Προς το περιεχόμενο

Το Tizen OS της Samsung έρχεται και στις τηλεοράσεις άλλων εταιρειών


alion

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 ώρες πριν, Dimitris_1981 είπε

Βασικά έχω καταλήξει ότι το smart στην tv περα από το ένα λιγότερο τηλεκοντρόλ είναι μπελάς.
Καλύτερα ένα box η stick δίπλα που είναι φτηνό και το αλλάζεις.

Εννοείται. Έχω το stick της Google Chromecast με Google TV και τηλεκοντρόλ πάνω σε μια Sony του 2010 και  έχεις τα πάντα και άλλα πολλά που δεν τα βρίσκεις ούτε στην καλύτερη smart που τρέχει άλλα λειτουργικά. 

Επεξ/σία από vastegial_74
  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, gotheron2 είπε

Ναι και οταν αλλαζεις καναλι ασου διχνει το σημα του loading ,απαραδεκτο λειτουργικο. 

Μεχρι και στα πιο απλα καθυστερει.

Αν έχεις δοκιμάσει κάποια Android tv στα 200 με 300 μάρκα με έκαψες λογικό είναι.. 📺📺

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είμαι απόλυτα ικανοποιημένος από Samsung μοντέλο του 19 και το λογισμικό της (έχει όλα τα κόλπα και σχετικά καλή ανάλυση σε 4k εκπομπές/netflix/kodi )και ταυτόχρονα εξαιρετικά απογοητευμένος από την Phlips αγορασμένη το 2018 (Εξαιρετικά χρώματα αλλά κολλάει στο streaming για 4k μέσω netflix η δικτύου και δεν εχει επιλογες για apps).

Όμως στο black friday σε 1μιση μήνα θα αγοράσω LG OLED 42" (LG OLED42C2) γιατί η τιμή είναι καλή αλλά φαίνεται σαν μοντέλο πετυχημένο.

Ελπίζω μόνο το WebOS να ειναι ισο τουλάχιστον με το Tizen.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λειτουργικό χωρίς αναβάθμιση με πολλές ελλείψεις και ουσιαστικά δεν είναι έξυπνη τηλεόραση αλλά συνεχίζει να παραμένει ένα χαζοκούτι δυστυχώς…

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

να σημειωθεί ότι το λειτουργικό της Samsung με κάθε αναβάθμιση κατεβάζει εφαρμογές που δεν χρειάζονται, γεμίζει την μνήμη της τηλεόρασης και το χειρότερο δεν μπορείς να τις απεγκαταστησεις χωρίς το technical support της Samsung απομακρυσμένα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 ώρες πριν, vagosvts7 είπε

Αν έχεις δοκιμάσει κάποια Android tv στα 200 με 300 μάρκα με έκαψες λογικό είναι.. 📺📺

Σε τηλεόραση sony 9000 σειρά όταν αλλάζω κανάλι με τα συν πλην του τηλεκοντρόλ κάνει 4 δευτερόλεπτα.Μετρημένα 4.Και σίγουρα όταν πήρα την 9005 δεν είχα δώσει 200-300€.Μάλλον προς τα 1000 αν θυμάμαι καλά...

Και μόνο λογικό δεν είναι.Πιο αργά κι από καθυστέρηση αλλάζει.

  • Like 1
  • Thanks 1
  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όσοι είστε με κάπως παλιότερες (>3ετίας) Shamesung, έχετε πρόβλημα με κάποια εξωτερικά αρχεία video που έχουν ενσωματωμένους υπότιτλους, να υπάρχει corruption στην εικόνα στα σημεία που παίζουν οι υπότιτλοι, ακόμα κι αν είναι ενεργοποιημένοι ή έχουν φορτωθεί εξωτερικοί?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

18 ώρες πριν, ea6gka είπε

Smart tv Samsung αγορασμένη αρχές του 17 κολλάει χειρότερα και από Galaxy s2 που του βάζεις να παίξει call of duty , το δε Wi-Fi το ξεχνάει κάθε 4 μέρες , μάλλον κουράστηκε να παίζει . LG την άλλη φορά 

Οι LG από 17 μέχρι 20 είναι χειρότερες σε επιδόσεις από τις Samsung. Τα μοντέλα 21 - 22 έχουν βελιτωθεί αρκετά. Σε γενικές επιδόσεις θα επέλεγα πάντα Samsung.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

23 ώρες πριν, alion είπε

Αν και πιθανότατα ακούστε για πρώτη φορά τα περισσότερα brands που αναφέρθηκαν, το γεγονός ότι η Samsung ανοίγει την πλατφόρμα Tizen σημαίνει ότι θα μπορούσε να έρθει σε τηλεοράσεις που πωλούνται στις ΗΠΑ κάποια στιγμή.

Όταν θα πάω στις ΗΠΑ, θα το έχω υπόψη μου.

Ούτε τα προσχήματα δεν τηρούνται πλέον.

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

21 ώρες πριν, vagosvts7 είπε

Αν έχεις δοκιμάσει κάποια Android tv στα 200 με 300 μάρκα με έκαψες λογικό είναι.. 📺📺

Δυστυχως ηταν sony oled και επειδη δουλευω σε εταιρια με ηλεκτρονικα ηδη ο πελατης ηθελε να την γυρισει πισω και του δωσαμε την επομενη και εκανε ακριβως παλι το ιδιο προβλημα. 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να πάρει...! Τώρα θυμηθήκατε όλοι τα κουσούρια των Samsung??!! Τώρα? Που μετά από 1μιση μήνα ψάξιμο κατέληξα σε αυτή αντί για LG???😒

Εκείνη τη ρημαδο HBO ρε φστ μου, καημό έχω να τη δω να προσφέρεται σαν streaming service. Μα τέτοια περιφρόνηση?? Για την Ελλάδα είναι η περιφρόνηση - ή για ολη την ευρώπη? Κάτι ακατανόητα πράγματα...
Να έχεις αγορές έτοιμες στο πιάτο και να τις φτύνεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 χρόνο αργότερα...
Στις 10/10/2022 στις 5:43 ΜΜ, Aztec είπε

Μόνο το λειτουργικό που παίζει stremio είναι πλήρες 

Βασικά το Stremio μόλις βγήκε στις Samsung τηλεοράσεις από το 2021 και σε λίγο καιρό θα βγουν και σε αυτές του 2020-21.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...