Προς το περιεχόμενο

Το YouTube αρχίζει να απαιτεί από χρήστες Premium συνδρομή για αναπαραγωγή βίντεο στην 4K ανάλυση


Crash24

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Εγω προσωπικα αδυνατώ να καταλάβω που σας φαίνεται το παράλογο. Είναι μια εταιρεία που για δικό της όφελος εχει free αυτή την υπηρεσία. Δεν κάνει κάποια φιλανθρωπία. Οπότε αν αποφασίσει να αλλάξει την πολιτική της εμείς οι users θα πρέπει να αποφασίσουμε αν μας κάνει ή όχι. 
Προσωπικά το βρίσκω αδιάφορα οτι δεν θα μπορώ να streamαρω 4Κ. Έτσι και αλλιώς το 99% των πραγμάτων που παρακολουθώ δεν χρήζουν ανάγκης 4Κ.

Γενικά πάντως μην χαλιέστε.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 177
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

2 ώρες πριν, polaki είπε

Να πληρώνεις βιντεοκασέτες και DVD 20€ το ένα λοιπόν για να βλέπουν τα παιδιά σου τα παραμύθια που θες. Δεν σου πέρασε απτό μυαλό ε; 

Βέβαια τώρα που το σκέφτομαι πιο ακριβά θα σου κοστίζουν. Αλλά έτσι θα νιώθεις ότι σου ανοίκουν για πάντα!

Φοβερο συναίσθημα. Πάντα ήθελα δικά μου τα παραμύθια του Νιλς Χολγκερσον!!!

Κάτω τα χέρια από το Νιλς Χόλγκερσον!

Χαλαρά το σκέφτομαι να έδινα μπάλες και νεφρό για Το θαυμαστό ταξίδι του Νιλς Χόλγκερσον σε DVD collection. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Greglyr είπε

Αυτό λέω,ότι το yt kids δεν έχει όλα τα παραμύθια όπως το yt.Επίσης άλλο το να πληρώσω κάτι κ άλλο να αυξάνω τιμές συνέχεια και να πληρώνω κάτι που πριν ήταν δωρεάν και γενικά η πολιτική για να συνεχίσω να έχω αυτό που είχα πριν να πληρώνω όλο και περισσότερο.Αυτό είναι το ενοχλητικό.

Το κακό είναι ότι υπάρχουν κ εξυπνακιδες που σου λένε γυρνά στη βιντεοκασέτα.δε καταλαβαίνουν τι γράφει κάποιος κ το παίζουν εξυνακιδες από πληκτρολόγιο.

Οι εξυπνάκιδες που λες μια χαρά καταλαβαίνουν.

Εσύ δεν θες να καταλάβεις ότι δεν υπέγραψες πουθενά ότι κάτι που ήταν κάποτε δωρεάν θα παραμείνει δωρεάν για πάντα, ή ότι για πάντα θα έχεις την ίδια τιμή (την οποία βέβαια εσύ συγκεκριμένα ποτέ δεν πλήρωσες, γιατί θεωρείς ότι σου χρωστάει το Youtube να στα παρέχει δωρεάν). 

Η υπηρεσία είναι δωρεάν. Αν δεν μας αρέσει για τον οποιονδήποτε λόγο, φεύγουμε και πάμε αλλού. 'Ετσι τους τιμωρείς, και μόνο έτσι δείχνεις ότι δεν συμφωνείς και εκείνοι εν τέλει θα καταλήξουν να χάσουν τη δύναμη του #1 σε επισκέψεις/χρήστες site streaming video.

Όχι με το να το παίζεις εσύ εξυπνάκιας απ'το πληκτρολόγιο, και σε 5 ώρες που θα έρθουν τα παιδιά σπίτι να τους βάλεις πάλι να δουν Youtube. 

5 λεπτά πριν, sv398 είπε

Κάτω τα χέρια από το Νιλς Χόλγκερσον!

Χαλαρά το σκέφτομαι να έδινα μπάλες και νεφρό για Το θαυμαστό ταξίδι του Νιλς Χόλγκερσον σε DVD collection. 

Χωρίς πλάκα θα τα αγόραζα και εγώ, έτσι για την ιστορικότητα!! 

Τώρα για κάτι Κάντι Κάντι και Το μικρό σπίτι στο λιβάδι, βολεύομαι και με τις versionπου υπαρχουν στο Youtube (και χωρίς διαφημίσεις, λόγω premium). :D 

1 ώρα πριν, sv398 είπε

Μεγάλε μια διαφήμιση στα 3-6sec στην αρχή του video καλά θα ήταν. Το έχει γαμ@σει το θέμα όμως με τις διαφημίσεις στην αρχή και κατά τη διάρκεια των video.

Θα πάρουν τα @@ μου που θέλουν και συνδρομή για υψηλές αναλύσεις, θα βρεθεί άλλος host για video και τα λέμε πες στην Google χαιρετίσματα!

Όταν βρεθεί, γιατί εδώ και 17 χρόνια δεν έχει βρεθεί, να το μοιραστούμε όλοι μαζί εδώ με την κοινότητα. 

Μέχρι τότε, δεν παίρνει κανείς τους τα @@ σου, μου, του. 

Ή πληρώνουμε ή καθόμαστε και βλέπουμε τις διαφημίσεις τους. 

Το να γκρινιάζουμε είναι το μίζερο. 

  • Like 1
  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 λεπτά πριν, polaki είπε

Οι εξυπνάκιδες που λες μια χαρά καταλαβαίνουν.

Εσύ δεν θες να καταλάβεις ότι δεν υπέγραψες πουθενά ότι κάτι που ήταν κάποτε δωρεάν θα παραμείνει δωρεάν για πάντα, ή ότι για πάντα θα έχεις την ίδια τιμή (την οποία βέβαια εσύ συγκεκριμένα ποτέ δεν πλήρωσες, γιατί θεωρείς ότι σου χρωστάει το Youtube να στα παρέχει δωρεάν). 

Η υπηρεσία είναι δωρεάν. Αν δεν μας αρέσει για τον οποιονδήποτε λόγο, φεύγουμε και πάμε αλλού. 'Ετσι τους τιμωρείς, και μόνο έτσι δείχνεις ότι δεν συμφωνείς και εκείνοι εν τέλει θα καταλήξουν να χάσουν τη δύναμη του #1 σε επισκέψεις/χρήστες site streaming video.

Όχι με το να το παίζεις εσύ εξυπνάκιας απ'το πληκτρολόγιο, και σε 5 ώρες που θα έρθουν τα παιδιά σπίτι να τους βάλεις πάλι να δουν Youtube. 

Χωρίς πλάκα θα τα αγόραζα και εγώ, έτσι για την ιστορικότητα!! 

Τώρα για κάτι Κάντι Κάντι και Το μικρό σπίτι στο λιβάδι, βολεύομαι και με τις versionπου υπαρχουν στο Youtube (και χωρίς διαφημίσεις, λόγω premium). :D 

Όταν βρεθεί, γιατί εδώ και 17 χρόνια δεν έχει βρεθεί, να το μοιραστούμε όλοι μαζί εδώ με την κοινότητα. 

Μέχρι τότε, δεν παίρνει κανείς τους τα @@ σου, μου, του. 

Ή πληρώνουμε ή καθόμαστε και βλέπουμε τις διαφημίσεις τους. 

Το να γκρινιάζουμε είναι το μίζερο. 

Είσαι τόσο ειδιμωνας που δε χρειάζεται να απαντήσω.Τα ξερεις ολα εσυ και εγω είμαι ο εξυπνάκιας του πληκτρολογίου.Συν ενα like απο την Google για εσένα που σε λιγο θα στο χρεώσει και αυτό.καλημερα μας.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, phanispal είπε

Τι διαβάζουμε εδώ μέσα επιτέλους!

Κάτσε σε μια ακρούλα, βάλε τα κλάματα και δείχνε με το δάχτυλο, τον "κακό" καπιταλισμό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, Greglyr είπε

Είσαι τόσο ειδιμωνας που δε χρειάζεται να απαντήσω.Τα ξερεις ολα εσυ και εγω είμαι ο εξυπνάκιας του πληκτρολογίου.Συν ενα like απο την Google για εσένα που σε λιγο θα στο χρεώσει και αυτό.καλημερα μας.

Φίλε μου στο δια ταύτα. 

Ή πληρώνουμε ή καθόμαστε και βλέπουμε τις διαφημίσεις τους.

Το να γκρινιάζουμε είναι το μίζερο και δεν οδηγεί πουθενά. 

Και δεν είμαι εγώ αυτός που γκρινιάζει. Σκέψου το λίγο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με χαλάει λίγο αλλά αν το δούμε ψυχρά και ρεαλιστικά, αυτό που ξεχνάμε στην καθημερινότητα είναι πώς αυτές οι εταιρίες δεν μας αγαπάνε. Ο μόνος σκοπός που έχουν από εμάς είναι να βγάλουν λεφτά. Και αν ήταν στο χέρι τους θα μας πουλούσαν και εμάς τους ίδιους καθώς όταν είσαι μια εταιρία που σου ανοίκει το internet πρακτικά, η ηθική έχει πετάξει από το παράθυρο.

Σε ένα θεωρητικό επίπεδο δεν είμαι αρνητικός να πληρώσω συνδρομή για μια υπηρεσία αλλά αν ήταν μια υπηρεσία. Έχουν ξεφυτρώσει από παντού σαν τα μανιτάρια. Αν ακολουθήσουμε αυτό το μοντέλο, ο μέσος χρήστης θέλει:

Youtube Premium 8,5 ευρώ τον μήνα

Netflix 14 ευρώ τον μήνα

Photoshop 25 ευρώ τον μήνα

Microsoft Office 7 ευρώ τον μήνα

Google Drive 2 ευρώ τον μήνα

Icloud 1 ευρώ τον μήνα

Spotify 7 ευρώ τον μήνα

Apple Tv 5 ευρώ τον μήνα

Playstation Plus 17 ευρώ τον μήνα

Xbox Live 7 ευρώ τον μήνα

Αυτά μας βγάζουν περί τα 85 ευρώ τον μήνα. Δηλαδή 1020 ευρώ τον χρόνο. Και οι τιμές είναι τα basic πακέτα σε μερικά. Αν θέλεις το κάτι παραπάνω η τιμή ανεβαίνει και μάλιστα εκθετικά. Για κάποιον που έχει και δεν τον νοιάζει να ξοδέυει και 1 χιλιάρικο παραπάνω τον χρόνο γιατί έτσι, οκ. Αλλά σε γενικές γραμμές ο άλλος αν έχει 1 χιλιάρικο, το δίνει για να πάρει pc. Σιγά μην το ξοδέψει για το Youtube Premium και στην κάθε εταιρία που ζητάει συνδρομή. Το μάθανε τώρα όλοι και σου ζητάνε συνδρομή.

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 λεπτά πριν, phanispal είπε

Όχι θα αυξήσω το εισόδημά μου για να καταναλώνω περισσότερα προϊόντα και υπηρεσίες τριτοτέταρτης ανάγκης.

Δεν το λες και "growth mindset", αλλά οκ.

Αφού όμως δεν είναι πρώτη ανάγκη που λες, γιατί ασχολείσαι; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η Google την τελευταία τριετία απλά προσπαθεί να χάνει μερίδιο αγοράς με τις κινήσεις της στις περισσότερες από τις υπηρεσίες και πλατφόρμες της.

Για όσους βλέπουν το 2022 διαφημίσεις στο Youtube,αφιερώνω στον κάθε έναν σας 20 δευτερόλεπτα για να σας περάσω ένα adblock.Ειλικρινά ρε παιδιά γιατί επιλέγεται να υποστείτε ότι και με τις ταινίες του Star και το Σασμό του Alpha;(Οσοι από εδώ βλέπουν και τηλεόραση)

Απλά γράψτε στη μηχανή αναζήτησης τη λέξη adblock,το πρώτο πράγμα που θα σας εμφανίσει πατήστε το,θα χρειαστεί άλλο ένα κλικ στο μοναδικό κουμπί που θα εμφανιστεί στις οθόνες σας και....έγινε το μαγικό,μόλις κερδίσατε χρόνο για τις ζωές σας που θα επιλέξετε εσείς πως θα τον εκμεταλλευτείτε.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 ώρες πριν, enwsiths είπε

Σε ήδη υπάρχον λογαριασμό, μπήκα με vpn Αργεντινή, άλλαξα τόπο κατοικίας, googlάρα  μια διεύθυνση να βάλω. Κατόπιν μου άλλαξε αυτόματα το νόμισμα σε αργεντίνικα pesos. Μπήκα revolut , έκανα exchange euros to pesos και πλήρωσα κανονικά και έβαλα να τραβάει κάθε μηνα αυτόματα το google την πληρωμή. Βάζω μια φορά το εξάμηνο περίπου 10 euros στη revolut και όλα καλά. Φοβόμουν όταν βγω από το vpn και δει ότι είμαι Ελλάδα μήπως μου κόψει τη συνδρομή, αλλά ευτυχώς δεν έγινε τίποτα. Ελπίζω να σε βοήθησα.

Να ρωτησω κατι ακομα, εγω εχω revolut σε ευρω πρεπει να γυρισω μονιμα τα χρηματα που εχω μεσα σε αργεντινικα χρηματα; γιατι αν ναι πως θα χρησιμοποιω τη καρτα εδω ελλαδα. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
15 λεπτά πριν, George.Ember είπε

Με χαλάει λίγο αλλά αν το δούμε ψυχρά και ρεαλιστικά, αυτό που ξεχνάμε στην καθημερινότητα είναι πώς αυτές οι εταιρίες δεν μας αγαπάνε. Ο μόνος σκοπός που έχουν από εμάς είναι να βγάλουν λεφτά. Και αν ήταν στο χέρι τους θα μας πουλούσαν και εμάς τους ίδιους καθώς όταν είσαι μια εταιρία που σου ανοίκει το internet πρακτικά, η ηθική έχει πετάξει από το παράθυρο.

Σε ένα θεωρητικό επίπεδο δεν είμαι αρνητικός να πληρώσω συνδρομή για μια υπηρεσία αλλά αν ήταν μια υπηρεσία. Έχουν ξεφυτρώσει από παντού σαν τα μανιτάρια. Αν ακολουθήσουμε αυτό το μοντέλο, ο μέσος χρήστης θέλει:

Youtube Premium 8,5 ευρώ τον μήνα

Netflix 14 ευρώ τον μήνα

Photoshop 25 ευρώ τον μήνα

Microsoft Office 7 ευρώ τον μήνα

Google Drive 2 ευρώ τον μήνα

Icloud 1 ευρώ τον μήνα

Spotify 7 ευρώ τον μήνα

Apple Tv 5 ευρώ τον μήνα

Playstation Plus 17 ευρώ τον μήνα

Xbox Live 7 ευρώ τον μήνα

Αυτά μας βγάζουν περί τα 85 ευρώ τον μήνα. Δηλαδή 1020 ευρώ τον χρόνο. Και οι τιμές είναι τα basic πακέτα σε μερικά. Αν θέλεις το κάτι παραπάνω η τιμή ανεβαίνει και μάλιστα εκθετικά. Για κάποιον που έχει και δεν τον νοιάζει να ξοδέυει και 1 χιλιάρικο παραπάνω τον χρόνο γιατί έτσι, οκ. Αλλά σε γενικές γραμμές ο άλλος αν έχει 1 χιλιάρικο, το δίνει για να πάρει pc. Σιγά μην το ξοδέψει για το Youtube Premium και στην κάθε εταιρία που ζητάει συνδρομή. Το μάθανε τώρα όλοι και σου ζητάνε συνδρομή.

 

Ρε παιδιά ωραία τα λέτε, αλλά πραγματικά δεν μας αναγκάζει κανείς να τα πληρώνουμε και χρησιμοποιούμε τις υπηρεσίες αυτές. Αν έχεις την πολυτέλεια να τα πληρώνεις και να τα χρησιμοποιείς, οκ πάσο. Από αυτά που γράφεις έχεις 3 υπηρεσίες βίντεο και 2 gaming. Έχεις ΤΟΣΟ πολύ χρόνο ελεύθερο? Αν τον έχεις, πάλι πάσο. Αλλά και πάλι αν έχεις τόσο ελεύθερο χρόνο και δεν έχεις με τί να τον γεμίσεις, δεν σου φταίνε οι εμπορικές υπηρεσίες. Σου καλύπτον την "ανάγκη" για διασκέδαση. Ή την πληρώνεις, ή πας για ψάρεμα να σκοτώσεις το χρόνο σου (με αρχικό κόστος κάνα 1000αρικο για τα σύνεργα, μην τα ξεχνάμε). 

Το Office και το Photoshop βγάλτο γιατί είναι έξοδα δουλειάς, είναι επένδυση. Και εκπίπτουν και από τα έσοδά σου. Γιατί αν δεν είναι, και τα θες μόνο για καυλάντα, ε υπάρχουν και δωρεάν εναλλακτικές. 

Αυτό προσπαθώ να εξηγήσω εδώ. Αν *ΔΕΝ* έχετε ανάγκη από μία υπηρεσία, μην την πληρώνετε και τέλος!!!

11 λεπτά πριν, MDefender είπε

Για όσους βλέπουν το 2022 διαφημίσεις στο Youtube,αφιερώνω στον κάθε έναν σας 20 δευτερόλεπτα για να σας περάσω ένα adblock.Ειλικρινά ρε παιδιά γιατί επιλέγεται να υποστείτε ότι και με τις ταινίες του Star και το Σασμό του Alpha;(Οσοι από εδώ βλέπουν και τηλεόραση)

Γκρινιάζουν μόνο για τις Smart TV που είναι πιο δύσκολο να αφαιρεθούν.

Αν κάποιος γκρινιάζει και για pc/κινητό πραγματικά είναι εντελώς ανίδεος από τεχνολογία και δεν ξέρω τί δουλειά έχει σε αυτό το forum. 

Επεξ/σία από polaki
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 λεπτά πριν, polaki είπε

Δεν το λες και "growth mindset", αλλά οκ.

Αφού όμως δεν είναι πρώτη ανάγκη που λες, γιατί ασχολείσαι; 

Βασικά σχολίασα συγκεκριμένα το σκεπτικό της αύξησης του εισοδήματος ώστε να μπορούμε να πληρώνουμε τέτοιες υπηρεσίες, αν κατάλαβα σωστά τι ήθελε να πει βέβαια.

Από εκεί και πέρα, προσωπικά είχα χρησιμοποιήσει το δωρεάν μήνα του YouTube Premium πέρσι στις διακοπές και με βόλεψε πολύ ειδικά στο αυτοκίνητο που δε χρειαζόταν να ψάχνω συνεχώς να κάνω skip τις άπειρες διαφημίσεις, και φέτος ως Αργεντίνος έδωσα ~16€ για ένα χρόνο, για πολλαπλά accounts, σιγά το πράγμα. 8.50€/μήνα δεν έδινα πάντως.

Και προφανώς δεν είναι είδος πρώτης ανάγκης, ελπίζω να συμφωνούμε σε αυτό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

38 λεπτά πριν, George.Ember είπε

Με χαλάει λίγο αλλά αν το δούμε ψυχρά και ρεαλιστικά, αυτό που ξεχνάμε στην καθημερινότητα είναι πώς αυτές οι εταιρίες δεν μας αγαπάνε. Ο μόνος σκοπός που έχουν από εμάς είναι να βγάλουν λεφτά. Και αν ήταν στο χέρι τους θα μας πουλούσαν και εμάς τους ίδιους καθώς όταν είσαι μια εταιρία που σου ανοίκει το internet πρακτικά, η ηθική έχει πετάξει από το παράθυρο.

Σε ένα θεωρητικό επίπεδο δεν είμαι αρνητικός να πληρώσω συνδρομή για μια υπηρεσία αλλά αν ήταν μια υπηρεσία. Έχουν ξεφυτρώσει από παντού σαν τα μανιτάρια. Αν ακολουθήσουμε αυτό το μοντέλο, ο μέσος χρήστης θέλει:

Youtube Premium 8,5 ευρώ τον μήνα

Netflix 14 ευρώ τον μήνα

Photoshop 25 ευρώ τον μήνα

Microsoft Office 7 ευρώ τον μήνα

Google Drive 2 ευρώ τον μήνα

Icloud 1 ευρώ τον μήνα

Spotify 7 ευρώ τον μήνα

Apple Tv 5 ευρώ τον μήνα

Playstation Plus 17 ευρώ τον μήνα

Xbox Live 7 ευρώ τον μήνα

Αυτά μας βγάζουν περί τα 85 ευρώ τον μήνα. Δηλαδή 1020 ευρώ τον χρόνο. Και οι τιμές είναι τα basic πακέτα σε μερικά. Αν θέλεις το κάτι παραπάνω η τιμή ανεβαίνει και μάλιστα εκθετικά. Για κάποιον που έχει και δεν τον νοιάζει να ξοδέυει και 1 χιλιάρικο παραπάνω τον χρόνο γιατί έτσι, οκ. Αλλά σε γενικές γραμμές ο άλλος αν έχει 1 χιλιάρικο, το δίνει για να πάρει pc. Σιγά μην το ξοδέψει για το Youtube Premium και στην κάθε εταιρία που ζητάει συνδρομή. Το μάθανε τώρα όλοι και σου ζητάνε συνδρομή.

 

Καλά και εσύ υπερβολικέ... Office, Google Drive και icloud δεν το χρειάζεσαι από κοινού. Βασικά το icloud και το google drive δεν το χρειάζεσαι πότε μα πότε, και μην μου πεις χωρίς icloud δεν δουλεύει καλά το dynamic island γιατί θα έρθω από εκεί που είσαι και θα σου βάψω τα μαλλιά. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

32 λεπτά πριν, phanispal είπε

Βασικά σχολίασα συγκεκριμένα το σκεπτικό της αύξησης του εισοδήματος ώστε να μπορούμε να πληρώνουμε τέτοιες υπηρεσίες, αν κατάλαβα σωστά τι ήθελε να πει βέβαια.

Από εκεί και πέρα, προσωπικά είχα χρησιμοποιήσει το δωρεάν μήνα του YouTube Premium πέρσι στις διακοπές και με βόλεψε πολύ ειδικά στο αυτοκίνητο που δε χρειαζόταν να ψάχνω συνεχώς να κάνω skip τις άπειρες διαφημίσεις, και φέτος ως Αργεντίνος έδωσα ~16€ για ένα χρόνο, για πολλαπλά accounts, σιγά το πράγμα. 8.50€/μήνα δεν έδινα πάντως.

Και προφανώς δεν είναι είδος πρώτης ανάγκης, ελπίζω να συμφωνούμε σε αυτό.

Φυσικά και συμφωνούμε, δεν είναι πρώτη ανάγκη, για την καλοπέρασή μας χρησιμοποιούμε ότι χρησιμοποιούμε. 
Και δεν θεωρώ ότι ΩΦΕΙΛΟΥΜΕ να βγάζουμε περισσότερα χρήματα, απλά και μόνο για να πληρώνουμε δεξιά και αριστερά, φυσικά και όχι, ήταν σαρκαστικό το σχόλιο μου. 

Και για να μην παρεξηγηθώ, φυσικά και εκμεταλεύομαι και εγώ την προσφορά του GOAT Lionel Messi, ως κάτοικος Rosario, Argentina!

image.png.6c80348c0251da5adf3530b6fa12da16.png

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...