμης" αλλά το συν του πιλοτ σπορτ 5 σε σχέση με ένα σεμι είναι ότι και ψιλοκρυο να είναι αποδίδει ενώ τα σεμι ποτέ.

Επίσης το pilot sport 5 ζεστενεται γρηγορότερα σε σχέση με ένα pilot sport 4s γιατί δεν είναι τόσο aggressive πολιτικό ελαστικό ,είναι η συνέχεια του pilot sport 4 και όχι του 4s

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φίλοι μην αναλώνεστε χωρίς λόγο για ελαστικα τα οποία είναι για διαφορετικές χρήσεις.

Ο σκοπός του θέματος ήταν καλά ελαστικά με προστασία ζάντας για τα σάπια πεζοδρόμια που έχουμε. 

Την καλημέρα μου σε όλους. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...