Προς το περιεχόμενο

Άλλη μια πυραμίδα;


xrist0s4

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Περιμένετε λίγο να το σιγουρέψουμε.

Αν εμφανιστεί κανείς που μόλις γράφτηκε για να μας πει πόσα χιλιάρικα έβγαλε θα είναι σίγουρα απάτη 

😛

Επεξ/σία από Bitbit
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αναρωτιέμαι πώς όλα αυτά τα χρόνια το θέμα δεν έχει πάρει διαστάσεις τέτοιες, ώστε ακόμα και οι άσχετοι να είναι ενημερωμένοι.

Λαδώνουν τα ΜΜΕ; Αδιαφορούν τα τελευταία;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ακόμα ψάχνουν για κορόιδα εκεί στη wewe?

Θυμάμαι έναν φουκαρά που προσπαθούσε να με πείσει να συμμετέχω πριν κανα δυο χρόνια,θα έδινα κάποια λεφτά λέει και θα έπαιρνα κάτι άδειες και μετά θα έκανα την τύχη μου αφού θα ειχα παθητικό εισόδημα δεκάδων χιλιάδων ευρώ κάθε μήνα.Αυτός είχε βάλει καμία δεκαριά χιλιάδες,έπεισε και την πρώην γυναίκα του να βάλει άλλες 15k.Τον είχα δει πριν κανα μήνα και ακόμα στο μεροκάματο ήταν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 ώρες πριν, Nauths είπε

Όπου ακούς επένδυση και δίπλα εταιρεία είναι μάλλον scam. Ετήσιες αποδόσεις άνω του 20%, επίσης scam.

Γνωστος μου το ειπε με αφορμη οτι φευγει απ τη δουλεια του για να συνεχισει μονο με αυτο μιας κ του επιφερει γυρω στο χιλιαρικο πλεον .Ασχολειτε γυρω στα 3-4 χρονια κ ειναι σοβαρος με οικογενεια. Γι αυτο μου ρωταω, μου φαίνεται λιγο περιεργο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, xrist0s4 είπε

Γνωστος μου το ειπε με αφορμη οτι φευγει απ τη δουλεια του για να συνεχισει μονο με αυτο μιας κ του επιφερει γυρω στο χιλιαρικο πλεον .Ασχολειτε γυρω στα 3-4 χρονια κ ειναι σοβαρος με οικογενεια. Γι αυτο μου ρωταω, μου φαίνεται λιγο περιεργο.

Μπορεί να'ναι ο πυραμιδάρχης :P

Γενικώς, στις πυραμίδες, βγάζουν ΠΟΛΛΑ οι πυραμιδάρχες (το 1ο επίπεδο) και λιγότερα (αλλά αξιόλογα) οι αμέσως από κάτω (2ο επίπεδο). Πιο μετά απλά χάνεις, ή να βγάζεις ψίχουλα αν είσαι σχετικά ψηλά.

Επεξ/σία από Haldol
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, xrist0s4 είπε

Γνωστος μου το ειπε με αφορμη οτι φευγει απ τη δουλεια του για να συνεχισει μονο με αυτο μιας κ του επιφερει γυρω στο χιλιαρικο πλεον .Ασχολειτε γυρω στα 3-4 χρονια κ ειναι σοβαρος με οικογενεια. Γι αυτο μου ρωταω, μου φαίνεται λιγο περιεργο.

Άμα είναι από τους πρώτους που μπήκε, ναι θα βγάλει λεφτά. Είναι απλά μαθηματικά.

Όμως όλοι οι άλλοι θα χάσουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, xrist0s4 είπε

Δεν είναι στυλ πυραμίδας .. Δεν έχει ανάγκη να βάζει άτομα για βγάζει λεφτά.

H πρώτη ερώτηση που πρέπει να κάνεις είναι τι ακριβώς πουλάει αυτή η εταιρεία. Συνήθως βγάζουν χρήματα με 2 τρόπους, και πουλώντας κάτι αλλά και βάζοντας νέα άτομα στην πυραμίδα (πχ Herbalife, έχει προϊόντα που πουλάει)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 ώρες πριν, phanispal είπε

Αναρωτιέμαι πώς όλα αυτά τα χρόνια το θέμα δεν έχει πάρει διαστάσεις τέτοιες, ώστε ακόμα και οι άσχετοι να είναι ενημερωμένοι.

Λαδώνουν τα ΜΜΕ; Αδιαφορούν τα τελευταία;

η απάντηση είναι απλή και έχει αναφερθεί, Εγώ το έχω γράψει τόσες φορές στο θέμα με τις τραπεζικές απάτες

Ο βλάκας είναι ανίκητος. Ό,τι και να κάνεις δεν υπάρχει σωτηρία. Να πάρεις αλυσίδες να τον δέσεις στην καρέκλα, θα βρει τρόπο να σπάσει τα δεσμά και θα πάει να δώσει τα χρήματα του στα λαμόγια.

45 λεπτά πριν, xrist0s4 είπε

Δεν είναι στυλ πυραμίδας .. Δεν έχει ανάγκη να βάζει άτομα για βγάζει λεφτά.

ε πες μας πως βγάζει λεφτά. Αφού είναι γνωστός σου θα σου το εξήγησε. Εγώ προσωπικά δε την είχα ξανα ακούσει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάντως η Agelleague που έσκασε πριν λίγους μήνες δε θυμάμαι να πουλούσε πράγματα.

Κάτι με επένδυση χρημάτων νομίζω γινόταν και καλά.

Κάτι τέτοιο μου έλεγε ο συνάδελφος που προσπαθούσε να βάλει εμένα και άλλους, ότι επένδυαν τα χρήματα που έδινες και μετά τα έπαιρνες στο πολλαπλάσιο.

Και όντως στην αρχή έπαιρνε. Αν ήξερε πού να σταματήσει θα είχε βγάλει. Αλλά κλασικά η απληστία είναι καρκίνος, βάζεις και βάζεις όλο και περισσότερα και μετά καληνύχτα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δε χρειάζεται υψηλή απόδοση για να είναι πόνζι, μπορεί να είναι και με κάτω από 10%, ο Madoff έδινε λιγότερο από 12% για να μην υποψιαστεί ο κόσμος την απάτη και επίσης να μη είναι και λίγο για να τραβήξει κόσμο:P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...