Προς το περιεχόμενο

Με τιμές έκπληξη τα νέα FTTH πακέτα της Cosmote με ταχύτητες έως 1 Gbps


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

3 λεπτά πριν, icenex είπε

Πληρωνω στον οτε 36.9€ το μηνα για 100αρα, απεριοριστα σταθερα και 500 προς κινητα και ηδη πληρωνω περισσοτερα σε σχεση με τα 32.9€ που κανει πλεον αυτο το προγραμμα.Και τωρα μας πεταξαν αυτες τις τιμες με την 300αρα που ειναι ακομη πιο φθηνη και μας μαμησαν την ψυχολογια γιατι τι πιο συνηθες να συμβει απο την παρακατω φωτο.

Καταγραφή.JPG

Οποτε ολα...

χαρα-xara.gif

Παρομοίως φίλε..είμαστε πολλοί οι...μ-αδικημένοι

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 268
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

1 ώρα πριν, gloup81 είπε

55.18 η 200αρα με ΤV, 45.90 η 300αρα με TV. Και οι 2 με full pack. WTF νιωθω πολυ ριγμενος

Πρώην υπάλληλος COSMOTE,θα σου πω ένα κολπάκι,αν έχεις βέβαια ήδη επιδότηση δεν ξέρω αν μπορείς να το κανεις αλλά όταν σε ένα πακέτο η παροχές αλλά και η τιμη καταλόγου είναι παραπάνω από το υπάρχων μπορείς να κανεις αναβάθμιση χωρίς ρήτρα αποχώρησης φυσικά.Δηλαδα αν εσυ τώρα με τα 200 δίνεις όπως είπες 55.18 μπορείς να πας στα 300 γιατί η τιμη καταλόγου είναι 58.90(τα 13 ευρώ τις επιδότησης δεν μετρούν στο συμβόλαιο γιατί είναι του κράτους)ουσιαστικά λοιπόν εσυ θα πληρώνεις μεγαλύτερη τιμη,ασχέτως αν στην τελική είναι λιγότερο 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 λεπτά πριν, Cravenom είπε

Ναι την φέρνουν μέσα,αν είσαι σε φάση για ανακαίνιση θα σου πρότεινα να το τρέξεις τώρα γιατί το καλώδιο τις ινας μέσα στο σπίτι είναι εμφανες και καλύπτετε με κανάλι πταν γίνει η εγκατάσταση,σε εμένα δεν έγινε κάτι συνταρακτικό μια τρύπα πάνω από την πόρτα και πέρασαν το καλώδιο μέχρι το ρουτερ,τοποθέτησαν τον οπτικό μετατροπέα(πρίζα ουσιαστικά είναι)και συνέδεσαν το ρουτερ πάνω δεν υπάρχει χαλκός πουθενά 

Να το τρεξω τωρα ειναι λιγο δυσκολο .... 

Μαλλον η καλυτερη επιλογη ειναι να αφησω μια επιπλεον αναμονη UTP κοντα σε εισοδο , ετσι ωστε να μπει το Οπτικο Router διπλα και μετα να συνδεσω μια εξοδο του σε switch 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 λεπτά πριν, Thresh είπε

Λογικά θα μπορείς, αρκεί να δώσει μεγαλύτερα πακέτα κι από δίκτυα άλλων.

το δίκτυο είναι COSMOTE ελπίζω να μπορούν να δώσουν και αυτοί . Σε ευχαριστώ.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
6 minutes ago, barman_ said:

Οι τιμές ισχύουν για 15 μέρες μόλις 

Υπάρχει ελπίδα να μην καθυστερήσει πολύ το Giga Voucher πρόγραμμα, το οποίο θα δίνει 16 αντί για 13 ευρώ/μηνα επιδότηση.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 λεπτά πριν, Cravenom είπε

Ναι την φέρνουν μέσα,αν είσαι σε φάση για ανακαίνιση θα σου πρότεινα να το τρέξεις τώρα γιατί το καλώδιο τις ινας μέσα στο σπίτι είναι εμφανες και καλύπτετε με κανάλι πταν γίνει η εγκατάσταση,σε εμένα δεν έγινε κάτι συνταρακτικό μια τρύπα πάνω από την πόρτα και πέρασαν το καλώδιο μέχρι το ρουτερ,τοποθέτησαν τον οπτικό μετατροπέα(πρίζα ουσιαστικά είναι)και συνέδεσαν το ρουτερ πάνω δεν υπάρχει χαλκός πουθενά 

Να το τρεξω τωρα ειναι λιγο δυσκολο .... 

Μαλλον η καλυτερη επιλογη ειναι να αφησω μια επιπλεον αναμονη UTP κοντα σε εισοδο , ετσι ωστε να μπει το Οπτικο Router διπλα και μετα να συνδεσω μια εξοδο του σε switch 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όποιος μάθει πρώτος αν παιζει αναβάθμιση για υπάρχοντα εν ενεργεία ακόμα FTTH (που ήδη κάνουν χρήση SFBB), ας ρίξει μια γραμμή, να ξέρουμε και εμείς με τις πτωχές πλην τίμιες 100αρες και 200αρες…

 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχω Triple Play 200mbps. Πήρα τηλέφωνο για αναβάθμιση, αλλά δεν γίνεται γιατί δεν έχουν ακόμα εμπορικά διαθέσιμα Triple Play 1Gbps. Οπότε, στο περίμενε.

  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, Chuckie667 είπε

Όποιος μάθει πρώτος αν παιζει αναβάθμιση για υπάρχοντα εν ενεργεία ακόμα FTTH (που ήδη κάνουν χρήση SFBB), ας ρίξει μια γραμμή, να ξέρουμε και εμείς με τις πτωχές πλην τίμιες 100αρες και 200αρες…

 

Έκανα πριν λίγο αίτηση. Η διάρκεια κουπονιού δεν αλλάζει και συνεχίζεται.

Ξεκίνησε το κουπόνι μου 3/9 και για 2 χρόνια.

Αναβάθμισα και θα πληρώνω 56.9 μέχρι 3/9/24. Ισχύς συμβολαίου μέχρι 15/9/24

Δηλαδή για 12 μέρες δεν θα έχω κουπόνι 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

34 λεπτά πριν, Thresh είπε

  

Κάτι έγραψες λάθος τότε. 😛

Αναλογικά πάντως euro/mbps είναι χάλι η 50αρα με 24 ευρώ, υπάρχουν και VDSL 100Mbps με 26 ευρώ.

Φιλε. Δεν εγραψα αυτο το πραγμα. Πως εγινε αυτο; Σκαλωσα τωρα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
31 λεπτά πριν, music_lover είπε

Παρομοίως φίλε..είμαστε πολλοί οι...μ-αδικημένοι

Και να πω οτι μενω σε κανα κατσικοχωρι τερμα πανω στο βουνο να πω παει στο διαολο λογικο να μην εχει αναβαθμιστει το δικτυο..Κεντρο αθηνα υποτιθεται οτι μενω οταν μιλαμε για συνορα δαφνης-νεου κοσμου.

Αλλα τι περιμενεις εδω αλλοι που ειναι πιο κοντα στο κεντρο και ακομη παλευουν με 50αρες.Η κοροιδια σε ολο της το μεγαλειο τοσα χρονια και ακομη να φτιαχτει ολοκληρωτικα το δικτυο.

Αναρωτιεμαι αν μπορουμε τουλαχιστον να ζητησουμε μειωση παγιου ή απλα θα πρεπει να περιμενουμε την ληξη του συμβολαιου για να κανουμε παζαρια?Εχεις ψαχτει?

Επεξ/σία από icenex
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, AlexanderK είπε

Έκανα πριν λίγο αίτηση. Η διάρκεια κουπονιού δεν αλλάζει και συνεχίζεται.

Ξεκίνησε το κουπόνι μου 3/9 και για 2 χρόνια.

Αναβάθμισα και θα πληρώνω 56.9 μέχρι 3/9/24. Ισχύς συμβολαίου μέχρι 15/9/24

Δηλαδή για 12 μέρες δεν θα έχω κουπόνι 

´σωραίος που λεν και οι μάγκες! Ευχαριστώ! Πήγες κατάλαβα στο 1gb , router της cosmote? Εχω το AVM 7590ax , μαλλον θα παω στα 500 που καπου διαβασα οτι τα διαχειρίζεται οκ… (εκτός αν…)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
3 λεπτά πριν, Chuckie667 είπε

´σωραίος που λεν και οι μάγκες! Ευχαριστώ! Πήγες κατάλαβα στο 1gb , router της cosmote? Εχω το AVM 7590ax , μαλλον θα παω στα 500 που καπου διαβασα οτι τα διαχειρίζεται οκ… (εκτός αν…)

Έχω δικό μου εξοπλισμό

Δίνουν fritzbox 5530 fiber και repeater.

Το fritz έχει Ethernet 2.5g

Επεξ/σία από AlexanderK
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
7 minutes ago, markos9 said:

Φιλε. Δεν εγραψα αυτο το πραγμα. Πως εγινε αυτο; Σκαλωσα τωρα

Δικό μου λάθος quote, my bad sorry!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...