Προς το περιεχόμενο

Hellraiser (2022)


KilliK

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Αρκετα μεγαλο franchise παντως για τετοιο genre. Να μου πειτε και το saw και το wrong turn και το The Texas Chain Saw Massacre εχουν ιδιαιτερο genre και για λιγο κοινο με στομαχι και ομως συνεχιζουν ακαθεκτοι. 11η στη σειρα το νεο Hellraiser λοιπον

Screenshot-2.png

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 37
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δεν ήταν κακό...αλλά ουτε καλό. Ανέλπιστα καλή η νέα Pinhead, όχι ιδιαίτερα τρομακτικοί οι λοιποί Cenobites, αδιάφοροι όλοι οι άλλοι χαρακτήρες. Σενάριο επίσης αρκετά αδύναμο, παρότι εστιάζει στις "δυνατότητες" του κύβου περισσότερο από οποιαδήποτε άλλη ταινία ίσως τελικά κάποια πράγματα πρέπει να παραμένουν μυστήρια και να μην αναλύονται πολύ καθώς αποδυναμώνονται έτσι. Αυτό που μένει τελικά είναι η εξαιρετική Pinhead, όλα τα άλλα θα έχουν ξεχαστεί μετά από λίγες μέρες/ώρες...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το ειδα χθες το βραδυ το ξεχασα κιολας.Να πω την πικρη μου αληθεια δεν μου αρεσε.Για την νεα pinhead συμφωνω ειναι καλη.Αλλα μεχρι εκει.Συνολικα σαν ταινια δεν μου αρεσε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προσωπικά μου άρεσε, αν είχε λίγο μεγαλύτερο budget και έγραφε λίγο καλύτερα τους άσχετους χαρακτήρες θα είχαμε κάτι πολύ δυνατό. 

 

Κατά τα άλλα όμως είναι η τρίτη καλύτερη hell raiser ταινία για εμένα. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

On 12/10/2022 at 21:53, ikaruga24 said:

Προσωπικά μου άρεσε, αν είχε λίγο μεγαλύτερο budget και έγραφε λίγο καλύτερα τους άσχετους χαρακτήρες θα είχαμε κάτι πολύ δυνατό. 

 

Κατά τα άλλα όμως είναι η τρίτη καλύτερη hell raiser ταινία για εμένα. 

ποιες ειναι οι αλλες δυο?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...
  • 1 μήνα μετά...
Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Το σενάριο και οι χαρακτήρες απλά αδιάφορα. Ακόμα και το cinematography και η χρωματική παλέτα μου φάνηκαν σαν φθηνή παραγωγή Netflix. Ειλικρινά πάλευα να μην με πάρει ο ύπνος και μάλιστα στο τελευταίο μέρος που ήταν όλο το ζουμί.

Εμένα δεν μου άρεσε ούτε η Pinhead. Δεν με πείραξε η αλλαγή φύλου αλλά η προσωπικότητα της, τα λόγια της και οι τρόποι της δεν μπορούν να συγκριθούν με τον Elliott Spencer. Μου έδωσε την αίσθηση ότι ήταν περισσότερο σοβαροφανής παρά επιβλητική.

Ναρκωτικά, hedonism, σαδομαζοχισμός και δαίμονες. Από όλους τους σημερινούς σκηνοθέτες νομίζω ότι μόνο ο Panos Kosmatos (δείτε οπωσδήποτε το Mandy ή το 7ο επεισόδιο του Cabinet of Curiosities στο Netflix) θα μπορούσε να μας δώσει ένα αξιοπρεπές Hellraiser. Η σειρά έχει ένα έντονο 80's vibe που δεν νομίζω ότι ταιριάζει με τα σημερινά δεδομένα.

Επεξ/σία από D.Luffy
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...