Προς το περιεχόμενο

Evil West [PC]


Psycho_Warhead

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Evil-West-new-screenshots-5-672x372.jpg

Αναλυτική gameplay ματιά στο Evil West που φέρνει τα βαμπίρ στην Άγρια δύση!

Η ταλαντούχα ομάδα ανάπτυξης Flying Wild Hog μπορεί να κυκλοφόρησε πρόσφατα το κινηματογραφικό Trek to Yomi, αλλά μέσα στο έτος που διανύουμε ετοιμάζεται να φέρει στην αγορά και ένα ακόμη παιχνίδι, αυτή τη φορά σε συνεργασία με την Focus Entertainment. Ο λόγος γίνεται για το Evil West.

Πρόκειται για ένα παιχνίδι δράσης τρίτου προσώπου που βάζει τους παίκτες στη θέση ενός κυνηγού βαμπίρ που σώζει την Άγρια Δύση, καθώς αυτή βυθίζεται στο σκοτάδι. Μιας και η κυκλοφορία του τίτλου αναμένεται μετά το καλοκαίρι, η ομάδα αποφάσισε να χαρίσει στους παίκτες μια αναλυτική gameplay ματιά, δίνοντας στα φώτα της δημοσιότητας ένα χορταστικό gameplay βίντεο που παρουσιάσει διάφορα πτυχές της εμπειρίας.

Το Evil West αναμένεται να κυκλοφορήσει στις 20 Σεπτεμβρίου για PlayStation 5, PlayStation 4, Xbox Series X|S, Xbox One και PC.

 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...
  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Evil West PC Requirements

MINIMUM:

    • OS: Windows 10 (64 bits)
    • Processor: Intel Core i5-2500K (3.3 GHz) / AMD FX-6300 X6 (3.5 GHz)
    • Memory: 8 GB RAM
    • Graphics: 4 GB VRAM, GeForce GTX 750 Ti / Radeon RX 460
    • Storage: 40 GB available space
    • Additional Notes: 30 FPS, 1920×1080 in medium

RECOMMENDED:

    • OS: Windows 10 (64 bits)
    • Processor: Intel Core i5-10505 (3.2 GHz) / AMD Ryzen 5 1600 (3.2 GHz)
    • Memory: 16 GB RAM
    • Graphics: GeForce GTX 1060 / Radeon RX 590
    • Storage: 40 GB available space
    • Additional Notes: 60 FPS, 1920×1080 in epic
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εν τω μεταξύ δεν καταλαβαίνω γιατί έχει πέσει τόσο hate γενικά για το παιχνίδι. Όχι εδώ, γενικά μιλάω. Το παιχνίδι τρέχει μια χαρά. Τα γραφικά είναι πολύ ωραία. Brainless game χωρίς να κουράζεις το μυαλό σου. Το fighting system δεν είναι καινοτόμο σε καμία περίπτωση, αλλά είναι fluend af. Επίσης τρέχει πολύ ωραία σε πολλές κάρτες γραφικών. Σε μια 1060 3gb στα high σε 1080p, μια χαρά πηγαίνει. Εγώ μόνο σε ένα χάρτη (εκεί που είναι σε ένα δάσος κάπως) είχα τρομερό frame drop (3090 ti σε 4Κ είχα 38 με 50 fps max) αλλά σε γενικές γραμμές σε 4K με όλα στο epic χωρίς DLSS είμαι 80+ fps. 

Πάνω από όλα όμως, το βρίσκω αρκετά διασκεδαστικό το gameplay. DmC λίγο με Western και τέρατα (βαμπίρ δεν τα λες ακριβώς εκείνα αλλά οκ) 

Για 50ε που έχει στο steam δεν ξέρω αλλά 38ε από τρίτο μαγαζί, μια χαρά είναι. Σχεδόν το τερμάτισα σε 2 μέρες.. 

Όσοι το έχετε παίξει, τι ακριβώς δεν σας άρεσε; 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το game είναι μια χαρά διασκεδαστικό, μου θύμισε το Damnation. Τα outdated visuals δεν το βοηθούν βέβαια και πολύ αλλά για brainless fun όπως είπε ο συνάδελφος είναι μπόμπα και θα τρέχει παντού νεράκι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, MSSB είπε

Εν τω μεταξύ δεν καταλαβαίνω γιατί έχει πέσει τόσο hate γενικά για το παιχνίδι.

Mostly positive είναι στο Steam, που είδες hate συγκεκριμένα?! Μονο για την μικρή διάρκεια έπεσε το μάτι μου στα steam reviews.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 λεπτά πριν, MSSB είπε

Δεν μιλάω στο Steam. Aν διαβάσεις σχόλια στο Youtube κάτω από τα official video που υπάρχουν, το έχουν κράξει. Γι αυτό το λέω.

Δεν τα είδα αυτά τα video που λες, σε αυτά που έγιναν post εδώ θετικά είναι τα σχόλια με μια ματια. Anyways, wgaf τι λένε κάποιοι, παρόλα αυτά όπως αναφέρθηκε και στα παραπάνω reviews, το game έχει αδυναμίες, αλλα κακό δεν το λες. Προσωπικά θα το τιμήσω αργότερα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Θα μπορούσε να είναι epic. Αυτό το σκηνικο, Αγρια Δύση, Vampires, και mecha, το βρήκα πολύ ενδιαφέρον.

Ασχολήθηκα  μαζί του περίπου 2 ώρες.  

Αν αυτό το game έβγαινε το 2015 στο ps4 ως Remastered του original που ειχε βγει το 2006 στο ps3, ίσως ήμουν πιο ελαστικός στην κριτική μου.  

Δεν είναι μόνο τα visuals που βαριά τα λες απλώς χαριτωμένα εως οκ, βάσει εποχής. 

To gameplay του είναι fun με το gore κτλ αλλά δεν με ενθουσιαζει καθόλου το πως προχωράς ουσιαστικά δωμάτιο δωμάτιο. Μου αρέσουν τα linear experiences σε games αλλά αυτό παραείναι κλειστό. Δωμάτιο, 4-5 διαφορετικά types εχθρών, ψάχνουμε την φωτεινή αλυσιδα να πάμε στο επόμενο δωμάτιο. 

Δεν είναι ΑΑΑ τίτλος, η διάρκεια του δεν ειναι μεγάλη από ότι διάβασα, δεν θα έπρεπε να στοιχίζει ούτε 30 ευρώ imo. Μοιάζει με παιχνιδι που το έφτιαξαν 10 άνθρωποι.

Ok, δεν ζητάει τα 70 και 80 ευρώ αλλά retail στοιχίζει κοντά στα 50 και στο Ps Store στα 60....

 

Επεξ/σία από Alex21121988
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 χρόνο αργότερα...

εβαλα να το παιξω μια και το εδινε το ps plus αυτον το μηνα. Οκ δεν το λες κακο, αλλα  ειναι αδιαφορο. Ειναι το παραδειγμα που δειχνει γιατι δεν μπορω να ασχοληθω με ΑΑ παραγωγες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...