Προς το περιεχόμενο

Stellar Blade [PS5][Απρ 2024]


Psycho_Warhead

Προτεινόμενες αναρτήσεις

1 ώρα πριν, Malthador είπε

Δηλαδή ο ντόρος γίνεται επειδή έφυγε το αίμα για να φαίνονται καλύτερα τα βυζιά; 

Οι SJW's έκαναν την φασαρία ή οι κανονικοί άνθρωποι; 

Να σου πω την αλήθεια ιδέα δεν έχω γιατί γίνεται τόσος ντόρος.

Εγώ απολαμβάνω ένα παιχνίδι που είναι καλό. Πολύ καλό. 

Για κάποιο αδιευκρίνιστο λόγο το συγκεκριμένο παιχνίδι αποφασίστηκε από μέρος του community να γίνει φάρος anti-woke που ναι μεν είναι καλό έτσι όπως έχει γίνει η κατάσταση να βλέπουμε και κάτι anti-woke/normal αλλά από την άλλη αδικεί και το παιχνίδι...γιατί είναι καλό το άτιμο. Δε θα έπρεπε να κρίνεται με την anti-woke ταμπέλα.

Και εν τέλη φτάνουμε στο άλλο άκρο, να γίνεται κριτική στο παιχνίδι με βάση του πόσο παραπάνω anti-woke έπρεπε να είναι.

Μαζεύουν λέει οι άλλοι υπογραφές να μεγαλώσουν κι άλλο τα βυζιά και τα 3 λίτρα αίμα να γίνουν 4 και ζητάνε refunds. Μας ψεκάζουν.

  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το θεμα ειναι οτι δεν θα επρεπε να εχουν καν δικαιωμα στην αλλαγη, αφου ο τιτλος αφορα 18+. Ασε τον dev να κανει ο,τι θελει και να προσεγγισει οποιο κοινο θελει

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Μάλλον το team της Sony που ευθύνεται για το censorship έχει πάθει brain damage μετά το "sex" scene της Abby. Τους καταλαβαίνω, όλοι το πάθαμε. :P

 

Επεξ/σία από {TDi}Dj2k..infc
  • Haha 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

20 ώρες πριν, Fulgore είπε

Στο τέλος της ημέρας η Shift Up θα την πληρώσει(κραξιμο σε social media) γιατί αυτή προμόταρε το παιχνιδι σαν uncensored πριν κυκλοφορήσει και όχι η Sony.

Από εκεί και πέρα, ούτε η πλειοψηφία του κόσμου θα κάτσει να κάνει μαζικά refunds ή να ακυρώνει συνδρομές Playstation που λέγανε οι άλλοι στο twitter.

Εγώ γενικα μονο καλά λογια διαβάζω από όσους παίζουν το παιχνιδι(περα της ιστοριας).

Το Internet και ειδικότερα το Twitter δεν έχει καμία σχέση με την πραγματικότητα. Η πλειονότητα εκεί μέσα είναι delulu. 

Στα παπάκια τους οι περισσότεροι αν άλλαξε κάτι ή όχι 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Το τοξικα σεξιστικό κοινό του PlayStation ψήφισε. Θέλει ορθόδοξους κ και β…α. 😜

Το Stellar Blade κατάφερε κάτι που δεν έχει καταφέρει άλλο αποκλειστικό του PlayStation. Είναι το υψηλότερα βαθμολογημένο αποκλειστικό παιχνίδι του PS5 στο Metacritic όσον αφορά το User Score.

Επεξ/σία από Lotof
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

15 hours ago, Lotof said:

Το τοξικα σεξιστικό κοινό του PlayStation ψήφισε. Θέλει ορθόδοξους κ και β…α. 😜

Το Stellar Blade κατάφερε κάτι που δεν έχει καταφέρει άλλο αποκλειστικό του PlayStation. Είναι το υψηλότερα βαθμολογημένο αποκλειστικό παιχνίδι του PS5 στο Metacritic όσον αφορά το User Score.

Βλέποντας τα review ratings, αυτό δείχνει ότι όλοι αυτοί οι ακτιβιστές που σκούζουν για πατριαρχία, σεξισμό, κλπ και προσπαθούν να επιβάλλουν το δικό τους τρόπο σκέψης σε όλους τους υπόλοιπους, δεν είναι παρά μια μικρή μειοψηφία.

Υπάρχει λόγος που ακολουθούν οι μεγάλες εταιρίες αυτή τη νέα κουλτούρα αλλά αυτό είναι άλλη συζήτηση και θα βγούμε εκτός θέματος...

Στα του παιχνιδιού τώρα, έχω περίπου ένα δίωρο και μου αρέσει πολύ. Σε καμία περίπτωση δεν έχει την δυσκολία Sekiro/Souls που έχω διαβάσει από δω και από κει και θεωρώ ότι είναι άκρως προσβάσιμο μαζί με την ρύθμιση δυσκολίας που διαθέτει στο μενού.

Και επιτέλους έχουμε έναν τίτλο που φαίνεται polished από την αρχή χωρίς τραγικά bugs και προβλήματα απόδοσης/stutters. 

Ένα μεγάλο μπράβο στην Shift Up. Είναι ένα στούντιο με μεγάλο potential και ελπίζω να παραμείνουν ανεξάρτητοι (όπως η From) και να μην αφήσουν να τους χαντακώσουν μεγάλες εταιρίες όπως Sony κλπ, και να τους επιβάλλουν "φιλοσοφίες".

  • Like 8
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

50 λεπτά πριν, D.Luffy είπε

Στα του παιχνιδιού τώρα, έχω περίπου ένα δίωρο και μου αρέσει πολύ. Σε καμία περίπτωση δεν έχει την δυσκολία Sekiro/Souls που έχω διαβάσει από δω και από κει και θεωρώ ότι είναι άκρως προσβάσιμο μαζί με την ρύθμιση δυσκολίας που διαθέτει στο μενού.

Τη δυσκολία σίγουρα δε την έχει. Μέχρι στιγμής για μένα η δυσκολία είναι εκεί που πρέπει να είναι.

Όσο προχωράω στο παιχνίδι τόσο μου αρέσει περισσότερο. Το parry του είναι στα επίπεδα του Sekiro και ακόμη και τα bosses παθαίνουν stagger/stun που μου θυμίζει bloodborne. Επος μέχρι στιγμή.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...