Προς το περιεχόμενο

Ethernet


Pavlosdro

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα παιδιά 

Έχω σπίτι πρίζα ethernet ..Με ποιο τροπο μπορώ από αυτήν την πρίζα να συνδέσω δυο συσκευές ....πχ smart tv και android box .....

Ευχαριστώ και συγγνώμη αν έχει απαντηθεί τέτοιο θέμα 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Pavlosdro είπε

Καλησπέρα παιδιά 

Έχω σπίτι πρίζα ethernet ..Με ποιο τροπο μπορώ από αυτήν την πρίζα να συνδέσω δυο συσκευές ....πχ smart tv και android box .....

Ευχαριστώ και συγγνώμη αν έχει απαντηθεί τέτοιο θέμα 

Η αλλη της ακρη που ειναι, πως ειναι συνδεμενη? 
Μπορεις να κανεις split το καλωδιο. Αν δεν καταλαβαινεις τι λεω βαλε ενα switch οπως λεει ο jkoukos

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 ώρες πριν, gorge18 είπε

Η αλλη της ακρη που ειναι, πως ειναι συνδεμενη? 
Μπορεις να κανεις split το καλωδιο. Αν δεν καταλαβαινεις τι λεω βαλε ενα switch οπως λεει ο jkoukos

Ευχαριστώ πολύ 

Υπαρχει θύρα Ethernet σε πρίζα στον τοίχο .Από εκεί θα ήθελα να βγαίνει σε δυο για  χρήση σε διαφορετικές συσκευές ταυτόχρονα 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, Pavlosdro είπε

Ευχαριστώ πολύ 

Υπαρχει θύρα Ethernet σε πρίζα στον τοίχο .Από εκεί θα ήθελα να βγαίνει σε δυο για  χρήση σε διαφορετικές συσκευές ταυτόχρονα 

Το πιο ευκολο ειναι με το switch. Θα μπορεις να βαλεις και πανω απο 2 συσκευες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

52 λεπτά πριν, gorge18 είπε

Το πιο ευκολο ειναι με το switch. Θα μπορεις να βαλεις και πανω απο 2 συσκευες.

Ευχαριστώ πολύ 

Έχεις να μου προτείνεις κάποιο δοκιμασμένο γιατί στα καταστήματα έχω ακούσει εκατό διαφορετικές απόψεις 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 λεπτά πριν, Pavlosdro είπε

Ευχαριστώ πολύ 

Έχεις να μου προτείνεις κάποιο δοκιμασμένο γιατί στα καταστήματα έχω ακούσει εκατό διαφορετικές απόψεις 

Τωρα τελευταια εχουν πεσει στα χερια μου αυτα https://www.skroutz.gr/s/19385730/Mercusys-MS105G-Unmanaged-L2-Switch-με-5-Θύρες-Gigabit-1Gbps-Ethernet.html?from=catspan δειχνει καλο. Τωρα το ποσο θα αντεξει, θα δειξει... 

Αλλη επιλογη ειναι αυτο https://www.skroutz.gr/s/24883438/TP-LINK-TL-SG105-v6-Unmanaged-L2-Switch-με-5-Θύρες-Gigabit-1Gbps-Ethernet.html πιο κλασικο... 
 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

23 ώρες πριν, gorge18 είπε

Τωρα τελευταια εχουν πεσει στα χερια μου αυτα https://www.skroutz.gr/s/19385730/Mercusys-MS105G-Unmanaged-L2-Switch-με-5-Θύρες-Gigabit-1Gbps-Ethernet.html?from=catspan δειχνει καλο. Τωρα το ποσο θα αντεξει, θα δειξει... 
 

Είναι πολύ καλό, έχουμε 6 στο σύνολο σε δουλειά-σπίτι καιρό τώρα και κανένα πρόβλημα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...