Προς το περιεχόμενο

Επίσημες οι RTX 4090 και RTX 4080 της Nvidia με 2-4x καλύτερες επιδόσεις από τις Ti εκδόσεις


Crash24

Προτεινόμενες αναρτήσεις

3 λεπτά πριν, nickvas19 είπε

smartwatch 1000 ποσα ευρω.

iPhone αλλά χίλια +

κανένα MacBook κανένα 1500 με 2000

και κάρτες γραφικών 2000ε.

αμάξι παίρνω με όλα αυτά ρε.

Λογικα αυτοι που θα τα παρουν ολα αυτα μαζι, θα εχουν ηδη αμαξι :P

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 167
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

13 λεπτά πριν, techon1 είπε

4090 με τιμή 2000 ευρώ για Ευρώπη (επίσημα) είναι αρκετά καλή για αυτά που παίρνεις. Εγώ θα την τσιμπήσω.

Στειλε pm να κάνουμε μαζική παραγγελια μηπως χτυπησουμε καλύτερη τιμή!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτό που λέγανε όλοι έκανε ο Πετσινος.

Κατάφερε να ξανακάνει τις υπάρχουσες τιμές στη σειρά 30ΧΧ να μοιάζουν νορμάλ.

Ανακοίνωσε τα δύο κορυφαία μοντέλα της νέας σειράς σε τιμές απαγορευτικές για την Ευρώπη θα τα αφήσει και έτσι κάνα χρόνο ώστε ο κόσμος να στραφεί στην παλαιότερη γενιά που πλέον είναι "φθηνή".

Έτσι δουλεύει η αγορά γατάκια.

*Είμαι σίγουρος ότι η 4060 θα είναι ακριβότερη (MSRP) από PlayStation 5. Για την 70 δεν θέλω καν να ξέρω.

  • Like 3
  • Thanks 7
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 λεπτά πριν, Vagelis454 είπε

Αναφέρεται στην παρουσιαση αν οι νέες RTX 4000 θα υποστηριζουν gen5.0??Γτ αν ισχύει αυτο τοτε το πολυποθητο 2-4 ισχυρότερο performance των νέων καρτων(βλεπε 4090 εναντι 3090ti) προυποθετει και συνολική αναβάθμιση  hardwarwe καποιων χιλιάδων€......Wtf

Εδω απο μονη της θα κανει 2κ και εσυ μιλας για αναβαθμιση;Σε λιγο θα περνεις σπιτι με τα λεφτα ενος ολοκληρωμενου υπολογιστη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 λεπτά πριν, nickvas19 είπε

smartwatch 1000 ποσα ευρω.

iPhone αλλά χίλια +

κανένα MacBook κανένα 1500 με 2000

και κάρτες γραφικών 2000ε.

αμάξι παίρνω με όλα αυτά ρε.

Και με τα λεφτά που θα δώσεις στον λογαριασμό του ρεύματος μη σου πω ότι αγοράζεις μέχρι και διαστημικό σταθμό. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 λεπτά πριν, nickvas19 είπε

smartwatch 1000 ποσα ευρω.

iPhone αλλά χίλια +

κανένα MacBook κανένα 1500 με 2000

και κάρτες γραφικών 2000ε.

αμάξι παίρνω με όλα αυτά ρε.

Με 12 γκαρσονιέρα.... Ο ορισμός πετάω λευτα.  

11 λεπτά πριν, vste είπε

Αυτό που λέγανε όλοι έκανε ο Πετσινος.

Κατάφερε να ξανακάνει τις υπάρχουσες τιμές στη σειρά 30ΧΧ να μοιάζουν νορμάλ.

Ανακοίνωσε τα δύο κορυφαία μοντέλα της νέας σειράς σε τιμές απαγορευτικές για την Ευρώπη θα τα αφήσει και έτσι κάνα χρόνο ώστε ο κόσμος να στραφεί στην παλαιότερη γενιά που πλέον είναι "φθηνή".

Έτσι δουλεύει η αγορά γατάκια.

*Είμαι σίγουρος ότι η 4060 θα είναι ακριβότερη (MSRP) από PlayStation 5. Για την 70 δεν θέλω καν να ξέρω.

Αδερφέ έτσι δούλευε η αγορα πάντα χαχαχαχ.. Πρεζάκια γκειμερ τώρα βλέπεις. Παλιά κάναμε και λίγο υπομονή να πέσει κακία τιμή  :)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

15 λεπτά πριν, vste είπε

Αυτό που λέγανε όλοι έκανε ο Πετσινος.

Κατάφερε να ξανακάνει τις υπάρχουσες τιμές στη σειρά 30ΧΧ να μοιάζουν νορμάλ.

Ανακοίνωσε τα δύο κορυφαία μοντέλα της νέας σειράς σε τιμές απαγορευτικές για την Ευρώπη θα τα αφήσει και έτσι κάνα χρόνο ώστε ο κόσμος να στραφεί στην παλαιότερη γενιά που πλέον είναι "φθηνή".

Έτσι δουλεύει η αγορά γατάκια.

*Είμαι σίγουρος ότι η 4060 θα είναι ακριβότερη (MSRP) από PlayStation 5. Για την 70 δεν θέλω καν να ξέρω.

Θα βγουν και νεες 3060, η μια με 8GB GDDR6 για να ειναι ακομα φθηνοτερη απο τη 3060 12GB και μια 3060Τi με πιο γρηγορη μνημη (8GB GDDR6X) :P

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

39 λεπτά πριν, KostasL96 είπε

Είδα το σημείο της παρουσίασης για τις κάρτες αλλά μπορεί να μου διέφυγε για αυτό θα ρωτήσω. Ανακοινώθηκε κάτι για 4060-70 release date, MSRP κτλ.;

4060 απο 329msrp

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κάνει θαύματα πλέον η nvidia με την τεχνητή νοημοσύνη και αυτό σίγουρα χρεώνεται στον πελάτη.

Με το DLSS 3 το AI δημιουργεί την εικόνα που βλέπεις με rendering ΜΟΝΟ του 1/8 των pixels της native ανάλυσης. Βγάζοντας αποτέλεσμα παραπλήσιο με αυτό του DLSS 2.X που δούλευε με το 1/2 περίπου. Οι πιο πολυαναμενόμενοι τίτλοι της αγοράς θα το υποστηρίζουν.

Είναι εντελώς αδύνατο η AMD, με συμβατικούς αλγόριθμους, να ακολουθήσει AI τέτοιας πολυπλοκότητας. Θα τους πάρει πιστεύω 1- 2 χρόνια ακόμη να τους φτάσουν, με το AI acceleration που πρόκειται να προσθέσουν στη νέα σειρά.

Οι τιμές προβλέπω να είναι καλύτερες από αυτές της 3ΧΧΧ σειράς, γιατί παρά το υψηλότερο MSRP δεν υπάρχει το πρόβλημα του mining.

 

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

21 λεπτά πριν, vste είπε

Αυτό που λέγανε όλοι έκανε ο Πετσινος.

Κατάφερε να ξανακάνει τις υπάρχουσες τιμές στη σειρά 30ΧΧ να μοιάζουν νορμάλ.

Ανακοίνωσε τα δύο κορυφαία μοντέλα της νέας σειράς σε τιμές απαγορευτικές για την Ευρώπη θα τα αφήσει και έτσι κάνα χρόνο ώστε ο κόσμος να στραφεί στην παλαιότερη γενιά που πλέον είναι "φθηνή".

Έτσι δουλεύει η αγορά γατάκια.

*Είμαι σίγουρος ότι η 4060 θα είναι ακριβότερη (MSRP) από PlayStation 5. Για την 70 δεν θέλω καν να ξέρω.

Ακριβώς!! Πολύ σωστό το σχόλιο. Κατάφερε , μαλλόν προσπαθεί να βάλει ένα τεράστιο φρένο στην πτωτική τάση των τιμών της σειράς 3000...

αποπροσανατολίζοντας τις αγορές δλδ εμάς που αρκετοί περίμεναν να δουν τιμές και διαθεσιμότητα της σειράς 4000...

Είναι πάρα πολύ ενδιαφέρον να δούμε τελικά αν όντος το στοκ της σειράς 3000 είναι τοσο μεγάλο όσο ακούγεται και αν οι used gpus πέσουν κ

αυτές στην αγορά το τι θα γίνει...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
5 minutes ago, pirmen56 said:

Οι τιμές προβλέπω να είναι καλύτερες από αυτές της 3ΧΧΧ σειράς, γιατί παρά το υψηλότερο MSRP δεν υπάρχει το πρόβλημα του mining.

Καλύτερες (ίσως) από τις αρχικές τμές θες να πεις, όχι από τις τωρινές. 😛

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...